Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

2 hours ago, tgabika76 írta:

Én azt mondanám hogy valahogy megkeveredtek a végállások. Vedd le az akkusarut (vagy ha nem akarsz újra rádiót programozni akkor vedd ki az ablakok biztosítékát), pár perc múlva tedd vissza, és tanítsd újra az ablakokat úgy ahogy fent leírtad.

Én is ezt mondanám! :icon13:

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

4 hours ago, tgabika76 írta:

Én azt mondanám hogy valahogy megkeveredtek a végállások. Vedd le az akkusarut (vagy ha nem akarsz újra rádiót programozni akkor vedd ki az ablakok biztosítékát), pár perc múlva tedd vissza, és tanítsd újra az ablakokat úgy ahogy fent leírtad.

Köszönöm a segítséget! A biztosíték ki-be megoldás bevált. 

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. :icon1:

A heten volt egy szep arokfogasom. Kitort a jobbos (Coupe :angry:) kodlampa, valamint leszakadt a hutom. 

Az also tartok eltortek. Ezzel mit lehet tenni? 

Klima mukodik, a hofok tartja a megszokott szinteket.

Valamint nincs valakinek barati aron Coupe kodlampa parja? :icon1:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Jelenség a következő: Vezérlés, vizpumpa lett cserélve pár hónapja. Ahogy kijött a hideg a füttés elég gyatra lett. Amikor állok csökken a hömérséklet az autóban de ha megyek vissza melegszik. De a mutató nem mutat vissza esést a hömérsékleten. Gondoltam hátha HF tömítés de az volt cserélve kb 3 éve de akor a vizhő is esett alapjáraton. Szerintetek? Mi lehet a gond? 

Link to comment
Megosztás:

On 2015. 12. 25. at 21:34, Humannet írta:

Sziasztok

Jelenség a következő: Vezérlés, vizpumpa lett cserélve pár hónapja. Ahogy kijött a hideg a füttés elég gyatra lett. Amikor állok csökken a hömérséklet az autóban de ha megyek vissza melegszik. De a mutató nem mutat vissza esést a hömérsékleten. Gondoltam hátha HF tömítés de az volt cserélve kb 3 éve de akor a vizhő is esett alapjáraton. Szerintetek? Mi lehet a gond? 

Termosztát?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

2005-ös G Astra (Z14XEP) a következő hibát produkálja: első indításkor az óracsoporton minden jól működik, égnek a visszajelző lámpák, működik a műszerfalvilágítás, működik a fordulatszámmérő a vízhőfok mutató, az üzemanyagszintjelző és a kilométeróra is. Kb. 1,5-2 perc járatás után ha leállítom és újra ráteszem a gyújtást a mutatós műszerek nem mozdulnak, a kilométeróra mutatója a 0 körül egyhelyben rezeg. A gyújtás levétele után még néhány másodpercig tovább rezeg majd megáll. Ha az első indítás után nem állítom le minden óra jól működik. Ha hagyom állni kb fél órát, újra minden jól működik a következő indításig. Van valakinek valami tippje? Előre is köszönöm: Spityeg  

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

2005-ös G Astra (Z14XEP) a következő hibát produkálja: első indításkor az óracsoporton minden jól működik, égnek a visszajelző lámpák, működik a műszerfalvilágítás, működik a fordulatszámmérő a vízhőfok mutató, az üzemanyagszintjelző és a kilométeróra is. Kb. 1,5-2 perc járatás után ha leállítom és újra ráteszem a gyújtást a mutatós műszerek nem mozdulnak, a kilométeróra mutatója a 0 körül egyhelyben rezeg. A gyújtás levétele után még néhány másodpercig tovább rezeg majd megáll. Ha az első indítás után nem állítom le minden óra jól működik. Ha hagyom állni kb fél órát, újra minden jól működik a következő indításig. Van valakinek valami tippje? Előre is köszönöm: Spityeg  

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

43 minutes ago, spityeg írta:

Sziasztok!

2005-ös G Astra (Z14XEP) a következő hibát produkálja: első indításkor az óracsoporton minden jól működik, égnek a visszajelző lámpák, működik a műszerfalvilágítás, működik a fordulatszámmérő a vízhőfok mutató, az üzemanyagszintjelző és a kilométeróra is. Kb. 1,5-2 perc járatás után ha leállítom és újra ráteszem a gyújtást a mutatós műszerek nem mozdulnak, a kilométeróra mutatója a 0 körül egyhelyben rezeg. A gyújtás levétele után még néhány másodpercig tovább rezeg majd megáll. Ha az első indítás után nem állítom le minden óra jól működik. Ha hagyom állni kb fél órát, újra minden jól működik a következő indításig. Van valakinek valami tippje? Előre is köszönöm: Spityeg  

Van még egy-két topic ahová nem írtad be!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!!

 

Ugy néz ki, hogy akkumulátor csere előtt állok, mert kb 10 napig nem használtam az autót és utána nem indult el, mostanság rendszeresen méregettem ezért az akkumulátor állás utáni feszültségét, de 1-2 nap alatt 12,4 V-ról leesik a feszültsége 11,8-9 V-ra, főleg most meg jönnek a hidegek. Generátor az tölt, mert járatás közben 14,4 V a feszültség az akksin.... Nem tudom hogy állásába miért merül le, gondolom már elöregedett, bár 4 éves az akksi, Banner 56 ah-ás.

Milyen akkumulátort és melyik boltba vegyem meg ami szerintetek normális is és jó is hosszútávon???? (Győr-moson -sopron megye és inkább Győr és környéki bolt érdekelne, online nem szívesen akarok ilyeneket rendelni, szeretném látni mit veszek ilyen téren)

Varta, Bosch akksikat nézegettem, pl most van a Metroba akciósan 56 ah-as Bosch S3as akkumulátor 15.000Ftért, esetleg? Bár többször olvastam hogy áruházi akksikkal pórul jártak...

És hány ah-s akksit vegyek ( mélyláda,xenon, stb...)   56, 60 vagy esetleg 70 ah-s?

Várom tanácsaitokat, véleményeteket, infotokat,köszönöm előre is.

Link to comment
Megosztás:

41 minutes ago, Erik1986 írta:

Sziasztok!!

 

Ugy néz ki, hogy akkumulátor csere előtt állok, mert kb 10 napig nem használtam az autót és utána nem indult el, mostanság rendszeresen méregettem ezért az akkumulátor állás utáni feszültségét, de 1-2 nap alatt 12,4 V-ról leesik a feszültsége 11,8-9 V-ra, főleg most meg jönnek a hidegek. Generátor az tölt, mert járatás közben 14,4 V a feszültség az akksin.... Nem tudom hogy állásába miért merül le, gondolom már elöregedett, bár 4 éves az akksi, Banner 56 ah-ás.

Milyen akkumulátort és melyik boltba vegyem meg ami szerintetek normális is és jó is hosszútávon???? (Győr-moson -sopron megye és inkább Győr és környéki bolt érdekelne, online nem szívesen akarok ilyeneket rendelni, szeretném látni mit veszek ilyen téren)

Varta, Bosch akksikat nézegettem, pl most van a Metroba akciósan 56 ah-as Bosch S3as akkumulátor 15.000Ftért, esetleg? Bár többször olvastam hogy áruházi akksikkal pórul jártak...

És hány ah-s akksit vegyek ( mélyláda,xenon, stb...)   56, 60 vagy esetleg 70 ah-s?

Várom tanácsaitokat, véleményeteket, infotokat,köszönöm előre is.

Hát, ugyebár pont a leglényegesebb kérdés maradt titok: benzines vagy dízel? Mert a milyet alapvetően ettől függ. Egy benzinesbe (mondjuk 1.6, 1.4) egy 56Ah-s Bosch , Varta tökéletesen elég kell hogy legyen. Ezt az áruházi pórul járós legendát inkább hagynám a fenébe (sokkal nagyobb a termékek forgása mintsem túltárolt akksit vegyél egy pl Tesco-ba), mert talán réges-régen ilyen előfordulhatott egy kisebb üzletben, de manapság erre nem látok sok esélyt.

Link to comment
Megosztás:

1 hour ago, Erik1986 said:

Sziasztok!!

 

Ugy néz ki, hogy akkumulátor csere előtt állok, mert kb 10 napig nem használtam az autót és utána nem indult el, mostanság rendszeresen méregettem ezért az akkumulátor állás utáni feszültségét, de 1-2 nap alatt 12,4 V-ról leesik a feszültsége 11,8-9 V-ra, főleg most meg jönnek a hidegek. Generátor az tölt, mert járatás közben 14,4 V a feszültség az akksin.... Nem tudom hogy állásába miért merül le, gondolom már elöregedett, bár 4 éves az akksi, Banner 56 ah-ás.

Milyen akkumulátort és melyik boltba vegyem meg ami szerintetek normális is és jó is hosszútávon???? (Győr-moson -sopron megye és inkább Győr és környéki bolt érdekelne, online nem szívesen akarok ilyeneket rendelni, szeretném látni mit veszek ilyen téren)

Varta, Bosch akksikat nézegettem, pl most van a Metroba akciósan 56 ah-as Bosch S3as akkumulátor 15.000Ftért, esetleg? Bár többször olvastam hogy áruházi akksikkal pórul jártak...

És hány ah-s akksit vegyek ( mélyláda,xenon, stb...)   56, 60 vagy esetleg 70 ah-s?

Várom tanácsaitokat, véleményeteket, infotokat,köszönöm előre is.

Tekintettel arra, hogy a Banner kibirt 4 evet, en maradnek annal. Nekem is jok a tapasztalataim vele. Exide-t nem vennek. Vagy Banner vagy GM.

Link to comment
Megosztás:

2 hours ago, Janó32 írta:

Hát, ugyebár pont a leglényegesebb kérdés maradt titok: benzines vagy dízel? Mert a milyet alapvetően ettől függ. Egy benzinesbe (mondjuk 1.6, 1.4) egy 56Ah-s Bosch , Varta tökéletesen elég kell hogy legyen. Ezt az áruházi pórul járós legendát inkább hagynám a fenébe (sokkal nagyobb a termékek forgása mintsem túltárolt akksit vegyél egy pl Tesco-ba), mert talán réges-régen ilyen előfordulhatott egy kisebb üzletben, de manapság erre nem látok sok esélyt.

Nekem az a véleményem, hogy vasat a vasboltban, kenyeret a péknél, aksit egy akkumulátorokat forgalmazó erre szakosodott üzletben.

Az esetleges garanciális problémákat egyszerűbb lesz orvosolni.

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

Én meg azt mondom, nem az üzlettől függ, mennyit fog bírni az aksi, hanem attól, milyen példányt fog ki az ember. Ha egy Bannernál négy év jónak vagy legalábbis elfogadhatónak számít, annak kell számítson egy GM-nél is, mi meg az öreg gyári akkummal a tizenegyedik telet gyűrjük. Szóval ilyet is, olyat is ki lehet fogni, és nem hiszem, hogy a szaküzletek válogatnak a nagykerben, mert ugye mi alapján tennék, nem látnak bele se az akku belsejébe, se a jövőbe. Ami pluszt kaphat az ember egy szaküzletben, az némi hasznos tanács, amivel valamelyest kitolhatja az akku élettartamát, de ha egy konkrét példányba négy év működés van "belekódolva", azt sem pátyolgatással, sem esőtánccal nem fogja tudni a tulaj tízre kitolni. Megjegyzem, az akkucserét kocsinál eddig mindig megúsztam, úgy vettem-adtam a korábbiakat, hogy ilyen gondom nem volt, de jövőre (mert többet már nem merek reszkírozni) oda megyek, ahol a robogómhoz veszem háromévente: egy közeli öreg szaki üzletébe.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

4 hours ago, gezoli írta:

Nekem az a véleményem, hogy vasat a vasboltban, kenyeret a péknél, aksit egy akkumulátorokat forgalmazó erre szakosodott üzletben.

Az esetleges garanciális problémákat egyszerűbb lesz orvosolni.

Ez nekem maximálisan szimpatikus gondolatsor/hozzáállás, csak ehhez kell egy olyan életmód, amibe ez valóban belefér. :icon13:  Én pl az elmúlt egy évben a hétköznapi feladatok mellett lényegében a két kezemmel újítottam fel egy házat, ha mindenért a szaküzletekbe mentem volna, most sem tartanék sehol. Csak egy példa h mire gondolok: fúrógép letérdelt, kilehelte a lelkét, mindezt szombat délután. Most akkor várnom kellett volna hétfő reggelig amikor kinyit újra a barkács-szaküzlet és ott venni egy kinézett Makita-t (ráadásul másfélszeres áron)? Bementem Obi-ba és megvettem ott pont ua gépet. Nem hinném hogy ez emiatt kevesebbet tudna vagy a garival bármi lenne, sőt egy ilyen multi lazábban kezeli a gari kérdést mint egy kisüzlet... Továbbá a Tesco-ban is megvettem volna ha van a keresett modellből, nem tudom hogy az mitől lett volna rosszabb gép mint ez a Makita... :biggrin:

Sőt, én az akksit is a Tesco-ban vettem, mert annyiért sehol nem volt normális akksi (11800Ft volt az 56Ah-s Varta Black Dynamic valami frankó akcióban), továbbá itt van az az opció, hogy ha szombat du adja meg magát, akkor is megtudom venni, ez a szaküzletről nem mondható el (sőt, nem is olyan régen a hét-hét napján a nap 24 órájában bármikor tudtál volna bármit venni, ez egyetlen szaküzletről sem mondható el). Kevés olyan esetet tudnék, amikor tényleg kell a szaküzlet valós szaktanácsa. 

Módosítva : Janó32
Link to comment
Megosztás:

6 hours ago, Stofl írta:

Tekintettel arra, hogy a Banner kibirt 4 evet, en maradnek annal. Nekem is jok a tapasztalataim vele. Exide-t nem vennek. Vagy Banner vagy GM.

Azért az a 4 év egy állítólag top 3-ban szereplő gyártótól elég gyenge eresztés. 4 évet egy akármilyen jászakku is vígan elmegy.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

6 minutes ago, trassher said:

Azért az a 4 év egy állítólag top 3-ban szereplő gyártótól elég gyenge eresztés. 4 évet egy akármilyen jászakku is vígan elmegy.

5-10 évvel ezelőtt igaz volt ez az állítás. De az utóbbi 3-4 évben azt tapasztalom, hogy a környezetemben nagyon sokan cserélnek 1-2-3 évente akksit.

Sajnos saját tapasztalat is ez. Hiába a prémium akksi. Szóval szerintem a 4 év tök jó. Sokan meg sem tartják ennyi ideig az autót....

Link to comment
Megosztás:

7 hours ago, Janó32 írta:

Hát, ugyebár pont a leglényegesebb kérdés maradt titok: benzines vagy dízel? Mert a milyet alapvetően ettől függ. Egy benzinesbe (mondjuk 1.6, 1.4) egy 56Ah-s Bosch , Varta tökéletesen elég kell hogy legyen. Ezt az áruházi pórul járós legendát inkább hagynám a fenébe (sokkal nagyobb a termékek forgása mintsem túltárolt akksit vegyél egy pl Tesco-ba), mert talán réges-régen ilyen előfordulhatott egy kisebb üzletben, de manapság erre nem látok sok esélyt.

Igen, tényleg a leglényegesebb dolog maradhatott ki. 2000-es évjáratú és 1.4 benzines az autó. Akkor azt mondjátok hogy elég az 56 ah-ás akkumulátor ( mélyláda, 8 hangszóró (4 csipogó, 2 közép mély, 2 közép magas) illetve a munkám miatt szeptember óta heteket is állt használat nélkül az autó garázsban, illetve 1-2 napokat is szokott tölteni csillaggarázsban is...   Akkor jó választás lenne a Varta ( Blue, Back vagy Silver ) illetve a Bosch S3 vagy S4 Silver akkumulátora ?????

 

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.