Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Sziasztok!

Sajnos megsérült az egyik hátsó lámpám.

Szerintetek lehet így használni, vagy szükséges cserélni? Úgy látóm nem tört el. Lehet a lámpa burát javítani?

Ellenőrzéskor (rendőri) mondhatnak valamit?

Itt a kép (lent jobb oldalt van a sérülés)

https://drive.google.com/file/d/0BwiFCSl5wsN6bnJBa1BMaF9Xa0U/view?usp=sharing

Válaszokat előre köszönöm

Módosítva : Lóránd0607
Link to comment
Megosztás:

2 órája, Lóránd0607 írta:

Sziasztok!

Sajnos megsérült az egyik hátsó lámpám.

Szerintetek lehet így használni, vagy szükséges cserélni? Úgy látóm nem tört el. Lehet a lámpa burát javítani?

Ellenőrzéskor (rendőri) mondhatnak valamit?

Itt a kép (lent jobb oldalt van a sérülés)

https://drive.google.com/file/d/0BwiFCSl5wsN6bnJBa1BMaF9Xa0U/view?usp=sharing

Válaszokat előre köszönöm

Lehet használni,csak a prizmában van a sérülés.Rendőr nem hiszem,hogy szól érte.Vizsgára azért cseréld ki.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

3 órája, Lóránd0607 írta:

Sziasztok!

Sajnos megsérült az egyik hátsó lámpám.

Szerintetek lehet így használni, vagy szükséges cserélni? Úgy látóm nem tört el. Lehet a lámpa burát javítani?

Ellenőrzéskor (rendőri) mondhatnak valamit?

Itt a kép (lent jobb oldalt van a sérülés)

https://drive.google.com/file/d/0BwiFCSl5wsN6bnJBa1BMaF9Xa0U/view?usp=sharing

Válaszokat előre köszönöm

Ha tényleg csak prizma, akkor szerintem is csak a műszakin várható, hogy belekötnek. De kis hazánkban a műszaki vizsgák színvonala khhhmmmm :blush: eléggé eltérő. Így attól függ, hogy hova viszed a kocsit. :-)

Más: Azért az fontos, hogy sehol ne ázzon be a búra, mert az csúnya szívatásokat tud okozni.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

9 órája, terry13 írta:

Sziasztok. Ma le akartam cserelni az olajat de mikor alamadztam ezt vettem eszre

Szerintetek hol folyik? Szuronel vagy a fotengely helyzet jeladonal

Enyém is olajos egy kicsit, bár nem ennyire mint a tied mert én leszoktam törölni. Olajcserekor mikor leveszem a szűrőt akkor szokott odafolyni egy adag olaj és azért olyan. Persze ez nem jelenti azt hogy nálad máshol nem szökhet az olaj.

https://picasaweb.google.com/105711764262201946747/Kepek#6013743981080151474

Link to comment
Megosztás:

8 órája, kobraCode írta:

Enyém is olajos egy kicsit, bár nem ennyire mint a tied mert én leszoktam törölni. Olajcserekor mikor leveszem a szűrőt akkor szokott odafolyni egy adag olaj és azért olyan. Persze ez nem jelenti azt hogy nálad máshol nem szökhet az olaj.

https://picasaweb.google.com/105711764262201946747/Kepek#6013743981080151474

Szintén! Megerősítem!

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 06. 17. at 22:15, Hard-ex írta:

Köszönöm a választ. Én is ebben reménykedem. Csak az fusztrál, hogy nem kellene ez esetben máskor is? Vagy ez nem tényező csak alacsony a fordulat és olyankor rezonál be?

Egyesben is gurulj alacsony fordulaton, akkor is berezonál. Nekem hidegebb időben szokott, mondjuk inkább ránatni, vagy picit emelj a fordulaton. Én is a gumibakokra tippelet, azért kapnak hideget-meleget, sarat, olajat, sót, stb.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Köszi a választ. Feleségem sógora szerelő, ugyan ezt mondta. Akkor nincs semmi hangja. Fura, hogy csak is tolatásnál. Napokban akna fölé állok. Lehet a lamellák rogytak meg (legalább is ezt mondta ő is és még egy szerelő ismerős). Megmozgatjuk és onnan tudni fogjuk. Remélem valamelyik gumibak és nem kell kipufogót cserélni.

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 06. 18. at 16:41, Lóránd0607 írta:

Sziasztok!

Sajnos megsérült az egyik hátsó lámpám.

Szerintetek lehet így használni, vagy szükséges cserélni? Úgy látóm nem tört el. Lehet a lámpa burát javítani?

Ellenőrzéskor (rendőri) mondhatnak valamit?

Itt a kép (lent jobb oldalt van a sérülés)

https://drive.google.com/file/d/0BwiFCSl5wsN6bnJBa1BMaF9Xa0U/view?usp=sharing

Válaszokat előre köszönöm

Szia. Semmit nem szólhat, mert csak a prizma sérűlt. Műszakira csináltasd meg ( már írta más is ). Szerintem egy műanyagos kitudja javítani. Ha nincs más, akkor cseréld a búrát.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Lezártam az autót 2re, és a jobb hátsó ajtó úgy is maradt. Régen volt már ilyen gondja kérdeztem is itt, de hiába kerestem nem találtam a beszélgetést. Letudnátok nekem irni vagy valami képet linkelni a kábelkiosztásról hogy kitudjam nyittani? 

Köszönöm

Link to comment
Megosztás:

Hosszbordás szíjat milyen időközönként kell cserélni?

A Meyle most 2 évet, 25E km-t bírt ki.

Korábbi Gates szintén 2 évet és 15E km-t bírt.

A szerelő most Dayco-t tett bele.

Ezek szerint két évente érdemes cserélni? :)

A fékfolyadékom 4 éves volt már... :blink:

 

Fojtószelep tisztításhoz le kell venni a fojtószelep házat? Vagy ott a helyén is tisztítható?
Legutóbb levették, most nem látszik kívül nyoma...

Link to comment
Megosztás:

8 órája, outsider írta:

Hosszbordás szíjat milyen időközönként kell cserélni?

A Meyle most 2 évet, 25E km-t bírt ki.

Korábbi Gates szintén 2 évet és 15E km-t bírt.

A szerelő most Dayco-t tett bele.

Ezek szerint két évente érdemes cserélni? :)

A fékfolyadékom 4 éves volt már... :blink:

 

Fojtószelep tisztításhoz le kell venni a fojtószelep házat? Vagy ott a helyén is tisztítható?
Legutóbb levették, most nem látszik kívül nyoma...

Mióta nálam van a kocsi (4év ~50e km) azóta hozzá sem nyúltam. Szerelő megszokta nézni azt mondja hogy még jó felesleges cserélni. Majd ha vezérlést cseréltetek akkor azt is lecseréltetem.

Link to comment
Megosztás:

11 órája, outsider írta:

Hosszbordás szíjat milyen időközönként kell cserélni?

A Meyle most 2 évet, 25E km-t bírt ki.

Korábbi Gates szintén 2 évet és 15E km-t bírt.

A szerelő most Dayco-t tett bele.

Ezek szerint két évente érdemes cserélni? :)

A fékfolyadékom 4 éves volt már... :blink:

 

Fojtószelep tisztításhoz le kell venni a fojtószelep házat? Vagy ott a helyén is tisztítható?
Legutóbb levették, most nem látszik kívül nyoma...

Vezérléssel együtt cseréltettem 2013-ban. Conti szíjat tett bele a márkaszerviz... Mostanában nem néztem rá... 

26 perce, nzozz írta:

Sziasztok!

A szétszakadó dudagombra mi mostanság a leginkább javasolt javítási módszer? Az egyiknek gyakorlatilag a teljes oldala leszakadt már. A kormány nincs bőrözve.

 

Köszönöm

Légzsákfedél csere (inkább egy szebb gyári bontott a jó megoldás) vagy van cég ahol javítják a fedelet. Neked kell eldönteni melyik tetszik.... 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Egy gyors tanácsra lenne szükségem. Van egy 2008-as Astra Classic II-m és engem is elért a belsőlevegő keringető motor állításának problémája. Tegnap gyújtásra tette és folyamatosan dolgozott az állítómotor. Kikaptam a kesztyűtartót és a következőt tapasztaltam. Gyújtáson a motor ténylegesen folyamatosan pörög, ugyanakkor ha ki/be kapcsolom a külső/belső keringetést akkor a lapátot állítja ide/oda. Ezt nem nagyon értem, ugyanis azt olvastam, hogy általában ennek a légterelő lapátnak szokott eltörni a tengelye és emiatt forog folyamatosan a motor, és ekkor nem lehet állítani a lapátot.....Nekem viszont annak ellenére, hogy folyamatosan forog a motor, tudom állítani a lapátot. Ez hogy lehet?? Hol keressem a hibát? Maga motor, vagy a lapát a ludas?? Illetve arra nem találtam semmilyen választ, hogy ezt a motort, ha minden OK, akkor mi állítja meg?? Vagy végállásban, ha lapát jó, akkor tulajdonképpen a motor folyamatosan feszíti az aktuális állásban? Előre is köszönöm a válaszokat.

Módosítva : zsotee
Link to comment
Megosztás:

14 órája, outsider írta:

Hosszbordás szíjat milyen időközönként kell cserélni?

A Meyle most 2 évet, 25E km-t bírt ki.

Korábbi Gates szintén 2 évet és 15E km-t bírt.

A szerelő most Dayco-t tett bele.

Ezek szerint két évente érdemes cserélni? :)

A fékfolyadékom 4 éves volt már... :blink:

 

Fojtószelep tisztításhoz le kell venni a fojtószelep házat? Vagy ott a helyén is tisztítható?
Legutóbb levették, most nem látszik kívül nyoma...

Én szülők autóján 10 év 102e km után cseréltem le a szíjat, mert már öregnek gondoltam. De ránézésre hibátlan, még a GM logó sem kopott le róla.

Szóval a két év elég tulzónak tűnik. Szerintem lehet nyugodtan a 6 év/90e km-hez kötni, mint a szíjas vezérlést. De úgy tudom a hosszbordást szemrevételezéssel döntik el mindig a szerelők.

Link to comment
Megosztás:

1 perc, Stofl írta:

Tegnap beletört az ablakmosó tartályba a nívópálca. És persze nem látszik ki a vége....

Szerintetek ez okoz problémát? Eldugíthat valamit, ha tövig leér? Illetve mivel lehetne kiszedni? Ezért a tartályt nem szívesen szedném ki.

Azt amúgy tudod, hogy mekkora volt? Mert amióta nekünk megvan az autó csak egy kb. 15cm -es pálca van rajta, ami nekem elég haszontalannak tűnik így és szerintem anno letört a másik fele... de ha így van és a tartályban van a másik fele, akkor semmit nem befolyásol, hibátlanul működik.

Link to comment
Megosztás:

Just now, nzozz írta:

Azt amúgy tudod, hogy mekkora volt? Mert amióta nekünk megvan az autó csak egy kb. 15cm -es pálca van rajta, ami nekem elég haszontalannak tűnik így és szerintem anno letört a másik fele... de ha így van és a tartályban van a másik fele, akkor semmit nem befolyásol, hibátlanul működik.

Köszi! Akkor megnyugodtam!

Igen, eredeti állapotú volt még kb 1 hónapja. 

https://cromax.hu/karosszeria/ablakmosotorlo_rendszer/ablakmoso_tartaly_alkatreszei/ablakmoso_tartaly_sapka_opel_astra_g_zafira_a_36920

Akkor bontóban nézek hozzá, ha adnak 500 Ft-ért. Ha nem, akkor kap egy újat.

Link to comment
Megosztás:

18 perce, Stofl írta:

Tegnap beletört az ablakmosó tartályba a nívópálca. És persze nem látszik ki a vége....

Szerintetek ez okoz problémát? Eldugíthat valamit, ha tövig leér? Illetve mivel lehetne kiszedni? Ezért a tartályt nem szívesen szedném ki.

Flexibilis csavarkiszedővel meg lehet próbálni. Hátha meg tudja fogni... 

Link to comment
Megosztás:

52 perce, Stofl írta:

Tegnap beletört az ablakmosó tartályba a nívópálca. És persze nem látszik ki a vége....

Szerintetek ez okoz problémát? Eldugíthat valamit, ha tövig leér? Illetve mivel lehetne kiszedni? Ezért a tartályt nem szívesen szedném ki.

Én már vagy 2 éve így járok, semmi baj:-)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.