Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Sziasztok!

Tanácsot,ötletet kérnék Tőletek. Eddig bosch tárcsa+betét volt a kocsiban fékezéskor magasabb sebességnél nagyon rázott. Gondoltam jön a műszaki csere. Most az új tárcsával és betétekkel is ráz. Futómű beállítva, gumit nem eszi. Melyik futómű alkatrész okozhatja ezt? Jónak tűnik minden, cserélni meg találomra nem szeretnék semmit. Járt már valamelyőtök így? Ha igen mi volt a megoldás? Még annyi hogy apró keresztbordákon apró kopogás hallatszik de nem a kutyacsont az új. Kormányösszekötő új. Talpasok újak toronycsapágy plusz szilent egy éves.  

Link to comment
Megosztás:

2 órája, huggybear írta:

Sziasztok!

Féktárcsa+betét csere előtt állok és érdeklődni szeretnék, hogy a Brembo márkájú fékalkatrészekkel kinek milyen tapasztalata van?

Előre is köszi.

G.

Szia!

Nekem épp a napokban fogyott el egy Brembo első szett, 2013 óta volt az autón, 110.000km-t bírt ki. Végig hibamentes volt, nem ráz, nem csikorog, nem húz félre, műszakin 86.000 km-es korában gond nélkül átment. Igaz nem a legolcsóbb márka, de szerintem hosszú távon megéri az árát. Már megvettem a következő szettet, pont ugyanilyet, holnap kerül fel a kocsira :icon13:

Link to comment
Megosztás:

22 perce, Krajcso írta:

Szia!

Nekem épp a napokban fogyott el egy Brembo első szett, 2013 óta volt az autón, 110.000km-t bírt ki. Végig hibamentes volt, nem ráz, nem csikorog, nem húz félre, műszakin 86.000 km-es korában gond nélkül átment. Igaz nem a legolcsóbb márka, de szerintem hosszú távon megéri az árát. Már megvettem a következő szettet, pont ugyanilyet, holnap kerül fel a kocsira :icon13:

Szia!

Köszönöm szépen az információt, így el is dőlt a kérdés :)

Üdv. G.

Link to comment
Megosztás:

Hogyan tudom kivenni a zárbetétet?

Az a helyzet hogy beragadt.Rángattam a kormányt és próbáltam fordítani a kulcsot és egyszer csak el tudtam fordítani a kulcsot és beindult a kocsi.

Aztán azóta sem tudom elfordítani a kulcsot.Gondoltam kiszedem a zárbetétet, hogy megnézzem mi van, de nem tudom elfordítani azt a xart.

Link to comment
Megosztás:

17 perce, DM101 írta:

Hogyan tudom kivenni a zárbetétet?

Az a helyzet hogy beragadt.Rángattam a kormányt és próbáltam fordítani a kulcsot és egyszer csak el tudtam fordítani a kulcsot és beindult a kocsi.

Aztán azóta sem tudom elfordítani a kulcsot.Gondoltam kiszedem a zárbetétet, hogy megnézzem mi van, de nem tudom elfordítani azt a xart.

Probaltad mar gyorsan es erosen nyomkodni azt a fem reszt, amibe a kulcsot dugod? Ha szetvan kopva nem mindig kattan el a kormanyzar mikor kihuzod a kulcsot, es azt hiszi bedugva maradt. Ezek utan se bedugni se forgatni nemtudod a kulcsot, csak ugy tudsz eljarni ahogy az elejen irtam.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

3 órája, DM101 írta:

Hogyan tudom kivenni a zárbetétet?

Az a helyzet hogy beragadt.Rángattam a kormányt és próbáltam fordítani a kulcsot és egyszer csak el tudtam fordítani a kulcsot és beindult a kocsi.

Aztán azóta sem tudom elfordítani a kulcsot.Gondoltam kiszedem a zárbetétet, hogy megnézzem mi van, de nem tudom elfordítani azt a xart.

Ebben a dög melegben nekem is nekiállt szorulni egy kicsit. Befújtam du zárolajozó spray és grafitos kenőspray-el és most megint jobbnak tűnik. 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, Handbrake írta:

Rázni az elején azért rázhat tárcsacsere és betét után, mert még a két "anyagnak" össze kell kopni.

Megosztok veletek egy érdekes dolgot.

245 ezer km után FELLAZULT A KORMÁNYKERÉK rögzítő csavar!!! Valakinek volt már ilyen? Meghúztam, most minden ok.

 

én azt vettem észre már az átvezetö csere elött hogy fel-le tudom mozgatni a kormány oszlopot talán 1mm-t mi az oka a korm. anyája meg van huzva.mi lehet az oka?

Link to comment
Megosztás:

15 órája, Janó32 írta:

Ebben a dög melegben nekem is nekiállt szorulni egy kicsit. Befújtam du zárolajozó spray és grafitos kenőspray-el és most megint jobbnak tűnik. 

Ne csodálkozz, ha rosszabb lesz! Azzal a folyékony izével még a maradék kevéske kenőanyagot is kimosod, kiöblíted, kifújod belőle.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

A következő a gondom a 99-es X17DTL-el.

Fogyott a fagyállóm, ami az utastérben a vezető ill. anyósülés előtti padlókárpiton át nézett vissza.

Fűtőradiátort cseréltek (30000Ft munkadíj+ 20000Ft Hella fűtőradiátor)

Kinyögtem nekik, majd később észre vettem, hogy fogy ismét a víz (majdnem üres volt a kiegyenlítő tartály) és szintén megjelent az utastérben, mint fentebb említettem, bár érdekes módon, mert lementem Balatonra meg vissza, kb 500 km megtétele alatt szinte semmi nem fogyott, majd mentem egy 20 km szakaszt és félig lefogyott a kiegyenlítő tartályból, ekkor anyós ülés előtt lehetett a kárpiton látni a gyöngyözést.

Ezután szerelőnek vissza, mondtam neki, hogy 50000-ért jó volna, ha nem fogyna a fagyálló.

Szétkapták, majd felhívott, hogy járatják folyamatosan, de nem látnak szivárgást (szétbontották a műszerfalat), a nyomok egyértelműek: fogy a víz, ami megjelenik az utastérben, de valóban nem folyamatos a jelenség.

Valakinek valami ötlete lenne ezzel kapcsolatban?

Köszi

Misi

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Ma voltunk pesten es az autó egyik pilanatban megállt.Nagy nehezen újra indítottam de nem reagált a gázpedálra semmit.A fordulat szám 1500. Hazaértem leállitotam majd újraindítás és minden rendben.Pedál működik fordulatot vesz rendesen.Mi okozhatja a problémát?Válaszokat előre is köszönöm szépen.

motorkod:z16xe

Módosítva : Manfi01
Link to comment
Megosztás:

13 perce, Manfi01 írta:

Sziasztok

Ma voltunk pesten es az autó egyik pilanatban megállt.Nagy nehezen újra indítottam de nem reagált a gázpedálra semmit.A fordulat szám 1500. Hazaértem leállitotam majd újraindítás és minden rendben.Pedál működik fordulatot vesz rendesen.Mi okozhatja a problémát?Válaszokat előre is köszönöm szépen.

motorkod:z16xe

Lefagyott a Windows. :)

Módosítva : gezoli
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Van egy kis problémám az autómmal.

1.6 16 benzin 1999.évjárat (x16xel)

Nagyobb erőteljes gázadásnál berángat és nem megy 1 henger.

Ha szépen fokozatosan adagolom a gázt akkor megy mind a 4.

Alapjárat ingadozik.

A gyertyák újak és le adják a szikrát, szóval a trafót kizárnám.

Esetleg valaki találkozott már hasonló problémával? 

 
Link to comment
Megosztás:

On 2016. 07. 12. at 16:37, gezoli írta:

Előszeretettel hamisítják. Egy páran már ráfaragtak a fórumozók közül.

Nagyon tudom ajánlani a Zimmermann tárcsa-betét párosítást!

https://alkatreszek.hu/430_1482_20_ko

https://alkatreszek.hu/23063_173_1_ko

Sziasztok!

Köszönöm a hasznos tanácsot, így letettem a Brembo márkáról, viszont sajnos nincs a nevezett helyen Zimmermann, így TRW lesz a tárcsa és a betét is.

Hétfőn meg is kapom, így már csak ki kell cserélnem és mehet a vas műszakira :). Ha már műszaki: az EGR-nél kicsit fújja az olajat, bukhat emiatt az autó?

Köszönöm. G.

Link to comment
Megosztás:

18 órája, nagyjoci írta:

Sziasztok. Van egy kis problémám az autómmal.

1.6 16 benzin 1999.évjárat (x16xel)

Nagyobb erőteljes gázadásnál berángat és nem megy 1 henger.

Ha szépen fokozatosan adagolom a gázt akkor megy mind a 4.

Alapjárat ingadozik.

A gyertyák újak és le adják a szikrát, szóval a trafót kizárnám.

Esetleg valaki találkozott már hasonló problémával? 

 
  •  

Gyertyapipa szétégett, áthúz a hengerfej furatában. Szürkés lerakodást keress.

Link to comment
Megosztás:

53 perce, huggybear írta:

Sziasztok!

Köszönöm a hasznos tanácsot, így letettem a Brembo márkáról, viszont sajnos nincs a nevezett helyen Zimmermann, így TRW lesz a tárcsa és a betét is.

Hétfőn meg is kapom, így már csak ki kell cserélnem és mehet a vas műszakira :). Ha már műszaki: az EGR-nél kicsit fújja az olajat, bukhat emiatt az autó?

Köszönöm. G.

Jó döntést! Én is hamisítvány Bermbo-t szereztem be előre-hátra. A magyarországi hivatalos forgalmazótól vettem!

A hátsók szétrohadtak 2 év alatt, az elsőket szerencsére visszaküldtem, mert dobozból kivéve látszódott, hogy vicc az egész. A forgalmazónál csak meghúzták a vállukat, meg sem nézték a tárcsát, csak kérdezték, hogy vissza adják-e a pénzt, vagy küldjenek másikat? Zimmerman Coated Z-t raktam helyettük előre-hátra. Tökéletes!
 

Link to comment
Megosztás:

28 perce, Hard-ex írta:

Sziasztok. Megállt az eslő ablaktörlőm jobb oldala. Szét még nem szedtem. Kérdésem az lenne felétek, hogy egy motor hajtja és egy szerkezeten vannak az ablaktörlők, vagy mindegyiknek külön motorja van? Köszi előre is bármi nemü hasznos választ! :)

Szia!

Egy motor van, ez mozgatja egyszerre a kettőt. Elképzelhető, hogy a szerkezet hullt szét, mivel a balos még mozog, így a motor működik. Egy rudazat köti össze a két kart. Szét kell szedned, hogy lásd, mi történt. Üdv. G.

 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

11 perce, huggybear írta:

Szia!

Egy motor van, ez mozgatja egyszerre a kettőt. Elképzelhető, hogy a szerkezet hullt szét, mivel a balos még mozog, így a motor működik. Egy rudazat köti össze a két kart. Szét kell szedned, hogy lásd, mi történt. Üdv. G.

 

Szia.

Köszönöm a választ. Amint eláll a szakadó eső. Szét fogom szedni.

Üdv.: Viktor

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.