Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Sziasztok!

Ismét a segítségeteket szeretném kérni!

Írtam régebben, hogy picit összetörtem az autót. Ma hoztuk el a szervízből.

Egy nyiszorgó hangot hallottam, amit eddig nem, de nem is foglalkoztam vele. (messzebbről ráfogtam a kipufogóra)

De aztán otthon alámentem aknában, és egyértelműen az üzemanyag tartályból jön.

Közelebbről olyan rossz csapágy hang +mintha valami fém súrlódna. Az üzemanyag tartály pedig egy picit meg van horpadva.(egyértelműen a balesetkor horpadt meg - friss horzsolások)

Az lenne a kérdésem, hogy szerintetek lehet az üzemanyag szivattyú zajos a horpadástól?

Tehát visszavigyem a szervizbe (casco-s!)? Vagy lehet hogy 1 hónap állás után pont most jött elő valami baja az üzemanyag szivattyúnak? (Baleset előtt többször jártam a kocsi alatt,kipuf. csere stb. miatt, de semmi hang nem volt a tartály felöl.)

Előre is köszi a segítséget!

Előre is köszi a segítséget!

Link to comment
Megosztás:

Hi!

Egy kérdésem volna, hogy tudjak segíteni az egyik barátomnak. Arra panaszkodik, hogy havonta kell izzót cserélnie a fényszóróban, hol az egyik hol a másik oldalon. 1.2 G Astráról van szó. Ha valaki hasonló cípőben jár vagy tud rá valami okosat, akkor kegyen oly jó és ossza meg mit mondhatnék neki.

Előre is köszi!

Üdv!

Ismert a hibajelenség, állítólag a feszültség szabályzó a fő ludas. Nálam is előjött, bár az egy év alatt csak egyszer kellett cserélnem.

Egyébként a legegyszerűbb és legolcsóbb megoldás, ha odafigyel az ember. Úgy lehet elkerülni az izzó kiégését, hogy kerülni kell a hirtelen feszültségcsúcsokat. Ezt pedig a legkönnyebb úgy megtenni, hogy a lámpát csak alapjáraton kapcsolom fel vagy le. A nagyobb fordulatszámon, menet közbeni lámpakapcsolást kell elkerülni. A reflektorkapcsolás már nem számít, mert akkor már van elég terhelés a hálózaton. Nekem eddig bevált.

Ha tévednék az elvvel kapcsolatban egy villanyász javítson ki :D

Minden jót!

Link to comment
Megosztás:

Én is így csinálom, és az elmúlt 1 évben (mióta megvan az autó) nem kellett izzót cserélnem sehol, úgyhogy lehet benne valami ^_^

Üdv!

Ismert a hibajelenség, állítólag a feszültség szabályzó a fő ludas. Nálam is előjött, bár az egy év alatt csak egyszer kellett cserélnem.

Egyébként a legegyszerűbb és legolcsóbb megoldás, ha odafigyel az ember. Úgy lehet elkerülni az izzó kiégését, hogy kerülni kell a hirtelen feszültségcsúcsokat. Ezt pedig a legkönnyebb úgy megtenni, hogy a lámpát csak alapjáraton kapcsolom fel vagy le. A nagyobb fordulatszámon, menet közbeni lámpakapcsolást kell elkerülni. A reflektorkapcsolás már nem számít, mert akkor már van elég terhelés a hálózaton. Nekem eddig bevált.

Ha tévednék az elvvel kapcsolatban egy villanyász javítson ki :D

Minden jót!

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Ismert a hibajelenség, állítólag a feszültség szabályzó a fő ludas. Nálam is előjött, bár az egy év alatt csak egyszer kellett cserélnem.

Egyébként a legegyszerűbb és legolcsóbb megoldás, ha odafigyel az ember. Úgy lehet elkerülni az izzó kiégését, hogy kerülni kell a hirtelen feszültségcsúcsokat. Ezt pedig a legkönnyebb úgy megtenni, hogy a lámpát csak alapjáraton kapcsolom fel vagy le. A nagyobb fordulatszámon, menet közbeni lámpakapcsolást kell elkerülni. A reflektorkapcsolás már nem számít, mert akkor már van elég terhelés a hálózaton. Nekem eddig bevált.

Ha tévednék az elvvel kapcsolatban egy villanyász javítson ki :D

Minden jót!

Nálam újkorától egy pár évig szerette csipegetni az izzókat (Osram, Tungsram, Tes..-s..., mindegy volt), de mostanában (kb. 3 éve talán) megállt az izzófogyasztásom, pedig nem változtattam semmin, talán a feszültségszabályozóm lustult el egy kicsit.

Link to comment
Megosztás:

Csere után kb. ezek a változások voltak! ^_^

Kisebb fogyasztás és egyenletesebb alapjárat lett. Akkor most nagyon elgondolkodtam a cserén. Az alapjáratom nyáron (18-20°C felett) hidegindításkor amúgyis hagy némi kívánalmat maga után. (felprörg 2000-ig, majd visszaesik kb. 1300-1400-ra és ott marad(na) ez első 500m-ig, hacsak nem várok vele egy fél percet, majd gázfröccs 3000-es fordulat fölé és onnan visszaesik a rendes alapjárati fordulatra). Bár néha azt is csinálja, hogy fékezéskor, mikor kinyomom a kuplungot, hogy váltsak vagy megáljak, akkor egy pillanatra mintha le akarna fulladni. Bár hál isten erre nem volt példa. A fogyasztásom pedig városban 9,5-10L

:D nagyon gondolkodom.....

Link to comment
Megosztás:

Kisebb fogyasztás és egyenletesebb alapjárat lett. Akkor most nagyon elgondolkodtam a cserén. Az alapjáratom nyáron (18-20°C felett) hidegindításkor amúgyis hagy némi kívánalmat maga után. (felprörg 2000-ig, majd visszaesik kb. 1300-1400-ra és ott marad(na) ez első 500m-ig, hacsak nem várok vele egy fél percet, majd gázfröccs 3000-es fordulat fölé és onnan visszaesik a rendes alapjárati fordulatra). Bár néha azt is csinálja, hogy fékezéskor, mikor kinyomom a kuplungot, hogy váltsak vagy megáljak, akkor egy pillanatra mintha le akarna fulladni. Bár hál isten erre nem volt példa. A fogyasztásom pedig városban 9,5-10L

:D nagyon gondolkodom.....

Nyáron nekem is rossz az alapjáratom, kb. olyan mint neked, de télen meg rendben van, nem pörög annyira! Mostanában reggeli első indításkor dadogós, nem akar pörögni, mintha néha kihagyna a gyujtás, de elindulás után 200-300 méter és jó is!! Mi lehet a probléma? Gyrtyák frissen cserélve és a gyújtósor is kb 1 éves!! ^_^

Link to comment
Megosztás:

Nyáron nekem is rossz az alapjáratom, kb. olyan mint neked, de télen meg rendben van, nem pörög annyira! Mostanában reggeli első indításkor dadogós, nem akar pörögni, mintha néha kihagyna a gyujtás, de elindulás után 200-300 méter és jó is!! Mi lehet a probléma? Gyrtyák frissen cserélve és a gyújtósor is kb 1 éves!! :D

Nekem is "új" (1,5 éves) gyújtósorom van. Pucoltattam folytószelepházat, alapjárati motort, cseréltem hőmérsékletjeladót. A lambdaszonda és az alapjárati motor között vacilálok, hogy melyik lehet esetleg még.

Nem olcsó dolgok ezért meg kell fontolnom, bár most hogy láttam mi a helyezt a szondával, azt előbb utóbb úgyis cserélnem kell. Ha jól lesz azt tuti mondom majd.

(Ma lecseréltettem a lengéscsillapítókat MONROE Reflexre. Pazar lett... ^_^ )

Link to comment
Megosztás:

Mennyibe fájt a móka? Képek?

Első hátsó lengők 60.800,- + a toronycsapágyat is kicseréltettem (a "gumiharanggal") ha már "ott" jártunk ^_^ 13.700,- volt a pár.

A lengőkből én egy kicsit "jobbat" (Monroe Reflexet) kértem így ugye drágább volt a móka kb. 13-15ezerrel. De ugyebár ezt nem kell évente cserélni ezért remélem, hogy jobban megíri majd, hogy többet áldoztam rá. :P

Viszont volna itt egy apró kérdésem: A monroe "kézikönyve" azt írja, hogy ne használjunk légkulccsot a cserénél. Ez csak biztonsági előírásból, hogy a rugó nehogy balesetet okozzon, vagy a lengéscsillapító miatt, hogy nehogy kárt tegyen benne? Elvileg ellent kell tartani egy kulccsal és úgy kellene szerelni.

Sajnos képet nem csináltam róla.... :D

Link to comment
Megosztás:

Kis maszek kúton tankolom a gázolajat, már jó ideje, és soha semmi problémám nem volt, nem dermedt le (fűtetlen garázsban áll az autó) stb.

Ellenben kolega mesélte, hogy Mol-os benzint tankoltak motorkerékpárjukba és utána nem lehetett elindítani, pedig húzták, tolták, ekecselték.

Le kellett engedni az anyagot, kipucolni ezt azt és rögtön mükszött a gép.

Link to comment
Megosztás:

Kis maszek kúton tankolom a gázolajat, már jó ideje, és soha semmi problémám nem volt, nem dermedt le (fűtetlen garázsban áll az autó) stb.

Ellenben kolega mesélte, hogy Mol-os benzint tankoltak motorkerékpárjukba és utána nem lehetett elindítani, pedig húzták, tolták, ekecselték.

Le kellett engedni az anyagot, kipucolni ezt azt és rögtön mükszött a gép.

ekecselték? (ekecsülés=gányolás?) ^_^ :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! A következő problémával állok szemben, ha tudtok segítsetek légyszi: egy 1.6os ecotec g astra tulajdonosa vagyok, és tegnap egy fura hangot hallatott valahonnan a motortérből majd azt vettem észre hogy olajcsíkot húzok. Beparkoltam a kocsival és hát "használtam" a szervót és ahogy tolattam ki látom az olajataz aszfalton. Valahonnan onnan jött az olaj meg a tartály is kiürült! Az egyik cső olajos, de nem tudom pontosan honnan jöhetett az olaj, meg mi mehetett el a rendszerben! Ha tudtok valami okosat az megköszönném! Esetleg egy jó, megbízható opel szerelőt bp-en, legjobb esetben a XVIII ker környékén mert nem merem sokat használni így! Köszi szépen a segítséget!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! A következő problémával állok szemben, ha tudtok segítsetek légyszi: egy 1.6os ecotec g astra tulajdonosa vagyok, és tegnap egy fura hangot hallatott valahonnan a motortérből majd azt vettem észre hogy olajcsíkot húzok. Beparkoltam a kocsival és hát "használtam" a szervót és ahogy tolattam ki látom az olajataz aszfalton. Valahonnan onnan jött az olaj meg a tartály is kiürült! Az egyik cső olajos, de nem tudom pontosan honnan jöhetett az olaj, meg mi mehetett el a rendszerben! Ha tudtok valami okosat az megköszönném! Esetleg egy jó, megbízható opel szerelőt bp-en, legjobb esetben a XVIII ker környékén mert nem merem sokat használni így! Köszi szépen a segítséget!

Ha a szervó tartályából fogyott az olaj és nem máshonnan (pl. fék), akkor ha kiveszed a 23-as biztosítékot (ez az ABS és a szervókormány biztosítékja) akkor szerintem nem lesz gond belőle ha nagyobb távolságra is mész el. Kicsit majd fejlődik az elpuhult karizomzat :D Én valami cső szétrepedésére tippelek egyébként, de ez csak tipp részemről.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ismét a segítségeteket szeretném kérni!

Írtam régebben, hogy picit összetörtem az autót. Ma hoztuk el a szervízből.

Egy nyiszorgó hangot hallottam, amit eddig nem, de nem is foglalkoztam vele. (messzebbről ráfogtam a kipufogóra)

De aztán otthon alámentem aknában, és egyértelműen az üzemanyag tartályból jön.

Közelebbről olyan rossz csapágy hang +mintha valami fém súrlódna. Az üzemanyag tartály pedig egy picit meg van horpadva.(egyértelműen a balesetkor horpadt meg - friss horzsolások)

Az lenne a kérdésem, hogy szerintetek lehet az üzemanyag szivattyú zajos a horpadástól?

Tehát visszavigyem a szervizbe (casco-s!)? Vagy lehet hogy 1 hónap állás után pont most jött elő valami baja az üzemanyag szivattyúnak? (Baleset előtt többször jártam a kocsi alatt,kipuf. csere stb. miatt, de semmi hang nem volt a tartály felöl.)

Előre is köszi a segítséget!

Előre is köszi a segítséget!

Szóval senki sem tudja hogy sérülhet-e az üzemanyag szivattyú a tank pici horpadásától? (kb talán 1/2centit nyomódhatott be.)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Észrevettem, hogy az üzemanyagsapka fedelem eláll, nem zárul rendesen. Ha lezárom a kocsit, akkor pedig még jobban kinyílik emiatt (a záró pöcök jóformán kilövi a fedelet).

Eltört a tanksapka mellett lévő tartó pöcök. Valakinek van ötlete, hogy miként tudom ezt megcsinálni?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Észrevettem, hogy az üzemanyagsapka fedelem eláll, nem zárul rendesen. Ha lezárom a kocsit, akkor pedig még jobban kinyílik emiatt (a záró pöcök jóformán kilövi a fedelet).

Eltört a tanksapka mellett lévő tartó pöcök. Valakinek van ötlete, hogy miként tudom ezt megcsinálni?

Amikor zárod a kocsit, nyomd be a tanksapkát, hogy úgy a helyén marad-e.

Link to comment
Megosztás:

az nem lehet hogy odacsuk vmit, aminek nem kéne ott lennie? (ágdarab, levél, bogár stb)

Nem sajnos. Van egy kis patent szerű műanyag is, ami akkor is fogja egy picit a tanksapka fedelet amikor nyitva van a kocsi. Az tört el, de azt nem lehet cserélni.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.