Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Sziasztok

Fékolaj cserét hogy kell csinálni, mire kell vigyázni, milyen tipusu és kb mennyi fér bele.

Az autó 4 éves , a szinén nem látszik semmi változás, vagy akkor még nem fontos cserélni?

Szia!

Egy jó tanács, amit fontolj meg mielőtt nekiállsz :

HA MÉG SOHA NEM SZERELTÉL FÉKET, EGYEDÜL SEMMIKÉPP NE ÁLLJ NEKI :D :) :)

Mindenképp kérj segítséget, akinek van tapasztalata benne, mert ha nem jól légteleníted le, vagy nem húzod meg a csavarokat, stb, stb egy erősebb fékezéskor simán megpördülhetsz, ha nem egyszerre fog a jobb-bal oldal!

Készülj fel, hogy -ha kevés is az esélye- a légtelenítő csavarok nem biztos, hogy könnyen meglazulnak illetve letörnek és akkor lehet cserélni a munkahengert is... :o

Csavarlazítóval "áztasd" be jóelőre, mielőtt nekilátsz!

Másrészről, nekem még nincs ABS a kocsiba, a tiédben gondolom van, ha csak 4 éves, azzal kapcsolatban nincs tapasztalatom.

Mindenképp olvass utána, hogyan kell vele dolgozni!

Üdv.

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Egy jó tanács, amit fontolj meg mielőtt nekiállsz :

HA MÉG SOHA NEM SZERELTÉL FÉKET, EGYEDÜL SEMMIKÉPP NE ÁLLJ NEKI :D :) :)

Mindenképp kérj segítséget, akinek van tapasztalata benne, mert ha nem jól légteleníted le, vagy nem húzod meg a csavarokat, stb, stb egy erősebb fékezéskor simán megpördülhetsz, ha nem egyszerre fog a jobb-bal oldal!

Készülj fel, hogy -ha kevés is az esélye- a légtelenítő csavarok nem biztos, hogy könnyen meglazulnak illetve letörnek és akkor lehet cserélni a munkahengert is... :o

Csavarlazítóval "áztasd" be jóelőre, mielőtt nekilátsz!

Másrészről, nekem még nincs ABS a kocsiba, a tiédben gondolom van, ha csak 4 éves, azzal kapcsolatban nincs tapasztalatom.

Mindenképp olvass utána, hogyan kell vele dolgozni!

Üdv.

Az mindegy, hogy ABS-es vagy sem, a fékrendszernek légmentesnek kell lennie.

Link to comment
Megosztás:

Ablaktörlős témával kapcsolatban aki tud infót légyszi irjon rettentően idegesít hogy kopog, de az méginkább hogy nem látni semmit a mechanikán ami kopogna, talán az egyik rudazat kicsit lazább de kézzel nem tudom azt sem kopogásra birni. Meg a hang sem onnan jön :S

Link to comment
Megosztás:

Ablaktörlős témával kapcsolatban aki tud infót légyszi irjon rettentően idegesít hogy kopog, de az méginkább hogy nem látni semmit a mechanikán ami kopogna, talán az egyik rudazat kicsit lazább de kézzel nem tudom azt sem kopogásra birni. Meg a hang sem onnan jön :S

Olyat tudok elképzelni, hogy amikor ráfekszik az lapát a szélvédőre, a kart ugye egy rugó feszíti oda.

Ilyenkor biztosan feszül a mechanika tengelye. Ha felhajtod, lehet pont e-miatt nem hallod.

Nem gondolnám, hogy "csapágyasra" hajtottad az ablaktörlőt.. :o de lehet..

A másik, hogy maga a lapát adja ki a hangot. Nem ér össze alsó ponton a két lapát?

A másik lehetőség ezzel kapcsolatban még, hogy a gumi olyan hangos/merev, hogy mozgás közben, mikor egyik oldalról a másikra ugrik a gumi profilja, az ad hangot.

Én speciel még nem olvastam ablaktörlő mechanika hibáról, csak a motorról.

üdv.

Link to comment
Megosztás:

Ez igaz, csak az ABS-est másképp kell légteleníteni. :D

Másképp ??? Hogy???

DE.

Akinek halvány göze sincs róla az ne szereljen féket, mert életekkel játszik !!

Én igy cserélem :

-fékfolyadéktartály leszív, frissel felönt,

-régi folyadék a rendszerböl kipumpál, (minden keréknél, a légtelenités szabályai szerint!! )

- szivárgás ellenörzés,feltöltés, fékpróba.

-sörözés. :o

Link to comment
Megosztás:

Olyat tudok elképzelni, hogy amikor ráfekszik az lapát a szélvédőre, a kart ugye egy rugó feszíti oda.

Ilyenkor biztosan feszül a mechanika tengelye. Ha felhajtod, lehet pont e-miatt nem hallod.

Nem gondolnám, hogy "csapágyasra" hajtottad az ablaktörlőt.. :o de lehet..

A másik, hogy maga a lapát adja ki a hangot. Nem ér össze alsó ponton a két lapát?

A másik lehetőség ezzel kapcsolatban még, hogy a gumi olyan hangos/merev, hogy mozgás közben, mikor egyik oldalról a másikra ugrik a gumi profilja, az ad hangot.

Én speciel még nem olvastam ablaktörlő mechanika hibáról, csak a motorról.

üdv.

Ott a pont játszottam vele és a rudazat mikor megfeszül a tengely akkor koppanik. Van egy ilyen üsszefogató műanyag ami között van egy gumi hát onnan jön a hang. Hogy csessze meg. Ezzel mit lehet csinálni?????

Link to comment
Megosztás:

Ott a pont játszottam vele és a rudazat mikor megfeszül a tengely akkor koppanik. Van egy ilyen üsszefogató műanyag ami között van egy gumi hát onnan jön a hang. Hogy csessze meg. Ezzel mit lehet csinálni?????

Hát.. talán kapni javítókészletet hozzá, ( erre kevés esélyt látok) vagy komplett csere...

u.i.: valamiért az előbbi üzeneted 2x a mostanit meg 3x küldted el.. :o

üdv.

Link to comment
Megosztás:

na nekem erre van az asszony és a drága 45 kg ja

oda is benyúl könyékig ahol nekem a csuklóm se megy át.

igazi madárcsontú a galambom :D

ja valaki nem tud valami ötletet hogyan lehetne a küszöbből kiszedni egy csavarhúzót

idegesít hogy kopog kanyarodás közben. :o erös mágnes talán segit

a sofőrülésem bukkanón elemelkedik velem együtt ez gondolom nem normális mi lehet a baja,

amióta megvan a kocsi azóta csinálja

a másik hogy nyekeregnek a rugók az ülés háttámlájában ezzel lehet valamit csinálni?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy cserélte-e már valaki a szélvédő alatti gumit? A mostaniban az acélsín eléggé elrohadt, félig felszakadt a helyéről:-) Úgyhogy vettem egy újat. Van valakinek tapasztalata ebben? Csak annyi, hogy rácsúsztatom a sínt a műanyag elemre? Előre is köszönöm a válaszokat!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy cserélte-e már valaki a szélvédő alatti gumit? A mostaniban az acélsín eléggé elrohadt, félig felszakadt a helyéről:-) Úgyhogy vettem egy újat. Van valakinek tapasztalata ebben? Csak annyi, hogy rácsúsztatom a sínt a műanyag elemre? Előre is köszönöm a válaszokat!

Asszem sejtem mire gondolsz. Azt csak lehúzod felfelé, majd az újat szépen vissza. Nem csak a műanyagba fog belekapni, hanem a karoszéria erre kialakított részére is.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy cserélte-e már valaki a szélvédő alatti gumit? A mostaniban az acélsín eléggé elrohadt, félig felszakadt a helyéről:-) Úgyhogy vettem egy újat. Van valakinek tapasztalata ebben? Csak annyi, hogy rácsúsztatom a sínt a műanyag elemre? Előre is köszönöm a válaszokat!

Ezt én is akarom cserélni, de konkrét lépéseket még nem tettem az ügy érdekében...

Cikkszámot és árat tudsz mondani??

Köszi!

Lecso

Link to comment
Megosztás:

Ezt én is akarom cserélni, de konkrét lépéseket még nem tettem az ügy érdekében...

Cikkszámot és árat tudsz mondani??

Köszi!

Lecso

Nekem kb 11 e volt márkakereskedésben. Viszont nem értem ezt az acél sín dolgot, a szélvédő alatt és a széterelő fölötti gumi elem megközelítőleg t alakú a gumiba sütve egy fém feszítőelemmel a műanyag szélterelőre csak ráfekszik meg a szélvédőre is. Ez egy u alakú vájatba kell gyengéden de határozottan beleütni, ez a vájat a kaszni szerves része ha ez elrohadt az nagy gáz mert lakatos kell hozzá.

Link to comment
Megosztás:

Nekem kb 11 e volt márkakereskedésben. Viszont nem értem ezt az acél sín dolgot, a szélvédő alatt és a széterelő fölötti gumi elem megközelítőleg t alakú a gumiba sütve egy fém feszítőelemmel a műanyag szélterelőre csak ráfekszik meg a szélvédőre is. Ez egy u alakú vájatba kell gyengéden de határozottan beleütni, ez a vájat a kaszni szerves része ha ez elrohadt az nagy gáz mert lakatos kell hozzá.

..ezt nem értem.. :o

Én erre a gumi csíkra gondoltam a szélvédő alján, amire szerintem bzsoltee cartárs is.

Nekem két oldalt jött fel.. tél előtt jó lenne cserélni..

Link to comment
Megosztás:

..ezt nem értem.. :o

Én erre a gumi csíkra gondoltam a szélvédő alján, amire szerintem bzsoltee cartárs is.

Nekem két oldalt jött fel.. tél előtt jó lenne cserélni..

Jó, bizony. Én kinyomtam az alját szilóval, mert ott utat tör a víz és az anyós lábtérrnél lévő szellőztetőnél szépen becsorog a szőnyegre...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.