Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Van nekem 3 kulcsom az autóhoz. 2 gyári és egy utólag készített bicskakulcs. A bicskakulcsban van a távvezérlő nélküli gyári kulcsból átszerelve az immochip.

Kíváncsiságból az immochip nélküli kulccsal próbáltam indítózni. Persze nem sikerült...Viszont letárolt egy szép hibakódot, így most a gyújtás ráadása után amikor kialszanak a dolgok a műszerfalon, az autó-villáskulcs ikon égve marad.

Tudom, hogy nincs hiba, csak letárolta, erre számítottam is, de azt hittem, hogy ez eltűnik, ha a "jó" kulccsal is indítózok utána.

De sajna megmaradt a hibajelzés :omg: Ezt csak Tech2-vel lehet eltüntetni? Kicsit zavar a dolog <_<

Jaja, törölni műszerrel lehet. Én a tempomat beszerelés után jártam így, de engem nem zavar annyira, azóta is világít, ha meg beindítom, akkor meg már úgyse látszik. Eladás előtt érdemes lehet töröltetni, vagy ha pont olyan helyen jársz, ahol kéznél van a kütyü hozzá.

Link to comment
Megosztás:

Üdvüzlet mindenkinek. Ezer éve nem jártam erre.

Hirtelen 2 hibajelenségem is van. :D

A zavaróbb: Indítózásnál fordul egyet vagy 1/2-et és megáll. Az üzemanyag szintjelző pedig darabosan visszahull a null állásba. Ezután pöccre indul, mintha semmi gond nem lenne. Önindítóban szénkefe volt cserélve. Előtte is csinálta, azóta is csinálja néha. Nem túl gyakran, de akkor is idegesítő jelenség. Új az aksi is.

Másik jelenség: Ez is teljesen véletlen szerűen jelentkezik. Városban "araszolva"(totyorgó agyament mögött rágva a kefét) vagy lámpánál elindulva. De leginkább fékezés után hirtelen gázt adva felvillan a kiskocsi a villáskulccsal. Újraindítás után már nem világít. Azt olvastuk ki, hogy fékpedál helyzet érzékelő. Ez mi a túró?

További szép napot/estét.

Z16XE

Link to comment
Megosztás:

Üdvüzlet mindenkinek. Ezer éve nem jártam erre.

Hirtelen 2 hibajelenségem is van. :D

A zavaróbb: Indítózásnál fordul egyet vagy 1/2-et és megáll. Az üzemanyag szintjelző pedig darabosan visszahull a null állásba. Ezután pöccre indul, mintha semmi gond nem lenne. Önindítóban szénkefe volt cserélve. Előtte is csinálta, azóta is csinálja néha. Nem túl gyakran, de akkor is idegesítő jelenség. Új az aksi is.

Másik jelenség: Ez is teljesen véletlen szerűen jelentkezik. Városban "araszolva"(totyorgó agyament mögött rágva a kefét) vagy lámpánál elindulva. De leginkább fékezés után hirtelen gázt adva felvillan a kiskocsi a villáskulccsal. Újraindítás után már nem világít. Azt olvastuk ki, hogy fékpedál helyzet érzékelő. Ez mi a túró?

További szép napot/estét.

Z16XE

Szia!

Testkábeleket, akksisarukat kellene megnézni, helyükön vannak-e, érintkeznek-e rendesen.

"fékpedál helyzet érzékelő"-re csak találgatni tudok, hogy talán a fékkapcsoló lehet a pedál tövében, másra nem nagyon tudok gondolni. Féklámpád működik rendesen?

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Testkábeleket, akksisarukat kellene megnézni, helyükön vannak-e, érintkeznek-e rendesen.

"fékpedál helyzet érzékelő"-re csak találgatni tudok, hogy talán a fékkapcsoló lehet a pedál tövében, másra nem nagyon tudok gondolni. Féklámpád működik rendesen?

Saruk rendben, testeket majd megnézem. Amúgy a féklámpa műkszik rendesen. Magam is a fékkapcsolóra gyanakodtam. Mondván ha lassan jön vissza és úgy érzékeli, hogy egyszerre van nyomva a gáz+fék. Bejelez, hogy hülye vagy?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok !

Régen jártam erre: persze mert jó volt az Astra.. :)

Most a gondom: az üzemanyag szintjelző megbolondult...

Városi - lassú menetben ahol max 70 et megyek - mutatja a normál értéket. Ahogy kimegyek a városból, ahol 90 - 100 a tempóm, 'azonnal' felkúszik a maximum környékére. Mit lehet a hiba oka ?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok !

Régen jártam erre: persze mert jó volt az Astra.. :)

Most a gondom: az üzemanyag szintjelző megbolondult...

Városi - lassú menetben ahol max 70 et megyek - mutatja a normál értéket. Ahogy kimegyek a városból, ahol 90 - 100 a tempóm, 'azonnal' felkúszik a maximum környékére. Mit lehet a hiba oka ?

A nagy gyorsulás miatt az összes benya hátracsapódik a tankban és a jeladó így felkúszik, merthogy teli a tank (hátsó fele) :)

A másik ötletem, hogy folyamatosan teli tankkal kell járni és akkor nem veszed észre a különbséget. :)

Link to comment
Megosztás:

A nagy gyorsulás miatt az összes benya hátracsapódik a tankban és a jeladó így felkúszik, merthogy teli a tank (hátsó fele) :)

A másik ötletem, hogy folyamatosan teli tankkal kell járni és akkor nem veszed észre a különbséget. :)

Köszönöm a javaslatokat, nem tudom miért nem jutott eszembe nekem is ?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok !

Régen jártam erre: persze mert jó volt az Astra.. :)

Most a gondom: az üzemanyag szintjelző megbolondult...

Városi - lassú menetben ahol max 70 et megyek - mutatja a normál értéket. Ahogy kimegyek a városból, ahol 90 - 100 a tempóm, 'azonnal' felkúszik a maximum környékére. Mit lehet a hiba oka ?

Szia!

Azthiszem ez a hibajelenség akkor szokott előfordulni, ha meghal a tankszellőztető szelep, és vákuum alakul ki a tankban. Ha leveszed a tanksapkát mikor jelentkezik a hiba, rögtön kiderül.

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Azthiszem ez a hibajelenség akkor szokott előfordulni, ha meghal a tankszellőztető szelep, és vákuum alakul ki a tankban. Ha leveszed a tanksapkát mikor jelentkezik a hiba, rögtön kiderül.

Ez egészen jól hangzik, hazamegyek kipróbálom .

Köszönöm !

Link to comment
Megosztás:

A hideg-meleg gomb, vezérli az elektromos fűtéscsapot. A boxon belül, akár Berh, akár Delphi, a minimum (max hideg) állásnál, van egy kapcsoló. A Behr 2-3, a Delphi 4-5 csatlakozón van a csapra kötve. 2000-től, vagy korábban, elhagyták ezt a kis játékot...

Ha még néha működik, akkor hagyd úgy, bekapcsolt fűtésen, és kösd le a vezetékét. Nincs rá szükség.

Köszi a segítséget

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Azthiszem ez a hibajelenség akkor szokott előfordulni, ha meghal a tankszellőztető szelep, és vákuum alakul ki a tankban. Ha leveszed a tanksapkát mikor jelentkezik a hiba, rögtön kiderül.

Kipróbáltam, és tényleg nagyot cuppant nyitáskor a tanksapka. Viszont - hogy ne legyen olyan egyszerű - most nem tudtam a jelenséget teljes egészében reprodukálni, mert mire meg tudtam állni addigra majnem teljesen visszaállt a műszer a normál állásba.

A tanksapkával mit lehet csinálni , hogy lehet kitisztítani ?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A következő problémával fordulok hozzátok. Központi zár vezérlő csere előtt állok. Sajnos a kulcsomban lévő elektrónika,teljesen tönkrement, és mivel a meglévő vezérlő egységet,csak gyári kulcsal lehet használni,így gondoltam lecserélem. Érdeklődtem az opel-nél az új kulcs iránt: 19.000 ft...hát...őőő, inkább nem.

Megrendeltem egy univerzális vezérlő egységet,ami elvileg minden autó tipushoz jó,így remélem az enyémhez is.

Nekem, 2004-es G astrám van (Z14XE)

Abban kérném a segítséget,hogy hol találom pontosan a vezérlőt,és amatőr fejjel neki állhatok e?

A vezérlő csak az ajtókat nyitja,semmi más nincs rajt. Se riasztót,se ablakemelőt-nem működtet.

Adtak hozzá részletes leírást,annyira nem tűnik bonyolult dolognak,elsőre.

Minden fajta tanácsot,fényképet elfogadok.

Kérlek benneteket,segítsetek nekem!

Előre is köszönöm!!

Link to comment
Megosztás:

A tanksapkával semmit (a kifúrás barbár módszer és onnantól benzinszagot fogsz érezni a kocsiban), van egy tankszellőztető szelep, azt kell cserélni.

Utána néztem a tankszellőztetőnek: ez egyszerűen megdöbbentő, hogy egy ilyen dolgot ennyire el kell bonyolítani.

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Tanácsot szeretnék kérni tőletek: nemrég valaki felfeszegette a tankbetöltő-nyílás ajtaját ami most már csak lötyög mint kásában a bot. Nem marad meg sem becsukva, sem kinyitva.

A zár(motor) teljesen jó csak az ajtózsanér nem.

Muszáj vennem egy komplett ajtót (és fényeztetnem, mert sötétzöld sehol nincs) vagy van olcsóbb/egyszerűbb/emberibb megoldás is? Ja, kulcsos tanksapkát veszek mindenképp.

Köszönöm előre is!

TayRol

Link to comment
Megosztás:

Sajnos a kulcsomban lévő elektrónika,teljesen tönkrement, és mivel a meglévő vezérlő egységet,csak gyári kulcsal lehet használni,így gondoltam lecserélem. Érdeklődtem az opel-nél az új kulcs iránt: 19.000 ft...hát...őőő, inkább nem.

Megrendeltem egy univerzális vezérlő egységet,ami elvileg minden autó tipushoz jó,így remélem az enyémhez is.

Nekem, 2004-es G astrám van (Z14XE)

Nekem is 2004 Z14XE, szintén halott az elektronyik... úgy rémlik ezt pont Bosch gyártotta. Én egyelőre nem vettem újat. Bontót javasolták, és Opelnél tech2-vel felprogramoztatni.

Link to comment
Megosztás:

Nekem is 2004 Z14XE, szintén halott az elektronyik... úgy rémlik ezt pont Bosch gyártotta. Én egyelőre nem vettem újat. Bontót javasolták, és Opelnél tech2-vel felprogramoztatni.

Sziasztok,

ezt az oldalt néztétek már? http://www.gyaritavadok.hu/

http://www.autoriasztobolt.hu/

Innen még csak riasztó hangszórót rendeltem eddig, de teljese korrektek voltak.

Szerk: most nézem csak távadóházak vannak, bár egy levélben meg lehetne kérdezni, az nem kerül semmibe.

Link to comment
Megosztás:

Utána néztem a tankszellőztetőnek: ez egyszerűen megdöbbentő, hogy egy ilyen dolgot ennyire el kell bonyolítani.

Szia!

Az én gépem is produkálta az általad vázolt problémát egészen tavaly nyárig, amikor is egy kedves fórumtárs (T. Elek :icon1: ) asszem Tech2-vel "megmozgatta", nyitotta-zárta a szelepet párszor és azóta nem jött vissza a vákuum probléma, feltehetőleg el volt koszolódva, de ezt csak gondolom.

Azóta nagyon tudok örülni, amikor meghallom a szelep jellegzetes kopogó hangját. :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy 2001-es gépem van, motorkód: Z12XE. Eléggé zajos volt az utóbbi időben az autó , ezért a hétvégén komplett vezérműlánc csere történt (lánc, fogaskerekek). Az autó hangja szép csendes lett, de azóta ég a motorvezérlő rendszer (sárga motor alakú) lámpa a műszerfalon. A hibát kivillogtatva 0340=Vezérműtengely helyzet-jeladó funkció-rendellenesség hibát kaptam! Mit lehet ezzel kezdeni, hogy megszűnjön a hiba? Segítsetek!

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Az én gépem is produkálta az általad vázolt problémát egészen tavaly nyárig, amikor is egy kedves fórumtárs (T. Elek :icon1: ) asszem Tech2-vel "megmozgatta", nyitotta-zárta a szelepet párszor és azóta nem jött vissza a vákuum probléma, feltehetőleg el volt koszolódva, de ezt csak gondolom.

Azóta nagyon tudok örülni, amikor meghallom a szelep jellegzetes kopogó hangját. :D

Köszönöm a tanácsot

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy 2001-es gépem van, motorkód: Z12XE. Eléggé zajos volt az utóbbi időben az autó , ezért a hétvégén komplett vezérműlánc csere történt (lánc, fogaskerekek). Az autó hangja szép csendes lett, de azóta ég a motorvezérlő rendszer (sárga motor alakú) lámpa a műszerfalon. A hibát kivillogtatva 0340=Vezérműtengely helyzet-jeladó funkció-rendellenesség hibát kaptam! Mit lehet ezzel kezdeni, hogy megszűnjön a hiba? Segítsetek!

Mennyi km-nél cseréltetted?

A jeladó vezetéke vissza lett dugva?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.