Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Benzines motorokkal kapcsolatos kérdések


Qpack

Recommended Posts

3 órája, CzLaci írta:

Sziasztok! A következő a problémám. Egy lánccsere és gyertyacsere után a kicsi alapjáraton dadog, a fordulatszám enyhén ingadozik, a belső tér viágításán is látni  a villogást. Menet közben minden tökéletes, jól megy, van teljesítménye. Ha lámpát kapcsolok, vagy kicsit is terhelem a dadogás megszűnik. A kocsi egy 8 éves 1.4 XEP, kicsit hallani a hidrotőke hangját.

A szervizes szerint már 10w40-es olaj kellene bele, én még 5w30-at használok benne, minimális olajfogyással, rendszeresen cserélve. Szerintetek mi a baj vele? Lánccsere előtt nem volt gond.

Keress másik szervizest gyorsan.

 

Link to comment
Megosztás:

12 órája, CzLaci írta:

Sziasztok! A következő a problémám. Egy lánccsere és gyertyacsere után a kicsi alapjáraton dadog, a fordulatszám enyhén ingadozik, a belső tér viágításán is látni  a villogást. Menet közben minden tökéletes, jól megy, van teljesítménye. Ha lámpát kapcsolok, vagy kicsit is terhelem a dadogás megszűnik. A kocsi egy 8 éves 1.4 XEP, kicsit hallani a hidrotőke hangját.

A szervizes szerint már 10w40-es olaj kellene bele, én még 5w30-at használok benne, minimális olajfogyással, rendszeresen cserélve. Szerintetek mi a baj vele? Lánccsere előtt nem volt gond.

Nekem a villogásra a generátort emlegették, feszültségszabályzó cserével. Ha tudod nézd meg menet közben a töltést, nekem olyankor 13,2-14,8 között ugrált.

Link to comment
Megosztás:

Nem tudom, hogy milyen gyertya, a hétvégén megnézem. Gyanús a generátor, mert ilyen kis fordulaton lehet, hogy ő okozza a galibát. Olyan 3-4 másodperces ütemben követik egymást a fordulatszám esések és a villogás, közben minden okés, egyenletes a járás. Picit nagyobb fordulaton stabilan jár. Menet közben semmit sem lehet észrevenni. Hétvégén megnézem a gyertyákat és a töltést.

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 10. 02. at 11:58, KrenAtesz írta:

Hidegen is tökéletes, ha már beindult, melegen az kimaradt, hogy benzinen jó, természetesen :)

Indulni mindig benzinnel indul, ha megvan az alapjárat, és 30 fok felett van a vízhőmérséklet, akkor vált át csak gázra. De indulás mindig benzinnel történik.

Köszönöm a segítséget, végül egy egyszerű "benzincsere" (régi kijár, újat tankol) megoldotta a problémát, úgy néz ki, 3 hónap alatt "megromlott"... :)

Módosítva : KrenAtesz
Link to comment
Megosztás:

5 órája, KrenAtesz írta:

Köszönöm a segítséget, végül egy egyszerű "benzincsere" (régi kijár, újat tankol) megoldotta a problémát, úgy néz ki, 3 hónap alatt "megromlott"... :)

Sajnos a 95-ös benzin ilyen, ha tudod hogy hosszabb ideig nem használod az autót, akkor úgy tedd el hogy 98-ast vagy 100-ast tankolsz bele előtte, azok nem romlanak meg. Minden szezon végén ezt játszom a fűnyírókkal én is, különben tavasszal szedhetem szét a porlasztót...

Link to comment
Megosztás:

2 órája, tgabika76 írta:

Sajnos a 95-ös benzin ilyen, ha tudod hogy hosszabb ideig nem használod az autót, akkor úgy tedd el hogy 98-ast vagy 100-ast tankolsz bele előtte, azok nem romlanak meg. Minden szezon végén ezt játszom a fűnyírókkal én is, különben tavasszal szedhetem szét a porlasztót...

Vagy rakjatok spurit a benzinhez, az is jó! Én legalábbis így teszem le a mocit télre. OMW MaxMotion95+spuri. Tavasszal első pöccre indul, ráadásul karbis...

Link to comment
Megosztás:

Nálunk a cégnél minden gépbe 95 ös benzin van.Fűnyírók,fűkaszák,lapvibró,döngölő,aggregátor de még soha nem kellett pucolni a karbit akármennyit álltak is.Tavasszal kicsit tovább kell rángatni de simán beindulnak.Ja és a robogómba se romlik bele télen.

Link to comment
Megosztás:

7 órája, Geopake írta:

Nálunk a cégnél minden gépbe 95 ös benzin van.Fűnyírók,fűkaszák,lapvibró,döngölő,aggregátor de még soha nem kellett pucolni a karbit akármennyit álltak is.Tavasszal kicsit tovább kell rángatni de simán beindulnak.Ja és a robogómba se romlik bele télen.

Én sem szoktam kijárni a fűnyíróból, kismociból, mindíg eszembe van hogy beindítom télen párszor, de persze elfelejtem. ( meg azt is hogy néha kitakarítsam a karbit) Tavasszal általában viszonylag könnyen indulnak. De volt nálam javításra egy jawa -babetta, abba viszont bele volt rohadva a benya rendesen. 

Link to comment
Megosztás:

15 órája, zotya975 írta:

Én sem szoktam kijárni a fűnyíróból, kismociból, mindíg eszembe van hogy beindítom télen párszor, de persze elfelejtem. ( meg azt is hogy néha kitakarítsam a karbit) Tavasszal általában viszonylag könnyen indulnak. De volt nálam javításra egy jawa -babetta, abba viszont bele volt rohadva a benya rendesen. 

Van egy Aprilia SR robogóm,néha elmegyek vele erre-arra .Van hogy hónapokig nem is indítom be.Soha nem romlott meg benne a benzin.Párat rárúgok és már megy is.

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 10. 06. at 22:22, Geopake írta:

Nálunk a cégnél minden gépbe 95 ös benzin van.Fűnyírók,fűkaszák,lapvibró,döngölő,aggregátor de még soha nem kellett pucolni a karbit akármennyit álltak is.Tavasszal kicsit tovább kell rángatni de simán beindulnak.Ja és a robogómba se romlik bele télen.

Aztán fene tudja, lehet hogy köze van a környezeti hőmérséklethez is: azoknál a járműveknél ahol én azt tapasztalom hogy megromlik a benzin (ilyen zselés állagú valami lesz egész pontosan), jellemzően fagypont körüli hőmérsékleten állnak egész télen, lehet hogy szobahőmérsékleten ilyen veszély nincs. És az injektorok is egész jól lekezelik a helyzetet, én eddig csak karbisokkal szívtam. :(

A jelenség viszont semmiképpen sem ismeretlen, még Gajdos tanár úr is beszél róla a vezess.hu Youtube-os oktataóvideóiban. Még az okát is megmondja, bár már nem emlékszem pontosan, de azt hiszem a kétféle benzin eltérő molekuláris szerkezetével illetve a 95-ös nagyobb etanoltartalmával magyarázza, és ő is a prémiumbenzin tankolását nevezi legegyszerűbb megoldásnak ha előreláthatóan sokáig állni fog az adott jármű.

  • Like 1
  • Köszi! 1
Link to comment
Megosztás:

10 perce, tgabika76 írta:

Aztán fene tudja, lehet hogy köze van a környezeti hőmérséklethez is: azoknál a járműveknél ahol én azt tapasztalom hogy megromlik a benzin (ilyen zselés állagú valami lesz egész pontosan), jellemzően fagypont körüli hőmérsékleten állnak egész télen, lehet hogy szobahőmérsékleten ilyen veszély nincs. És az injektorok is egész jól lekezelik a helyzetet, én eddig csak karbisokkal szívtam. :(

A jelenség viszont semmiképpen sem ismeretlen, még Gajdos tanár úr is beszél róla a vezess.hu Youtube-os oktataóvideóiban. Még az okát is megmondja, bár már nem emlékszem pontosan, de azt hiszem a kétféle benzin eltérő molekuláris szerkezetével illetve a 95-ös nagyobb etanoltartalmával magyarázza, és ő is a prémiumbenzin tankolását nevezi legegyszerűbb megoldásnak ha előreláthatóan sokáig állni fog az adott jármű.

Mindenképpen ajánlatos a régi benzint kijárni-kiönteni, és frissel indítani a gépet, de általában csak elakad az ember a szándéknál, aztán ha elsőre elindul azt mondja na hát akkor minek. Kétüteműnél meg különösen fontos lenne, trabinál másr 2-3 hét állás előtt írják a karbi olajjal való feltöltését pont azért hogy ne rohadjon bele a benzin. 

Link to comment
Megosztás:

8 órája, tgabika76 írta:

Aztán fene tudja, lehet hogy köze van a környezeti hőmérséklethez is: azoknál a járműveknél ahol én azt tapasztalom hogy megromlik a benzin (ilyen zselés állagú valami lesz egész pontosan), jellemzően fagypont körüli hőmérsékleten állnak egész télen, lehet hogy szobahőmérsékleten ilyen veszély nincs. És az injektorok is egész jól lekezelik a helyzetet, én eddig csak karbisokkal szívtam. :(

A jelenség viszont semmiképpen sem ismeretlen, még Gajdos tanár úr is beszél róla a vezess.hu Youtube-os oktataóvideóiban. Még az okát is megmondja, bár már nem emlékszem pontosan, de azt hiszem a kétféle benzin eltérő molekuláris szerkezetével illetve a 95-ös nagyobb etanoltartalmával magyarázza, és ő is a prémiumbenzin tankolását nevezi legegyszerűbb megoldásnak ha előreláthatóan sokáig állni fog az adott jármű.

A raktárba vannak a gépek.Fűtés az nincs.A vízbázisú festékek mennek a kukába minden tavasszal mert megfagynak :)

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 10. 07. at 5:53, zotya975 írta:

Én sem szoktam kijárni a fűnyíróból, kismociból, mindíg eszembe van hogy beindítom télen párszor, de persze elfelejtem. ( meg azt is hogy néha kitakarítsam a karbit) Tavasszal általában viszonylag könnyen indulnak. De volt nálam javításra egy jawa -babetta, abba viszont bele volt rohadva a benya rendesen. 

:D

Azért kicsit hülyének néznének a szomszédok hogy hóban tolod a fűnyírót ;)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, outsider írta:

:D

Azért kicsit hülyének néznének a szomszédok hogy hóban tolod a fűnyírót ;)

A pincében szoktam elindítani, bár ez sem sokkal jobb, mert egyszer felkapta és megtekerte a műpadlót. :goofy: De amúgy a szomszédom traktort, kapálógépet, trabi motoros akármit, meg 3 kerekű autót szokott szerelni, szóval nálunk semmiért senkit nem néznek hülyének. Mindegy mi az csak berregjen....

2665936-20171010-j9SlF0.jpg

  • Haha 3
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Z16XE motorkódú Astra G kattogó hangot hallat ami szívótorok felől jön. Van e abban olyan alaktrész ami berezeghet? 1 hete lettek a hidrotőkék kicserélve (addig sokkal hangosabb kattogás volt hallható),most alapjáraton csendes de olyan 1500as fordulatnál elég hangosan kezd kattogni. Menet közben is hallható az utastérben ami nagyon idegesítő. Belülről ugy hat mintha a műszerfalból jönne  a zaj,de álló helyzetben egyértelmű,hogy nem onnan jön a zaj. Valmi ötlet,hogy mi lehet?

Link to comment
Megosztás:

2 órája, Matisz írta:

Sziasztok. Z16XE motorkódú Astra G kattogó hangot hallat ami szívótorok felől jön. Van e abban olyan alaktrész ami berezeghet? 1 hete lettek a hidrotőkék kicserélve (addig sokkal hangosabb kattogás volt hallható),most alapjáraton csendes de olyan 1500as fordulatnál elég hangosan kezd kattogni. Menet közben is hallható az utastérben ami nagyon idegesítő. Belülről ugy hat mintha a műszerfalból jönne  a zaj,de álló helyzetben egyértelmű,hogy nem onnan jön a zaj. Valmi ötlet,hogy mi lehet?

Linkelni nem tudok, bocs! Keress rá youtube-on: Hidrotőke problémának indult,  szívócsőben egy lemez zörgött.

Link to comment
Megosztás:

19 órája, Cs. Zoltán írta:

Linkelni nem tudok, bocs! Keress rá youtube-on: Hidrotőke problémának indult,  szívócsőben egy lemez zörgött.

Megvan a videó. Köszi! Megpróbálom leszerelni a fojtószelepet,ott be lehet nyúlni a szívosor házába és el lehet érni a videó kommenteiben  említett lemezt. Ha mozog akkor meg lesz ragasztva. 

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Nekem is kérdésem lenne, hátha találkozott már valamelyikőtök a problémával.

Z14XE motorkódú kombi Astrám van. A hiba jelensége nagyon egyszerű, viszont megoldani még senkinek nem sikerült. Amint a környezeti hőmérséklet 10 fok alá csökken, kezdi feldobáli a check-lámpát, P0302 kóddal. 3, rosszabb esetben 2 henger működik, ilyenkor majd' kiszakad a motor a helyéről. Ha ilyenkor leállítom a motort, utána megfelelően működik valameddig, mert előbb-utóbb kezdi előről(néhány perc, vagy néhány km múlva), de ez sem egészen így van mert volt hogy egy hétig sem volt baja, hiába -10 volt kint. 

Trafó- és injektorcsere megvolt, sajnos feleslegesen, mert a hiba továbbra is fennáll. Sőt, ebből kifolyólag a katalizátor is jobb létre szenderült. Tavasszal a helyzet fordított, 10 fok felett minden oké. Fogyasztás, erő rendben, check-lámpát csak addig látok míg gyújtáson tartom a kulcsot. 2 napja kezdte megint, már előre félek a téltől......

Köszönöm segítőkész válaszaitok!

 

Link to comment
Megosztás:

21 perce, Kbandi írta:

Sziasztok!

Nekem is kérdésem lenne, hátha találkozott már valamelyikőtök a problémával.

Z14XE motorkódú kombi Astrám van. A hiba jelensége nagyon egyszerű, viszont megoldani még senkinek nem sikerült. Amint a környezeti hőmérséklet 10 fok alá csökken, kezdi feldobáli a check-lámpát, P0302 kóddal. 3, rosszabb esetben 2 henger működik, ilyenkor majd' kiszakad a motor a helyéről. Ha ilyenkor leállítom a motort, utána megfelelően működik valameddig, mert előbb-utóbb kezdi előről(néhány perc, vagy néhány km múlva), de ez sem egészen így van mert volt hogy egy hétig sem volt baja, hiába -10 volt kint. 

Trafó- és injektorcsere megvolt, sajnos feleslegesen, mert a hiba továbbra is fennáll. Sőt, ebből kifolyólag a katalizátor is jobb létre szenderült. Tavasszal a helyzet fordított, 10 fok felett minden oké. Fogyasztás, erő rendben, check-lámpát csak addig látok míg gyújtáson tartom a kulcsot. 2 napja kezdte megint, már előre félek a téltől......

Köszönöm segítőkész válaszaitok!

 

Gyertya mikor volt cserélve? Milyen típusú?

Link to comment
Megosztás:

53 perce, Kbandi írta:

Sziasztok!

Nekem is kérdésem lenne, hátha találkozott már valamelyikőtök a problémával.

Z14XE motorkódú kombi Astrám van. A hiba jelensége nagyon egyszerű, viszont megoldani még senkinek nem sikerült. Amint a környezeti hőmérséklet 10 fok alá csökken, kezdi feldobáli a check-lámpát, P0302 kóddal. 3, rosszabb esetben 2 henger működik, ilyenkor majd' kiszakad a motor a helyéről. Ha ilyenkor leállítom a motort, utána megfelelően működik valameddig, mert előbb-utóbb kezdi előről(néhány perc, vagy néhány km múlva), de ez sem egészen így van mert volt hogy egy hétig sem volt baja, hiába -10 volt kint. 

Trafó- és injektorcsere megvolt, sajnos feleslegesen, mert a hiba továbbra is fennáll. Sőt, ebből kifolyólag a katalizátor is jobb létre szenderült. Tavasszal a helyzet fordított, 10 fok felett minden oké. Fogyasztás, erő rendben, check-lámpát csak addig látok míg gyújtáson tartom a kulcsot. 2 napja kezdte megint, már előre félek a téltől......

Köszönöm segítőkész válaszaitok!

 

Esetleg cserélj meg 2 gyertyát, a 2-es hengerét mondjuk a 4-esével, hogy változik-e a hibakód P0304-re.

(Én 2 pólusú GM gyári gyertyát használok az ugyanilyen motorú autómba.)

Illetve volt régebben szó - talán itt a fórumon is - olyanról, hogy az ECU-vezetékei voltak kontakthibásak. (Motormosás többek között az ilyesmi miatt se nagyon javasolt.)

Módosítva : PGA
Link to comment
Megosztás:

Értem az elképzelést hogy gyertyára gyanakodtok, hiszen az égéskimaradásnál az a legkézenfekvőbb, de egy valami mégiscsak zavar engem: ez pedig a hőmérséklet. Hogy lehet hogy egy gyújtógyertya csak hidegben rossz, melegben megfelelően működik? És ráadásul külső hőmérséklet függő, mert a hengerfej melegétől maga a gyertya is átmelegedne idővel, azóval akkor el kéne tűnnie a hibának ha ez okozza... Jó lenne tudni hogy pontosan mi is az égéskimaradás definíciója, mert van egy ötletem, de addig nem merem bedobni...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Adtt egy 2001-es 1.4-es astra. Azt kérdezném, hogy kb 1600-tól 2000-es fordulatig nagyobb gázadásra morgó hang jön a motorból. Olyan mint régen zsigulinál a torokhang :). Ezt mi csinálhatja? Van egy másik ilyen astra is a családban, de az nem produkálja ezt. 

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 10. 24. at 21:50, PGA írta:

Az égéshez ugye kell a levegő is, meg az üzemanyag is. Esetleg valami laza bilincs lehet? Ami melegebben szorosabb, hidegen meg falsot enged be... Üzemanyag szűrőnél?... Vagy a motortérben valahol?...

Ez már kezd az az irány lenni, amire én gondolok: szerintem is valahol fals levegő van, ettől szegény a keverék és ezért az égéskimaradás, a külső hőmérséklet pedig úgy kapcsolódik ide, hogy a hidegebb levegőnek nagyobb az oxigéntartalma, ergo azon a hézagon ahol falsot szív, több ellenőrizetlen (az ECU által nem felügyelt mennyiségű) levegő érkezik be, ami súlyosbítja a hibát. 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.