Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Benzines motorokkal kapcsolatos kérdések


Qpack

Recommended Posts

Nem ártasz neki a szétszedéssel, csak utána rendesen össze kell rakni, ne szívhasson falsot. A vastagját le kell kaparni, és beáztatni benzinbe, gázolajba, nitrohigítóba, amibe tetszik. Azért úszik az olajban, mert a karterszellőztetőn keresztül be tudja szívni az olajgőzt, ami szépen lecsapódik és összegyűlik.

Köszönöm!
Lepucoltam szépen,minden járatot is,összerakásnál a belső járatokat WÜRTH 250-es szilikonnal tömítettem le,szinte ugyanolyan mennyiségben mint a gyári (nem préselődött ki a tömítő a szívó járatokba).A peremtömítés a gyári maradt,sértetlenül lejött szétszedéskor. Remélem ezekkel a lépésekkel nem hibáztam.
Egy EGR-falazás megoldaná ezt a problémát hogy ne rakódjon ennyi mocsok le benne?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Én körülbelül 2,5 hónapja vettem egy 1,6 benzines kombi G astrát és lenne pár kérdésem hátha tud valaki segíteni!
Na szóval 1: Amikor vissza esik a fordulat 1,5 alá és erölködnie kell egy kicsit a motornak akkor erős zörgő hangot ad ki mintha valami nem lenne normálisan rögzítve és rezegne! a Szerelőm nem tudott rá semmi konkrétat mondani igazából tippje sem volt rá vagy ez normális esetleg?
Valamint 2: amikor megvettem vezérműszíjcsere olajcsere olajszűrő csere légszűrő csere kézifékbovden csere illetve elől mindkét féktárcsa és fékpofa csere is történt! De elől valami nem frankó mert menet közben olyan 20km/h fölötti sebességtől "nyekereg". Nemtudom mennyire probléma de engem nagyon irritál a hang! Azt mondta a szerelőm hogy kell neki egy kis idő míg bekopik de már több mint 5 ezer km-t tettem meg vele a csere óta nincs olyan hogy ennyi út alatt is csinálja. Múltkor elvittem hozzá lecsedte a kerekeket és semmit nem észleltünk se erős kopásnyom se elszineződés nem akad könnyen elfordítható kézzel is! Mondott még olyat hogy valami gumibetéteket kellene megpróbálni cserélni (lehet hülyeséget mondtam előre is elnézést :D) ez mennyire reális vagy van valakinek valami tippje rá?
3: lehet az elsővel van összefüggésben de alapjáraton is lehet hallani kis zörgő hangot de az nagyon minimális néha erősebb de azt is csak ha közel hajolunk a motorhoz akkor lehet hallani!
Előre is köszönöm válaszotokat! Szép napot!:)

A rendszámtábla is szokott rezegni.
Én a hátsót már nagyjából bekussoltattam, de az elsőnek más a rögzítése.

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm!Lepucoltam szépen,minden járatot is,összerakásnál a belső járatokat WÜRTH 250-es szilikonnal tömítettem le,szinte ugyanolyan mennyiségben mint a gyári (nem préselődött ki a tömítő a szívó járatokba).A peremtömítés a gyári maradt,sértetlenül lejött szétszedéskor. Remélem ezekkel a lépésekkel nem hibáztam.
Egy EGR-falazás megoldaná ezt a problémát hogy ne rakódjon ennyi mocsok le benne?

Az AGR lefalazása, ill. a vastag ágba egy kartergáz lecsapató, ha van kedved szöszölni vele...

Link to comment
Megosztás:

Majd írd meg, hogy mi lett az eredménye a motor működését illetően.Én is gondolkodom egy ilyesmi akción.
Nagy meló? Mármint az egész, kiszereléssel...

Le kell hozzá venni a fojtószelepet,a szívótorkot és ha már ott jár az ember a szívósort is leszedheti de ahhoz már a hűtővizet is le kell engedni...nekem mivel amúgy is szét lett kapva a hengerfej így egy kalap alatt minden rendbe lesz téve.Hogy a leszedés mennyi idő azt nem tudom mert nem én daraboltam fel,a tisztogatás 1 nap,mert 2 órát állt hideg zsíroldóba a szétszedés után,aztán lehetett lemosni még úgy is nehezen a mocskot,összerakásnál meg 1 nap kell hivatalosan a tömítőnek mire biztosan fix lesz.Úgy nagyjából ennyi.A szívósorról úgy kellett lemarni a ráégett tömítést,utána meg síkolni. Remélem jobb lesz mint volt.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenki!
Aláírásomban szereplő motorú Astránál hol találom a benzinszűrőt? Illetve leszedni hogy kell? Mint az F-nél? Bilincs le, csövek le, benya kifolyik, új szűrő be, vissza a helyére és kész is?

Alvázon a bal hátsó kerék előtt. Szerelés kb így ahogy mondod, de spéci fogó kell a bilincsek oldásához.

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenki!
Aláírásomban szereplő motorú Astránál hol találom a benzinszűrőt? Illetve leszedni hogy kell? Mint az F-nél? Bilincs le, csövek le, benya kifolyik, új szűrő be, vissza a helyére és kész is?

 

Alvázon a bal hátsó kerék előtt. Szerelés kb így ahogy mondod, de spéci fogó kell a bilincsek oldásához.

 

MIlyen spéci fogó? :D

Csak egy szorító a benyacsőhöz, a bilincshez meg elég egy lapos csavarhúzó, vagy akár kézzel is le lehet szedni.

Módosítva : Atala
Link to comment
Megosztás:

 

 

MIlyen spéci fogó? :D

Csak egy szorító a benyacsőhöz, a bilincshez meg elég egy lapos csavarhúzó, vagy akár kézzel is le lehet szedni.

Én egy kombinált fogóra ragasztottam két pici anyát és tökéletesen funkcionált. Csere után meg lepattintottam az anyákat és kész.

Bár elég jól néz ki az a fogó a képen, de tényleg megoldható házilag könnyen.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Majd írd meg, hogy mi lett az eredménye a motor működését illetően.Én is gondolkodom egy ilyesmi akción.
Nagy meló? Mármint az egész, kiszereléssel...

Nos az akció után sokkal dinamikusabban,simábban jár a motor,1-3-fokozatig jelentősen érezhető a tisztaság ereje is. EGR meg le lett falazva.

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

Le kell hozzá venni a fojtószelepet,a szívótorkot és ha már ott jár az ember a szívósort is leszedheti de ahhoz már a hűtővizet is le kell engedni...nekem mivel amúgy is szét lett kapva a hengerfej így egy kalap alatt minden rendbe lesz téve.Hogy a leszedés mennyi idő azt nem tudom mert nem én daraboltam fel,a tisztogatás 1 nap,mert 2 órát állt hideg zsíroldóba a szétszedés után,aztán lehetett lemosni még úgy is nehezen a mocskot,összerakásnál meg 1 nap kell hivatalosan a tömítőnek mire biztosan fix lesz.Úgy nagyjából ennyi.A szívósorról úgy kellett lemarni a ráégett tömítést,utána meg síkolni. Remélem jobb lesz mint volt.

Ilyenen már gondolkoztam én is. Csak a szívótorkot szerettem volna kitisztítani. Fojtószelep levétel már megvolt, de tovább nem jutottam. Pl a vákuum csatlakozás (MAP szenzor mellett) nem tudom hogyan jön le... Injektorokt sem szedtem még eddig le, illetve a kábelköteg (ami egy csatornában fut) hogyan van rögzítve?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Úgy néz ki, mégsem sikerült tökéletesen felrakni a szelepfedél-tömítésem.. :(

Segítsetek légyszi, hogy kell a szelepfedelet rendesen felrakni? Mert teljesen függőlegesen nem tudom rátenni, mivel útban van a vezérműkerék és a műanyag védőburkolat, ha meg buktatom, mint a példa mutatja, elcsúszik a helyéről, és szivárog az olaj.. :)

Köszi,
Atesz

Link to comment
Megosztás:

Találtam megoldást egy nehezen megfogható hibára !!!

Astra G benzines autóm (11 éves, 160 ezer km) egyre gyakrabban, végül már hetente többször is 3 hengeres lett (főleg indulás után kicsivel) és P0302 ill. P0300 hibakódot jegyzett fel (gyújtás hiba a 2-es hengeren ill. összevissza mindegyiken). Motor leállítás többnyire megszűntette a 3 hengerességet, de nem mindíg. 

Sokat kínlódtam vele, szerelőről szerelőre jártam, míg végül az Opel Puchele-nél egy munkafelvevő azt mondta, hogy ez lehet elkoszolódás miatti szelepragadás is.

A megoldás végül egy motortisztító adalék (Pro Tech Fuel Line Cleaner, 375 ml, 4.000 Ft, hengeres piros fém flakon) benzintankba öntése volt, aztán jól meghajtottam, mentem vele nagy fordulaton 70-80 km-t (3-asban 80-nal 4000-es fordulaton) az M0-n.

Azóta (5 hónapja) a hiba nem jelentkezett és az alapjárat is egyenletesebb lett. Nem kellett gyújtásvezérlő computert cserélni sok-sok ezerért és végre újra van egy megbízható autóm.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tudna esetleg valaki abban segíteni, hogy miért nem pörög ki az autó 4000 fordulatnál jobban? 
Valaki írt már egy olyan tippet, hogy az üzemanyagszűrő( neki utólag is köszönöm), de sajnos csere után még mindig nem forog 4000 fölé.
És ebben a tartományban már van egy kis füst is. (kékes).
A motorja Z14XE


Köszönöm. 

Link to comment
Megosztás:

Találtam megoldást egy nehezen megfogható hibára !!!

Astra G benzines autóm (11 éves, 160 ezer km) egyre gyakrabban, végül már hetente többször is 3 hengeres lett (főleg indulás után kicsivel) és P0302 ill. P0300 hibakódot jegyzett fel (gyújtás hiba a 2-es hengeren ill. összevissza mindegyiken). Motor leállítás többnyire megszűntette a 3 hengerességet, de nem mindíg. 

Sokat kínlódtam vele, szerelőről szerelőre jártam, míg végül az Opel Puchele-nél egy munkafelvevő azt mondta, hogy ez lehet elkoszolódás miatti szelepragadás is.

A megoldás végül egy motortisztító adalék (Pro Tech Fuel Line Cleaner, 375 ml, 4.000 Ft, hengeres piros fém flakon) benzintankba öntése volt, aztán jól meghajtottam, mentem vele nagy fordulaton 70-80 km-t (3-asban 80-nal 4000-es fordulaton) az M0-n.

Azóta (5 hónapja) a hiba nem jelentkezett és az alapjárat is egyenletesebb lett. Nem kellett gyújtásvezérlő computert cserélni sok-sok ezerért és végre újra van egy megbízható autóm.

Mi ezt fagyizásnak hívjuk, és gyakran szoktuk javasolni hasonló helyzetben. Akár adalék nélkül is prémium benzinnel.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tudna esetleg valaki abban segíteni, hogy miért nem pörög ki az autó 4000 fordulatnál jobban? 
Valaki írt már egy olyan tippet, hogy az üzemanyagszűrő( neki utólag is köszönöm), de sajnos csere után még mindig nem forog 4000 fölé.
És ebben a tartományban már van egy kis füst is. (kékes).
A motorja Z14XE


Köszönöm. 

A kékes füst nem jó, olajfogyasztással nem jár együtt?

Én alighanem a benzinnyomást méretném meg következő lépésben, mielőtt cserélnék bármit is.

Link to comment
Megosztás:

On 2015. 11. 03., gaga91 írta:

Sziasztok!

Tudna esetleg valaki abban segíteni, hogy miért nem pörög ki az autó 4000 fordulatnál jobban? 
Valaki írt már egy olyan tippet, hogy az üzemanyagszűrő( neki utólag is köszönöm), de sajnos csere után még mindig nem forog 4000 fölé.
És ebben a tartományban már van egy kis füst is. (kékes).
A motorja Z14XE


Köszönöm. 

Nekem katalizátor elhalálozása után volt hasonló tünet. Egy próbát megérne megbontani a kipufogót a leömlőnél, ha nincsenek berohadva a csavarok (nekem nem jött le könnyedén...), akkor hamar kiderül, hogy fellélegzik-e tőle a gép. Ha igen, akkor rossz hír, mert katalizátor csere elég húzós tétel ennél a motortípusnál, viszont ha nem, az se jó hír, mert nincs meg a hiba forrása.

Link to comment
Megosztás:

On 2015. 10. 09., Atala írta:

Nekem csak akkor ha pici gázt adok akkor mintha rugna egyet. Sztem egy szelepház tisztítás kellene. Gyorsítás van, alapjárat nem ingadozik.

Meg amikor leszállok a gázrol egy 50es tempónál akkor mintha berántana de nagyon kell figyelni.

Üdv.!

Nálam is ugyan ez a helyzet.. Az EGR jó, de le lett falazva, gyertyák szinte újak gyáriak, (gyertyakábel is) szinte mindíg 100-as benzint tankolok legtöbbször ÖMW-nél. A folytószelepem meg olyan tiszta hogy enni lehetne belőle :D ..Van egy nagyon miniális alapjárat ingadozásom is. Az én motorom x16szr. Amúgy meg fogyasztás renden (6,7) megy is, már amennyire 75 lónak menni kell ;)

Link to comment
Megosztás:

22 minutes ago, attila0022 írta:

Üdv.!

Nálam is ugyan ez a helyzet.. Az EGR jó, de le lett falazva, gyertyák szinte újak gyáriak, (gyertyakábel is) szinte mindíg 100-as benzint tankolok legtöbbször ÖMW-nél. A folytószelepem meg olyan tiszta hogy enni lehetne belőle :D ..Van egy nagyon miniális alapjárat ingadozásom is. Az én motorom x16szr. Amúgy meg fogyasztás renden (6,7) megy is, már amennyire 75 lónak menni kell ;)

Én Shell V-Power Nitro 95öt. Alapjárat olyan stabit mint a szög, pályán nekem is jól eszik, külvárosban 6 alá is lemegy. Asszony ma ment vele (tudom nőnek nem adjuk oda :D, de sajnos másképp nem fog megtanulni vezetni) és ott is érződött a dolog de tényleg nagyon kell figyelni, gázadásra megy, torpanás nincs. Gyertyákba nekem kb 25 ezer van, elvileg NGK egy pólusú de nem tudom, szerelő cserélte olyanra ami bele való. Előzőekkel se volt gond de már kellett a csere mert kitudja h azt mikor rakták bele, de csere érettek voltak.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Nektek mi a véleményetek erről a motorról ?

1,4 Twinport 16 v Z14XEP

  • Mennyire strapa bíró?
  • Átlag fogyasztása?("normális használattal")
  • Mennyire elég ehhez a kasznihoz?
  • Milyen a hangja bizonyos tartományokban ?
  • Gond -e neki a 1500-2500-as "tötymörgés" vagy inkább e feletti tartományt szereti?

Köszönöm a segítséget !

Üdv

Bálint

Link to comment
Megosztás:

31 minutes ago, balintkaaa írta:

Sziasztok,

Nektek mi a véleményetek erről a motorról ?

1,4 Twinport 16 v Z14XEP

  • Mennyire strapa bíró?
  • Átlag fogyasztása?("normális használattal")
  • Mennyire elég ehhez a kasznihoz?
  • Milyen a hangja bizonyos tartományokban ?
  • Gond -e neki a 1500-2500-as "tötymörgés" vagy inkább e feletti tartományt szereti?

Köszönöm a segítséget !

Üdv

Bálint

Nos, nekem nem ilyen motorral szerelt az autóm, így én a Z14XEP-ről alkotott véleményem (nem tapasztalat) tudom összefoglalni:

  • Láncos: van egy sajátságos hangja, a lánc tud csörögni ha már nem áll a helyzet magaslatán, a Twinport-nak is van egy semmivel össze nem téveszthető hangja (nem bántó de ez ilyen);
  • A láncos vezérlés tisztességes cseréje lényegesen drágább mint a szíjasé, elvileg ritkábban kell cserélni (ez 1000 tényezőtől függ);
  • A Classic modellek összeszerelése és minősége nem biztos hogy hozza az "echte" német Opel/Astra minőséget (de ez nem azt jelenti hogy gond lenne vele, de sok mindent kispóroltak ezen modellekből, pl a hangszigetelést; ez tovább erősíti hogy hangosabb mint a szíjas);
  • Nem létezik belőle olyan jól felszerelt modell mint a német társakból (pl digit klíma, bőr-állítható multi kormány és sorolhatnám);
  • Takarékosabb mint a Z14XE (elődmodell), de ez is attól függ hogy ki-hogy használja, ill. hogy műszakilag rendben van-e az autó; 
  • A városi/tötymörgést semmilyen autó nem szereti. Kokszlerakódás az EGR-nél, szelepeknél stb., szóval ha lehet pörgetni kell;
  • Nem fickós de elég a 90Le. Persze nyáron csomagokkal és családdal megrakva, klíma mellett nem kell sokat várni a kocsitól, nem Te leszel az utak császára.
Módosítva : Janó32
Link to comment
Megosztás:

6 minutes ago, Janó32 írta:

Nos, nekem nem ilyen motorral szerelt az autóm, így én a Z14XEP-ről alkotott véleményem (nem tapasztalat) tudom összefoglalni:

  • Láncos: van egy sajátságos hangja, a lánc tud csörögni ha már nem áll a helyzet magaslatán, a Twinport-nak is van egy semmivel össze nem téveszthető hangja (nem bántó de ez ilyen);
  • A láncos vezérlés tisztességes cseréje lényegesen drágább mint a szíjasé, elvileg ritkábban kell cserélni (ez 1000 tényezőtől függ);
  • A Classic modellek összeszerelése és minősége nem biztos hogy hozza az "echte" német Opel/Astra minőséget (de ez nem azt jelenti hogy gond lenne vele, de sok mindent kispóroltak ezen modellekből, pl a hangszigetelést; ez tovább erősíti hogy hangosabb mint a szíjas);
  • Takarékosabb mint a Z14XE (elődmodell), de ez is attól függ hogy ki-hogy használja, ill. hogy műszakilag rendben van-e az autó; 
  • A városi/tötymörgést semmilyen autó nem szereti. Kokszlerakódás az EGR-nél, szelepeknél stb., szóval ha lehet pörgetni kell;
  • Nem fickós de elég a 90Le. Persze nyáron csomagokkal és családdal megrakva, klíma mellett nem kell sokat várni a kocsitól, nem Te leszel az utak császára.

Köszönöm! Nagyon hasznos infó számomra amit írtál.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.