Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

9 órája, kukori írta:

Köszönöm szépen mindenkinek a segítséget! Azért a tapasztalataitok alapján elmondható, hogy megéri a "B" oszlop mögötti fóliázás. Elég sokat vagyunk úton, és tényleg nagyon zavaró, hogy a kislányt ennyire süti a nap hátul. Emígy sem szeret annyira utazni, hát még forróságban. 

Most egy ismerős azt ajánlotta, hogy a Skyfol jobb, mint a LLumar. Amennyire sikerült utánajárnom, teljesen mindegy, sőt talán a a LLumart még jobban is ajánlották.

Igazából már csak egy dolgot kellene eldöntenem: mennyire lesz zavaró a legsötétebb este? Nappal ugye nem különösebben érdekes. Ezt kb úgy kell értenem, hogy este közúton azt sem látni a középső tükörben, hogy jön mögöttem valaki?

Esetleg az lehet még megoldás, hogy a két hátsó ajtó ablakára a legsötétebb kerül, hátra meg egy közepes. Mondjuk ez nem tudom mennyire nézne ki gagyin. 

A legsötétebbel is látod,hogy jönnek mögötted.Mondjuk nekem eléggé fényérzékeny a szemem.Napszemüvegben vezetek állandóan.Nagyon nem nézelődök hátrafelé:) Napközben úgyis dobozos,meg ponyvás kocsikkal járok abból sem látok hátra.

http://kepkezelo.com/viewer.php?file=gt2yqi6twncpr9ye8imc.jpg

http://kepkezelo.com/viewer.php?file=lbkxcki8mhiwyibski1y.jpg

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 06. 17. at 17:24, grofbandi írta:

Nemrég fóliáztattam a hátsó három ablakot. Llumar van rajta, a szaki szerint az a jobb, csak ezt rakja fel. A második legsötétebb van fent. Észrevehetően szűri a meleget, ugyanakkor este is elég jól kilátok. Szerintem a legjobb alternatíva, nem véletlen hogy a fóliás "demoautóján" is ez van körben.

Az idei szabályozás szerint az AF-minősítésű fóliákat kötelező az NKH-nál bevizsgáltatni, majd a forgalmiba bejegyeztetni. Ez viszont a H-jelű fóliákra (még) nem vonatkozik.

A fóliások többsége AF-est rak fel. A bevizsgáltatás nem nagy ügy, csinálnak pár képet róla, meg nagyjából az autót is körbejárják, hogy nincs-e valami gáz vele. Viszont ha a műszaki egy hónapon belül lejár, akkor azt is ott lehet csak megcsináltatni.

Nekem H jelölésű fóliám van ma néztem meg.

Link to comment
Megosztás:

36 perce, presidentÁkos írta:

Ahojj, szerintetek egy fekete autóban a szélvédőn az aa fényvisszaverő(vagy hogy hívják, de gondolom tudjátok) cucc mennyire lenne hatásos, hogy 40 fokokban ne kelljen szellőztetni mielőtt elindulunk?  

És mit rakjak a kormányra, hogy ne izzadjon rajta a kezem?

Semennyire!

Cérnakesztyűt a kezedre.

Link to comment
Megosztás:

On 6/17/2016 at 10:00, kukori írta:

Köszönöm szépen mindenkinek a segítséget! Azért a tapasztalataitok alapján elmondható, hogy megéri a "B" oszlop mögötti fóliázás. Elég sokat vagyunk úton, és tényleg nagyon zavaró, hogy a kislányt ennyire süti a nap hátul. Emígy sem szeret annyira utazni, hát még forróságban. 

Most egy ismerős azt ajánlotta, hogy a Skyfol jobb, mint a LLumar. Amennyire sikerült utánajárnom, teljesen mindegy, sőt talán a a LLumart még jobban is ajánlották.

Igazából már csak egy dolgot kellene eldöntenem: mennyire lesz zavaró a legsötétebb este? Nappal ugye nem különösebben érdekes. Ezt kb úgy kell értenem, hogy este közúton azt sem látni a középső tükörben, hogy jön mögöttem valaki?

Esetleg az lehet még megoldás, hogy a két hátsó ajtó ablakára a legsötétebb kerül, hátra meg egy közepes. Mondjuk ez nem tudom mennyire nézne ki gagyin. 

Használtam néhány napig egy Golfot amin a legsötétebb Llumar fólia volt, párhuzamos parkolás sötétben elég nehézkes volt vele. Valamint tolatásnál sem lehetett rendesen látni, hogy mögém lép-e valaki. Mivel sokáig futárkodásra használtam az autót és sokat kellett belvárosban forgolódnom, én inkább a második legsötétebb Llumart tetettem fel az autómra. Nyáron valamennyivel lassabban melegszik fel az utastér, de a sötétkék fényezés miatt én nagy csodát nem tapasztaltam. Az viszont mindenképp előny, hogy nem látni be hátra kívülről és autópályán nem égeti ki annyira a retinámat a sok rosszul beállított xenon fényszóró..

Módosítva : Krajcso
Link to comment
Megosztás:

58 perce, Krajcso írta:

Használtam néhány napig egy Golfot amin a legsötétebb Llumar fólia volt, párhuzamos parkolás sötétben elég nehézkes volt vele. Valamint tolatásnál sem lehetett rendesen látni, hogy mögém lép-e valaki. Mivel sokáig futárkodásra használtam az autót és sokat kellett belvárosban forgolódnom, én inkább a második legsötétebb Llumart tetettem fel az autómra. Nyáron valamennyivel lassabban melegszik fel az utastér, de a sötétkék fényezés miatt én nagy csodát nem tapasztaltam. Az viszont mindenképp előny, hogy nem látni be hátra kívülről és autópályán nem égeti ki annyira a retinámat a sok rosszul beállított xenon fényszóró..

foliával kapcsolatos kérdésem lenne. valamikor vagy 30 éve a Malévnél dolgoztam a jármü osztály iroda ablakait ilyen folia utánzattal fujták be és jó volt vajon létezik-e ilye spray a kereskedelembe?

 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Lehet, hogy már kérdezte valaki ezért előre is elnézést kérek a kérdésemért. Kipötyögtettem egy P0571 hibakódot aminek utánanéztem és kiderült, hogy a féklámpa kapcsolóval lehet a gond. Ahogy kell először megnéztem a biztosítékot és úgy néz ki, hogy "csak" ez volt a probléma. Amit kérdezni szeretnék, hogy hogyan tudom törölni a hibakódot?

Link to comment
Megosztás:

18 perce, Sasu írta:

Sziasztok!

Lehet, hogy már kérdezte valaki ezért előre is elnézést kérek a kérdésemért. Kipötyögtettem egy P0571 hibakódot aminek utánanéztem és kiderült, hogy a féklámpa kapcsolóval lehet a gond. Ahogy kell először megnéztem a biztosítékot és úgy néz ki, hogy "csak" ez volt a probléma. Amit kérdezni szeretnék, hogy hogyan tudom törölni a hibakódot?

op-com vagy elm327tel, amit én tudok hirtelen.

Link to comment
Megosztás:

8 órája, Sasu írta:

Manuálisan nincs lehetőség úgy mint a kipötyögtetés(Gáz+Fék+Gyújtás)?

5 hibamentes indítás után törlődik a hiba, kivéve a lézsák hibát.

Valami oka lehetett, hogy elszállt a biztosíték. Cseréjével még nem biztos, hogy megszüntetted a hibát. Én azért utánanéznék!

Link to comment
Megosztás:

11-én szombaton kissé vizes lett az autó,,,, leszakadt az ég, volt futkosás, kapkodás stb.... így az utastér is vizes lett. Ruháról, cipőről és egyéb tárgyakról is került be víz. A legtöbb a csomagtartóba, ugyanis oda sikerült valakinek egy vízzel teli zacsit is betennie. (kint volt a szakadó esőben, így megállt benne a víz. Sok mondjuk nem folyhatott ki belőle, de azért vizes lett a csomagtér.

Kb mikorra szárad ki teljesen az autó? Azóta nagyobb mértékű párásodás tapasztalható a szélvédőkön.

A garázsban kicsit leengedtem az ablakokat, meg egyszer jól be is fűtöttem az autóba, de még így is előjön az ablakon a pára, lehetetlen helyzetekben. A klímát kell bekapcsolnom, hogy levigye.

 

Ja és még azt is észrevettem, hogy a ventilátor kapcsoló melegszik. (nem az esőzés óta)

Módosítva : KMilán
Link to comment
Megosztás:

9 órája, KMilán írta:

11-én szombaton kissé vizes lett az autó,,,, leszakadt az ég, volt futkosás, kapkodás stb.... így az utastér is vizes lett. Ruháról, cipőről és egyéb tárgyakról is került be víz. A legtöbb a csomagtartóba, ugyanis oda sikerült valakinek egy vízzel teli zacsit is betennie. (kint volt a szakadó esőben, így megállt benne a víz. Sok mondjuk nem folyhatott ki belőle, de azért vizes lett a csomagtér.

Kb mikorra szárad ki teljesen az autó? Azóta nagyobb mértékű párásodás tapasztalható a szélvédőkön.

A garázsban kicsit leengedtem az ablakokat, meg egyszer jól be is fűtöttem az autóba, de még így is előjön az ablakon a pára, lehetetlen helyzetekben. A klímát kell bekapcsolnom, hogy levigye.

 

Ja és még azt is észrevettem, hogy a ventilátor kapcsoló melegszik. (nem az esőzés óta)

Nekem is melegszik... gondolom ez ilyen....

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 06. 19. at 19:15, astra írta:

foliával kapcsolatos kérdésem lenne. valamikor vagy 30 éve a Malévnél dolgoztam a jármü osztály iroda ablakait ilyen folia utánzattal fujták be és jó volt vajon létezik-e ilye spray a kereskedelembe?

 

erre valaki?

 

Link to comment
Megosztás:

2 órája, kobraCode írta:

Sok vagy kevés? 5,8 - 6,8 között alakul a fogyasztásom, attól függ hogy város, vidék, hegy völgy, klíma nem klíma. Ennyit tud a Z14XE

Sziasztok Az én 1.6 16sz szintén ennyt eszik. Az most jó vagy nem?200e van benne. De kezd már kicsit karter gázos lenni. A motorkodom z16ze. A válaszokat előre is köszönöm .

 

Link to comment
Megosztás:

55 perce, Manfi01 írta:

Sziasztok Az én 1.6 16sz szintén ennyt eszik. Az most jó vagy nem?200e van benne. De kezd már kicsit karter gázos lenni. A motorkodom z16ze. A válaszokat előre is köszönöm .

 

Ne haragudjatok meg, de ezeket a 6l alatti fogyasztásokat fenntartásokkal kezelem. A legjobb fogyasztásom 6,2l volt. Soha nem sikerült még 6l alattit kihozni. 0km-esen vettem az autót, szóval ismerem az előéletét.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

37 perce, gezoli írta:

Ne haragudjatok meg, de ezeket a 6l alatti fogyasztásokat fenntartásokkal kezelem. A legjobb fogyasztásom 6,2l volt. Soha nem sikerült még 6l alattit kihozni. 0km-esen vettem az autót, szóval ismerem az előéletét.

Amíg többet használtam a kocsit, és egyszerre tizen-huszon km-eket mentem vele, minden tankolásnál 6l alatti fogyasztást számoltam. Mostanában, mióta kerülőúton kell mennem, hogy a heti egy-egy menetnél legalább 10-et megtegyek, felment olyan 6,2-re.

Link to comment
Megosztás:

2 órája, Manfi01 írta:

Sziasztok Az én 1.6 16sz szintén ennyt eszik. Az most jó vagy nem?200e van benne. De kezd már kicsit karter gázos lenni. A motorkodom z16ze. A válaszokat előre is köszönöm .

 

Nekem az 1.6-os Astrával 7.06 L/100Km volt a leg kevesebb amit ki tudtam hozni, 

város/országút 20/80%

Ha betartom a sebességhatárokat. szóval nem tudom, az az 5-6 liter nekem is egy kicsit kevésnek tűnik.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.