Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

Helló!

Új patent kell nem úszod meg.

Ha kivarázsolod újra lehet használni ez igaz.

Üdv Xenof

Sziasztok!

Szedte már le valaki a műanyag küszöböt?

Azt írja az "Így csináld",hogy át kell nyomni a műanyag felfogató patent közepén lévő csapot és ezután lehet kiszedni a patentot.

Lehet Én vagyok láma a dologhoz,de ha átnyomom akkor az a kasztniba esik be (szerintem),és onnan kiszedni nem tudom,hogy ki lehet-e?

"Könyv" szerint újra fel lehet használni,de hogyan,ha a csap a kasztniba van.

Köszi előre is a segítséget!

Sziasztok,

nekem is le kell majd szednem de ha teszem vissza másik fajta patentet szeretnék tenni amit kifelé lehet húzni belőle. Megtudnátok mondani mi a mérete annak ami benne van? Mekkora az átmérője?

Köszi.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

nekem is le kell majd szednem de ha teszem vissza másik fajta patentet szeretnék tenni amit kifelé lehet húzni belőle. Megtudnátok mondani mi a mérete annak ami benne van? Mekkora az átmérője?

Köszi.

Szia!

8mm a lyuk a kasztniban,meg az egyik szegecset kivettem,és az is 8mm átmérőjű.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Nekem az első lökös közepén alul és felül is ilyen középen kinyomós patentek voltak amikor megvettem az autót, bár lehet azok már nem gyáriak, de így én is olyannal raktam vissza. Amúgy van pár ilyen patentem ha csak néhány kell, ha esetleg több akkor meg a "stopposnál" (Szeghalmi autósbolt, a Budapest úti OMV kúttal szemben az udvarban) van jópár féle, köztük ilyen is.

Szia tgabika76!

Nagyon szépen köszönöm a felajánlást a patentokkal kapcsolatban,de az egész műanyagot le akarom szedni,mert kopogtatom,és a kis lukakon hullik ki a téli sóval kevert kavics,úgyhogy kitakarítom az egészet.

Szintén köszönöm az infót autósbolttal kapcsolatban,Én a Bírónál szoktam általában vásárolni,de ott nem hiszem,hogy lenne ilyen.

Bátyám régebben T elágazást akart venni ablakmosó csőhöz az autóra,de nem volt náluk csak az Általad említett boltban.

De most,hogy említetted,rémlik valami,hogy láttam náluk ilyen kütyüket.

Majd holnap megnézem.

Köszönöm még egyszer az infót!

Ui: bocs a hosszú regényért.... :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tanácsotokat szeretném kérni az alábbiakkal kapcsolatban. Megérkezett a jó idő, így ma már szinte állandóan ment a klíma Ferenc körúti dugóban araszolva. Egy idő után arra lettem figyelmes, hogy minden elindulás után olyan 2000-2500-ös fordulatnál hallok egy hangot, ami olyan mintha az ékszíj csúszna, de mégsem az. Csak egy pillanatra hallom és akkor is nagyon halkan. Miután észrevettem már direkt figyeltem rá, megállás után egyelőre úgy tűnik, hogy csak akkor kezdi újra, ha klímát használom, de pl. ma délután már hiába figyeltem, semmit nem hallottam, klíma használat ellenére sem.

Van esetleg bárkinek ötlete, hogy mi lehet ez, tapasztalt már bárki esetleg ilyesmit? 2007-es 1.4-esTwinport Astráról van szó.

Köszönöm!

Üdv!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Szedte már le valaki a műanyag küszöböt?

Azt írja az "Így csináld",hogy át kell nyomni a műanyag felfogató patent közepén lévő csapot és ezután lehet kiszedni a patentot.

Lehet Én vagyok láma a dologhoz,de ha átnyomom akkor az a kasztniba esik be (szerintem),és onnan kiszedni nem tudom,hogy ki lehet-e?

"Könyv" szerint újra fel lehet használni,de hogyan,ha a csap a kasztniba van.

Köszi előre is a segítséget!

rosszul fogalmazták, nem átnyomni kell, hanem egy hegyes dologgal (pl szeg, vagy vékony csavarhúzó) benyomni a csapot. pát mm-t becsúszik és megakad, nem esik be. így benyomva viszont már ide-oda mozgatva kiszedhető a patent. visszatehető, de akkor a középső csapot nem benyomni, hanem kihúzni kell pár mm-t (nem kell méricskélni, pozícióba pattan), majd a furatba téve helyére, azaz síkba nyomni.

sokkal bonyolultabbnak tűnik így magyarázva, mint amilyen valóban.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Az nem azért nem megy vissza, mert koszos, hanem azért, mert a végei elkezdenek rozsdásodni. Ez egy elcseszet dolog, de nagyon.

Most nézem, ebből volt tavaly utánagyártott, de már csak gyárit látok. :(

https://cromax.hu/250000000-szelvedooldaluveg/250570000-elso-szelvedo-es-alkatreszei/250570187-elso-szelvedo-uveg-alkatreszei/143127-elso-szelvedo-uveg-alkatreszei-opel-astra-g-1998-2009

Csergőnél is van utángyártott, ha jól emlékszem 6k körül. Sajnos elkorrodál benne a fém merevítő...

ÉS az utángyártott jobb? Ez nagyon gáz megoldás, ami a gyári..

Köszönöm a tanácsokat. A spricni cseréhez minden kép le kell venni. Ha nem sikerül mókolni vele valamit akkor veszek egy másikat. Gondolom csak esztétikai szempontból van ott, vagy esetleg vizzáró elvezető szerepe is van?

Találtam itt is után gyártottatt valamivel emberibb áron. Van ezzel valakinek tapasztalat? Mondjuk a mostaninál csak jobb lehet :D

Link to comment
Megosztás:

0-100-ra az nagyon sok! Vagy a kocsiddal nincs valami rendben, vagy a program mért rosszul - ami nem kizárható, én a teljesítményt próbáltam egyszer lemérni vele, de nem adott realisztikus adatokat. Az 5500-as fordulat még talán ideális is, 4000 körül van a max. nyomaték, és ennél a fordulatnál váltva kb. oda esik vissza. Ám gyorsulás mérésre van egy nagyon jó GPS-es progi, Dynomaster a neve, azzal mértem 13,22-t.

http://szervizkonyv.vezess.hu/images/uploads/normal/dyno_1.jpg

http://szervizkonyv.vezess.hu/images/uploads/normal/dyno_2.jpg

Nem akkor ideális a váltás pillanata, ha nyomatékmaximumhoz érkezik a magasabb fokozatban, hanem akkor, ha az alacsonyabb fokozatban a KERÉKEN megjelenő nyomaték épp azonos volt a magasabb fokozatban szintén a keréken megjelenő nyomatékkal. Szívómotoroknál ez rendszerint épp a leszabályzás kezdete előtt van.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Én is ma vettem meg a Cromaxnál az Insignia spricniket.Hétvégén kicserélem,meg megnézem azt a díszcsíkot.

Nem tudtok valami jó helyet ahol lehet vonóhorgot kapni,és nem egy ló árába kerül? :)

Én őt tudom ajánlani. Kapcsoló fejet vettem nála ,másnap megjött . Árban postával és plussz zárbetéttel együt is olcsóbb volt, mint ha itthon veszem meg a boltban.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Bicskakulcsot szeretnék venni, mert a gyáriban sikeresen letörtem ami az elemet odaszorítja az érintkezőkhöz (műanyag darab). Most állandóan újra kell programozni.

Érdemes, vagy inkább ezzel próbáljak valamit kezdeni h szoruljon rendesen? bicskakulcs.hu-n néztem a szetteket, árból ítélve elég gagyi lehet... valakinek van ilyenje (máshonnan valami minőségibb jó lenne)?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Bicskakulcsot szeretnék venni, mert a gyáriban sikeresen letörtem ami az elemet odaszorítja az érintkezőkhöz (műanyag darab). Most állandóan újra kell programozni.

Érdemes, vagy inkább ezzel próbáljak valamit kezdeni h szoruljon rendesen? bicskakulcs.hu-n néztem a szetteket, árból ítélve elég gagyi lehet... valakinek van ilyenje (máshonnan valami minőségibb jó lenne)?

Vaterán (is) többen árulnak ilyet, a drágábbakat nem ismerem, de a 3000-5000 Ft-osak semmit sem érnek.

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a tanácsokat. A spricni cseréhez minden kép le kell venni. Ha nem sikerül mókolni vele valamit akkor veszek egy másikat. Gondolom csak esztétikai szempontból van ott, vagy esetleg vizzáró elvezető szerepe is van?

Találtam itt is után gyártottatt valamivel emberibb áron. Van ezzel valakinek tapasztalat? Mondjuk a mostaninál csak jobb lehet :D

Nem értem... miért kéne levenni a szélvédőhöz való díszlécet/élvédőt az ablakmosó fúvóka cseréjéhez?

Link to comment
Megosztás:

Nem akkor ideális a váltás pillanata, ha nyomatékmaximumhoz érkezik a magasabb fokozatban, hanem akkor, ha az alacsonyabb fokozatban a KERÉKEN megjelenő nyomaték épp azonos volt a magasabb fokozatban szintén a keréken megjelenő nyomatékkal. Szívómotoroknál ez rendszerint épp a leszabályzás kezdete előtt van.

Biztos így van, bár ezt annyira nem vágom. Mindenesetre ha gyorsulást mérek, 6000 alatt nem váltom el, inkább olyan 6100-6200 körül, elvégre a tesztelés nem a kímélésről szól, és úgyse minden alkalommal használjuk ki így a gépet. :smartass: :D

Link to comment
Megosztás:

Nem értem... miért kéne levenni a szélvédőhöz való díszlécet/élvédőt az ablakmosó fúvóka cseréjéhez?

Itt azt írja. Még nem csináltam .

by Darth Vödör

"Kiszerelés: Vegyük le az ablaktörlőket. Húzzuk ki, a szélvédő alját takaró fekete műanyag tömítőcsíkot. Nyissuk ki a motorház tetőt. Húzzuk le, a motortértető, gumis tömítését. Óvatosan emeljük ki a rácsot, és húzzuk le az ablakmosó csövét."

Link to comment
Megosztás:

Sztem én le se vettem a rácsot. Csak a motortér felőli gumicsíkot ami a rács első felét takarja... bár mondjuk már 4 éve volt, annyira nem emlékszem rá. Direkt visszakerestem az akkori leírásomat amit egy másik fórumra írtam, de meg sem említem benne az élvédőt, azt viszont igen hogy az egész művelet mindössze 15 percig tartott. Sztem ha ezt az élvédőt is leszedem, nem fért volna bele ennyi időbe...

Link to comment
Megosztás:

Nálam a napokban lesz aktuális igaz Behr rendszerem van. Remélem könnyen megleszek vele.

Még egy: fűrészlap esetleg?

De majd talán válaszol valaki még aki már csinált cserét ilyen rendszernél.

Nemrég cseréltem Behr típusút. Nem volt vele semmi gond, másodszorra már be is ment a helyére. Azért nem árt kiporszívózni mellette:

http://kepfeltoltes.hu/130427/IMG_5247_resize_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/130427/IMG_5248_resize_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Szerintem nincs közöttük külöbség. Ugyanúgy passzol, h mennyit bír, majd kiderül...

Ok, hogy passzol, de hogy rozsdásodik-e....

Ha a végét lekezelték volna, akkor nem rozsdásodna, azért írtam, hogy hülye és gáz megoldás. Nem igaz, hogy 1998-as megjelenés óta nem jöttek rá...

Link to comment
Megosztás:

Sztem azért nem jöttek rá mert normál esetben ezt nem szokták leszedegetni csak szélvédőcserekor (az ablakmosó fúvóka csere nem tartozik a kötelező rendszeres karbantartások közé) vagy ha beázik az autó, tehát jó esetben egy autó életében csak egyszer vagy egyszer sem. Így aztán elég ritka a hiba előfordulásának esélye, szóval nem nevezhető típushibának, úgyhogy a gyár sem erőltette meg magát hogy módosítson a konstrukción.

Link to comment
Megosztás:

Sztem azért nem jöttek rá mert normál esetben ezt nem szokták leszedegetni csak szélvédőcserekor (az ablakmosó fúvóka csere nem tartozik a kötelező rendszeres karbantartások közé) vagy ha beázik az autó, tehát jó esetben egy autó életében csak egyszer vagy egyszer sem. Így aztán elég ritka a hiba előfordulásának esélye, szóval nem nevezhető típushibának, úgyhogy a gyár sem erőltette meg magát hogy módosítson a konstrukción.

A titok nyitja: PÉNZ, PÉNZ, PÉNZ...

Ugyanezekből a kéderprofilokból létezik olyan, amelyikben a fém rész rozsgamentes acélból (lemez vagy huzal) van kialakítva. A mi gépeinken ilyeneket használunk (mert az árába belefér) és persze drágább. Ez megrendelés kérdése: mit és mennyiért, milyen minőségben rendelt a beszállítótól a gyártó.

Nagyon nem mindegy, hogy 1 méter ilyen tömítést beszerzhet a gyár 1 euroért vagy 2-3 euroért -csak mondtam egy számot.

Persze azzal is érdemes számolni, hogy a tervezett élettartam alatt (fejlett nyugati fogyasztói társadalomból kiindulva ez a generációváltás és vagy a garanciális időszak) valószínűleg nem jelentkezik a probléma, tehát nem érdeke a gyártónak a módosítás.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.