Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumi, felni kérdések


GABBE

Recommended Posts

Eredetileg a Corsa témába írtam, de úgy látom, ott nincs valami nagy élet, itt meg van. :) Szóval adott egy C Corsa, vidéki utakon és rövid városi szakaszon van használva, szintkülönbség nem nagyon van, napi kb 2*15km munkábajárás. A kérdés, hogy milyen négyévszakos gumit ajánlanátok? (155/80 R13 van rajta, maradna is ez a méret)

 

(Nem szeretnék arról vitát nyitni, hogy nyári/téli cserélgetése kontra négyévszakos, helyette lehetőség szerint valós tapasztalatokra lennék kíváncsi. Köszönöm! :))

Link to comment
Megosztás:

29 perce, Kishenceg írta:

Eredetileg a Corsa témába írtam, de úgy látom, ott nincs valami nagy élet, itt meg van. :) Szóval adott egy C Corsa, vidéki utakon és rövid városi szakaszon van használva, szintkülönbség nem nagyon van, napi kb 2*15km munkábajárás. A kérdés, hogy milyen négyévszakos gumit ajánlanátok? (155/80 R13 van rajta, maradna is ez a méret)

 

(Nem szeretnék arról vitát nyitni, hogy nyári/téli cserélgetése kontra négyévszakos, helyette lehetőség szerint valós tapasztalatokra lennék kíváncsi. Köszönöm! :))

Van az a szituáció hogy el kell gondolkodni ezen a lehetőségen. Szüleim esetében pont most készülünk az SX4-re Michelin Crossclimate gumikat venni és a gyári gumikat lecserélni (2008-ban vették újan az autót, tehát a Conti gumik most lesznek 8 évesek, bár szinte újak, ~25000km van az autóban). Igaz, eléggé húzós (az említett kocsira 32-35000Ft/db), de így kiváltjuk a téligumi szettet felnivel együtt. Aktív nyugdíjasok, de nem autóznak sokat, pláne nem élményautózás vagy külföldre járás vagy autópályázás. Nyugodt, megfontolt, előrelátó vezetés, rossz időben meg csak ha szükséges akkor mennek, ehhez nem kell a két szettel bajlódni véleményem szerint. Azt viszont nem tudom hogy milyen/miként viselkedik ezen típusú/felépítésű gumi...

Link to comment
Megosztás:

21 perce, kobraCode írta:

Sziasztok!

Alufelniről az öntapadós súlyok leszedése után ottmaradó ragasztós szivacsszerűséget mivel lehet a legkönnyebben leszedni? Nitro hígító leszedi, de elég lassú egy munkafolyamat mire egy felnivel végzek.

Köszi.

Brigéciol, féktisztító, minőségi felnitisztító, utána langyos víz + puha ronggyal dörzsölés. Én ezeket szoktam használni, eddig bevált. Bár ezek sem "huss, el is illant már" folyamatok:-)

Egy durván ráégett fékport a gyári felniről pedig felhígított sósavval szedtük le, király lett :icon13:

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

26 perce, peacetrang írta:

Brigéciol, féktisztító, minőségi felnitisztító, utána langyos víz + puha ronggyal dörzsölés. Én ezeket szoktam használni, eddig bevált. Bár ezek sem "huss, el is illant már" folyamatok:-)

Egy durván ráégett fékport a gyári felniről pedig felhígított sósavval szedtük le, király lett :icon13:

Sajnos a féktisztító mit sem ért. Szerencsére fékpor nincs rajta, előző gazdi szépen lemosta a felniket, csak a súlyok után visszamaradt ragacs van ott.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van valakinek tapasztalata ezekről a nyári gumikról 195/60 R15 méretben?

1. Continental ContiPrémium Contact 5

2. Dunlop Sport Bluresponze  (állítólag ez elég hangos gumi)

3. Goodyear Efficientgrip Performance

4. Nokian Line

5. Hankook Kinergy Eco K425 (egy 2015-ös teszten azt olvastam Totalcar magazinban,hogy az ECO gumik vízen nem a legjobbak).

Esetleg,ha valaki használ más márkát a felsoroltakon kívül,szívesen fogadom a véleményét pozitív és negatív értelemben is.

Előre is köszönöm a segítséget.

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, bocs írta:

Sziasztok!

Van valakinek tapasztalata ezekről a nyári gumikról 195/60 R15 méretben?

1. Continental ContiPrémium Contact 5

2. Dunlop Sport Bluresponze  (állítólag ez elég hangos gumi)

3. Goodyear Efficientgrip Performance

4. Nokian Line

5. Hankook Kinergy Eco K425 (egy 2015-ös teszten azt olvastam Totalcar magazinban,hogy az ECO gumik vízen nem a legjobbak).

Esetleg,ha valaki használ más márkát a felsoroltakon kívül,szívesen fogadom a véleményét pozitív és negatív értelemben is.

Előre is köszönöm a segítséget.

Most rakattam fel 1 napja, nem mentem vele többet mint 10km de olyan csendes hogy nem is hallani a régi után. Ha lesz benne több km persze akkor tudok csak véglegeset mondani. De nekem nagyon tetszik, és az a 68 DB szerintem nem sok a zajszintre.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

15 órája, bocs írta:

Sziasztok!

Van valakinek tapasztalata ezekről a nyári gumikról 195/60 R15 méretben?

1. Continental ContiPrémium Contact 5

2. Dunlop Sport Bluresponze  (állítólag ez elég hangos gumi)

3. Goodyear Efficientgrip Performance

4. Nokian Line

5. Hankook Kinergy Eco K425 (egy 2015-ös teszten azt olvastam Totalcar magazinban,hogy az ECO gumik vízen nem a legjobbak).

Esetleg,ha valaki használ más márkát a felsoroltakon kívül,szívesen fogadom a véleményét pozitív és negatív értelemben is.

Előre is köszönöm a segítséget.

Használtam a Continental és a Michelin eco gumijait is, nekem anyagában keményebbnek tűnt mint a "hagyományos" gumik. Szárazon ezért valóban halkabban és könnyebben futott, azonban esőben előbb csúszott meg autópályán. Saját és céges autókon is ugyanez volt a jelenség.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

On 2016. 05. 28. at 20:20, bocs írta:

Sziasztok!

Van valakinek tapasztalata ezekről a nyári gumikról 195/60 R15 méretben?

1. Continental ContiPrémium Contact 5

2. Dunlop Sport Bluresponze  (állítólag ez elég hangos gumi)

3. Goodyear Efficientgrip Performance

4. Nokian Line

5. Hankook Kinergy Eco K425 (egy 2015-ös teszten azt olvastam Totalcar magazinban,hogy az ECO gumik vízen nem a legjobbak).

Esetleg,ha valaki használ más márkát a felsoroltakon kívül,szívesen fogadom a véleményét pozitív és negatív értelemben is.

Előre is köszönöm a segítséget.

Nekem harmadik éve már Nokian Line van fent. Mind zaj, mind tapadás terén elégedett vagyok vele, nem tapasztaltam semmi hátrányt. :)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Nekem  Goodyear Efficientgrip van fent, kb 20. ezret futott már, a gyári Dunlop-ot váltotta. Ég és föld a különbség, feltűnően csendes az elődléhez képest

(ha jól emlékszem B - B - 69 paraméterekkel rendelkezik) "ajánlott" kategória, és nem forgásirányos

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

33 perce, Cs. Zoltán írta:

Ha így jársz vele az nagyon gáz!

A 195/60 R15 méret a gyár által megadott lehetőség. Ne halogasd a cserét!

Ööö... azthiszem most marhanagyot tévedtem. Ezeket a román törzsvkönyvben írja, és megkérdeztem valaki ittenit, hogy ez gáz-e és aztmondta, hogy ezek nem azok a gumik amik most rajta vannak hanem ilyeneket rakhatok rá.. szóval most beégtem csúnyán :D 

Módosítva : presidentÁkos
Link to comment
Megosztás:

14 órája, kobraCode írta:

Na végre felkerült minden, az új gumi, az "új" felni és a kerékőr is:

 

Jól mutat, feldobja a kocsit! Nekem is volt fent ilyen felni, egyedül azzal volt bajom, hogy túl bent ül ez is még a kasztni alatt:-) milyen jó neked, hogy ilyen szépek a külső műanyagok, én nem győzöm ápolgatni, de 2 nap és kb ugyanolyan fakó lesz...:angry:

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

On ‎2016‎.‎05‎.‎25‎. at 10:28, Kishenceg írta:

Eredetileg a Corsa témába írtam, de úgy látom, ott nincs valami nagy élet, itt meg van. :) Szóval adott egy C Corsa, vidéki utakon és rövid városi szakaszon van használva, szintkülönbség nem nagyon van, napi kb 2*15km munkábajárás. A kérdés, hogy milyen négyévszakos gumit ajánlanátok? (155/80 R13 van rajta, maradna is ez a méret)

 

(Nem szeretnék arról vitát nyitni, hogy nyári/téli cserélgetése kontra négyévszakos, helyette lehetőség szerint valós tapasztalatokra lennék kíváncsi. Köszönöm! :))

Szia! Én kb. 2 hete vettem 4 db vredestein-quatrac-5-öst 185/65R15 méretben. Szereléssel, futómű állítással együtt 84 pénz volt. Kicsit nyúlós érzete van, de indulásnál nem pörög el és fékezésnél nem dolgozik annyit az ABS, mint a lecserélt 10 éves Continental-nál. Lehúzott ablaknál sincs erős gumihang. Évente 20-25 e. km-t megyek, főleg Bp. Mivel mostanában a tél érdeklődés hiányában elmaradt, már nem akartam 2 garnitúrát tartani. Haverom is ilyet használ 2 éve és elégedett vele. Még a Michelinben is gondolkoztam, de akkor nem volt jó áron.

Link to comment
Megosztás:

11 órája, peacetrang írta:

Jól mutat, feldobja a kocsit! Nekem is volt fent ilyen felni, egyedül azzal volt bajom, hogy túl bent ül ez is még a kasztni alatt:-) milyen jó neked, hogy ilyen szépek a külső műanyagok, én nem győzöm ápolgatni, de 2 nap és kb ugyanolyan fakó lesz...:angry:

Nem akarok offolni csak egy kicsit, kb 1 hónapja voltak ápolva a külső műanyagok, amúgy nem reklám de ezt használom kívül gumira műanyagra: http://www.obi.hu/decom/product/Turtle_Wax_gél_loekhárító_és_gumiápoló_500_ml/3230745 On.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

54 perce, presidentÁkos írta:

Ahojj, valaki nemtudja mennyibe kerülhet egy ugyanilyen, vagy hasonló 14-es felni? Használtan persze.

 

Az nem felni, hanem egy dísztárca. Nekem úgy tűnik, hogy fel van kötegelve, mint panelparasztéknál szokás.

Távoli a kép, de nem tűnik gyárinak. Lehet akár Tesco-s, de a Lidl... aldiban is van ilyen kamucsavaros eldobható dísztárcsa akcióban időnként. Néhány ezer Ft egy 4-es szett. Ne haragudj a stílusért, de ha igazam van, akkor ez a fénykép szerint egy eldobható' dísztárcsa.

14-es alufelni használtban úgy 40-60 eFt között mozog az átlagára a szettnek. Újként 80 - 120 eFt a szett ára.

 

Link to comment
Megosztás:

20 perce, bluemirage írta:

Az nem felni, hanem egy dísztárca. Nekem úgy tűnik, hogy fel van kötegelve, mint panelparasztéknál szokás.

Távoli a kép, de nem tűnik gyárinak. Lehet akár Tesco-s, de a Lidl... aldiban is van ilyen kamucsavaros eldobható dísztárcsa akcióban időnként. Néhány ezer Ft egy 4-es szett. Ne haragudj a stílusért, de ha igazam van, akkor ez a fénykép szerint egy eldobható' dísztárcsa.

14-es alufelni használtban úgy 40-60 eFt között mozog az átlagára a szettnek. Újként 80 - 120 eFt a szett ára.

Valóban! Jobban megnézve nekem is annak tűnik.

Valami ilyesmi, csak öt csavaros.

dinamit_2009-2-20_16.25.19.jpg

Link to comment
Megosztás:

24 perce, bluemirage írta:

Az nem felni, hanem egy dísztárca. Nekem úgy tűnik, hogy fel van kötegelve, mint panelparasztéknál szokás.

Távoli a kép, de nem tűnik gyárinak. Lehet akár Tesco-s, de a Lidl... aldiban is van ilyen kamucsavaros eldobható dísztárcsa akcióban időnként. Néhány ezer Ft egy 4-es szett. Ne haragudj a stílusért, de ha igazam van, akkor ez a fénykép szerint egy eldobható' dísztárcsa.

14-es alufelni használtban úgy 40-60 eFt között mozog az átlagára a szettnek. Újként 80 - 120 eFt a szett ára.

 

Szerintem tudja ő is hogy az egy dísztárcsa,(legalábbis remélem) :) csak egy ugyanilyen felnit szeretne. Aztán lehet hogy tévedek.

amúgy ha az gyári lemezfelni,akkor az 15-ös. 

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.