Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

10 perce, L.Fazakas írta:

Ha a Bendix-behúzómágnes tömítése bárhol beengedi a vizet, bizony előfordulhat, hogy "begyógyul" a behúzó mágnes vasa (hiába rajta a rézbevonat!)! És akkor máris nem tolja be teljesen a Bendix-kereket a fogaskoszorúba, de nem is igazán kapcsolja az önindítómotort. Nekem az egyik Skodámnál volt hasonló bajom. A vadiúj autóm vadiúj önindítója már 2 hónap eltelte után nem akart kapcsolni! Akkor ki kellett szednem az egészet, lekötni a váltó-házról s az akksiról, majd szépen szétszerelve kipucolni.

Most hadd ne mondjam (a cseheket dícsérendő) - gyárilag csont szárazon volt összerakva! Se egy csepp olaj, se egy kenetnyi zsír sehol sem volt benne. Persze, hogy "feltollasodott" a mágnestekercs belseje, és direkt akadállyá vált. Így csak aztán nyekkent néha.

Kicsiszoltam a tekercs belsejét és műszerolajjal felfuttattam. A bendix-villát meg a többi mozgós cuccot pedig vékony zsírral leápoltam. Aztán - visszaszereltem ....

úgy elment még vagy 15 évig!

Ezt nem tudom, opel önindítóban nem hallottam még viz okozta rozsdáról, hátulról peremezve van, elölről is eléggé zárt, ahol a fogaskerék látható az meg ugye már benyúlik a lendkerék mellé, tehát szintén zárt helyen van. Legtöbbször a régi zsír beszárad és mivel a réz hengernek elég szoros illesztése van, megakad, nem húz be. Benzines ronggyal szoktam megtörölgetni és utána jó. 

2491806-20170314-IEysWR.jpg

Link to comment
Megosztás:

9 órája, Maverick087 írta:

Szia, 

Nekem is ilyen típusú váltóm van, a hiba is ugyanaz VOLT. 

https://goo.gl/photos/7FgSk3Mq27r5qEFx6 

Ha a váltókaron található "gömb"-re rámelegítesz zsugorcsövet, aztán szilikonzsírral bekenve visszateszed a helyére, megoldod a problémát. Ha nem elég és kotyog még, ráhúzol egy másik réteget is. Filléres megoldás, én is szkeptikus voltam de hatékony. 

 

 

Köszönöm, kipróbálom. :)

Link to comment
Megosztás:

21 órája, toma2105 írta:

Sziasztok! Ma reggel akartam indítani az autót. Gyujtás ráad-indítás-semmi. Csak egy kattanást hallottam, meg se forgatta a motort az önindító. Második próbálkozásnál már semmi gond nem volt. Pöccre indult. A kérdésem az lenne hogy ez az önindító meghibásodásának lehet az előjele? 

Behúzótekercs rézmagjának végén van egy tüske, ha az megkopik, nem zárja az indítóáramkört. Csináltam már olyat, hogy egy 6-os alátétet rászegecseltem, de csak ideiglenes megoldás. A vége behúzótekercs csere.

Egy hibánál nem foglalkoznék vele, majd mikor sorozatban kihagy,akkor.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Just now, szopcsi13 írta:

Behúzótekercs rézmagjának végén van egy tüske, ha az megkopik, nem zárja az indítóáramkört. Csináltam már olyat, hogy egy 6-os alátétet rászegecseltem, de csak ideiglenes megoldás. A vége behúzótekercs csere.

Egy hibánál nem foglalkoznék vele, majd mikor sorozatban kihagy,akkor.

Mára már egyáltalán nem tudam indítani. Reggel még elmentem vele dolgozni, gond nélkül indult. Hazafelé viszont már meg sem nyikkant. Betoltuk, mivel haza kellett jönni. Szerintem csere lesz a vége. Pont jókor jött, mert jelenleg külföldön dolgozom, így elég nehéz lenne szerelgetni, se garázs,se szerszám. Itt meg elvinni szerelőhöz..... egy vagyon. Ráadásul ők nem javítanak. Csere újra.

Link to comment
Megosztás:

6 perce, toma2105 írta:

Mára már egyáltalán nem tudam indítani. Reggel még elmentem vele dolgozni, gond nélkül indult. Hazafelé viszont már meg sem nyikkant. Betoltuk, mivel haza kellett jönni. Szerintem csere lesz a vége. Pont jókor jött, mert jelenleg külföldön dolgozom, így elég nehéz lenne szerelgetni, se garázs,se szerszám. Itt meg elvinni szerelőhöz..... egy vagyon. Ráadásul ők nem javítanak. Csere újra.

Nem biztos, hogy cserélni kell bármit is. Az is előfordulhat, hogy a bendixkerék akad a motor tengelyén. Mindenképp szét kellene borítani először. Egy kis csiszolás meg zsír csodákra képes. Tudom, ebben a helyzetben nem egyszerű...

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Olyan problémám van, hogy a téli gumi ferlrakásakor szólt a srác, hogy lóg a kerék. Amikor megemelték, akkor "lefittyen", emelve pedig a kereket mozgatva 1-2 centi mozgása van. Főleg jobb oldalt. Szerinte toronycsapágyat kellene cserélni. Szerintetek? Ismerős szerelőnél kérdeztem a műveletet, kérve, hogy gyári vagy jó minőségben érdekel csak a dolog. 40 és 50e között mondta a műveletet, teljes körűen. Vélemény?

Link to comment
Megosztás:

22 órája, toma2105 írta:

A másik kérdésem:  Ha a tank ajtónál befolyik a víz, mert nem tömít a gumi. Képes lefolyni onna a víz a csomagtartóba? Ugyanis ha esik az eső, áll a víz odabent. Köszi!

Hali.

Nekem se zár rendesen, pont a teteje nem akar illeszkedni. De nem áll a víz. Én az ajtó körül keresném az okot. Ülj be és vki kintről locsolja. Sztem a gumi géder adta meg magát.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

31 perce, Atala írta:

Hali.

Nekem se zár rendesen, pont a teteje nem akar illeszkedni. De nem áll a víz. Én az ajtó körül keresném az okot. Ülj be és vki kintről locsolja. Sztem a gumi géder adta meg magát.

Az lesz. Elég durván beázik. A multkor nagy eső után szó szerint állt a víz a pótkeréknél, mert eldugult az a kis gyári lefolyó lyuk. De helyet ahol befolyhat csak a tankajtónál találtam. De majd még jobban átnézem, és akkor megírom.

Link to comment
Megosztás:

49 perce, Vilmoskörte írta:

Sziasztok. Olyan problémám van, hogy a téli gumi ferlrakásakor szólt a srác, hogy lóg a kerék. Amikor megemelték, akkor "lefittyen", emelve pedig a kereket mozgatva 1-2 centi mozgása van. Főleg jobb oldalt. Szerinte toronycsapágyat kellene cserélni. Szerintetek? Ismerős szerelőnél kérdeztem a műveletet, kérve, hogy gyári vagy jó minőségben érdekel csak a dolog. 40 és 50e között mondta a műveletet, teljes körűen. Vélemény?

Meg kell nézni hogy konkrétan hol kottyan, felesleges addíg bármit is cserélni. Kerékcsapágynak is meglepő kottyanása tud lenni még mielőtt elkezd búgni. Ha a toronycsapágynak van játéka akkor mozog a gátló meg a rugó is. Bár ekkora játékot ott fent nehezen tudok elképzelni. Amúgy ha valaki még nem látta volna..:-D

 

Link to comment
Megosztás:

8 órája, toma2105 írta:

Az lesz. Elég durván beázik. A multkor nagy eső után szó szerint állt a víz a pótkeréknél, mert eldugult az a kis gyári lefolyó lyuk. De helyet ahol befolyhat csak a tankajtónál találtam. De majd még jobban átnézem, és akkor megírom.

Ott nem tud beázni! Egyébként ha megnézed a tanksapka alatt van egy lefolyó furat éppen azért, hogy ne álljon meg ott a víz.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

13 órája, zotya975 írta:

"opel önindítóban nem hallottam még viz okozta rozsdáról, hátulról peremezve van, elölről is eléggé zárt"

 

És - a hajnali párákról nem hallottál még?

Én sem azt mondtam, hogy simán beleesik az eső, vagy egy laza alsómosás után totálisan beázik ... Minden esetre a víz lehet a hunyó! Nem kellenek oda literek!

Link to comment
Megosztás:

36 perce, L.Fazakas írta:

És - a hajnali párákról nem hallottál még?

Én sem azt mondtam, hogy simán beleesik az eső, vagy egy laza alsómosás után totálisan beázik ... Minden esetre a víz lehet a hunyó! Nem kellenek oda literek!

Hááát, megb...a ha egy hajnali párától nem indul be az autó.

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

2 perce, gezoli írta:

Hááát, megb...a ha egy hajnali párától nem indul be az autó.

Hát pedig az elosztós-rotoros gyújtások ellensége a páralecsapódás az elosztófedélben. Igaz elindul, de 3 hengerezni szokott. Mondjuk nem biztos hogy a hajnali pára okozza, talán inkább a rotor kihajtásnál jut ki néma kartergáz a szelepfedél alól ami a hideg elosztóban kicsapódik. Benneteket ez mondjuk már nem nagyon érint. 

Visszatérve az önindítóra, páralecsapódás általában üreges térben van, az önindítóban szerintem ilyen nem nagyon van. Lehet hogy van rozsda miatt haldokló-akadozó indítómotor, de én még nem találkoztam vele. 

Link to comment
Megosztás:

26 perce, zotya975 írta:

Hát pedig az elosztós-rotoros gyújtások ellensége a páralecsapódás az elosztófedélben. Igaz elindul, de 3 hengerezni szokott. Mondjuk nem biztos hogy a hajnali pára okozza, talán inkább a rotor kihajtásnál jut ki néma kartergáz a szelepfedél alól ami a hideg elosztóban kicsapódik. Benneteket ez mondjuk már nem nagyon érint. 

Visszatérve az önindítóra, páralecsapódás általában üreges térben van, az önindítóban szerintem ilyen nem nagyon van. Lehet hogy van rozsda miatt haldokló-akadozó indítómotor, de én még nem találkoztam vele. 

Önindítóról beszélünk! G-ben soha nem volt elosztófedél és rotor!

Kezdek befordulni a sok "félrevezető" információtól!

Módosítva : gezoli
Link to comment
Megosztás:

47 perce, gezoli írta:

Önindítóról beszélünk! G-ben soha nem volt elosztófedél és rotor!

Kezdek befordulni a sok "félrevezető" információtól!

Nem kell befordulni, a  "Benneteket ez mondjuk már nem nagyon érint. " elég egyértelmű szerintem.

Az önindítóról is szó van a hozzászólásban. 

Link to comment
Megosztás:

21 órája, zotya975 írta:

 Lehet hogy van rozsda miatt haldokló-akadozó indítómotor, de én még nem találkoztam vele. 

A rozsda nem gyárilag van ott! Inkább idővel de szépen kialakul.

Nem kellenek oda liternyi vizek, elég néhány molekulányi. Aztán - a vas elkezd "dolgozni" ... Vashidroxid ... rozsda, stb.

Link to comment
Megosztás:

Urak!

Most hoztam el a szerelőtől a gépsárkányt. Kormánymű cserén volt, mert engedte a szervoolajat.
Ma reggel munkába menet, 140-nél kigyulladt a motorvezérlő rendszer, immobilizer lámpa. A kocsi menetteljesítményében egyelőre nem vette észre különbséget. Lehet, hogy rosszul rakták össze?

Esetleg valakinek megvan digitális formában az a kiadvány, amiből ez a kép származik? Átolvsnám a vonatkozó részeket.

Link to comment
Megosztás:

1 perc, cac írta:

Urak!

Most hoztam el a szerelőtől a gépsárkányt. Kormánymű cserén volt, mert engedte a szervoolajat.
Ma reggel munkába menet, 140-nél kigyulladt a motorvezérlő rendszer, immobilizer lámpa. A kocsi menetteljesítményében egyelőre nem vette észre különbséget. Lehet, hogy rosszul rakták össze?

Esetleg valakinek megvan digitális formában az a kiadvány, amiből ez a kép származik? Átolvsnám a vonatkozó részeket.

Mindenkinek megvan :rolleyes::http://www.opelforum.hu/blogs/entry/127-astra-g-kezelési-könyv/

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.