Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Sziasztok

Még mindig nem találom a zörgés csörgés okát menet közben ,vmi lemezhang jön a motortérből gyorsításnál hidegmotornál vmi vagy beleér nemhiszem hogy szelep vagy hidrotőke. inkább ilyen lemezescsörgő hang..hővédőt néztem ,,de lehet hogy a kipufogó alján levő hővédő lehet..elég idegesítő..ötletek?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok, még mindig hidrotőke baj - vagy mégsem?! Mostmár nem értek semmit.... :icon11:

Hidegen gyönyörű a hangja, de amikor bemelegszik olyan mint egy traktor. Mi lehet ez? A rossz hidro nem zörög hidegen is? Félek, hogy elcseszek 60e pénzt a semmire. Please HELP somebody!!! :hiya:

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Ma lecseréltem a papucsokat az astrán, de egy érdekes dolgot találtam: Az első kerekek között van egy összekötő rúd. Ez gondolom a stabilizátor rúd lehet. Menetirány felöl az első tengely. Ha megmozgattam kb pár mm-es kottyanása volt. Ez természetes? A másik egy függőleges tartó műanyagból. (ezt szokták gólyalábnak hívni?) Az meg tengelyirányra merőlegesen elfordult. Gondolom, ha gömbcsésze a vége, akkor ez természetes. Ennek mi a feladata?

Az autó tökéletes úttartású és az egyenesfutása is kiváló.

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Ma lecseréltem a papucsokat az astrán, de egy érdekes dolgot találtam: Az első kerekek között van egy összekötő rúd. Ez gondolom a stabilizátor rúd lehet. Menetirány felöl az első tengely. Ha megmozgattam kb pár mm-es kottyanása volt. Ez természetes? A másik egy függőleges tartó műanyagból. (ezt szokták gólyalábnak hívni?) Az meg tengelyirányra merőlegesen elfordult. Gondolom, ha gömbcsésze a vége, akkor ez természetes. Ennek mi a feladata?

Az autó tökéletes úttartású és az egyenesfutása is kiváló.

ha mozog a stab rúd az nem jó... gumibakokat kell cserélni

a függőleges műanyag .. azt hívjuk kutyacsontnak ,az foroghat úgy ahogy írod

a gólyalábnak a lengéscsillapítót szokták hívni

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Még mindig nem találom a zörgés csörgés okát menet közben ,vmi lemezhang jön a motortérből gyorsításnál hidegmotornál vmi vagy beleér nemhiszem hogy szelep vagy hidrotőke. inkább ilyen lemezescsörgő hang..hővédőt néztem ,,de lehet hogy a kipufogó alján levő hővédő lehet..elég idegesítő..ötletek?

A múltkor a f-astrámmal jártam pont így, Nekem is csörgött, de nem találtam hogy mi, és hol. átrángattam mindent de semmi. Hát a katalizátor előtti rögzítő bilincs egyik csavarja lelazult, és elhagytam. Nekem az csörgött.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Még mindig nem találom a zörgés csörgés okát menet közben ,vmi lemezhang jön a motortérből gyorsításnál hidegmotornál vmi vagy beleér nemhiszem hogy szelep vagy hidrotőke. inkább ilyen lemezescsörgő hang..hővédőt néztem ,,de lehet hogy a kipufogó alján levő hővédő lehet..elég idegesítő..ötletek?

Nekem egyszer a lambdaszondáról leesett a hővédő kupak ami a katalizátorban landolt. Sokáig nem tudtam mi csörög... :unsure:

Persze nemsokkal utána, hogy kivettük a lambdaszonda is beadta a kulcsot :goofy:

Link to comment
Megosztás:

ha mozog a stab rúd az nem jó... gumibakokat kell cserélni

a függőleges műanyag .. azt hívjuk kutyacsontnak ,az foroghat úgy ahogy írod

a gólyalábnak a lengéscsillapítót szokták hívni

Ezt a stab rúd bakokat házilag mennyire bonyolult cserélni? Spec szerszám, vagy egyéb kell hozzá? Ez milyen összeg, gondolom párban illik cserélni.

Ennek tulajdonképpen a kerékössze ill. széttartáshoz van köze? Illetve ezzel lehet állítani ezt az értéket?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Még új vagyok itt ezért üdv a régi tagoknak, szuper kis oldal ez.

Lenne nekem egy kis problémám... Nagyjából egy éve van már meg az 1.6-os 16 szelepes G-s Astrám. Megvételkor is, illetve úgy 500km-el ezelőtt is cserélve lettek a gyertyák gyári GM-ekre. Viszont úgy 100km-el ezelőtt azt kezdem észrevenni hogy nincs minden rendben... Hidegindításnál felugrik a fordulatszám ahogy kell, de valami borzasztó hanga van a motornak (x16xel) mintha egy henger nem menne. Ha megyek vele pár száz métert akkor a hangja rendbe jön, rendesen húz ahogy kell, semmi gond. Ahogy viszont bemelegszik egy kicsit a motor elmegy az ereje, 2-es sebességtől felfelé kicsit nagyobb terhelésnél rángat, álló helyzetben a kipufogóból ritkásan 1-2 halk, tompa puffanás hallható ezzel egy időben az alapjárat is kicsit meging. Én első sorban a trafó sorra gyanakodnék, de jó a meglátásom vajon?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Még mindig nem találom a zörgés csörgés okát menet közben ,vmi lemezhang jön a motortérből gyorsításnál hidegmotornál vmi vagy beleér nemhiszem hogy szelep vagy hidrotőke. inkább ilyen lemezescsörgő hang..hővédőt néztem ,,de lehet hogy a kipufogó alján levő hővédő lehet..elég idegesítő..ötletek?

Helló.

A hátsó dob előtt elvileg van egy "gumi" távtartó a kipuf csövön. Ha lemorzsolódik a gumi, akkor kb egy 200 ft.-osnyi fémdarab kocogtatja az alvázat. Hivatalosan ez egy menetes szár amire rá van tekerve egy gumírozott anya.

Link to comment
Megosztás:

Lehet hogy csak ki kell takarítani...

Köszi a tippet, úgy néz ki ez volt a fő probléma. Egy alapos takarítás, kis csiszolás után már alig van hangja! És legalább kiderült, hogy a jobb hátsó fékmunkahenger se volt már jó, így egyúttal azt is kicseréltettem. :icon13:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Valaki tud nekem segíteni fékfolyadék ügyben. Mennyi kell a rendszerbe, 1 liter elég? Válaszotokat előre is köszönöm.

Szia!

Én 1-litert vettem... De nekem azért kellet cserélnem mert "állítólag" mivel 4 tárcsafékem van nem mindegy, hogy milyen, mert habosodik a nagyobb hőtől.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Valaki tud nekem segíteni fékfolyadék ügyben. Mennyi kell a rendszerbe, 1 liter elég? Válaszotokat előre is köszönöm.

Szia!

1 liter DOT4-es elég. Alapvetően 0,5 liter kell csak a rendszerbe, de amikor légteleníted a rendszert, utána is kell tölteni, ezért célszerű 1 litert megvenni.

Link to comment
Megosztás:

Alapvetően annyi hogy magasabb a forráspontja, de aki nem szokott szerpentinen lefelé versenyezni és még sosem tapasztalt olyat hogy elmelegedett volna a fék (általában sok egymás utáni erős fékezés nagyobb tempóról teszi ezt a fékfolyadékkal), annak bőven elég a DOT4 is.

DOT4-es fékfolyadék forráspontja szárazon 230°C, nedvesen 155°C (itt nem a környezet, hanem a fékfolyadék nedvességtartalmáról van szó, az előbbi érték 3.7% nedvességtartalom esetén értendő.), DOT5.1 esetén ezek az értékek 270 és 190°C.

Link to comment
Megosztás:

Légtömegmérő problémára valami megoldás, tipikus hiba, vagy csak csere lehetséges a hiba megszűnésére? Esetleg lehet köze a gyújtófej hibája miatt? hogy amikor az egyik hengerem nem megy, hogy akkor változik a levegő áramlás? Kb ennyit értettem abból amit a szerelő mondott!

Link to comment
Megosztás:

Helló!

Lenne egy olyan kérdésem, hogy van nekem egy 2005-ös g astrám (z14xep) és mikor ezt megvettük (használtan) nem volt rajt motorvédőlemez és arra gondoltam hogy elmegyek bontóba és vennék hozzá, de nem tudom, hogy mondjuk egy 2000 évjáratú g astrának a motorvédőlemezének a rögzítési pontjai megmetszenének az én astráméval?

Link to comment
Megosztás:

Helló!

Lenne egy olyan kérdésem, hogy van nekem egy 2005-ös g astrám (z14xep) és mikor ezt megvettük (használtan) nem volt rajt motorvédőlemez és arra gondoltam hogy elmegyek bontóba és vennék hozzá, de nem tudom, hogy mondjuk egy 2000 évjáratú g astrának a motorvédőlemezének a rögzítési pontjai megmetszenének az én astráméval?

Megegyeznek.

De mennyi a bontott? A gyári új 132e volt 1 évvel ezelőtt, az utánagyártott pedig 9500Ft, és az új...és teljesen passzol.

Link to comment
Megosztás:

Megegyeznek.

De mennyi a bontott? A gyári új 132e volt 1 évvel ezelőtt, az utánagyártott pedig 9500Ft, és az új...és teljesen passzol.

http://aprod.hu/hirdetes/opel-astra-g-h-zafira-also-motorvedo-burkolat-fembol-IDbXJz.html

http://www.smpower.hu/cikkek?f=adatlap&cikk=922&tcs_onename=SMP30.115%20-%20Motorv%C3%A9d%C5%91%20lemez

Hát én inkább ahogyan elnézem az átlag ilyen 20 körül van most ezt bontóba csak olcsóbban oda adják.

De megköszönném ha te is tudnál egykét oldalt linkelni ahol olcsóbb lenne. :D

Köszönöm a gyors válaszodat.

Link to comment
Megosztás:

http://aprod.hu/hird...bol-IDbXJz.html

http://www.smpower.h...torvĂŠdĹ' lemez

Hát én inkább ahogyan elnézem az átlag ilyen 20 körül van most ezt bontóba csak olcsóbban oda adják.

De megköszönném ha te is tudnál egykét oldalt linkelni ahol olcsóbb lenne. :D

Köszönöm a gyors válaszodat.

20e az sok!

A motorvédő lemez: http://www.riderauto.hu/

A csavar és feszítő anya, patentek: http://cromax.hu

csavar(8db) (11073425) 64Ft/db, feszítő anya(8db) (24441317) 90Ft/db, és kell 8mm-es patent egy pár darab, azokat 40ftért vettem.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.