Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

42 perce, Probert írta:

Sziasztok!

Én szerencsétlen felütöttem a katalizátorom földúton vagy 3 hónapja és most elkezdett halkan zörögni. Valszeg összetört benne a kerámia. Mennyi idő alatt megy teljesen tönkre? Egyik ismerősöm kolléganőjének, mikor tönkrement, akkor nem is lehetett beindítani. Ez mennyire valós, hogy odafigyeljek? Mozgássérült vagyok és nem örülnék neki, ha éppen a semmi közepén halna meg. Ők kiütöttek belőle mindent, tehát most nincs katalizátora, csak a külseje van a rendszerben. Én akarnék bele másikat. Van valami alternatíva ezek közül, mert a gyári nagyon drága?

Szia!

Nekünk is javasolta a szerelő hogy cseréljük ki a katalizátort. Először nekünk is csak kiütötték a belsejét, de az autónak ezek után nagyon csúnya hangja lett, úgyhogy ezt nem javasolnám saját tapasztalatból.Mivel gyárira nekünk nem volt anyagilag keretünk nagyon drága,ezért kicseréltük univerzális katalizátorra.Ennek már lassan 2 éve, az autó azóta is jól működik az univerzális katalizátorral. Az univerzális sokkal olcsóbb.

De biztos hogy többiek is majd megírják a véleményüket.

Remélem tudtam segíteni.

Módosítva : Lóránd0607
  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

34 perce, Lóránd0607 írta:

Szia!

Nekünk is javasolta a szerelő hogy cseréljük ki a katalizátort. Először nekünk is csak kiütötték a belsejét, de az autónak ezek után nagyon csúnya hangja lett, úgyhogy ezt nem javasolnám saját tapasztalatból.Mivel gyárira nekünk nem volt anyagilag keretünk nagyon drága,ezért kicseréltük univerzális katalizátorra.Ennek már lassan 2 éve, az autó azóta is jól működik az univerzális katalizátorral. Az univerzális sokkal olcsóbb.

De biztos hogy többiek is majd megírják a véleményüket.

Remélem tudtam segíteni.

Köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

2 órája, Probert írta:

 Én akarnék bele másikat. Van valami alternatíva ezek közül, mert a gyári nagyon drága?

Ha esetleg komplett katalizátor kell (bár nincs róla tapasztalatom).

https://opeleseknek.hu/opel-astra-g-classic-1998-2009-alkatreszek/opel-kipufogo-leomlo-ontveny-kipufogo-csonk-katalizatorral-z14xe-z16xe-14-16-16v-benzin-5850092-1091020-jmj

van már 66 ezerért is

https://zsu.hu/webaruhaz/htmls/cikkszam?km=2&keres=JMJ+1091020

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

3 perce, gedikart írta:

Ez Z-s motorhoz való, az enyém meg X-es, X14XE.

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 02. 25. at 21:20, CseGa írta:

Akkor lehet egy folytószelepház takarítás is ráférne + egy fagyi sosem árt :)

Megtörtént a fojtószelepház (+kartergáz csövek - vastag is, vékony is) takarítás. Vissza mindent a helyére és tadam ... nem indul :-( . Úgy érzem, mintha nem kapna benzint. Ezt abból gondolom, hogy ha fújok egy kis féktisztítót (ez volt itthon) a légbeszívó nyílásba, akkor beindul és utána kicsit döcögve, de van alapjárat. Ha egy kis gázt nyomok, akkor kis idő múlva gyönyörűen szabályosan ketyeg a motor. (az EGR-t nem vettem le)
Van valami ötletetek, hogy mit nézzek még meg? Előre is köszönöm a segítséget.

Link to comment
Megosztás:

8 perce, SCsongor írta:

Megtörtént a fojtószelepház (+kartergáz csövek - vastag is, vékony is) takarítás. Vissza mindent a helyére és tadam ... nem indul :-( . Úgy érzem, mintha nem kapna benzint. Ezt abból gondolom, hogy ha fújok egy kis féktisztítót (ez volt itthon) a légbeszívó nyílásba, akkor beindul és utána kicsit döcögve, de van alapjárat. Ha egy kis gázt nyomok, akkor kis idő múlva gyönyörűen szabályosan ketyeg a motor. (az EGR-t nem vettem le)
Van valami ötletetek, hogy mit nézzek még meg? Előre is köszönöm a segítséget.

1.: kábelek, csatalakozók épsége

2.: szedd le a fojtószelepet, utána az oldaláról a fekete műanyag burkolatot és ellenőrizd a fogaskerekek állapotát, hogy nincsenek-e elkopva.

Link to comment
Megosztás:

9 órája, SCsongor írta:

Igen, a feleségem megy vele dolgozni (oda 25km és vissza) és így nem tud felmelegedni sem rendesen a gép, sajnos. (ha össze raktam jön a fagyizás :-)
Köszi az infót az EGR-ről. Csak le kellene vennem... :-(  Most kezdtem el nyomozni utána, hogy mi is van körülötte...

Tudtok abban segíteni, hogy lehet-e és honnan lehetne letölteni egy jó kis szerviz manual-t. Van egy Haynes Service and Repair-em de az csak 2000-es évjáratig jó :-( Esetleg van valakinek?

25 km-en azért bőven felmelegszik bármi. Nekem 5-6 km kell az üzemi hőfokhoz.

Nekem sok a rövidtáv, és nincs hab, sose volt...

Link to comment
Megosztás:

22 órája, marton.csaba2 írta:

T koopal!

"... összes 5W-st ..."
És ugyanezekre az Edge motorolajokra Németországban az van ráírva
HC synthese.

http://www.castrol.com/de_de/germany/products/cars/engine-oils/castrol-edge/product-range.html

Mert ott a hazudozásnak vannak következményei.


 

Ez igen érdekes, nem gondoltam volna, hogy ha már egyszer létrehoztak egy külön "rész-szintetikus" kategóriát a krakkolt olajok megkülönböztetésére, nem csak a kereskedők, hanem egyes gyártók is "elfelejtik" ide sorolni, ami ide illik. Persze ettől még nyilván jók ezek az olajok is, de "a krumplileves legyen krumplileves", ugye.

Link to comment
Megosztás:

2 órája, outsider írta:

25 km-en azért bőven felmelegszik bármi. Nekem 5-6 km kell az üzemi hőfokhoz.

Nekem sok a rövidtáv, és nincs hab, sose volt...

25km-en egy benzines már kellően bemelegszik... Ellenben az 5-6km arra elég, hogy a termosztát már nyisson és a nagyjából 90 fokos hőmérsékletű hűtőfolyadékot keringtesse, de ez messze nem az ideális üzemi hőfok még. Ha az olaj hőmérsékletét, a blokk és hengerfej hőmérsékletét nézed, akkor az 5-6km még sajnos nem elég. Ezért barátkozom egy Ampera vagy Prius gondolatával, mert nekem is ilyen felhasználásra kell leginkább, csak ugyebár a pénztárca vastagsága... :(

Link to comment
Megosztás:

10 órája, Janó32 írta:

25km-en egy benzines már kellően bemelegszik... Ellenben az 5-6km arra elég, hogy a termosztát már nyisson és a nagyjából 90 fokos hőmérsékletű hűtőfolyadékot keringtesse, de ez messze nem az ideális üzemi hőfok még. Ha az olaj hőmérsékletét, a blokk és hengerfej hőmérsékletét nézed, akkor az 5-6km még sajnos nem elég. Ezért barátkozom egy Ampera vagy Prius gondolatával, mert nekem is ilyen felhasználásra kell leginkább, csak ugyebár a pénztárca vastagsága... :(

Szerintem ha már a hűtőfolyadék üzemmeleg, akkor az olaj, és a blokk is elérte a kellő hőfokot, tekintve azt, hogy a hűtőfolyadék is kontakt hővezetéssel kapja a blokktól a hőt.

Nekem ilyen távon melegszik be arra a hőfokra, ahol a legtöbbször pihen a mutató, 85-90 körül. Tekintve, hogy az óra kb 5-7 fokot csal, ez olyan 90 fok lehet.

60 fokos hűtőfolyadék hőmérsékletnél már jön a meleg is a ventilátorból.

Link to comment
Megosztás:

23 órája, SCsongor írta:

Igen, a feleségem megy vele dolgozni (oda 25km és vissza) és így nem tud felmelegedni sem rendesen a gép, sajnos. (ha össze raktam jön a fagyizás :-)
Köszi az infót az EGR-ről. Csak le kellene vennem... :-(  Most kezdtem el nyomozni utána, hogy mi is van körülötte...

Tudtok abban segíteni, hogy lehet-e és honnan lehetne letölteni egy jó kis szerviz manual-t. Van egy Haynes Service and Repair-em de az csak 2000-es évjáratig jó :-( Esetleg van valakinek?

Ha 25 km alatt nem tud felmelegedni, akkor az egyértelműen termosztát hiba. A Corsámban kétszer cseréltem termosztátot, (gyárit adtak a Csergőben) egy hónap után szarrá mentek.. Majd máshol vettem, utángyártott mahle-t,az bevált. Szóval a fűtés kb. 2 km. után már meleget nyomott, 5 km után a vízhőfok elhagyja a 80-at.. Előtte nekem is mindig habos volt az olajbetöltő kupak is.
 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Hello

G Astra 1,6 16V 1997

egy hete elkezdett egyenetlenül járni a  motor,dadogott,kihagyott,egy henger ezáltal a teljesítmény is jelentősen lecsökkent.

Kicseréltem a gyújtógyertyákat (3 pólusúak) de miután összeraktam a probléma továbbra is fennál.

Rendszeresen használok injektor tisztitot így arra nem gyanakodnék.

Valami eletromos probléma lehet,mert néha be-be dolgozik olyankor rángat ,hasznáható de nem akarom tönkre tenni.

Talána a gyujtó ekercsek lehetnek híbások,kompletten cseréljem vagy mi okozhatja,várom segítő válaszotokat.

Nagyon várom,köszönöm szépen

Link to comment
Megosztás:

3 órája, Ati68 írta:

Sziasztok.

Baloldali tükörlapot(fűtött,elektromos) kell cserél nem.Csavarhuzóval kitudom pattintani,kell még valamire figyelnem ? 

Válaszokat KÖSZÖNÖM.(z16xep)

Valószínűleg lesz a műveletben jártasabb hozzászóló is, én 2-3 éve rongyoltam le a jobboldalit, abból van kevés tapasztalatom. Be kell nyomni a lap belső-fölső sarkát, ameddig csak megy, akkor már az ellenkező saroknál hozzáférsz annyira, hogy ki tudd pattintani az első bütyköt, a többi már könnyebben megy. Cserekor ugye kifelé úgyis kevésbé kell óvatoskodni, ha nagyon nem akarja megadni magát, inkább a lap törjön, mint a belső szerkezet. Visszarakásnál érdemes mondjuk szilikonzsírral bekenni a gömböket és a fészkeket, de így is nagyon óvatosnak kell lenni, viszonylag könnyen elpattanhat a lap. Nekem az jött be, hogy valami megfelelő méretű keményebb anyag+rongy kombóval nyomtam vissza.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

4 órája, Ati68 írta:

Sziasztok.

Baloldali tükörlapot(fűtött,elektromos) kell cserél nem.Csavarhuzóval kitudom pattintani,kell még valamire figyelnem ? 

Válaszokat KÖSZÖNÖM.(z16xep)

Hidegben könnyen törnek a műanyagok, esetleg próbáld meg kicsit előmelegíteni (langyosra) pl. hajszárítóval.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

7 órája, egyhapsi írta:

Ha 25 km alatt nem tud felmelegedni, akkor az egyértelműen termosztát hiba. A Corsámban kétszer cseréltem termosztátot, (gyárit adtak a Csergőben) egy hónap után szarrá mentek.. Majd máshol vettem, utángyártott mahle-t,az bevált. Szóval a fűtés kb. 2 km. után már meleget nyomott, 5 km után a vízhőfok elhagyja a 80-at.. Előtte nekem is mindig habos volt az olajbetöltő kupak is.
 

nem ilyen vészes a helyzet, csak arra céloztam, hogy ilyen rövid távolság miatt rakodik le az olajsár a fojtószelepnél, EGR-nél :-( nem tud rendesen kiégni a motor.
Ilyen volt tegnap a fojtószelepem 57ekm van a kocsiban :-( : 
https://www.dropbox.com/s/ytro91zt75bu6vw/IMAG3308.jpg?dl=0

de megtisztítottam, és a kartergáz csöveket is és tegnap még a látható csatikat is lerendeztem kontakt tisztítóval és utána próbálgattam a gépet. Beindult (egy kis féktisztító a légbeszíváshoz) és utána elég döcögősen ment. Gáz adásra lomhán reagált és fuldokolt. Miután felmelegedett (30-40 fokra) végre bekapcsolt a gáz, és láss csodát: sima járás, harap mint az állat -> próbakör, repül a gép -> gáz kikapcs menet közben és benzinről fuldoklás, egyenletes gáznál rángatás -> gáz vissza minden sima.Otthon jött a hiba kivillogtatás: 130=Lambdaszonda (Bank 1, szonda 1) funkció-rendellenesség (tisztítás előtt meg a 170 volt)
Szóval nem tudok tovább lépni. Tudtok-e Szegeden valami jó Opelhez értő szerelőt. Szakszervizbe (pl.: Rupesky) nem szívesen vinném. 

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, SCsongor írta:

nem ilyen vészes a helyzet, csak arra céloztam, hogy ilyen rövid távolság miatt rakodik le az olajsár a fojtószelepnél, EGR-nél :-( nem tud rendesen kiégni a motor.
Ilyen volt tegnap a fojtószelepem 57ekm van a kocsiban :-( : 
https://www.dropbox.com/s/ytro91zt75bu6vw/IMAG3308.jpg?dl=0

de megtisztítottam, és a kartergáz csöveket is és tegnap még a látható csatikat is lerendeztem kontakt tisztítóval és utána próbálgattam a gépet. Beindult (egy kis féktisztító a légbeszíváshoz) és utána elég döcögősen ment. Gáz adásra lomhán reagált és fuldokolt. Miután felmelegedett (30-40 fokra) végre bekapcsolt a gáz, és láss csodát: sima járás, harap mint az állat -> próbakör, repül a gép -> gáz kikapcs menet közben és benzinről fuldoklás, egyenletes gáznál rángatás -> gáz vissza minden sima.Otthon jött a hiba kivillogtatás: 130=Lambdaszonda (Bank 1, szonda 1) funkció-rendellenesség (tisztítás előtt meg a 170 volt)
Szóval nem tudok tovább lépni. Tudtok-e Szegeden valami jó Opelhez értő szerelőt. Szakszervizbe (pl.: Rupesky) nem szívesen vinném. 

Vidd el oda ahol a gázt belerakták! Be kell újra állítani. Előttem már írták. Mivel legtöbbször gázzal használod elmennek a benzines paraméterek.

Volt már itt egy kolléga aki ugyanezzel küzdött. Beállították neki.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

11 órája, Hörmi írta:

Hello

G Astra 1,6 16V 1997

egy hete elkezdett egyenetlenül járni a  motor,dadogott,kihagyott,egy henger ezáltal a teljesítmény is jelentősen lecsökkent.

Kicseréltem a gyújtógyertyákat (3 pólusúak) de miután összeraktam a probléma továbbra is fennál.

Rendszeresen használok injektor tisztitot így arra nem gyanakodnék.

Valami eletromos probléma lehet,mert néha be-be dolgozik olyankor rángat ,hasznáható de nem akarom tönkre tenni.

Talána a gyujtó ekercsek lehetnek híbások,kompletten cseréljem vagy mi okozhatja,várom segítő válaszotokat.

Nagyon várom,köszönöm szépen

Cseréld ki a gyertyákat belevaló GM-re.Nem kell abba 3 pólusú varázslat:)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Most regisztráltam a fórumon, eddig tájékozódtam, olvasgattam a sok hasznos infot, amit írtatok.

Nekem egy 2000-es 1.4-es G astrám van, amivel akadt is egy kis gond: a motorháztető felnyitó kart ha húztam eddig, akkor egy rugó visszahúzta. Most meg kinyitja a motorháztetőt, de lötyög a kar. Szerintetek is valami visszahúzó rugó adta meg magát? És vajon mennyire kell nekifeküdni, hogy kicseréljem?

Köszönöm a segítségeteket előre is!

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 02. 28. at 16:25, SCsongor írta:

de megtisztítottam, és a kartergáz csöveket is és tegnap még a látható csatikat is lerendeztem kontakt tisztítóval és utána próbálgattam a gépet. Beindult (egy kis féktisztító a légbeszíváshoz) és utána elég döcögősen ment. Gáz adásra lomhán reagált és fuldokolt. Miután felmelegedett (30-40 fokra) végre bekapcsolt a gáz, és láss csodát: sima járás, harap mint az állat -> próbakör, repül a gép -> gáz kikapcs menet közben és benzinről fuldoklás, egyenletes gáznál rángatás -> gáz vissza minden sima.Otthon jött a hiba kivillogtatás: 130=Lambdaszonda (Bank 1, szonda 1) funkció-rendellenesség (tisztítás előtt meg a 170 volt)
Szóval nem tudok tovább lépni. Tudtok-e Szegeden valami jó Opelhez értő szerelőt. Szakszervizbe (pl.: Rupesky) nem szívesen vinném. 

Ahogyan gezoli is írta: eltanult a benzines ECU. Menj a kocsival 100-150 km benzinen, aztán vidd el a gázoshoz aki beszerelte a cuccot és állítsa be újra. Nálam is ugyanez volt a probléma de hibakódok nélkül. Még ránéznék az üzemanyag szivattyúra is, az is képes ezt a hibát produkálni. Ez is okozott nálam rángatást.

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

On 2016. 02. 28. at 16:25, SCsongor írta:

nem ilyen vészes a helyzet, csak arra céloztam, hogy ilyen rövid távolság miatt rakodik le az olajsár a fojtószelepnél, EGR-nél :-( nem tud rendesen kiégni a motor.
Ilyen volt tegnap a fojtószelepem 57ekm van a kocsiban :-( : 
https://www.dropbox.com/s/ytro91zt75bu6vw/IMAG3308.jpg?dl=0

de megtisztítottam, és a kartergáz csöveket is és tegnap még a látható csatikat is lerendeztem kontakt tisztítóval és utána próbálgattam a gépet. Beindult (egy kis féktisztító a légbeszíváshoz) és utána elég döcögősen ment. Gáz adásra lomhán reagált és fuldokolt. Miután felmelegedett (30-40 fokra) végre bekapcsolt a gáz, és láss csodát: sima járás, harap mint az állat -> próbakör, repül a gép -> gáz kikapcs menet közben és benzinről fuldoklás, egyenletes gáznál rángatás -> gáz vissza minden sima.Otthon jött a hiba kivillogtatás: 130=Lambdaszonda (Bank 1, szonda 1) funkció-rendellenesség (tisztítás előtt meg a 170 volt)
Szóval nem tudok tovább lépni. Tudtok-e Szegeden valami jó Opelhez értő szerelőt. Szakszervizbe (pl.: Rupesky) nem szívesen vinném. 

PLuszba megnézném még a benzincsövet a tankban. Pár gázos kollega írta annó h a benzin megeszi a csövet és nem lesz rendszernyomás mert ugye nem tudja felszívni.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

4 órája, Atala írta:

PLuszba megnézném még a benzincsövet a tankban. Pár gázos kollega írta annó h a benzin megeszi a csövet és nem lesz rendszernyomás mert ugye nem tudja felszívni.

Köszi srácok, jókat mondtatok!! Megvannak a hibák!!  
Szerelőnél van a gép, pár szót váltottunk ma telefonon: nem volt benzinnyomás, ezért indult nehezen, most állítólag 4 bar lett (nem lett cserélve a pumpa, csak valami cső, ha jól értettem).
Továbbá még az első Lambda szonda is megadta magát. A szerelő szerint a gáz "megsüti", mert magasabb az égéshője, mint a benziné. Állítólag cserélt már egy párat LPG-s autókban :-(
Ha jó, akkor irány a gázos, aki újra állítja a gáz vezérlőt.

Módosítva : SCsongor
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.