Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

8 órája, gsuveg írta:

G Astra 1.6, nyolc szelepes. az autoban nagyon gyenge a futes. futesradiator cserelve. termosztat masodik is cserelve most a hutoviz felmegy szepen 90C-ra, a futes homereseklet szabalyzoval tudom a hideg-meleg kozott valtani (hideg allas eseten jon a hideg, meleg allas eseten csak langyos). az autoban manualis klima van (de a kompresszor eppen nem megy). a futes radiatorba nem megy be a melegviz. mit lehet meg nezni? mit kell cserelni? 
koszi!

1., Jó volna tudni hogy van-e fűtéscsapod? Bár mivel azt írod hogy a radiátorba nem jut el a hűtőfolyadék, gyanítom hogy van (az újabbakon nincsen)

2., Mivel cseréltek fűtőradiátort, elég valószínű hogy ki volt már szedve a középkonzol. Ott viszont ha a fűtés kezelőpaneljén a hőmérsékletállító tekerő bowdenjét nem jól akasztják be, akkor hiába tekered a kart a meleg állás felé, nem húz meg eléggé a bowden, és nem fog jönni a meleg.

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 11. 19. at 18:38, kalmim írta:

Sziasztok.

Hibakodot töröltetem. Benmarado kodok a 0110 0100 elvileg akkor légtömegmérö.Ma azt is cseréltem de igy sincsen változás.                             Minél melegebb a motor annál magasabb az alapjárat 90 fok felet kicsivel már kétezret pörög. Ha van ötleteték mere keresem a hibát kérlek segitsetek.

Élöre is köszönöm  

Kalmim 

Valakinek ötlet?

Nincs hibakod létezik az hogy az egér szelep hibája okoz ingadozo alapjáratot plusz melegen magas alapjáratot? Ugy hogy nincs hibakod?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem hogy volt e valakinek olyan jellegű gumikopás problémája,hogy a jobb első kerék külső szélén körben kopik a gumi?Ez egy régi probléma nálam és futóművesek szerint jól van beállítva.Lengéscsillapítók is bemérve,teljesen jók. 2 év alatt 4 futómű ellenőrzésen voltam különböző helyeken,legutóbb most nemrég.Kerékdőlés,összetartás stb. minden érték jó.Ott voltam,láttam a műszert.Nem húz semerre,gyönyörűen egyenesen megy,kanyarban alászedve nem csikorog,visszaáll egyenesbe.Nem tudnak megoldást rá,vakarják a fejüket.Futómű nem volt sérült sosem.Az enyém 2007-es autó,mindegyik papíron 1998 G Astra beállítás van.Gondolom a futómű nem változott azóta.Pedig sztem kell lenni megoldásnak,csak mi lenne az?

Link to comment
Megosztás:

25 perce, bami írta:

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem hogy volt e valakinek olyan jellegű gumikopás problémája,hogy a jobb első kerék külső szélén körben kopik a gumi?Ez egy régi probléma nálam és futóművesek szerint jól van beállítva.Lengéscsillapítók is bemérve,teljesen jók. 2 év alatt 4 futómű ellenőrzésen voltam különböző helyeken,legutóbb most nemrég.Kerékdőlés,összetartás stb. minden érték jó.Ott voltam,láttam a műszert.Nem húz semerre,gyönyörűen egyenesen megy,kanyarban alászedve nem csikorog,visszaáll egyenesbe.Nem tudnak megoldást rá,vakarják a fejüket.Futómű nem volt sérült sosem.Az enyém 2007-es autó,mindegyik papíron 1998 G Astra beállítás van.Gondolom a futómű nem változott azóta.Pedig sztem kell lenni megoldásnak,csak mi lenne az?

Szia!

Az út dőlési szöge is okozhatja, szerintem. Nekem is észrevehető kis mértékben az abroncsok külső részein.

Link to comment
Megosztás:

9 órája, bami írta:

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem hogy volt e valakinek olyan jellegű gumikopás problémája,hogy a jobb első kerék külső szélén körben kopik a gumi?Ez egy régi probléma nálam és futóművesek szerint jól van beállítva.Lengéscsillapítók is bemérve,teljesen jók. 2 év alatt 4 futómű ellenőrzésen voltam különböző helyeken,legutóbb most nemrég.Kerékdőlés,összetartás stb. minden érték jó.Ott voltam,láttam a műszert.Nem húz semerre,gyönyörűen egyenesen megy,kanyarban alászedve nem csikorog,visszaáll egyenesbe.Nem tudnak megoldást rá,vakarják a fejüket.Futómű nem volt sérült sosem.Az enyém 2007-es autó,mindegyik papíron 1998 G Astra beállítás van.Gondolom a futómű nem változott azóta.Pedig sztem kell lenni megoldásnak,csak mi lenne az?

Szia,

feltételezem futóműalkatrészek rendben vannak, nincs lógás, szakadt szilent stb., akkor érdemes megnézni, hogy a kormánygép egyenes menetnél középen van. Legegyszerűbb megemelni az elejét és faltól falig eltekerni. Nemcsak a kormánykeréknek kell egyenesen állnia, hanem a kormánygépnek is középen kell lennie és így a kormányösszekötő rudaknak is azonos hosszúságúaknak kell lenniük.

Módosítva : HaPetya
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Lassan egy hónapja kezdődött a fordulatszám ingadozásom, 1 hete voltam olajcserén cseréltünk benzinszűrőt, valamint gyertyákat, a szerelőm az NGK-át javasolta úgyhogy az került bele. Ezek után sem javult a helyzet hidegen fel-le ugrált alapjáraton is a mutató, menet közben is érezhető volt. Fórumon olvastam hogy érdemes az EGR-t és fojtószelepet kitakarítani. Tegnap a leírásoknak köszönhetően meg is történt mondjuk az EGR-t nem találtam nincs benne. A fojtószelepet, valamint csöveket, légtömegmérőt, légszűrőházat kitakarítottam a fojtószelep kapott egy új tömítést. Tisztításhoz denaturált szeszt, és féktisztítót használtam. Összeraktam és mint új korában a fordulatszám kicsit sem mozdult ki. 

Üdv: Gábor

  • Like 4
Link to comment
Megosztás:

9 órája, Cs. Zoltán írta:

Szia!

Az út dőlési szöge is okozhatja, szerintem. Nekem is észrevehető kis mértékben az abroncsok külső részein.

Csak a jobb első gumin észlelhető,hátsón egy cseppet sem.105 ezer km után negyedik gumi van elöl.Most volt első-hátsó csere- másfél éves gumikról van szó.Előző autóimnál-volt egy pár-ugyanezen pesti utakon egyikkel sem volt ilyen probléma.

Link to comment
Megosztás:

13 perce, bami írta:

Csak a jobb első gumin észlelhető,hátsón egy cseppet sem.105 ezer km után negyedik gumi van elöl.Most volt első-hátsó csere- másfél éves gumikról van szó.Előző autóimnál-volt egy pár-ugyanezen pesti utakon egyikkel sem volt ilyen probléma.

Ez így tényleg nem hangzik jól. Nem húz félre vagy ráz az autó?

Link to comment
Megosztás:

8 órája, HaPetya írta:

Szia,

feltételezem futóműalkatrészek rendben vannak, nincs lógás, szakadt szilent stb., akkor érdemes megnézni, hogy a kormánygép egyenes menetnél középen van. Legegyszerűbb megemelni az elejét és faltól falig eltekerni. Nemcsak a kormánykeréknek kell egyenesen állnia, hanem a kormánygépnek is középen kell lennie és így a kormányösszekötő rudaknak is azonos hosszúságúaknak kell lenniük.

Most voltam futómű ellenőrzésen,tavasszal előzőleg.A műszerek a helyes értéket mutatták,nem is kellett állítani,menettulajdonságok jók,egyenesen megy,jobb és balkanyar után visszajön egyenesbe.Futómű rendben,semmi sem lóg.A gumis aki nemrég megcserélte az első-hátsó kerekeket és ellenőrizte a kerékkiegyensúlyozást -ami szintén jó volt- azt mondta hogy nézessem meg a lengéscsillapítókat mert szerinte kicsit kagylós a gumi.Most a gátlókat is kimérték de semmi bajuk.Egyébként nem is kagylós szerintem csak a külső széle kopik. 

Link to comment
Megosztás:

1 perc, Cs. Zoltán írta:

Ez így tényleg nem hangzik jól. Nem húz félre vagy ráz az autó?

Semmi jelét nem mutatja a futómű hibának,egy idő után látom hogy fogy a gumi külső széle és ennyi.Amit most hátra rakattam másfél éves és kb.20000 km-t futott.Ezért írtam hátha valakinek volt már ilyen jellegű baja,mert már kifogytam az ötletekből.A futóművesek is.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok, 

Minap megszívtam, elutaztunk, jönnénk haza este a 4 fokban, nem indul a szellőző ventillátor, mikor fűteni akarnék (2,5 hónapos gyerkőc hátul...)

Hazaérve kattogásnak tűnő hangot hallok, ha csavargatom a szellőző szabályzót 1-2-3-4-es fokozaton de semmi fújás.

Gyanítom így áram van, azaz biztosíték és a kapcsoló jó, hol van ez a motor, megtudom valahogy nézni? (kiszedni, nem szorult-e meg?) Nagyságrendileg milyen áron mozog egy ilyen vacak?

BEHR-es, klímás a kocsi..

Köszönöm

Link to comment
Megosztás:

On 11/26/2016 at 10:25 AM, hosszug said:

Sziasztok!

Lassan egy hónapja kezdődött a fordulatszám ingadozásom, 1 hete voltam olajcserén cseréltünk benzinszűrőt, valamint gyertyákat, a szerelőm az NGK-át javasolta úgyhogy az került bele. Ezek után sem javult a helyzet hidegen fel-le ugrált alapjáraton is a mutató, menet közben is érezhető volt. Fórumon olvastam hogy érdemes az EGR-t és fojtószelepet kitakarítani. Tegnap a leírásoknak köszönhetően meg is történt mondjuk az EGR-t nem találtam nincs benne. A fojtószelepet, valamint csöveket, légtömegmérőt, légszűrőházat kitakarítottam a fojtószelep kapott egy új tömítést. Tisztításhoz denaturált szeszt, és féktisztítót használtam. Összeraktam és mint új korában a fordulatszám kicsit sem mozdult ki. 

Üdv: Gábor

Szóval akkor az, hogy amikor engedem fel a kuplungot és 500-ra esik kb a fordulatszám gáz adás nélkül (1-esben) és nagyon remeg az autó, de nincs hibakód, akkor az EGR-t és a fojtószelepet kellene megnézetnem a szerelővel? 
Gondolom ha nincs hibakód, akkor nem trafóhíd vagy lambdaszonda a ludas...

Módosítva : Marton_G
Link to comment
Megosztás:

3 órája, Marton_G írta:

Szóval akkor az, hogy amikor engedem fel a kuplungot és 500-ra esik kb a fordulatszám gáz adás nélkül (1-esben) és nagyon remeg az autó, de nincs hibakód, akkor az EGR-t és a fojtószelepet kellene megnézetnem a szerelővel? 
Gondolom ha nincs hibakód, akkor nem trafóhíd vagy lambdaszonda a ludas...

Szia.

Elsősorban ajánlom ezekkel kezdeni, egy tisztítás nem árt, gyertya csere, benzinszűrő csere ha ezután sem javul akkor már lehet keresgélni hogy melyik alkatrész a ludas.

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 11. 24. at 18:41, tgabika76 írta:

1., Jó volna tudni hogy van-e fűtéscsapod? Bár mivel azt írod hogy a radiátorba nem jut el a hűtőfolyadék, gyanítom hogy van (az újabbakon nincsen)

2., Mivel cseréltek fűtőradiátort, elég valószínű hogy ki volt már szedve a középkonzol. Ott viszont ha a fűtés kezelőpaneljén a hőmérsékletállító tekerő bowdenjét nem jól akasztják be, akkor hiába tekered a kart a meleg állás felé, nem húz meg eléggé a bowden, és nem fog jönni a meleg.

nem tudom az évjáratodat mm. a kocsidét talán 2001töl csak a klimásokban van fütéscsap , nézz utána mert ha van akkor lehet az a problem.

 

Link to comment
Megosztás:

4 hours ago, hosszug said:

Szia.

Elsősorban ajánlom ezekkel kezdeni, egy tisztítás nem árt, gyertya csere, benzinszűrő csere ha ezután sem javul akkor már lehet keresgélni hogy melyik alkatrész a ludas.

Gyertákat nézte a szerelő, azt mondta rendben vannak, plusz most volt olajcsere - nem tudom, hogy az a szűrőt érinti-e...

Link to comment
Megosztás:

Udv ismet. 

Ugy nez ki magadta magat a motorvezerlő(ecu). 99 astra G x12xe motorkód. Bosch vezerlo RL es,  nem javithato.

Ez a sajat.   

Valaki aki biztosra tudja mondja mar el legyenszives, hogy az 1,2 corsaB vezerloje jo e nekem. Ugyan az a motor ugyan az a x12xe motorkod. Csak más a számozása a vezerlonek. A programozas meg a motorhoz tanitas megoldhato, csak tudjam mar vegre melyiket vegyem meg.

Ez a corsa 40511841976_400x400_1_.jpg 

 

 

 

Módosítva : walty
Link to comment
Megosztás:

On 2016. 11. 26. at 19:21, feel2006 írta:

Sziasztok, 

Minap megszívtam, elutaztunk, jönnénk haza este a 4 fokban, nem indul a szellőző ventillátor, mikor fűteni akarnék (2,5 hónapos gyerkőc hátul...)

Hazaérve kattogásnak tűnő hangot hallok, ha csavargatom a szellőző szabályzót 1-2-3-4-es fokozaton de semmi fújás.

Gyanítom így áram van, azaz biztosíték és a kapcsoló jó, hol van ez a motor, megtudom valahogy nézni? (kiszedni, nem szorult-e meg?) Nagyságrendileg milyen áron mozog egy ilyen vacak?

BEHR-es, klímás a kocsi..

Köszönöm

Szia,

Az enyém is klímás, de nem tudom, hogy milyen.
Nekem olyan problémám volt, hogy 1-2-3 fokozatokban a ventillátor meg sem mozdult, 4-esben előadta a házi hurrikánt.

A szerelő az elmondása alapján a fűtőmotor ellenállását javította meg, azóta jól működik. Ez a mutatvány kb. 10000 Ft-ba került.

Üdvözlettel,
Gábor

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok 

Már irtam korában igaz választ mem kaptam a problémám az volt hogy magas alapjárat melegen meg rángatás hibajelzö lámpa hol világit hol nem. Ki olvasva légtömegmérö csere a magas alapjárat maradt. A hétvégén megtaláltam az okát valamiért melegen huza a gázt a tempomat kikötötem alapjárat most jo de a légtömegmérö hiba ujra jelentkezet ma probáltunk három légtömegméröt mindnél fenál a hiba. Falsot nem sziv sehol azt is elenöriztük.  Mi más okozhat légtömegmérö hibakodot. Van valakinek ötlete?Ez egy x18xe1 motoros kúpé  Még annyi eszembejutot hogy az agr szelep szarakodik azt is ki pucoltam mert nem akart megmozdulni de anak a hibáját soha nem jelezte.

 

Üdv Imi

Módosítva : kalmim
Link to comment
Megosztás:

6 órája, kalmim írta:

Sziasztok 

Már irtam korában igaz választ mem kaptam a problémám az volt hogy magas alapjárat melegen meg rángatás hibajelzö lámpa hol világit hol nem. Ki olvasva légtömegmérö csere a magas alapjárat maradt. A hétvégén megtaláltam az okát valamiért melegen huza a gázt a tempomat kikötötem alapjárat most jo de a légtömegmérö hiba ujra jelentkezet ma probáltunk három légtömegméröt mindnél fenál a hiba. Falsot nem sziv sehol azt is elenöriztük.  Mi más okozhat légtömegmérö hibakodot. Van valakinek ötlete?Ez egy x18xe1 motoros kúpé  Még annyi eszembejutot hogy az agr szelep szarakodik azt is ki pucoltam mert nem akart megmozdulni de anak a hibáját soha nem jelezte.

 

Üdv Imi

Ha egyik légtömegmérővel sem volt jó aķkor én ellenőrizném a rá menő kábelt, meg a csatit. 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

1. Ha a gyári kulcs távirányítójával élesedik reteszelésnél a riasztó, akkor az gyári lehet?  "Nemvolt még riasztós autóm. "

Eddig nem volt gondom a dologgal csak nem rég bemondta az unalmast az egyik kulcs és a pótkulccsal tudtam kikapcsolni a riasztót. A távirányító(kulcsba épített gyári  ) megcsinálták. Közben az az észrevételem, hogy ha fizikailag kulccsal zárom az autót és a második zárásra, tehát reteszelésre élesedik, akkor kulccsal nyitva nem inaktiválódik a riasztó, mint gombnyomásra..

2. Kulccsal nyitásnál miért nem vagy hogy lehet inaktiválni a riasztót?

 

Köszönöm előre is a válaszokat!

Üdv.: Viktor 

Link to comment
Megosztás:

45 perce, Hard-ex írta:

Sziasztok.

1. Ha a gyári kulcs távirányítójával élesedik reteszelésnél a riasztó, akkor az gyári lehet?  "Nemvolt még riasztós autóm. "

Eddig nem volt gondom a dologgal csak nem rég bemondta az unalmast az egyik kulcs és a pótkulccsal tudtam kikapcsolni a riasztót. A távirányító(kulcsba épített gyári  ) megcsinálták. Közben az az észrevételem, hogy ha fizikailag kulccsal zárom az autót és a második zárásra, tehát reteszelésre élesedik, akkor kulccsal nyitva nem inaktiválódik a riasztó, mint gombnyomásra..

2. Kulccsal nyitásnál miért nem vagy hogy lehet inaktiválni a riasztót?

 

Köszönöm előre is a válaszokat!

Üdv.: Viktor 

Ez egy Patrolline HPS riasztó? 

Link to comment
Megosztás:

On 11/27/2016 at 5:36 PM, astra said:

nem tudom az évjáratodat mm. a kocsidét talán 2001töl csak a klimásokban van fütéscsap , nézz utána mert ha van akkor lehet az a problem.

 

koszi! :)

2003as / klimas. hol kell keresni a futescsapot ? valoszuleg ez lesz a gond, mert a radiort is azert csereltek mert nem volt futes rendesen :S

Módosítva : gsuveg
Link to comment
Megosztás:

sziasztok..mióta bejöttek a minuszok a kocsim reggel hidegen első inditáskor elég hangosan kattog de egy 2-300 méter után abbahagya -A gyanum szerint a hidrótőkék de többen is mondták hogy azok csak rossz elhasznált olajtol kattognak viszont 1 hónapja volt oljacsere+szűrő(motul 6100 synergie +)..hogyan tudnám ezt a zajt megszüntetni és okoz ez valami problémát a motorban?Az előző olajnál ezt nem produkálta.(2001 g astra z16se motorkodú)..köszi előre is a válaszokat

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.