Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

10 perce, L.Fazakas írta:

Nekem konkrét véleményem van, mert én is jártam már így. Szemben állva a kocsival - a motor baloldalán van a hűtővíz-keringető szivattyú (magyarul csak vízpumpa). Nos - az szokott ilyesmiket megcsinálni, ha "kifekszik" benne a szimmering, s kezdi szépen elengedni a hűtőfolyadékot. Persze az nagyon nem is látszik, csupán annyit mutat, hogy a tágulási tartályából szép lassacskán elfogy!

És mert az Opel már nem a régi Zsiguli vagy Skoda, hogy csak úgy elmegyünk az autósboltba és veszünk bele csapágyat meg szimmeringet, hát sajnálatos dolog, de ki kell cseréltetni az egész cuccost - úgy ahogy van - tokkal-vonóval.

A vízpumpa egység sajna nem szétszedhetőre van megcsinálva. Igaz, az ilyesmi eléggé szemét dolog, de manapság akkor is ez van!

Nekem a Cromaxnál - nagyjából úgy egy éve - 28 ezerből a komplett meló (anyag, munkadíj, stb.) kijött.

Milyen motorkódról van szó?

Link to comment
Megosztás:

36 perce, L.Fazakas írta:

Nekem konkrét véleményem van, mert én is jártam már így. Szemben állva a kocsival - a motor baloldalán van a hűtővíz-keringető szivattyú (magyarul csak vízpumpa). Nos - az szokott ilyesmiket megcsinálni, ha "kifekszik" benne a szimmering, s kezdi szépen elengedni a hűtőfolyadékot. Persze az nagyon nem is látszik, csupán annyit mutat, hogy a tágulási tartályából szép lassacskán elfogy!

És mert az Opel már nem a régi Zsiguli vagy Skoda, hogy csak úgy elmegyünk az autósboltba és veszünk bele csapágyat meg szimmeringet, hát sajnálatos dolog, de ki kell cseréltetni az egész cuccost - úgy ahogy van - tokkal-vonóval.

A vízpumpa egység sajna nem szétszedhetőre van megcsinálva. Igaz, az ilyesmi eléggé szemét dolog, de manapság akkor is ez van!

Nekem a Cromaxnál - nagyjából úgy egy éve - 28 ezerből a komplett meló (anyag, munkadíj, stb.) kijött.

Ez sajnos ilyen. Egyébként nagyon jól írtad, hogy keringető szivattyú, mert olyan állat nincs, hogy vízpumpa. Az értelmetlen műszaki vonatkozásában, de ez nem a nyelvmagyarázó kör :-)

Na de nem szimmering, azaz rugós tengelytömítőgyűrű van benne, hanem tömszelence. Az szokott megkopni és ha már folyik, akkor azt szabadon csinálhassa. Az öntvényen van egy kis furat, hogy ott távozzon a folyadék és ne a csapágyból mossa ki a zsírt. Mondanom se kell, mi történik ha megszorul a csapágy. Ami szintén nem egy hétköznapi csapágy, hanem egy integrált, 2 golyóscsapágyból áll, közös külső és belső gyűrűvel. Egyszerűbb egy újat venni, mint a régit felújítani, ha egyáltalán az ember talál hozza alkatrészt.

Módosítva : HaPetya
Link to comment
Megosztás:

11 órája, peacetrang írta:

Milyen motorkódról van szó?

Szerintem tök mindegy, mert a motorblokk az azonos. Hogy benne a hüvelyek (ha egyáltalán hüvelyes a motor) s a dugattyúk _ az más tészta. Szerintem a vízpumpájuk ugyanaz.

A motorkód egyébként - Z12XE19CH1001

Módosítva : L.Fazakas
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

On 2017. 03. 30. at 20:12, HaPetya írta:

Egyszerűbb egy újat venni, mint a régit felújítani, ha egyáltalán az ember talál hozzá alkatrészt.

Én megpróbáltam! Csak háát - szétszedni se igazán tudtam. Valami drasztikusan roncsolással talán ment volna, ámde akkor utána - a KUKA.

Így meg helyette - simán és egyből ... (megmenekültem a felesleges kűzdelmektől és sérülésektől ..)

Most mondhatnám persze szakmailag arra a megemlített rugós tömítőgyűrűre, hogy az valójában "csúszógyűrű" ... ha már valaha egy kissé gépész is voltam. Az is egyféle szimmering-megoldás, de kissé más néki a kivitele. Miközben a funkciója - ugyanaz!

Módosítva : L.Fazakas
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A mai nap úgy 70 km-t autóztam autóúton normál tempóban (90-110 km/h), aztán kaptam egy hívást, lehúzódtam, hogy felvegyem, a motor persze járt, úgy 2 perc után a hűtő ventilátora beindult, mivel a víz túlmelegedett, 2 perc alatt kb. vissza is hűlt, ki is kapcsolt a venti. Ilyet soha nem csinált még az autó. Miután hazaértem és kinyitottam a kaput, hogy beálljak a 70 km után, újra eljátszotta ezt. Mitől lehet ez?

A hűtőfolyadék ősszel cseréltettem, üzem meleg motornál jelölésig a tartály, motorkódom Z14XEP (2006-os gyártmány), nem látok csöpögést sehol.

Link to comment
Megosztás:

1 óra, ginola írta:

Sziasztok!

A mai nap úgy 70 km-t autóztam autóúton normál tempóban (90-110 km/h), aztán kaptam egy hívást, lehúzódtam, hogy felvegyem, a motor persze járt, úgy 2 perc után a hűtő ventilátora beindult, mivel a víz túlmelegedett, 2 perc alatt kb. vissza is hűlt, ki is kapcsolt a venti. Ilyet soha nem csinált még az autó. Miután hazaértem és kinyitottam a kaput, hogy beálljak a 70 km után, újra eljátszotta ezt. Mitől lehet ez?

A hűtőfolyadék ősszel cseréltettem, üzem meleg motornál jelölésig a tartály, motorkódom Z14XEP (2006-os gyártmány), nem látok csöpögést sehol.

Hello!

Szintén 2006-os z14xep tulajként azt mondom, hogy nem annyira meglepő, nekem is be szokott indulni melegebb időben. Főleg ha a venti se megy 1-esen se.


------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Lenne egy kis gondom nekem is..valahol szivárog az olajam, lőttem pár képet róla:

http://kephost.com/image/wH6W
http://kephost.com/image/wH6i
http://kephost.com/image/wH6t
http://kephost.com/image/wH6D

Ötletek?:confused:

Link to comment
Megosztás:

1 óra, ginola írta:

Sziasztok!

A mai nap úgy 70 km-t autóztam autóúton normál tempóban (90-110 km/h), aztán kaptam egy hívást, lehúzódtam, hogy felvegyem, a motor persze járt, úgy 2 perc után a hűtő ventilátora beindult, mivel a víz túlmelegedett, 2 perc alatt kb. vissza is hűlt, ki is kapcsolt a venti. Ilyet soha nem csinált még az autó. Miután hazaértem és kinyitottam a kaput, hogy beálljak a 70 km után, újra eljátszotta ezt. Mitől lehet ez?

A hűtőfolyadék ősszel cseréltettem, üzem meleg motornál jelölésig a tartály, motorkódom Z14XEP (2006-os gyártmány), nem látok csöpögést sehol.

meleg az idö

Link to comment
Megosztás:

1 óra, ginola írta:

Sziasztok!

A mai nap úgy 70 km-t autóztam autóúton normál tempóban (90-110 km/h), aztán kaptam egy hívást, lehúzódtam, hogy felvegyem, a motor persze járt, úgy 2 perc után a hűtő ventilátora beindult, mivel a víz túlmelegedett, 2 perc alatt kb. vissza is hűlt, ki is kapcsolt a venti. Ilyet soha nem csinált még az autó. Miután hazaértem és kinyitottam a kaput, hogy beálljak a 70 km után, újra eljátszotta ezt. Mitől lehet ez?

A hűtőfolyadék ősszel cseréltettem, üzem meleg motornál jelölésig a tartály, motorkódom Z14XEP (2006-os gyártmány), nem látok csöpögést sehol.

25 Co-tól!

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

2 órája, ginola írta:

Sziasztok!

A mai nap úgy 70 km-t autóztam autóúton normál tempóban (90-110 km/h), aztán kaptam egy hívást, lehúzódtam, hogy felvegyem, a motor persze járt, úgy 2 perc után a hűtő ventilátora beindult, mivel a víz túlmelegedett, 2 perc alatt kb. vissza is hűlt, ki is kapcsolt a venti. Ilyet soha nem csinált még az autó. Miután hazaértem és kinyitottam a kaput, hogy beálljak a 70 km után, újra eljátszotta ezt. Mitől lehet ez?

A hűtőfolyadék ősszel cseréltettem, üzem meleg motornál jelölésig a tartály, motorkódom Z14XEP (2006-os gyártmány), nem látok csöpögést sehol.

Teljesen normális,igy kell müködnie

Link to comment
Megosztás:

3 órája, ginola írta:

Sziasztok!

A mai nap úgy 70 km-t autóztam autóúton normál tempóban (90-110 km/h), aztán kaptam egy hívást, lehúzódtam, hogy felvegyem, a motor persze járt, úgy 2 perc után a hűtő ventilátora beindult, mivel a víz túlmelegedett, 2 perc alatt kb. vissza is hűlt, ki is kapcsolt a venti. Ilyet soha nem csinált még az autó. Miután hazaértem és kinyitottam a kaput, hogy beálljak a 70 km után, újra eljátszotta ezt. Mitől lehet ez?

A hűtőfolyadék ősszel cseréltettem, üzem meleg motornál jelölésig a tartály, motorkódom Z14XEP (2006-os gyártmány), nem látok csöpögést sehol.

Üzemszerűen működött az autód. 

Szintre hidegen töltsd a kiegyenlítőt.

Link to comment
Megosztás:

1 óra, peacetrang írta:

Hello!

Szintén 2006-os z14xep tulajként azt mondom, hogy nem annyira meglepő, nekem is be szokott indulni melegebb időben. Főleg ha a venti se megy 1-esen se.


------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Lenne egy kis gondom nekem is..valahol szivárog az olajam, lőttem pár képet róla:

http://kephost.com/image/wH6W
http://kephost.com/image/wH6i
http://kephost.com/image/wH6t
http://kephost.com/image/wH6D

Ötletek?:confused:

Nagy való színűséggel főtengely szimering,akkor kb 6.000 ezer,de ha kopott a szíjtárcsa tengelye akkor már húzósabb a tétel mert csak egyben cserélhető a régebbi tengelyt megszüntették.https://opeleseknek.hu/opel-astra-g-classic-1998-2009-alkatreszek/opel-astra-g-14-benzin/opel-astra-g-14-benzin-motorkod-z14xep-90le-66kw-gyari-premium-alkatreszek/opel-fotengely-agy-ekszijtarcsaval-egybeepitve-10-12-14-benzin-gm-gyari-0614181

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Just now, astra 1 írta:

Nagy való színűséggel főtengely szimering,akkor kb 6.000 ezer,de ha kopott a szíjtárcsa tengelye akkor már húzósabb a tétel mert csak egyben cserélhető a régebbi tengelyt megszüntették.https://opeleseknek.hu/opel-astra-g-classic-1998-2009-alkatreszek/opel-astra-g-14-benzin/opel-astra-g-14-benzin-motorkod-z14xep-90le-66kw-gyari-premium-alkatreszek/opel-fotengely-agy-ekszijtarcsaval-egybeepitve-10-12-14-benzin-gm-gyari-0614181

Igen erre gondoltam én is, de azt vagy másfél éve már cseréltem és "gyárit" raktam a helyére. El is fingotta volna magát ennyi idő alatt? A képeken látszik, hogy az olajgomba mögött is szivárog.

Link to comment
Megosztás:

16 órája, ginola írta:

úgy 2 perc után a hűtő ventilátora beindult, mivel a víz túlmelegedett, 2 perc alatt kb. vissza is hűlt, ki is kapcsolt a venti. Ilyet soha nem csinált még az autó.

Ez teljesen normális dolog! A hűtőben (vagy ahhoz nagyon közel) van egy hőérzékelő (hőpatron), és az vezérli a ventilátort. Ha túlzottan felmelegszik a víz, egyből bekapcsolja a ventit. A nyári M7-esen való vasárnap esti hazafele tötyörgésnél csak figyeld meg bátran, szinte percenként fog be - és kikapcsolni!

A régi Skodámon a hőpatron az gyárilag, de közvetlenül kapcsolgatta a ventilátort. Annak meg az elég magas indulási áramfelvétele hamar beégette a hőpatronban a pattanóbimetáll érintkezőit, így a kb. 3 hetes új autónál már cserére szorult. Az új patronhoz (akkor még garanciában cserélték ki) már közbeiktattam egy relét.

A műszerfalban meg volt gyárilag egy üres pontom - ha jól tudom, az utólag beköthető utánfutó világítás visszajelzőjének a helye.

Nos - én oda betettem egy műszerfal-izzót, és összehuzaloztam a relével - utána a műszerfalamon mindig láttam (zöld fénnyel égett), mikor kapcsol be a nagy venti!

Módosítva : L.Fazakas
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Találkozott már valaki olyan hibajelenséggel, hogy kb 2400-as fordulatig ha kicsit is nagyobb gázt adok, akkor rángat, egy pillanatra (vagy kettőre :) kihagy a motor. Ezt a dolgot minden fokozatban képes csinálni az autó. Amikor meg lett véve, akkor nagyon néha és csak kimondottan kis fordulaton (1300-1400) jött elő ez a probléma, de mostanra egyre erőteljesebben jelentkezik. Gyertya lett cserélve, de a hiba továbbra is fent áll. Ennek hatására vagy következményeként c0256-os hiba kód is volt, valamint a 4-es hengerre adott égéskimaradás hibát.

Remélem valaki találkozott ilyen hibával, vagy van ötlete, hogy mi lehet a gond.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,egy kérdésem lenne kb 4-5 km után ha 70 km fölé megy a zafira 1.6 benzines [2000 év járat] és hirtelen lassítani kell le áll a motor utána be indul  akár  úgy hogy vissza váltással akár gyújtással.  Cserélve volt lambdaszonda katali előtti szívó csőnél levő érzékelő tisztítva folytó ház szelep. Mi lehet a probléma ? Ellőre is köszi a segítséget Üdv Jeremias

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Már írtam ide a fórumra, de sajnos nem kaptam választ vagy ötletet a kérdésemre. Adott egy x18xe1 motorral rendelkező astra g, ami 17 fokos külső hőmérséklettől nem akar indulni, csak sok tekerés és pici gáz rá adásával indul el. Üzemi hőmérsékleten is ugyan ez a szitu. De néha meg egyből beindul. Ami furcsa, hogy ha beindul akkor iszonyat benzinszag jön a kipufogóból. Nagyon zavar már hogy nem jutok dűlőre vele. Hibakód nincs. Szerintetek?

Link to comment
Megosztás:

36 perce, Tom82 írta:

Sziasztok! Már írtam ide a fórumra, de sajnos nem kaptam választ vagy ötletet a kérdésemre. Adott egy x18xe1 motorral rendelkező astra g, ami 17 fokos külső hőmérséklettől nem akar indulni, csak sok tekerés és pici gáz rá adásával indul el. Üzemi hőmérsékleten is ugyan ez a szitu. De néha meg egyből beindul. Ami furcsa, hogy ha beindul akkor iszonyat benzinszag jön a kipufogóból. Nagyon zavar már hogy nem jutok dűlőre vele. Hibakód nincs. Szerintetek?

Szia! Szerelőd/szerviz mit mondott? 

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 02. 25. at 8:56, Bmájki írta:

Bocsi, csak érdeklődnék, hogy ez a gyűrűzéses, szelepszár-szimeringes történet mennyibe fájt? Köszi

Szia!

Bocsánat, hogy csak most írok.

Volt:

Olajcsere, gyűrűzés, siklócsapágy, hengerfej-síkolás+tömítés, kartel tömítés, szelepcsiszolás, szimering, szelepfedél tömítés, bal első lengőkar, jobb első stabi pálca, hátsó szilent, fényszóró polír, fék-kuplung pedál gumi (eredeti opel 3000-ert, hogy rohadna meg!), műszaki, vezérléscsere vízpumpával. kb. 220e.

Most a hátsó sárhányót szeretném glettelni, alvázvédőzni, festeni, mert kirozsdásodik, meg az első lökhárítóm feladta egy őznek köszönhetően. (alul kiugrott, csak a felső résznél tartja. Az két oldalsó fül kiszakadt.. Erre van valakinek ötlete? Én hőálló szilikon fonott kábelkötegelőt gondoltam felragasztani FBS-el, megy egy rozsdamentes L profillal, házi-tuning gyanánt. Úgyse látszik, és nem kell a fül hegesztése miatt festeni.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

3 perce, Veritas írta:

Szia!

Bocsánat, hogy csak most írok.

Volt:

Olajcsere, gyűrűzés, siklócsapágy, hengerfej-síkolás+tömítés, kartel tömítés, szelepcsiszolás, szimering, szelepfedél tömítés, bal első lengőkar, jobb első stabi pálca, hátsó szilent, fényszóró polír, fék-kuplung pedál gumi (eredeti opel 3000-ert, hogy rohadna meg!), műszaki, vezérléscsere vízpumpával. kb. 220e.

Most a hátsó sárhányót szeretném glettelni, alvázvédőzni, festeni, mert kirozsdásodik, meg az első lökhárítóm feladta egy őznek köszönhetően. (alul kiugrott, csak a felső résznél tartja. Az két oldalsó fül kiszakadt.. Erre van valakinek ötlete? Én hőálló szilikon fonott kábelkötegelőt gondoltam felragasztani FBS-el, megy egy rozsdamentes L profillal, házi-tuning gyanánt. Úgyse látszik, és nem kell a fül hegesztése miatt festeni.

Kifelejtettem a féltengely gumiharangot, meg pár kacatot szerintem. Azóta kb 4000 km csepp olajat sem eszik (lekopogom). Mikor visszakaptam furán rángatott. Szerelő szerint kezdődő gyújtótrafó probléma. Irány a 8-as, 140, azóta nem rángat. Egy fura dolog van, hogy 4. 5. fokozatban (néha 3.ban) kb. 2000-3000 fordulaton erősebb gázadásnál morog valami. Olyan, mintha berezonálna valami lemez elöl. Attól hogy padlógázt nyomok, nem húz jobban, csak morog. Ha visszaveszem a gázt ugyanúgy húz, csak nem morog. 3000 felett padlógáznál sem morog. Remélem nem komoly, amúgy nem szoktam vele üveghangon tekerni, csak érdekelne mi ez, mert ezt nem csinálta.

Ja és tavaly töltettem a klímát, ment is, most bekapcsolom, elindul 50 másodperc után megáll.

Link to comment
Megosztás:

5 órája, Janó32 írta:

Szia! Szerelőd/szerviz mit mondott? 

Nem igazán tud a szerelő mondani róla semmit, csak hogy valamelyik szenzor vagy gyújtás sortrafó hiba lehet. Szerviz meg lehúzós. Már gondolta a légtömeg mérőre is mert elég égett szaga van a csati körül.

Link to comment
Megosztás:

9 perce, Tom82 írta:

Nem igazán tud a szerelő mondani róla semmit, csak hogy valamelyik szenzor vagy gyújtás sortrafó hiba lehet. Szerviz meg lehúzós. Már gondolta a légtömeg mérőre is mert elég égett szaga van a csati körül.

Nézz másik szerelő után ha ennyire képes csak. A szerviz azért kerül pénzbe, mert talán tudnának is mit kezdeni a dologgal. Senki nem fogja tudni Neked megmondani a gépe előtt ülve hogy mi a baja az autónak mert ez túl összetett hibakép amit leírtál, millió dolog lehet, az egyszerűtől a nagyon komplexig. 

Link to comment
Megosztás:

34 perce, Janó32 írta:

Nézz másik szerelő után ha ennyire képes csak. A szerviz azért kerül pénzbe, mert talán tudnának is mit kezdeni a dologgal. Senki nem fogja tudni Neked megmondani a gépe előtt ülve hogy mi a baja az autónak mert ez túl összetett hibakép amit leírtál, millió dolog lehet, az egyszerűtől a nagyon komplexig. 

Köszönöm a válaszod! Akkor ránézetek egy másik szerelővel vagy szerviz szakival.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Van egy Astra g-m  1,4i 1999-es ecotec motorral! Klímás és a hiba amire nem találtam megoldást az az hogy egyszerre forog mind a kettő hűtő ventilátorom!

Olvastam valahol hogy vészüzem miatt van de semmi vissza jelző lámpa nem világit! A problémám az lett a napokban hogy már le sem akar állni! kivettem a biztosítékot és két nap után is egyből indulnak amint vissza rakom a biztit! Kicseréltem a hőgombát és az sem oldja meg a problémát! volt egy hiba vissza jelzés egy pillanatra ami sárga hűtő ikont jelenített meg de elaludt... segítsetek légy szíves mit nézzek meg vagy mit cseréljek ki... Köszönöm előre is!

Link to comment
Megosztás:

Hát elvileg a szakadt hűtővíz jeladó köre esetén megy azonnal az összes ventillátor gyújtás ráadásra, de akkor világítania kéne a hűtőmodul és a motorkontroll lámpának is. Elvileg a hőgomba cserével jó irányba tapogatóztál, de lehet hogy nem maga a hőgomba volt a hibás, hanem szakadt a vezetéke...

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 04. 04. at 19:08, Veritas írta:

"fék-kuplung pedál gumi (eredeti opel 3000-ert, hogy rohadna meg!)"

Azt sohasem értettem meg - miért kell oda "eredeti"? Mintha a másik nem lenne jó?

Nekem az Opelben már a légkondi-hűtő se eredeti! Amikor a régi kilyukadt, a szervízben a felajánlott  "eredeti" csere francia lett volna - 120 ezerért. Így aztán én betetettem helyette - inkább valami "utángyártott" németet - csupán 80 ezerért! És valójában - ott ugyanaz lenne a dolga ... HŰTENI!  Egy pedálguminak meg nem mindegy? Csak ne essen le, és ha jó oda - akár még Trabanté is ..

Nekem például a régi S100-as Skodámban a szélvédő-mosó víztartálya (én szereltem be utólag) még az NDK-s (Wartburg-os) volt, a szivattyúja pedig Moszkvicsé. És csodák csodája - MŰKÖDÖTT! Az S105-ben az ablakmosó ütemvezérlőm pl. Dacia-é. A kereszttúri szervízben kukáztam, és csak egy helyen kellett benne átvágni a fóliát. Viszont a dolgát elég jól tette - 4 mp-tól 25 mp-ig intervallumban szépen tudott ablakot törölni!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.