Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Ma este megállt bennem az ütő gyerekek. 70-es tempónál ráadásul Szlovákiában majdnem a semmi közepén elment 1 másodpercre minden világításom! De mintha szép fokozatosan kapcsolta volna le a refit, tompítottat és a helyzetjelzőt. Még a műszerfal sem világított, de a rádió nem kapcsolt ki. Mielőtt elment, rajta volt a refi és a ködlámpa is, de a refit előtte 4-5 mp-el kapcsoltam fel. Lehet, hogy nem bírta abban a pillanatban a terhelést? Utána minden jó lett, minden világít, se füstszag, se hibalámpa, se semmi. Biztonságban mentem még vele utána 40km-t,de már ködlámpa nélkül. Az autóban nem volt bütykölve semmi! Mitől lehetett, sok volt neki az elektromos fogyasztó?

Szia!

Ugyan ez történt velem amikor megvettem az autót. Egy hajnalban mentem dolgozni, és előzés közben elhalványult minden külső, belső világítás, rádió kijelző (de a rádió szolt tovább) lassult az autó, és pár másodperc és visszajött minden. Ezt csinálta többször a munkahelyig. Ott akkusaruk le, megcsiszol, WD-40. Onnan elvittem egy ismerősömhöz, megmérte a generátort, akkut, de semmit nemtalál, hibakód nemvolt, szerinte az akku sarunál vol rossz érintkezés. Utána ahogy jött a hideg idő csinált olyanokat, hogy indításnál lenullázodott a napi számláló és az óra, majd egyre nehezebben indult. Nekem akkumulátort kellett cserélnem. Cellazárlatos lett, és ahogy az alján mozgott a levált darabka ugy néha csinálta a hülyeségjét. Kicseréltem az aksit, azóta semmi bajom nem volt vele!

Link to comment
Megosztás:

Lehet, hogy figyelmetlen vagyok, de nem emlékszem olyan előírásra, mely az első ködlámpa használatát refi mellett engedélyezné. Ismereteim szerint - hacsak el nem avultak - az első ködlámpát lehet használni:

a., helyzetjelző mellett, a tompított helyett

b., a tompítottal együtt

c., oldalanként külön-külön ú.n. kanyarbevilágításra, irányjelző és tompított használata mellett.

Az utóbbi esettől eltekintve, de a ködzárófényre is vonatkozóan csakis akkor engedélyezi a ködlámpa használatát, ha azt a közlekedési/időjárási/látási viszonyok indokolják.

És most mehetek izzót cserélni, mert az indexemre rájött a szapora (bal hátsó miatt).

Link to comment
Megosztás:

Lehet, hogy figyelmetlen vagyok, de nem emlékszem olyan előírásra, mely az első ködlámpa használatát refi mellett engedélyezné. Ismereteim szerint - hacsak el nem avultak - az első ködlámpát lehet használni:

a., helyzetjelző mellett, a tompított helyett

b., a tompítottal együtt

c., oldalanként külön-külön ú.n. kanyarbevilágításra, irányjelző és tompított használata mellett.

Az utóbbi esettől eltekintve, de a ködzárófényre is vonatkozóan csakis akkor engedélyezi a ködlámpa használatát, ha azt a közlekedési/időjárási/látási viszonyok indokolják.

És most mehetek izzót cserélni, mert az indexemre rájött a szapora (bal hátsó miatt).

Zachi! Azért nem ártana frissíteni a tudást... :blush: :lol:

Valóban régen nem lehetett a refivel együtt használni, sőt, akkor a szabvány el.bekötésnek olyannak kellett lennie, ha refire váltottál, akkor a ködfényszórókat le kellett kapcsolni, visszaváltáskor ( tompítottra :) ) pedig ismét világíthatott.

Ma az előírás a bekötésre csak annyi, hogy helyzetjelző kapcsolása után mehet a ködfény- bármivel !!

Az már más kérdés, hogy ha tényleg qrva nagy a köd, ömlik a monszun eső vagy szakad a hó, akkor semmi értelme a refivel együtt használni... :D

Engem az sokkal jobban idegesít, ha a sok " mazsola " már egy enyhe ködfoltra benyomja a hátsó záró ködfényt! :huh

Link to comment
Megosztás:

Engem az sokkal jobban idegesít, ha a sok " mazsola " már egy enyhe ködfoltra benyomja a hátsó záró ködfényt! :huh

Én bunkó vagyok és büntetni szoktam őket. Egész közel megyek hozzájuk és felkapcsolom a refit, ha így sem reagál akkor meg megelőzöm és én is felkapcsolom a hátsó ködlámpát. Mondjuk sokat növel az elrettentő erőn hogy a Ducatonak amivel sokat járok a lámpái pont olyan magasan vannak mint egy személyautó hátsó szélvédője, sőt kis trükközéssel ha kicsit kihúzódok oldalra, pont bele tudok világítani a vezetőoldali külső visszapillantó tükrébe. Érdekes látni hogy olyankor aztán hajolnak mindenfelé meg árnyékolják az arcukat, mert egyenesen a szemükbe világítok.... De nem vagyok ám mindig ilyen gonosz,csak azzal aki megérdemli.

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Ugyan ez történt velem amikor megvettem az autót. Egy hajnalban mentem dolgozni, és előzés közben elhalványult minden külső, belső világítás, rádió kijelző (de a rádió szolt tovább) lassult az autó, és pár másodperc és visszajött minden. Ezt csinálta többször a munkahelyig. Ott akkusaruk le, megcsiszol, WD-40. Onnan elvittem egy ismerősömhöz, megmérte a generátort, akkut, de semmit nemtalál, hibakód nemvolt, szerinte az akku sarunál vol rossz érintkezés. Utána ahogy jött a hideg idő csinált olyanokat, hogy indításnál lenullázodott a napi számláló és az óra, majd egyre nehezebben indult. Nekem akkumulátort kellett cserélnem. Cellazárlatos lett, és ahogy az alján mozgott a levált darabka ugy néha csinálta a hülyeségjét. Kicseréltem az aksit, azóta semmi bajom nem volt vele!

Értem, köszi. Remélem, hogy semmi komoly nem lesz. Az akkumulátor már minimum 5 éves lehet, de kopp-kopp a nagy hidegekben is kiválóan indított akár másfél nap állás után is. Igazából nem biztos, hogy teljesen pontos volt a leírásom, mert minden olyan gyorsan és váratlanul történt. :blush: De a rádió tuti nem kapcsolt ki. A tompított talán úgy kezdett el újra világítani, hogy le és fel kellett kapcsolnom újra a világítást... talán...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok szerintetek mit lehetne azzal csinálni hogy a légzsák visszajelző lámpám ne világítson állandóan.?Tudom hülye kérdés de ki lehet valahogy törölni házilag,mert nincs kedvem megint 5000-ezret fizetni azért hogy az szerviz megmondja,hogy az övfeszítő csatlakozójával volt a gond az ülés alatt .Most már másodszor gombolják le rólam a lóvét és azt mondják hogy most tuti jó lesz de ez mindig csak két három hónapig tart .Most ugy járok vele fél éve hogy világít a visszajelző lámpa de meg mondom őszintén hogy már nagyon idegesít mert kisüti a szememet az a piros fény.Ja és a legnagyobb probléma az,hogy szerintem a légzsákok sem lépnének működésbe ilyenkor ha jól tudom.! :blush:

Szia.Ha pesten jársz,akkor én szívesen kitörlöm neked a hibakódot,egy köszönömért.

Link to comment
Megosztás:

Én bunkó vagyok és büntetni szoktam őket. Egész közel megyek hozzájuk és felkapcsolom a refit, ha így sem reagál akkor meg megelőzöm és én is felkapcsolom a hátsó ködlámpát. Mondjuk sokat növel az elrettentő erőn hogy a Ducatonak amivel sokat járok a lámpái pont olyan magasan vannak mint egy személyautó hátsó szélvédője, sőt kis trükközéssel ha kicsit kihúzódok oldalra, pont bele tudok világítani a vezetőoldali külső visszapillantó tükrébe. Érdekes látni hogy olyankor aztán hajolnak mindenfelé meg árnyékolják az arcukat, mert egyenesen a szemükbe világítok.... De nem vagyok ám mindig ilyen gonosz,csak azzal aki megérdemli.

azért a balesetveszélyt ki lehetne kerülni mert 1x. valamelyik megijed és satuzik egyet te meg beletrafálsz aztán csak jön a gubanc, légy okosabb. az ilyet jobb otthagyni a francba hadd föjön a saját levében.

Link to comment
Megosztás:

Szia! Igen, jobbmenetes a csavar. Mondd meg a " vezető szerelődnek", hogy használjon nyomatékkulcsot a művelethez.

Ha 15-20Nm-re meghúzza, akkor legközelebb Te is ki fogod tudni hajtani... :blush:

Hát amikor én voltam szervízben azok sem használtak nyomaték kulcsot, pedig amikor Én cseréltem, akkor azzal raktam össze mindent, illetve ha kereket cserélek, akkor is az előírt 110Nm-re húzom meg. (ha légkulccsal teszik fel megérem meglazítani)...

Link to comment
Megosztás:

Én bunkó vagyok és büntetni szoktam őket. Egész közel megyek hozzájuk és felkapcsolom a refit, ha így sem reagál akkor meg megelőzöm és én is felkapcsolom a hátsó ködlámpát. Mondjuk sokat növel az elrettentő erőn hogy a Ducatonak amivel sokat járok a lámpái pont olyan magasan vannak mint egy személyautó hátsó szélvédője, sőt kis trükközéssel ha kicsit kihúzódok oldalra, pont bele tudok világítani a vezetőoldali külső visszapillantó tükrébe. Érdekes látni hogy olyankor aztán hajolnak mindenfelé meg árnyékolják az arcukat, mert egyenesen a szemükbe világítok.... De nem vagyok ám mindig ilyen gonosz,csak azzal aki megérdemli.

Ejnye no, Gabi!!! :)

Érdekes, én vörös színvak vagyok (nem teljes), ami abban nyilvánul meg, hogy a vörös színre sokkal kevésbé érzékeny a szemem, mint az átlag. Úgyhogy én többszáz kilométert elautózok ilyenek mögött, és nem zavar különösebben.... :blush: Látom, hogy világít, de annyira nem zavaró. Speciel tejföl ködnek kell lenni, hogy én a hátsó ködlámpám felkapcsoljam. Az elsőt gyakrabban égetem, de azt is leginkább akkor, ha nyomulni akarok.

Pontosítok: szoktam felkapcsolni a hátsó ködzárófényt.... ha paraszt tolni akar, és a seggembe bújik. A Stilon jó, mert kétoldalt van, szimmetrikusan. Néha benyalják féklámpának.... :lol: De akkor is inkább lehúzódok, öreg vagyok én má' ehhez..... :D

Link to comment
Megosztás:

Ejnye no, Gabi!!! :D

Érdekes, én vörös színvak vagyok (nem teljes), ami abban nyilvánul meg, hogy a vörös színre sokkal kevésbé érzékeny a szemem, mint az átlag. Úgyhogy én többszáz kilométert elautózok ilyenek mögött, és nem zavar különösebben.... :blush: Látom, hogy világít, de annyira nem zavaró. Speciel tejföl ködnek kell lenni, hogy én a hátsó ködlámpám felkapcsoljam. Az elsőt gyakrabban égetem, de azt is leginkább akkor, ha nyomulni akarok.

Pontosítok: szoktam felkapcsolni a hátsó ködzárófényt.... ha paraszt tolni akar, és a seggembe bújik. A Stilon jó, mert kétoldalt van, szimmetrikusan. Néha benyalják féklámpának.... :lol: De akkor is inkább lehúzódok, öreg vagyok én má' ehhez..... :D

A jobb oldalra hogyan lehetne a ködlámpát megcsinálni, csak másik foglalat kellene?

Olyan 'béna' hogy csak a bal oldalon világít. :)

Link to comment
Megosztás:

Én meg spec utálom ha mind a két oldalt van ködfény, mert rendszeresen féklámpának nézem. Szvsz elég az egy oldali, azt is pont úgy észre lehet venni, mintha mindkét oldalt lenne, mégsem téveszti az ember a fékkel. Mellesleg nekem szimmetrikusan mindkét oldalt világít. Nem tudom, hogy gyári e, vagy utólag lett alakítva hogy szimmetrikus legyen, de engem zavar, úgyhogy lehet kibarkácsolom (mondjuk nem sietek, hisz én igencsak ritkán látom magam hátulról :blush: )

Link to comment
Megosztás:

nem lökésgátlo?

Lökésgátló??????? Az meg mi a franc??? Egyébként zavar, mert nagyon tud rángatni!

Mostanában meg egyre gyakrabban ejti le az alapjáratot mikor megállok kereszteződésben, vagy lámpánál.

És olyankor olyanokat szabályoz, hogy besza, behu...

Csak nem tudom, hogy miért csinálja, mikor az a qrva egr is ki van kötve! Amiatt nem csinálhatja!

Arra gondolok, hogy összefüggésben lehet a magas fogyasztással, mert szerintem finoman közlekedve a ~11-12 liter nagyon sok!

Vagy marad az, hogy várom a tavaszt ezerrel...

Gyanakodtam lambdaszondára, de azt elvileg jelezné a computer, vagy nem jelezné, már az is kétséges!

Max méretek egy Co-t!

Üdv

Gábor

Link to comment
Megosztás:

Mostanában meg egyre gyakrabban ejti le az alapjáratot mikor megállok kereszteződésben, vagy lámpánál.

Ilyeneket nálam elkoszolódott fojtószelepnél csinált. Rövid, fél-üzemmeleg utak-->hamarabb „eltaknyosodik”. WD-40-el jól pucold/pucoltasd ki a fojtószelepházat. Ennek javítani kellene a dolgon. Ha meg más a baj, akkor sem ártottál a gépnek. :blush:

Link to comment
Megosztás:

nem tudom G astran hogy van , de a zafirán be volt kábelezve (foglalat + minden), csak a lámpát kellett kifúrni, mert a jobbosban le volt vakítva a helye, ezek után csak egy égő kellett bele.

Na ezt megnézem, ha tényleg ennyi, akkor megcsinálom. :blush:

Féklámpának nehéz nézni, ha állandóan világít, illetve ha a pótféklámpa sem világít, és ha valaki benézi, akkor max fékez, és nem jön belém, szóval nem lehet belőle gond, max. 21Wal többet eszik úgy.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok keresgéltem korábbi beszélgetésekben,de sehol nem találtam választ a problémámra.

A következő lenne a gondom:mindegy,hogy milyen sebességi fokozatban van a váltót lehet az üres 1-es vagy 2-es,de ha be akarom rakni hátramenetbe akkor mindig csak recsegve lehet betenni (természetesen az autó nincs mozgásban úgy próbálom :lol: )

A kérdésem az lenne hogy lehet valahol állítani rajta,hogy ez a recsegés meg szűnjön? :blush: (Rudazat kulissza bármi)

Olvastam uhu-nak egy 2005 05 24.-i hozzászólását evvel kapcsolatban

azé,recseg mert a hátramenet nem szinkronizált. a kettes igen.

amikor kettest kapcsolsz, akkor leállitod a váltó forgását. és aztán szépen reccsenésmentesen veszi a hátramenetet.

Ezzel nincs is semmi gond de ha én igy csinálom nekem akkor is reccsen.

Link to comment
Megosztás:

akkor a kuplungod "befog"

a hivatalos hátramenetbe kapcsolás:

megállsz, kinyomod a kuplungot, vársz 3 másodpercet és beteszed.

én ugy szoktam:

megállok, kinyomom, behúzom kettesbe, majd azzal a lendülettel hétramenetet kapcsolok.

ha úgy is recseg akkor a kuplungoddal baj va, és csere, mielött a többi szinkront is megeszi.

Link to comment
Megosztás:

Ezzel nincs is semmi gond de ha én igy csinálom nekem akkor is reccsen.

akkor a kuplungod "befog"

a hivatalos hátramenetbe kapcsolás:

megállsz, kinyomod a kuplungot, vársz 3 másodpercet és beteszed.

én ugy szoktam:

megállok, kinyomom, behúzom kettesbe, majd azzal a lendülettel hétramenetet kapcsolok.

ha úgy is recseg akkor a kuplungoddal baj va, és csere, mielött a többi szinkront is megeszi.

Na megnéztem így tényleg nem reccsen de hozzá kell tennem már lehűlt az autó mikor így próbáltam:(ennek van valami jelentősége?)

Link to comment
Megosztás:

akkor a kuplungod "befog"

a hivatalos hátramenetbe kapcsolás:

megállsz, kinyomod a kuplungot, vársz 3 másodpercet és beteszed.

én ugy szoktam:

megállok, kinyomom, behúzom kettesbe, majd azzal a lendülettel hétramenetet kapcsolok.

ha úgy is recseg akkor a kuplungoddal baj va, és csere, mielött a többi szinkront is megeszi.

Ráállítani nem lehet már a G-ben? :blush: Hidraulikus kuplung?

Link to comment
Megosztás:

Én bunkó vagyok és büntetni szoktam őket. Egész közel megyek hozzájuk és felkapcsolom a refit, ha így sem reagál akkor meg megelőzöm és én is felkapcsolom a hátsó ködlámpát. Mondjuk sokat növel az elrettentő erőn hogy a Ducatonak amivel sokat járok a lámpái pont olyan magasan vannak mint egy személyautó hátsó szélvédője, sőt kis trükközéssel ha kicsit kihúzódok oldalra, pont bele tudok világítani a vezetőoldali külső visszapillantó tükrébe. Érdekes látni hogy olyankor aztán hajolnak mindenfelé meg árnyékolják az arcukat, mert egyenesen a szemükbe világítok.... De nem vagyok ám mindig ilyen gonosz,csak azzal aki megérdemli.

Nekem a corsán plusz féklámpaként üzemel a ködzáró,mindkét oldalra kapott izzókat és diódákat.

Sajnos kell,hogy lássák megálltam! :blush:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.