Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Sziasztok!

Körülbelül 2 hete elkezdett a fordulatszámon ugrálni, hidegen 1000-2000 között hirtelen fel le, autópályán is észrevenni. Ma voltam szervizben olajcserén, benzinszűrőt is cseréltünk hátha attól van, hibakódolvasás de semmi. Holnap gyertyákat cserélünk. Ha gyertya csere után sem változik hol keresgéljünk?

Üdv: Gábor

Link to comment
Megosztás:

12 órája, hosszug írta:

Sziasztok!

Körülbelül 2 hete elkezdett a fordulatszámon ugrálni, hidegen 1000-2000 között hirtelen fel le, autópályán is észrevenni. Ma voltam szervizben olajcserén, benzinszűrőt is cseréltünk hátha attól van, hibakódolvasás de semmi. Holnap gyertyákat cserélünk. Ha gyertya csere után sem változik hol keresgéljünk?

Üdv: Gábor

Lehetne mérni üzemanyagnyomást , okozhat ilyet. Illetve egy alapos pillangóház egr (amennyiben van) takarítás. Én ezzel kezdeném. Persze ezen kívül még számtalan oka lehet!

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Szerelő rámpát szeretnék csinálni az autóhoz (2007 -es Astra G, 5 ajtós, minden karosszériaelem gyári) és az lenne a kérdésem, hogy kb. mi a legmeredekebb szög, amire még felakadás nélkül fel lehet állni az autóval? Nem igazán találtam "terepszög" adatokat ehhez az autóhoz... 

Ilyesmi jellegű rámpára gondoltam:

universal_car_ramps_bottom.jpg

Köszönöm

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

1 óra, nzozz írta:

Sziasztok!

Szerelő rámpát szeretnék csinálni az autóhoz (2007 -es Astra G, 5 ajtós, minden karosszériaelem gyári) és az lenne a kérdésem, hogy kb. mi a legmeredekebb szög, amire még felakadás nélkül fel lehet állni az autóval? Nem igazán találtam "terepszög" adatokat ehhez az autóhoz... 

Ilyesmi jellegű rámpára gondoltam:

 

Köszönöm

Hát...fogsz egy széles deszkát betolod a kerék alá és felemeled a kilógó végét. Ha eléri az autót akkor az már sok. Meg kell nézni mind a két ( első-hátsó ) keréknél előtte-mögötte is mert sosem tudni hogy akarsz-tudsz rájárni. A kocsi hasmagassága nyilván megadja majd a rámpa magasságát. De 15 centit emelve már elég jól alá lehet férni. 

2390847-20161118-VpHs27.jpg

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. (p0302 hiba z14xe 2002 caravan)

"Valakinek régebben írtam, hogy nézze meg azt a "harmónika" csövet, ami a légszűrőházról a folytószelepházra megy rá. Ki szokott repedni és félreszív. Egybéként a hibakódod üzemanyag ellátásra panaszkodik, tehát AC is lehet."

 

Ac pumpa melyik gyártót ?

Köszi.

 

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 11. 15. at 22:16, kalmim írta:

Sziasztok. 

Nemrég vetem egy kúpét  x18xe1. Hazának gyorsitásnál rángatot. Kapot uj gyertyákat, kipucoltam a pilangoszelepházat, meg megnéztem a légtömégméröt az patyolat tiszta. Ugy tünik a rángatás elmult meg mintha az erö is viszatért volna belé.De most magas az alapjárat magas  1300 körül és ingadozik ha leveszem a szivocsövet meg lekötöm az alapjárati motort akkor is ugyan olyan.

A hibakodokat ki vilogtatam 0100 0110 0650 0120 megegy amit nem tudtam megfejteni 1515.

Mi okozhatja a hibát?

Sziasztok.

Hibakodot töröltetem. Benmarado kodok a 0110 0100 elvileg akkor légtömegmérö.Ma azt is cseréltem de igy sincsen változás.                             Minél melegebb a motor annál magasabb az alapjárat 90 fok felet kicsivel már kétezret pörög. Ha van ötleteték mere keresem a hibát kérlek segitsetek.

Élöre is köszönöm  

Kalmim 

Link to comment
Megosztás:

http://www.nteam.hu/?t=productoverview&kod=N00010146

Ilyet használt már valaki?

Illetve hogyan tudok rákeresni, eddig ezt az egyet találtam.

Hűtőrács takaró néven jött a találat.

Szerk:

http://www.auto-doplnky.com/zimni-clona-masky-chladice-opel-astra-g-1998-heko-02032-p3877

Találtam róla másik linket.

A kivágás gondolom a beszívó csonknak van. Azt nem vágom, hogy hogy nyitom majd fel azután a gépháztetőt. Annak nincs kivágása.

Módosítva : outsider
Link to comment
Megosztás:

4 órája, outsider írta:

http://www.nteam.hu/?t=productoverview&kod=N00010146

Ilyet használt már valaki?

Illetve hogyan tudok rákeresni, eddig ezt az egyet találtam.

Hűtőrács takaró néven jött a találat.

Szerk:

http://www.auto-doplnky.com/zimni-clona-masky-chladice-opel-astra-g-1998-heko-02032-p3877

Találtam róla másik linket.

A kivágás gondolom a beszívó csonknak van. Azt nem vágom, hogy hogy nyitom majd fel azután a gépháztetőt. Annak nincs kivágása.

Szerintem a retró megoldás a legjobb. Kartonlap, aztán majd jönnek a vitázók, hogy jó termosztát kell, nem kartonlap. :)

Én most egy olyan megoldáson gondolkodtam ami esőálló is, ugyanis tavaly elázott 1x a kartonom. Lehet tolok oda egy darab polikarbonát darabkát, az minden-álló. :)

 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, Handbrake írta:

Szerintem a retró megoldás a legjobb. Kartonlap, aztán majd jönnek a vitázók, hogy jó termosztát kell, nem kartonlap. :)

Én most egy olyan megoldáson gondolkodtam ami esőálló is, ugyanis tavaly elázott 1x a kartonom. Lehet tolok oda egy darab polikarbonát darabkát, az minden-álló. :)

 

Jó a kartonlap ideiglenes vészmegoldásnak. Mert ugye a mérnökök okosan kitettek a vízhűtőt a kocsi orrára, aztán mi most meg elfogjuk előle a menetszelet egy kartonlappal. Arra azért oda kell figyelni, hogy ne a teljes hűtőt takarjuk le, mert egy melegebb napon dugóban megfőzzük a motort. F-hez van téli bepattintós betét,( gyári, nem univerzális) nem tudom G-hez gyártottak-e , de ez is csak a hűtő egy kis részét védi le. 

Link to comment
Megosztás:

2 perce, zotya975 írta:

Jó a kartonlap ideiglenes vészmegoldásnak. Mert ugye a mérnökök okosan kitettek a vízhűtőt a kocsi orrára, aztán mi most meg elfogjuk előle a menetszelet egy kartonlappal. Arra azért oda kell figyelni, hogy ne a teljes hűtőt takarjuk le, mert egy melegebb napon dugóban megfőzzük a motort. F-hez van téli bepattintós betét,( gyári, nem univerzális) nem tudom G-hez gyártottak-e , de ez is csak a hűtő egy kis részét védi le. 

Természetesen nem az egészet takarom le. Annó OFF Focus ON nál láttam olyat ami elektronikusan zárja a hűtőmaszkon a lamellákat, lehet vadulni abba az irányba is.....

Link to comment
Megosztás:

5 órája, outsider írta:

http://www.nteam.hu/?t=productoverview&kod=N00010146

Ilyet használt már valaki?

Illetve hogyan tudok rákeresni, eddig ezt az egyet találtam.

Hűtőrács takaró néven jött a találat.

Szerk:

http://www.auto-doplnky.com/zimni-clona-masky-chladice-opel-astra-g-1998-heko-02032-p3877

Találtam róla másik linket.

A kivágás gondolom a beszívó csonknak van. Azt nem vágom, hogy hogy nyitom majd fel azután a gépháztetőt. Annak nincs kivágása.

Az a kivágás a gépháztető nyitásának van. A beszívó csonk szemből nézve a bal oldalon van.

Link to comment
Megosztás:

2 órája, Handbrake írta:

Szerintem a retró megoldás a legjobb. Kartonlap, aztán majd jönnek a vitázók, hogy jó termosztát kell, nem kartonlap. :)

Én most egy olyan megoldáson gondolkodtam ami esőálló is, ugyanis tavaly elázott 1x a kartonom. Lehet tolok oda egy darab polikarbonát darabkát, az minden-álló. :)

 

Zsír új a termosztát, gyári.

De télen jó 5-8 fokkal hidegebb a motor üzemi hőmérséklete, főleg országúton. Úgy vettem észre a melegebb motor kedvezőbb fogyasztással jár.

Ha télen is tudnék 90 fok körüli motorral járni jobb lenne a fogyasztás. Nyáron 35 fokban a legjobb a fogyasztásom... (Nincs klíma)

Nem szívesen kókányolok. Főleg olyat nem tennék oda, amiből leválhat egy darabka, és egyéb bajt okozhat.

1 órával ezelőtt, zotya975 írta:

Jó a kartonlap ideiglenes vészmegoldásnak. Mert ugye a mérnökök okosan kitettek a vízhűtőt a kocsi orrára, aztán mi most meg elfogjuk előle a menetszelet egy kartonlappal. Arra azért oda kell figyelni, hogy ne a teljes hűtőt takarjuk le, mert egy melegebb napon dugóban megfőzzük a motort. F-hez van téli bepattintós betét,( gyári, nem univerzális) nem tudom G-hez gyártottak-e , de ez is csak a hűtő egy kis részét védi le. 

Melegebb napokon nem teszed fel.

Illetve olyankor lehűti a ventilátor, ahogy normál esetben.

10 fok alatt 60 körül már van jelentősége. Akkor már a menetszél túlhűti. De alatta (60 alatt) meg simán felmelegszik. Tehát nem városban van jelentősége.

Majd azért ránézek a hőfok érzékelőre OPCOM-al.

A ventilátor az ECU-tól kapja a jelet, vagy külön hőfokjelzője van?

Ha jól emlékszem valaki mondta, hogy azt külön bimetálos kapcsoló indítja...

Link to comment
Megosztás:

30 perce, outsider írta:

Úgy vettem észre a melegebb motor kedvezőbb fogyasztással jár.

Ha télen is tudnék 90 fok körüli motorral járni jobb lenne a fogyasztás.

Olyannyira hogy a benzinmotor hatásfoka a lehető legmagasabb hőmérsékleten a legjobb, azon egyszerű oknál fogva, hogy akkor a működésből származó energia kisebb részét fordítja hőtermeléssé, és nagyobbat mozgási energiává. Tekintve hogy a hűtőrendszerben túlnyomás van és feltételezve az előírt hűtőfolyadék használatát (e kettő biztosítja hogy a hűtőfolyadék csak kb. 120-125°C-on forr fel), az ideális állapot az lenne ha a motort mondjuk konstans 119°C-os hőmérsékleten tudnánk járatni, de ehhez olyan hűtőrendszer kéne, ami azonnal reagál és ennél egyetlen fokkal sem engedi feljebb a motor hőmérsékletét, szélsőséges esetben sem.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

21 perce, tgabika76 írta:

Olyannyira hogy a benzinmotor hatásfoka a lehető legmagasabb hőmérsékleten a legjobb, azon egyszerű oknál fogva, hogy akkor a működésből származó energia kisebb részét fordítja hőtermeléssé, és nagyobbat mozgási energiává. Tekintve hogy a hűtőrendszerben túlnyomás van és feltételezve az előírt hűtőfolyadék használatát (e kettő biztosítja hogy a hűtőfolyadék csak kb. 120-125°C-on forr fel), az ideális állapot az lenne ha a motort mondjuk konstans 119°C-os hőmérsékleten tudnánk járatni, de ehhez olyan hűtőrendszer kéne, ami azonnal reagál és ennél egyetlen fokkal sem engedi feljebb a motor hőmérsékletét, szélsőséges esetben sem.

Ha jól tudom, az 1.8 H Astra termosztátja pl már 107 foknál kezd nyitni. Legalábbis az alkatrész oldalon azt írták.

 

Link to comment
Megosztás:

2 órája, outsider írta:

Zsír új a termosztát, gyári.

De télen jó 5-8 fokkal hidegebb a motor üzemi hőmérséklete, főleg országúton. Úgy vettem észre a melegebb motor kedvezőbb fogyasztással jár.

Ha télen is tudnék 90 fok körüli motorral járni jobb lenne a fogyasztás. Nyáron 35 fokban a legjobb a fogyasztásom... (Nincs klíma)

Nem szívesen kókányolok. Főleg olyat nem tennék oda, amiből leválhat egy darabka, és egyéb bajt okozhat.

Melegebb napokon nem teszed fel.

Illetve olyankor lehűti a ventilátor, ahogy normál esetben.

10 fok alatt 60 körül már van jelentősége. Akkor már a menetszél túlhűti. De alatta (60 alatt) meg simán felmelegszik. Tehát nem városban van jelentősége.

Majd azért ránézek a hőfok érzékelőre OPCOM-al.

A ventilátor az ECU-tól kapja a jelet, vagy külön hőfokjelzője van?

Ha jól emlékszem valaki mondta, hogy azt külön bimetálos kapcsoló indítja...

Felrakod télen a kartonlapot..az embernek ritkán jár az eszébe annyira hogy hopp, ma meleg van ( plussz mondjuk dugó) gyorsan kiveszem...amúgy nem csak a menetszelet zárja el a hűtőtől, hanem a venti légmozgását is. Ha szokásod nézegetni a műszereket akkor észreveszed pirosban a mutatót, ha nem, akkor majd ha beáll a motor.

Link to comment
Megosztás:

3 órája, outsider írta:

Zsír új a termosztát, gyári.

De télen jó 5-8 fokkal hidegebb a motor üzemi hőmérséklete, főleg országúton. Úgy vettem észre a melegebb motor kedvezőbb fogyasztással jár.

Ha télen is tudnék 90 fok körüli motorral járni jobb lenne a fogyasztás. Nyáron 35 fokban a legjobb a fogyasztásom... (Nincs klíma)

Nem szívesen kókányolok. Főleg olyat nem tennék oda, amiből leválhat egy darabka, és egyéb bajt okozhat.

Melegebb napokon nem teszed fel.

Illetve olyankor lehűti a ventilátor, ahogy normál esetben.

10 fok alatt 60 körül már van jelentősége. Akkor már a menetszél túlhűti. De alatta (60 alatt) meg simán felmelegszik. Tehát nem városban van jelentősége.

Majd azért ránézek a hőfok érzékelőre OPCOM-al.

A ventilátor az ECU-tól kapja a jelet, vagy külön hőfokjelzője van?

Ha jól emlékszem valaki mondta, hogy azt külön bimetálos kapcsoló indítja...

Minden tél elején, már ha ezt lehet annak nevezni megfogalmazódik bennem, hogy beépítek, vagy építtetek egy előfűtőt, így sok mindentől megkímélném a motort. Dízel révén még előbb lenne üzemi hőfok is, meg fűtés....

Link to comment
Megosztás:

12 órája, zotya975 írta:

Felrakod télen a kartonlapot..az embernek ritkán jár az eszébe annyira hogy hopp, ma meleg van ( plussz mondjuk dugó) gyorsan kiveszem...amúgy nem csak a menetszelet zárja el a hűtőtől, hanem a venti légmozgását is. Ha szokásod nézegetni a műszereket akkor észreveszed pirosban a mutatót, ha nem, akkor majd ha beáll a motor.

Én az F-nél csak kb. 2/3 részét takartam le, a ventilátor felőli részt szabadon hagyva. +10 fok felett pedig kivettem. G-nél még nem kellett használnom, ha bemelegszik 88 fok körül van mutató szerint (tudom, hogy nem pontos)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

On 2016. 11. 15. at 20:16, Bombero írta:

Ha utólag összerakom a történéseket akkor volt! Kezdődött azzal, hogy indítás után gyakorta előfordult az, hogy az alapjárat leesett 500-ra, [...] Melegen rendben indult, hidegen nem teljese. Aztán kezdődött a háromhengerezés. Először ritkán, aztán már szinte napi rendszerességgel. Aminek a végkifejlete az előző posztban leírtak lett.

Várakozással tekintettem a mai reggelre, hogy ugyan miként is fog indulni az autó. Nos, most ugyanúgy indul mint amikor megvettük. Pöccre. Benzinen sima az alapjárat, gázon egy kicsit "érdesebben" jár. De ezt betudom annak, hogy a reduktort nagyon fel kellene már újíttatni mert lassan benne lesz a 80 ezredik kilométer is, no meg egyébként is sokkal érzékenyebb rendszer.

Nos azt hiszem, hogy elkiabáltam a hibamentes működést. Egy szombati 400 km-es autópályás menet után, vasárnap reggel háromhengerrel indult az autó.

A hibakódok:

  • P0136 - lambdaszonda alacsony feszültség (1. szonda)
  • P0170 - tüzelőanyag optimalizálás hiba
  • P0300 - többszörös véletlenszerű égéskimaradás
  • P0301 - égéskimaradás 1. hengerben

Kétszeri leállítás majd újraindítás után helyreállt a "rend". Azóta nem volt hibajelzés, az autó rendben megy. Rákerestem itt a fórumban ezekre a kódokra és tgabika76-nak volt egy érdekes írása ezekkel kapcsolatban. Mivel nálam nem oly rég volt cserélve - a bizonyíthatóan hibás légtömegmérő és az elhasználódott lambdaszonda, - ezért ezeket mint hibát ki is zártam. Szelepszorulásra sem igazán tippelek mert a múltkor a negyedik hengerben volt égéskimaradás, amit megint csak a hibás trafóhíd okozott. A hozzászólásban javasolt féktisztítóval való hibakeresés nem hozott ugyan eredményt, de feltűnt az, hogy a légtömegmérő utáni csőből kiágazó kartergázcső erősen repedezett. Valamint a gáz injektorokhoz tartozó egyik alkatrész erősen belenyomódott a kartergázcsőbe és akár még nem látható módon ki is dörzsölhette. Ezt a csövet kicserélem még a héten aztán majd meglátom, hogy hozott-e eredményt. 

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

2 órája, Bombero írta:

Nos azt hiszem, hogy elkiabáltam a hibamentes működést. Egy szombati 400 km-es autópályás menet után, vasárnap reggel háromhengerrel indult az autó.

A hibakódok:

  • P0136 - lambdaszonda alacsony feszültség (1. szonda)
  • P0170 - tüzelőanyag optimalizálás hiba
  • P0300 - többszörös véletlenszerű égéskimaradás
  • P0301 - égéskimaradás 1. hengerben

Nekem volt ilyen gondom... igaz az F-Astra volt. Cseréltek mindent. A végén egy tök egyszerű dolog oldotta meg... gyújtáskábelen volt egy picit hiba és okozott néha 3 hengeres problémát és furi kódokat. Nálam több dolgot cseréltek... a gyertya csere volt a legolcsóbb ezek közül, mert a végén azt magam csináltam meg :) De a végére meglett a hiba. Persze egy balatoni nyaralást is végigszívtam vele. Szóval néha a legolcsóbb, legősibb hiba is okozhat 3 hengerezést  és akár egy új gyertya is lehet hibás.

Link to comment
Megosztás:

6 órája, bluemirage írta:

Nekem volt ilyen gondom... igaz az F-Astra volt. Cseréltek mindent. A végén egy tök egyszerű dolog oldotta meg... gyújtáskábelen volt egy picit hiba és okozott néha 3 hengeres problémát és furi kódokat. Nálam több dolgot cseréltek... a gyertya csere volt a legolcsóbb ezek közül, mert a végén azt magam csináltam meg :) De a végére meglett a hiba. Persze egy balatoni nyaralást is végigszívtam vele. Szóval néha a legolcsóbb, legősibb hiba is okozhat 3 hengerezést  és akár egy új gyertya is lehet hibás.

Na igen, de a G Astrákon egyrészt ugye nincs gyújtáskábel (trafóhíd van), másrészt meg a hibás gyertya/gyújtás valóban okozhatja a P0300-at és a P0301-et, de ez még nem magyarázat a P0170-re és a P0136-ra.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok egy olyan kérdésem lenne hogy az autóm városban eléri az üzemi hőfokot a termosztát kinyit és akkor egy kicsit vissza is esik a hőm.jeladó a müszerfalon  ennek ha jól tudom igy kell müködnie..de mostanában minden ok nélkül fogja magát és vagy egyből vagy pár km megtétele után leesik  minimumra annak ellenére hogy üzemi hőfokon van ...a termosztát jól müködik a szerelőm megnézte ...szóval csak annyi kérdésem lenne hogy ezt a hibát okozhatja a hőm.jeladó vagy ez igy normális ilyen hidegebb időben?...és nektek is kattog mostanában hidegen egy kicsit  a motor ..most lett olajcserélve és eddig nem csinálta...(opel g astra z16se 2001) 

Köszönöm előre is.

Link to comment
Megosztás:

G Astra 1.6, nyolc szelepes. az autoban nagyon gyenge a futes. futesradiator cserelve. termosztat masodik is cserelve most a hutoviz felmegy szepen 90C-ra, a futes homereseklet szabalyzoval tudom a hideg-meleg kozott valtani (hideg allas eseten jon a hideg, meleg allas eseten csak langyos). az autoban manualis klima van (de a kompresszor eppen nem megy). a futes radiatorba nem megy be a melegviz. mit lehet meg nezni? mit kell cserelni? 
koszi!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.