Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

Sziasztok. Kettő kérdésem volna pontosabban kettő elektromos problémám.

Az egyik hogy a légzsák lámpa világít mivel az anyós oldali ülésnél a csatlakozó minden egyes ülés tologatásnál elmozdul és hibát jelez. Kérdésem hogy ezt a csatlakozót lehet javítani vagy kábelt kell venni aminek az ára amit kaptam 10 e ft fölött van picivel. Sajnos nem tudom az alkatrész kódját.

A másik amit már feltettem kérdést csak nem tudom hogy melyik topicba bocsi előre is, tehát a trafón levő csatlakozó el tört ezért néha kimozdul sőt maga a ház is meg van repedve. Ezért kihagy egy henger amint megigazitom ismét jó de ez áldatlan állapot.Ezt lehet cserélni külön vagy kábel köteget kell venni ami gondolom megint elég zorkó áron van, ráadásul a szerelése sem olcsó. Én nem merek hozzá nyúlni nagyon mert amihez hozzá nyúlok valamihez mindig más problémát generálok mostanában.

Itt a fórumon javasolták, hogyha nem szedegetem ki az ülést, akkor vágjam le a csokikat és forrasszam össze értelemszerűen a vezetékeket. Megcsináltam, kiszedték a hibakódot és azóta nem jött elő a légzsákos hibajel. Ha csinálod, akkor kösd le az akkumulátort és már lehet is forrasztani. Én nem vettem még az ülést sem ki, mert a gégecsővek engedtek annyit, hogy teljesen hátra tolt ülés mellett, kicsit hülye pozícióban, de simán megforrasztottam.

Link to comment
Megosztás:

Először felmegy a TID/MID-hez, onnan elágazik (CD, Navi) és megy az X1/40 csatlakozóra.

Bal oldalon, a gépháztető nyitó burkolata alatt egy téglatest alakú zöld aljzatba.

Innen baloldalon a küszöb burkolata alatt fut végig, hátra.

Vagyis, ha a rádió csatlakozóban be van kötve, nem biztos, hogy a MID/TID-nél nincs elvágva...

Helló!

Tudnál képet feltenni erről az X1-es csatiról?

Köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A napokban vettem észre, hogy a gyári (4 éves) akkum indikátor "szeme" fekete. :unsure:

Sajna mostanában jó, ha hetente tudom használni a kocsit, de emlékszem, hogy pár hete még zöld volt.

Amúgy (még) indul a motor gond nélkül és ha megyek, az kb. 10-15 km.

Szerintetek kukás lesz?

(Lehet ezt a félét -gondozás mentes- tölteni egyáltalán? Persze azért majd megpróbálom kimérni a generátor töltését is, stb.)

Bocs, ha láma a kérdés...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A napokban vettem észre, hogy a gyári (4 éves) akkum indikátor "szeme" fekete. :unsure:

Sajna mostanában jó, ha hetente tudom használni a kocsit, de emlékszem, hogy pár hete még zöld volt.

Amúgy (még) indul a motor gond nélkül és ha megyek, az kb. 10-15 km.

Szerintetek kukás lesz?

(Lehet ezt a félét -gondozás mentes- tölteni egyáltalán? Persze azért majd megpróbálom kimérni a generátor töltését is, stb.)

Bocs, ha láma a kérdés...

töltsél rá és majd kiderül ;)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A napokban vettem észre, hogy a gyári (4 éves) akkum indikátor "szeme" fekete. :unsure:

Sajna mostanában jó, ha hetente tudom használni a kocsit, de emlékszem, hogy pár hete még zöld volt.

Amúgy (még) indul a motor gond nélkül és ha megyek, az kb. 10-15 km.

Szerintetek kukás lesz?

(Lehet ezt a félét -gondozás mentes- tölteni egyáltalán? Persze azért majd megpróbálom kimérni a generátor töltését is, stb.)

Bocs, ha láma a kérdés...

Én nem tulajdonítanék neki nagy jelentőséget, nem egy komoly műszer az. Lehet csak egy kicsit meg van merülve. Ha majd érezhetően gyengül, nehezen indít akkor kezdhetsz aggódni, addig szerintem felesleges. Természetesen rátölthetsz, ugyan olyan akksi ez is mint a nem gondozásmentes, csak a túlzott gázképződésre kell odafigyelni ha nem automata töltővel töltöd, mert ennek nem tudod utánatölteni az elvesztett vizet a zárt kivitel miatt.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Én nem tulajdonítanék neki nagy jelentőséget, nem egy komoly műszer az. Lehet csak egy kicsit meg van merülve. Ha majd érezhetően gyengül, nehezen indít akkor kezdhetsz aggódni, addig szerintem felesleges. Természetesen rátölthetsz, ugyan olyan akksi ez is mint a nem gondozásmentes, csak a túlzott gázképződésre kell odafigyelni ha nem automata töltővel töltöd, mert ennek nem tudod utánatölteni az elvesztett vizet a zárt kivitel miatt.

Lehet én vagyok elmaradva ,de indikátor szeme nem csak a zselés aksinak van?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A napokban vettem észre, hogy a gyári (4 éves) akkum indikátor "szeme" fekete. :unsure:

Sajna mostanában jó, ha hetente tudom használni a kocsit, de emlékszem, hogy pár hete még zöld volt.

Amúgy (még) indul a motor gond nélkül és ha megyek, az kb. 10-15 km.

Szerintetek kukás lesz?

(Lehet ezt a félét -gondozás mentes- tölteni egyáltalán? Persze azért majd megpróbálom kimérni a generátor töltését is, stb.)

Bocs, ha láma a kérdés...

Nekem is van varázsszem, ami most már kb. 2-3 hete nem zöld, nem is fekete, átment fehérbe, ami az akkun levő felirat szerint service (vagyis kuka). A kocsi ennek ellenére indul, heti 1-2 alkalommal használom néhány kilométert alkalmanként, csak ritkábban hosszabb távon. Egy hét állás után indításnál lemegy a tankjelző indítózásnál, de egész könnyen beindul, ha megyek 10-20 kilométert, akkor 1-2 hétig még ennyi jele sincs, hogy erőlködne, tehát feltölt még menet közben is.

Ami a töltést illeti, vettem télre a biztonság kedvéért egy automata akksi töltőt, de max. 75%-ig töltötte fel, hiába hagytam elég sokáig rajta. Arra is gondoltam, hogy lehet a túl sokáig tartó töltés miatt túl sok víz ment ki belőle, emiatt is váltott át a szem - bár az csak egy cellát mutat, a többi akár még lehet teljesen jó. A cserét tavaszra tervezem, bár a szerelőm már azt mondta, hogy ezek egyik pillanatról a másikra totál meg tudnak halni, de remélem pár hetet még kibír, és nem akkor hagy cserben, amikor valahova sietni kellene.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Kis elektromos kérdés...

Hogy lehet az utánfutó irányjelző visszajelzőt bekötni az óracsoportban lévő ikonra?

Nemsoká megy műszakira az autó és tetetek rá horgot... Csak ez az óracsoportos visszajelző sokkal jobb mint azok a kis befúrt LED-ek...

Ha szerencséd van, akkor teszel be izzót az ikon mögé, és működik. Ha nincs (mivel classic, így sanszos), akkor még be kell húzni egy vezetéket a műszeregység és a multitimer közé. Hogy pontosan honnan hova, azt fejből nem tudom, de utánanézek.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Kis elektromos kérdés...

Hogy lehet az utánfutó irányjelző visszajelzőt bekötni az óracsoportban lévő ikonra?

Nemsoká megy műszakira az autó és tetetek rá horgot... Csak ez az óracsoportos visszajelző sokkal jobb mint azok a kis befúrt LED-ek...

izzó nincs benne, de a nagyobb gond, hogy kábel sem...

A hozzá értők elnavigálnak tutira honnan, s hová húzd... :icon1:

nekem Astra1 segített részletes szakszerű magyarázattal, még kábelt is küldött...hála neki utólag is :hiya:

úgy működik azóta is mint a gyári.

De Ampervadász sem fog becsapni... :D

Link to comment
Megosztás:

Kis érdekesség:

Az akkumulátorom most ünnepelte a 10. születésnapját.

Az üresjárati feszültsége még most is 14,2 Volt.

A mínuszokban is stabilan indított, napi használatban.

Eredeti GM-es, de gyanakodni kezdtem, nem Csernobil-ban gyártották-e :D

Világít a sötétben? Ha igen a benzin motort cseréld le villany motorra!

Link to comment
Megosztás:

Kis érdekesség:

Az akkumulátorom most ünnepelte a 10. születésnapját.

Az üresjárati feszültsége még most is 14,2 Volt.

A mínuszokban is stabilan indított, napi használatban.

Eredeti GM-es, de gyanakodni kezdtem, nem Csernobil-ban gyártották-e :D

Pár hete volt 10 éves a kocsim és az akkumulátor is :) Szintén eredeti GM. És még mindig indit -10-ben is. Úgy látszik, az a sorozat jó lett :)

Link to comment
Megosztás:

Üdv Mindenkinek!

A segítségetek szeretném kérni, néha olvasom, hogy egy egy alkatrésznek meg tudjátok mondani a cikkszámát. A váltógombom tetején lévő kis korong amin a fokozatok helye van ábrázolva, néha kiesik a helyéről és láttam az Njoy felszereltségű kocsikban egy kis króm karika veszi körül. Próbálok bontóban keresni,de megkérdezném a Cromaxot és Csergőt is. Egy gyári cikkszám a krómoshoz nagy segítség lenne. A simát megtaláltam.

Link to comment
Megosztás:

Üdv Mindenkinek!

A segítségetek szeretném kérni, néha olvasom, hogy egy egy alkatrésznek meg tudjátok mondani a cikkszámát. A váltógombom tetején lévő kis korong amin a fokozatok helye van ábrázolva, néha kiesik a helyéről és láttam az Njoy felszereltségű kocsikban egy kis króm karika veszi körül. Próbálok bontóban keresni,de megkérdezném a Cromaxot és Csergőt is. Egy gyári cikkszám a krómoshoz nagy segítség lenne. A simát megtaláltam.

Szia,

ezt keresed? Ha igen, a képen látszik a cikkszám és a katalógus szám is.

Újonnan 15 € körül van az ára.

Ez a dízelekhez van (jobb alul van a hátramenet), a benzineshez a 5738914-es kell.

Link to comment
Megosztás:

Szia,

ezt keresed? Ha igen, a képen látszik a cikkszám és a katalógus szám is.

Újonnan 15 € körül van az ára.

Ez a dízelekhez van (jobb alul van a hátramenet), a benzineshez a 5738914-es kell.

Szia!

Pontosítanék:Ez a fajta a 2.0 dieselhez van,az 1.7 dieselhez balra fent van a hátramenet.

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Pontosítanék:Ez a fajta a 2.0 dieselhez van,az 1.7 dieselhez balra fent van a hátramenet.

...meg a 2.2-es benzineshez és a Z20LET-hez is ilyen kell, azaz az összes olyan motorváltozathoz amihez F23-as váltót társítottak gyárilag.

Szinte az összes 2.0 liter vagy afeletti hengerűrtartalmú motor ilyen, függetlenül attól hogy dízel vagy benzines, a két kivétel az X20XEV és az X20DTL, mert ezekbe csak '98 júliusától szerelték az említett váltót, előtte F18 volt bennük hagyományos kapcsolási sémával.

Link to comment
Megosztás:

...meg a 2.2-es benzineshez és a Z20LET-hez is ilyen kell, azaz az összes olyan motorváltozathoz amihez F23-as váltót társítottak gyárilag.

Szinte az összes 2.0 liter vagy afeletti hengerűrtartalmú motor ilyen, függetlenül attól hogy dízel vagy benzines, a két kivétel az X20XEV és az X20DTL, mert ezekbe csak '98 júliusától szerelték az említett váltót, előtte F18 volt bennük hagyományos kapcsolási sémával.

Valóban, közben alaposabban utánanéztem én is, tényleg az F23-hoz van másik kapcsolási séma.

Az F18 váltóhoz tartozó krómgyűrűs váltógomb plakett gyári számai itt vannak:

http://www.partsbase.org/parts/ope-5738914

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.