Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G szervízelés


tilona

Recommended Posts

Szerintem nem tudunk meg túl sokat, max visszaadják a Made in China filter árát. :D

Legrosszabb esetben meg mehetek a pénzemért...

Igazán szomorú történet. Eddig oda jártam beszerezni dolgokat, de most figyelek a fejleményekre. GM olajat is onnan vettem eddig, meg gyári szűrőket. Mindezt azért, hogy ne szaladjak bele hamis olajba, stb. A tököm kezd tele lenni ezzel az országgal, hogy itt mindenhol csak az átverés megy :(

Link to comment
Megosztás:

Igazán szomorú történet. Eddig oda jártam beszerezni dolgokat, de most figyelek a fejleményekre. GM olajat is onnan vettem eddig, meg gyári szűrőket. Mindezt azért, hogy ne szaladjak bele hamis olajba, stb. A tököm kezd tele lenni ezzel az országgal, hogy itt mindenhol csak az átverés megy :(

Én is vettem ott korábban GM olajat. A honlapjukon az összes dobozon van hologramos matrica. Az üzletben átvett, interneten megrendelt termékek esetén egyiken sem volt. Rá is kérdeztem erre, azt mondták, hogy raktárkészlettől függ... :blink:

Link to comment
Megosztás:

Igazán szomorú történet. Eddig oda jártam beszerezni dolgokat, de most figyelek a fejleményekre. GM olajat is onnan vettem eddig, meg gyári szűrőket. Mindezt azért, hogy ne szaladjak bele hamis olajba, stb. A tököm kezd tele lenni ezzel az országgal, hogy itt mindenhol csak az átverés megy :(

A hengest szűrős képeket is el kellene küldenem a GM-nek?

Ott meg a dobozán a bárkód érdekesen rossz minőségű volt, de bizok benne, hogy jó.

A Hengest szűrő képei, valakinek valami gyanús? :whistle:

GM_oilfilter_www.kepfeltoltes.hu_.png

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Szeretnék egy kis segítséget kérni.

Van egy 2001-es 3 ajtós 1,8 16V GCC Astrám és szeretném cserélni a hátsó féktárcsákat és betéteket.

Már kértem ajánlatot az egyik autóalkatrész kereskedőtől, de nem tudtak pontos ajánlatot adni mert 2 féle rendszerűek ezek a fajták(Bosch és Lucas). Honnan tudhatom meg, hogy melyikkel szerelték az enyémet?

Köszönöm,

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Szeretnék egy kis segítséget kérni.

Van egy 2001-es 3 ajtós 1,8 16V GCC Astrám és szeretném cserélni a hátsó féktárcsákat és betéteket.

Már kértem ajánlatot az egyik autóalkatrész kereskedőtől, de nem tudtak pontos ajánlatot adni mert 2 féle rendszerűek ezek a fajták(Bosch és Lucas). Honnan tudhatom meg, hogy melyikkel szerelték az enyémet?

Köszönöm,

A legegyszerubb, ha leolvasod a feknyeregrol.
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Szeretnék egy kis segítséget kérni.

Van egy 2001-es 3 ajtós 1,8 16V GCC Astrám és szeretném cserélni a hátsó féktárcsákat és betéteket.

Már kértem ajánlatot az egyik autóalkatrész kereskedőtől, de nem tudtak pontos ajánlatot adni mert 2 féle rendszerűek ezek a fajták(Bosch és Lucas). Honnan tudhatom meg, hogy melyikkel szerelték az enyémet?

Köszönöm,

Ha esetleg nem találod a feliratot, érdemes egy betétet kivenni, megnézni.

Bosch: http://www.alkatreszmarket.hu/fotky5074/fotos/_vyrn_9268960209.gif

Lucas: http://www.alkatreszmarket.hu/fotky5074/fotos/_vyrn_9264960059.gif

Ha esetleg Lucas kell bele, van nekem egy hátsó garnitúrám. Elcsesztem ugyanis annak idején a rendelést, nem tudtam hogy kétféle van. EBC Greenstuff sport betétek, ha érdekel megegyezhetünk.

Ilyen: http://ebcbrakes.hu/auto-modellek/ebc-brakes-auto-opel/ebc-brakes-auto-opel-astra-22-2001-2005/ebc-dp21447-greenstuff-sport-hatso-fekbetet-garnitura.html

Link to comment
Megosztás:

Igazán szomorú történet. Eddig oda jártam beszerezni dolgokat, de most figyelek a fejleményekre. GM olajat is onnan vettem eddig, meg gyári szűrőket. Mindezt azért, hogy ne szaladjak bele hamis olajba, stb. A tököm kezd tele lenni ezzel az országgal, hogy itt mindenhol csak az átverés megy :(

Nemrégiben én hamis Brembo tárcsafékeket vettem a hivatalos magyarországi forgalmazó matricájával.....

Mi lesz így......

Az SKF egyik mérnöke pedig azt mondta Magyarországon az SKF csapágyak 50%-a hamis!

Ha olajból meg 2/3-ad.....

Mi értelme azon vitatkoznunk milyet öntsünk vegyünk tegyünk bele...... :o :( :o :icon11:

Link to comment
Megosztás:

Nemrégiben én hamis Brembo tárcsafékeket vettem a hivatalos magyarországi forgalmazó matricájával.....

Mi lesz így......

Az SKF egyik mérnöke pedig azt mondta Magyarországon az SKF csapágyak 50%-a hamis!

Ha olajból meg 2/3-ad.....

Mi értelme azon vitatkoznunk milyet öntsünk vegyünk tegyünk bele...... :o :( :o :icon11:

Ha tudod, hogy hamis vidd vissza... Nem kell félni, van erre hatóság, ha sz@rakodnak.

Link to comment
Megosztás:

Elnézést kértek, ingyen futárral küldték az újat és vitték a régit. A Boltot nem hibáztatom. Elkeserítő ez a helyzet mi van itt.

Mindent nagyon meg kell nézni.

Ha weben rendelted, akkor 8 munkanapig indoklás nélkül vissza kell venniük. ;)

A bolt is hibás, ha hamisított terméket árul, pl őket is felelősségre vonják ilyen esetben.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van valakinek tapasztalata váltószoknya/kézifékszoknya cserével kapcsolatban? Nagy vonalakban tudom -elvileg- miként kell szétszedni és kicserélni, de hátha van valami apró "fogás" amire érdemes figyelnem majd...

Melyiket típust ajánlanátok, a bőrt vagy a műbőrt? Melyik hasonlít jobban a gyárihoz?

Köszi előre is!

Üdv,

J

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van valakinek tapasztalata váltószoknya/kézifékszoknya cserével kapcsolatban? Nagy vonalakban tudom -elvileg- miként kell szétszedni és kicserélni, de hátha van valami apró "fogás" amire érdemes figyelnem majd...

Melyiket típust ajánlanátok, a bőrt vagy a műbőrt? Melyik hasonlít jobban a gyárihoz?

Köszi előre is!

Üdv,

J

Szia, a szoknyát én innét vettem az F-be. http://valtoszoknya.hupont.hu/5/fooldal

Jó minőség és szépen dolgozik az illető!

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Én a Cromaxban csak a Heko légterelőt vettem.Úgy vagyok vele mint a Lidlivel.Ott is csak olyat veszek amit nem lehet megenni :)Csergőbe járok cuccokért,bár ott is akármi lehet.

Én legutóbb itt http://alkatreszek.hu/ vásoroltam. Nem reklám, de összehasonlítva a Cromax áraival:

Zaffo aktívszenes pollenszűrő (Behr): Cromax 4699 Ft, Kovácsautó 3284 Ft

Knecht levegőszűrő: Cromax 2908 Ft, Kovácsautó 2033 Ft

De van Mecafilter szűrő 1457 Ft-ért vagy Mann 2544 Ft-ért.

És ami igazán tetszett Fuchs 5w30 GT1 Pro Flex 4L 8882 Ft.

Általában nem GM termékeket árulnak, hanem más beszállítóktól. Bosch Aerotwin (még postával együtt is) náluk volt a legolcsóbb...

Link to comment
Megosztás:

Úgy látom, tárcsából is kétfajta méret van. 240 és 264mm átmérőjű. A legjobb ha ezt is megméred szerintem. Mert nekem pl. csak a nagyobb tárcsát írja, de lehet Bosch vagy Lucas fék is. Ezért gondolom hogy nincs összefüggésben a mérettel.

240mm-es tarcsa a 4x100-hoz van a 264mm-es pedig az 5x110-hez.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van valakinek tapasztalata váltószoknya/kézifékszoknya cserével kapcsolatban? Nagy vonalakban tudom -elvileg- miként kell szétszedni és kicserélni, de hátha van valami apró "fogás" amire érdemes figyelnem majd...

Melyiket típust ajánlanátok, a bőrt vagy a műbőrt? Melyik hasonlít jobban a gyárihoz?

Köszi előre is!

Üdv,

J

Janit én is csak ajánlani tudom, korrekt, és szépen dolgozik, postázza is... Az enyém is tőle van.

A cseréjével kapcsolatban nincs semmi trükk, minden magától értetődő, talán annyi, h a váltózsák-keretbe tompa, de vékony eszközzel érdemes belenyomkodni az anyagot...

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

Én legutóbb itt http://alkatreszek.hu/ vásoroltam. Nem reklám, de összehasonlítva a Cromax áraival:

Én is hanyagolni szoktam a Cromaxot. A Kovács Autónak nagyon jó árai vannak. Ráadásul helybeli lévén még postaköltségem sincs mert bemegyek a cuccért, miután a cikkszám alapján leegyeztetem, hogy mit is akarok.

A múlt hétem vettem tőlük kétpólusú GM gyertyát. 810-be jött ki darabja. A Cromaxnál ez egy ötszázassal több.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.