Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

1 órával ezelőtt, gezoli írta:

Ez már hihetőbb! Valami hasonló nekem is.

mutatok pár fogyasztási adatot, minden tankolást fel szoktam írni, de a lényeg a jobb felső sarokban lévő összesítés. Természetesen ettől vannak nagyobb fogyasztások is ha pl csak klímával megyek, vagy télen. Legdurvább fogyasztásom eddig télen, egy teljes tank rövidtáv 1-5km közti városi távok: 7,49l/100km. De ennek ellentéte is volt már hogy csak országút klíma nélkül 5,8-5,9-es átlag.

mqzk8r3ph44iknf324b3.jpg

 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Hm, csak meglepődtem, hogy még majdnem félig volt a tank a kép szerint. :) Már írtam itt valahol, nekem az 1.4-es 6,8-7 körül evett (0km-től volt), az 1.6-os pedig 6,5 körül (50-100e km között volt). De nem vezettem excel-táblát és nem jegyzeteltem klíma használatot, hegyet-völgyet, szembeszelet. Csak mentem, annyi maradt meg, hogy ha nagyobb volt a tempó (autópálya), akkor pár decivel többet evett az 1.4-es, volt hogy felment 7 liter fölé is. Az 1.6-os esetében nem volt ennyire szembetűnő, viszont az egyszer evett 6 liter alatt, de az csigatempós nézelődés és gurulgatás volt hosszan-hosszan Erdélyben. :)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

9 órája, Kishenceg írta:

Hm, csak meglepődtem, hogy még majdnem félig volt a tank a kép szerint. :) Már írtam itt valahol, nekem az 1.4-es 6,8-7 körül evett (0km-től volt), az 1.6-os pedig 6,5 körül (50-100e km között volt). De nem vezettem excel-táblát és nem jegyzeteltem klíma használatot, hegyet-völgyet, szembeszelet. Csak mentem, annyi maradt meg, hogy ha nagyobb volt a tempó (autópálya), akkor pár decivel többet evett az 1.4-es, volt hogy felment 7 liter fölé is. Az 1.6-os esetében nem volt ennyire szembetűnő, viszont az egyszer evett 6 liter alatt, de az csigatempós nézelődés és gurulgatás volt hosszan-hosszan Erdélyben. :)

Autópályán nekem is biztos hogy többet enne, de én ott nem járok, országút ami sok van ott is max óra szerint 100-110 el szoktam menni. Az esetek 90%-ban egyedül, csomgatrató megpakolva. Tehát az sem mindegy hányan ültök bent.

Az üa. mutatóval meg ne foglalkozz mert a felétől nagyon gyorsan megy lefelé a mutató. Az első 1/2 szinte vánszorogva teszi meg, utána meg csak úgy zuhan lefelé.

Link to comment
Megosztás:

Tudom láma kérdés, de hogy kell a tükröt beállítani? Nekem a tolatás elég random, sokszor nem tudom mennyire kell hátramenjek hiába nézem a tükröket, főleg ha meg akarok fordulni és  nem kéne belemenjek a sáncba. Egyszer úgy csináltam, hogy úgy állítottam a tükröket, hogy lássam a földet is, ez néha jó de nem használhatom mindig ezt (?)

Link to comment
Megosztás:

2 órája, presidentÁkos írta:

Tudom láma kérdés, de hogy kell a tükröt beállítani?

Tolatáshoz a tükröt a "merre" viszonylatában állítottam be, tehát éppen csak látom mindkét tükörben a kocsi hátulját, függőlegesen meg úgy, hogy a mögöttem lévő út nagyjából középen legyen magasságban. A "meddig"-et, ha nagyon ki kell centizni, hátrafordulással is ellenőrzöm, biztos ami biztos. (És persze nem árt mindent még a távolból felmérni, lepett már meg gazos részen lesből támadó betongyám.)

Link to comment
Megosztás:

3 órája, presidentÁkos írta:

Tudom láma kérdés, de hogy kell a tükröt beállítani? Nekem a tolatás elég random, sokszor nem tudom mennyire kell hátramenjek hiába nézem a tükröket, főleg ha meg akarok fordulni és  nem kéne belemenjek a sáncba. Egyszer úgy csináltam, hogy úgy állítottam a tükröket, hogy lássam a földet is, ez néha jó de nem használhatom mindig ezt (?)

Gyakorolni kell, leszúrsz egy pálcát a földbe ráraksz valamit a tetejére, ami könnyen leesik , és rátolatsz...az X-ediknél már érezni fogod a kocsi hátulját. A vizsgán azt mondta a vizsgabiztos hogy parkoljak le valahol, kinéztem egy olyan helyet ahol kirakatok vannak, és néztem az üvegben a kocsi hátulját..olyan közel rájártam hogy az oktató már rég ciccegett....:-) Akkor volt cumi amikor a céges F-el jártam...ugyanolyan mint az enyém csak piros és egy vonóhoroggal volt hosszabb.:hehe:

Link to comment
Megosztás:

Én 22 éve vezetek, bőven túl vagyok a másfélmillió kilométeren (összesen, nem egy autóval), de néha még ma is kiszállok az autóból ha nem vagyok biztos benne hogy meddig mehetek, és nem akarom letörni a hátsó toldatot egy magasabb járdaszegélyen. Nem szégyen az. Mivel naponta többször is váltogatom az autókat, nem könnyű megszokni hogy melyiknek hol a vége. Alternatív megoldásként meg pont erre a problémára találták ki a tolatóradart/kamerát.

 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

1 óra, tgabika76 írta:

Én 22 éve vezetek, bőven túl vagyok a másfélmillió kilométeren (összesen, nem egy autóval), de néha még ma is kiszállok az autóból ha nem vagyok biztos benne hogy meddig mehetek, és nem akarom letörni a hátsó toldatot egy magasabb járdaszegélyen. Nem szégyen az. Mivel naponta többször is váltogatom az autókat, nem könnyű megszokni hogy melyiknek hol a vége. Alternatív megoldásként meg pont erre a problémára találták ki a tolatóradart/kamerát.

 

Ez így van, az a tuti amit látunk. Mostani kocsimban van radar, de sokszor inkább kukucskálok, nem bírok benne 100%-ig megbízni, pedig már párszor kipróbáltam a garázsajtóra tolatva, amikor folyamatosan sípol, akkor van még 1-2 cm a vonóhorog végétől. :)

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 06. 08. at 22:51, Geopake írta:

Elmentem tegnap egy fóliás céghez lefóliáztatni az ajtó oszlopokat karbon mintásra.A melóhelyen vettem észre,hogy valami nem stimmel.Az ostoba a bal oldalon nem jól rakta a mintát.Függőlegesen fut,nem átlósan ahogy szokás.Úgy néz ki,mintha domború lenne az ajtó.A jobb oldalon jól rakta fel.Visszamentem ma szóvá tenni a dolgot.Azt mondta az mindegy hogy van,így adta ki a maradék matrica,meg azért mondott ennyit az árra.Mondtam neki ilyen opciót nem hallottam mikor megegyeztünk,hogy szarul 10 ezerért csinálja meg jól meg többért,meg mit szólna hozzá ha a lakásában az egyik falon jól tennék a tapétát a másikon meg ferdén,mert így jött ki.Jövőhéten felrak másikat normálisan.Az már egy másik téma,hogy ez volt a 3. fóliás cég aki egyáltalán elvállalta.Az első kettő mindjárt visszahív 2 hete:) Elég sok érdekes ember van.Nekem kell könyörögnöm,hogy ott hagyhassam a pénzem.

Ma végre megcsinálta a trógerfóliás "normálisan" az ajtóoszlopokat.Már nekem volt kellemetlen,hogy a nyakára jártam 2 naponta.Még ő volt megsértődve hogy visszamentem.Azt mondja:Tényleg ekkora probléma ez? Mondtam neki,hogy ha ingyen csinálta volna,akkor nem lenne probléma.Az igaz,hogy itthon még igazítottam rajta,mert nem volt egy szintben a kettőnek a teteje.Ott már nem is akartam neki mondani,hogy megint ügyes volt:)

Link to comment
Megosztás:

8 órája, presidentÁkos írta:

Tudom láma kérdés, de hogy kell a tükröt beállítani? Nekem a tolatás elég random, sokszor nem tudom mennyire kell hátramenjek hiába nézem a tükröket, főleg ha meg akarok fordulni és  nem kéne belemenjek a sáncba. Egyszer úgy csináltam, hogy úgy állítottam a tükröket, hogy lássam a földet is, ez néha jó de nem használhatom mindig ezt (?)

Én főleg füllel tolatok,ha nem látok hátra rendesen:)Nekem caravan van,azzal egyszerűbb a hátramenet,mert egyenes a háta.Pont ma ugrott a Tranzit mögé egy konténer:)Kicsit megnyomtam a platót.

Link to comment
Megosztás:

18 órája, presidentÁkos írta:

Tudom láma kérdés, de hogy kell a tükröt beállítani? Nekem a tolatás elég random, sokszor nem tudom mennyire kell hátramenjek hiába nézem a tükröket, főleg ha meg akarok fordulni és  nem kéne belemenjek a sáncba. Egyszer úgy csináltam, hogy úgy állítottam a tükröket, hogy lássam a földet is, ez néha jó de nem használhatom mindig ezt (?)

Nálam a sofőr oldali tükör középre van állítva magasságban és egészen ki, csak az autó sarkát látom. Másik oldalon kicsit lejjebb van állítva úgy, hogy még lássam a mögöttes forgalmat de parkolásnál a padkát is. Mondhatni fétisem, hogy mindenhova tolatva állok be de csakis tükörből, máshogy nem látom - érzem az autót. Anno már rutinvizsgán is mondtam a vizsgabiztosnak, hogy én csak miatta fogok hátrafordulni 2 másodpercre ha tolatni kell mert úgy semmit se lehet látni.

Link to comment
Megosztás:

10 órája, Geopake írta:

Én főleg füllel tolatok,ha nem látok hátra rendesen:)Nekem caravan van,azzal egyszerűbb a hátramenet,mert egyenes a háta.

Hátul középen a belső tükörben én is látom az autó végét, mert van egy apró spoiler a csomagtartó élén ami pont látszik a tükörből is. A gond nem is itt van, hanem az autó aljánál, ahol a toldat van. Azt sajnos nem látni a külső tükörből sem, mert kifordul ugyan oldalra, de a nyomtávszélesítő miatt a tükörből is csak a kerék látszik, hogy mi van mögötte és meddig tart, az már nem. 

Link to comment
Megosztás:

11 órája, trassher írta:

Nálam a sofőr oldali tükör középre van állítva magasságban és egészen ki, csak az autó sarkát látom. Másik oldalon kicsit lejjebb van állítva úgy, hogy még lássam a mögöttes forgalmat de parkolásnál a padkát is. Mondhatni fétisem, hogy mindenhova tolatva állok be de csakis tükörből, máshogy nem látom - érzem az autót. Anno már rutinvizsgán is mondtam a vizsgabiztosnak, hogy én csak miatta fogok hátrafordulni 2 másodpercre ha tolatni kell mert úgy semmit se lehet látni.

Én hátraláttam vizsgán a kocsiból.Nem voltak még túl vastag oszlopok akkoriban:) Wartburg 353 volt a szerencsés kiválasztott.Mostanában már nem forgolódok én sem rossz a derekam:)

Link to comment
Megosztás:

20 órája, Geopake írta:

Én hátraláttam vizsgán a kocsiból.Nem voltak még túl vastag oszlopok akkoriban:) Wartburg 353 volt a szerencsés kiválasztott.Mostanában már nem forgolódok én sem rossz a derekam:)

Nekem egy yaris jutott, az sem egy bunker. :D Mindegy milyen az autó, attól, hogy kilátni az ablakon még nem látom hol van az autó sarka és a padka.

Link to comment
Megosztás:

Lehet szidni, hogy darthvödör igy meg darthvödör úgy, DE ő legalább megoldott olyan dolgokat amiket MÁSTÓL nem nagyon láttam és nem volt rest dokumentálni majd megosztani amit itt elég kevés ember tesz. És igen én személy szerint sajnálom, hogy volt olyan aki ezt nem értékelte és sikerült elüldözni!

  • Like 4
Link to comment
Megosztás:

2 órája, morattila írta:

Lehet szidni, hogy darthvödör igy meg darthvödör úgy, DE ő legalább megoldott olyan dolgokat amiket MÁSTÓL nem nagyon láttam és nem volt rest dokumentálni majd megosztani amit itt elég kevés ember tesz. És igen én személy szerint sajnálom, hogy volt olyan aki ezt nem értékelte és sikerült elüldözni!

Meg aztán sokszor-sokan háttal ülnek a moziban... Nemdebár? :-)

Módosítva : Janó32
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.