Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

On 4/20/2018 at 12:31 PM, Janó32 said:

Nem vágom akkor miért ér bele így mindenbe. Megmérted? Lehet hogy a törlés -törlőgumi- hossza 500/475mm és nem maga a törlőlapát? ezt ismerem, ez szerintem az SX4 adatai, mintha ilyen párosítást kellett volna arra vennem. De ott nagyon furán is helyezkednek el egy Opel-hez képest a karok és az alakjuk se semmi... 

 

Én se vágom, arra gyanakszom hogy nem gyári a kar, azért tér el mindenki másétól. Na mind1. Igen SX4 volt a Suzuki, hogy tudod :)

Új kérdések:

  1. Lemezfelni felújításra mennyit érdemes szánni?
  2. A fényszóró állító motor ki/be tolja a pöcköt de amikor be van téve a lámpába akkor nem állítja azt. Van valami furfang, hogy mitől kezd el ténylegesen fel-le állni a fény?
Link to comment
Megosztás:

37 perce, Firsh írta:

Én se vágom, arra gyanakszom hogy nem gyári a kar, azért tér el mindenki másétól. Na mind1. Igen SX4 volt a Suzuki, hogy tudod :)

Új kérdések:

  1. Lemezfelni felújításra mennyit érdemes szánni?
  2. A fényszóró állító motor ki/be tolja a pöcköt de amikor be van téve a lámpába akkor nem állítja azt. Van valami furfang, hogy mitől kezd el ténylegesen fel-le állni a fény?

2. Van ott valami gömbfej-biszbasz ami ki tud pattanni. 

Link to comment
Megosztás:

1 óra, Firsh írta:

Én se vágom, arra gyanakszom hogy nem gyári a kar, azért tér el mindenki másétól. Na mind1. Igen SX4 volt a Suzuki, hogy tudod :)

Új kérdések:

  1. Lemezfelni felújításra mennyit érdemes szánni?
  2. A fényszóró állító motor ki/be tolja a pöcköt de amikor be van téve a lámpába akkor nem állítja azt. Van valami furfang, hogy mitől kezd el ténylegesen fel-le állni a fény?

1. 2 éve csináltattuk a Suzuki 14"-os lemezfelniket. Homokszórás, szinterezés 4000Ft/db.

Link to comment
Megosztás:

9 órája, kobraCode írta:

1. 2 éve csináltattuk a Suzuki 14"-os lemezfelniket. Homokszórás, szinterezés 4000Ft/db.

Nem ismerem eléggé az ilyen árakat, ám egy autóbontóban valami használt kerék - a gumival együtt - csaknem közel áll az árhoz.
https://www.autoalkatresz.hu/haszonjarmu-felni/gyari-acelfelni-15x5-5-1579386 
A sógorom pl. nemrég vett baráti áron ilyeneket - téli gumival - a kis Smart-jához.
 

Link to comment
Megosztás:

Óvatosan a használt gumikkal. Ezt múlt pénteken okoztam 140-nél az M3-on. A kerék egyébként 2009 7. heti gyártás volt és erősen kopott. Még egy hónapot akartam használni aztán csere, hát nem bírta. Tisztában voltam azzal hogy el van használva és semmilyen körülmények között nem hagyok így leamortizálódni semmit de erre azért nem számítottam.... Az abroncsot még a kocsihoz kaptam másfél éve. 

Michelin Energy Saver, 195/60 R15 volt egyébként...

 

068gqcbwq1u5kgffn32n.jpg

Módosítva : Maverick087
  • Zavaros 1
Link to comment
Megosztás:

5 órája, Maverick087 írta:

Óvatosan a használt gumikkal. Ezt múlt pénteken okoztam 140-nél az M3-on. A kerék egyébként 2009 7. heti gyártás volt és erősen kopott. Még egy hónapot akartam használni aztán csere, hát nem bírta. Tisztában voltam azzal hogy el van használva és semmilyen körülmények között nem hagyok így leamortizálódni semmit de erre azért nem számítottam.... Az abroncsot még a kocsihoz kaptam másfél éve. 

Michelin Energy Saver, 195/60 R15 volt egyébként...

 

 

Más kár nem lett? :ohmy:

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, Zuzer írta:

Sziasztok

G astra caravan hátsó kézi ablakemelőnél az ablak nem ereszkedik le, hanem félrebillen. Házilag lehet valamit tenni a dologgal?

Előre is köszönöm a segítséget

Persze, le kell venni az ajtókárpitot és meg kell nézni mi tört el, mi akadt ki, van ott fehér műanyag csúszka, talán azzal van a gond. 

Link to comment
Megosztás:

1 óra, zotya975 írta:

Más kár nem lett? :ohmy:

Szerencsére nem. Sajnos a 200m-re lévő benzinkúthoz már nem tudtam eljutni, mert féltem hogy leesik a felniről és már az emelőt sem tudom betenni alá. Így a leállósávon kellett cserélnem, pont a külső sáv mellett mert a bal első szállt el... és éjszaka... volt ideg....

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

 

Segítene valaki, hogy egy 2003 Z14XE motorkódú astran hol helyezkedik el pontosan a sebesség/fordulatszám jeladó?Rajz is jó lenne :)

ABS nincs benne.

P0500 hibakódot dobott és cserélni kellene.

 

Válaszokat előre is köszönöm!

Módosítva : j_szilard
Link to comment
Megosztás:

5 órája, j_szilard írta:

Sziasztok

 

Segítene valaki, hogy egy 2003 Z14XE motorkódú astran hol helyezkedik el pontosan a sebesség/fordulatszám jeladó?Rajz is jó lenne :)

ABS nincs benne.

P0500 hibakódot dobott és cserélni kellene.

 

Válaszokat előre is köszönöm!

Sebességváltó ,jobb féltengely felől,felül.(Nem jövök rá,hogyan lehet képet feltölteni)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. 
Járt már valaki úgy hogy a műszerfalon, minden, például víz, fordulatszám, kilóméter, üzemanyag, ha meleg a kocsi, nem működik! 1f642.png:) 
Ma reggel 04 órakor mentem vele, minden szuper, de mikor már meleg volt a kocsi, le állítom, és ujjra indítom, már nem csinál semmit,,, vagy is annyi van mindig, hogy az 
üzemanyag mutató, az lent a piros vonalnál reszket, de semmi más. És a kocsi az indul, megy meg minden, csak a mutatók nem csinálnak semmi!??

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Próbáltam választ keresni a problémámra itt, visszaolvasva, de sajnos nem találtam.

Problémám, hogy az autó (főleg közel az üzemi hőmérséklethez) gázadásra egyet-egyet rángat, "megugrik". 1-es, 2-es sebességfokozatra kapcsolva veszem észre. Mi lehet a baj? Ha jobban visszagondolok, ezt tavaly is csinálta, főleg a 2. fokozatba kapcsoláskor, de kizárólag akkor, mikor ment a klíma. Most klíma nélkül is ez van... Tudtok valamit javasolni, hol keressem a hibát?

Köszi

Link to comment
Megosztás:

59 perce, timoboy írta:

Sziasztok!

Próbáltam választ keresni a problémámra itt, visszaolvasva, de sajnos nem találtam.

Problémám, hogy az autó (főleg közel az üzemi hőmérséklethez) gázadásra egyet-egyet rángat, "megugrik". 1-es, 2-es sebességfokozatra kapcsolva veszem észre. Mi lehet a baj? Ha jobban visszagondolok, ezt tavaly is csinálta, főleg a 2. fokozatba kapcsoláskor, de kizárólag akkor, mikor ment a klíma. Most klíma nélkül is ez van... Tudtok valamit javasolni, hol keressem a hibát?

Köszi

Ha váltásnál tapasztalod, akkor kuplung hiba is lehet.

Egyébként ami takarítható (egr, pillangó, map) azt takarítani kell.

Hibakód van?

Link to comment
Megosztás:

4 órája, timoboy írta:

Hibakódot nem néztem még.

Villogtasd ki (fék, gáz tövig benyom, gyújtás ráad, kulcsos autó ikon villogást számolod, négy jegyű számot fogsz kapni, ha van tárolt hibád), nekem a közelmúltban főtengely jeladó hiba okán rántott hatalmasat menet közben.

Voltak más tüneteim is és volt tárolt hibakód is mellé.

Link to comment
Megosztás:

Az a helyzet hogy ugyanez a cikkszámú sebességjeladó van az ABS-es kocsiknál a kerékagyban is. Mindegyiken van tömítőgyűrű, bár gyártótól függ, némelyiken fekete. :-)

Az EPC szerint csak X-el és Y-al kezdődő motorkódú autóknál van a váltóban, Z-s motorkódnál a bal első kerékagyban, függetlenül attól hogy ABS-es az autó vagy sem.

Relevancia a télire használt C Corsám (bár az meg nem Astra): Z-s motorkód, ABS nélkül, a sebességjeladó a bal első kerékagyban.

  • Köszi! 1
Link to comment
Megosztás:

38 perce, tgabika76 írta:

Az a helyzet hogy ugyanez a cikkszámú sebességjeladó van az ABS-es kocsiknál a kerékagyban is. Mindegyiken van tömítőgyűrű, bár gyártótól függ, némelyiken fekete. :-)

Az EPC szerint csak X-el és Y-al kezdődő motorkódú autóknál van a váltóban, Z-s motorkódnál a bal első kerékagyban, függetlenül attól hogy ABS-es az autó vagy sem.

Relevancia a télire használt C Corsám (bár az meg nem Astra): Z-s motorkód, ABS nélkül, a sebességjeladó a bal első kerékagyban.

A kerékagynál mit tömít? :confused:Pont délután szedtem szét egy Suzuki hátsó fékdobját abban is ott volt, de nem néztem milyen, mert azzal nem volt dolgom. 

Link to comment
Megosztás:

10 órája, tgabika76 írta:

Az a helyzet hogy ugyanez a cikkszámú sebességjeladó van az ABS-es kocsiknál a kerékagyban is. Mindegyiken van tömítőgyűrű, bár gyártótól függ, némelyiken fekete. :-)

Az EPC szerint csak X-el és Y-al kezdődő motorkódú autóknál van a váltóban, Z-s motorkódnál a bal első kerékagyban, függetlenül attól hogy ABS-es az autó vagy sem.

Relevancia a télire használt C Corsám (bár az meg nem Astra): Z-s motorkód, ABS nélkül, a sebességjeladó a bal első kerékagyban.

Ezt magyarázom már mióta! Köszönöm a megerősítést!

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.