Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

11 órája, Janó32 írta:

Ez nem szerencse kérdése, függ attól hogy mikori az autó ill. a felszereltségtől. Nekem kettő a videóban látható kulcs van hozzá gyárilag, továbbá 2 kisméretű kulcs a gyári riasztó inaktiválásához... 

 

Nekem sajna csak egy gyári távirányítós kulcsom van, és még abban sincs bent a piros led.

Link to comment
Megosztás:

Akkor Neked szerencséd van, avagy a nagyonluxus kivitelű Opeled.

Nekem csak egyetlen távszabályzós kulcsot adtak, a másik kulcsom simán tömör műanyagnyél, és szervízkulcs néven fut (mint tartalék-kulcs).

A szervízkönyvért is utólag kellett bemennem .... De az már tizenéve volt. Az autó pedig (sima Astra G) 2004-es kiadás. És persze 1,2-es motorral.

Link to comment
Megosztás:

Nemrégiben vásároltam egy kombi Y20DTH-t 2002-ből. F Astra már több is volt a családban, de az új jövevényt az elmúlt alig 2 hétben nagyon megszerettük. Viszont okom van feltételezni, hogy bár összességében nagyon egyben van az autó, előéletében sokat állhatott valamiért. (Motoron látszik a jellegzetes oxidáció.) Szépen indul, szépen jár, szépen megy, olajat nem eszi, fogyasztása pedig (pályán) 6.7, amit árnyal kissé, hogy az üzemanyag vezeték taknyolva van és bizony ereszt is. A benne lévő Km csillió, de az eladó remek történetekkel szórakoztatott pl. adagoló felújításról.

Állítólag teljes szervizelés volt az autón 3eKm-el ezelőtt és a légszűrő ezt az állapotot tükrözi is, de pl. szíjat nem cseréltek rajta. Éppen ezért az idő melegebbre fordulásával a teljes szerviz be is van tervezve. (Ha másért nem, hát azért, hogy tudjam, mikor volt megcsinálva.)

Amiért írok most az nem más, mint hogy abban kérnék tanácsot, hogy azt feltételezve, hogy az autó valóban sokat állt, mi az amit érdemes ellenőrizni? Azért hogy később nagy meglepetések ne érjenek.

Link to comment
Megosztás:

3 órája, L.Fazakas írta:

Akkor Neked szerencséd van, avagy a nagyonluxus kivitelű Opeled.

Nekem csak egyetlen távszabályzós kulcsot adtak, a másik kulcsom simán tömör műanyagnyél, és szervízkulcs néven fut (mint tartalék-kulcs).

A szervízkönyvért is utólag kellett bemennem .... De az már tizenéve volt. Az autó pedig (sima Astra G) 2004-es kiadás. És persze 1,2-es motorral.

Mint előzetesen írtam, a felszereltség nem szerencse kérdése... :icon13: Még véletlenül sem nevezném "nagyonluxus" felszereltségűnek az autómat, nagyjából az van benne amit minimum szinten elvárok egy ilyen korú és ilyen kategóriájú/szegmensű autótól (egyébként ettől több szintű magasabb felszereltség is létezik, pl a limitált szériák és az Elegance és  vagy az Njoy is magasabb, ez egy mezei Cool felszereltség). 

Link to comment
Megosztás:

16 perce, Janó32 írta:

Mint előzetesen írtam, a felszereltség nem szerencse kérdése... :icon13: Még véletlenül sem nevezném "nagyonluxus" felszereltségűnek az autómat, nagyjából az van benne amit minimum szinten elvárok egy ilyen korú és ilyen kategóriájú/szegmensű autótól (egyébként ettől több szintű magasabb felszereltség is létezik, pl a limitált szériák és az Elegance és  vagy az Njoy is magasabb, ez egy mezei Cool felszereltség). 

mezei Cool :-) :icon13: Simán mehetne az ajtó díszlécre 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy kis segítség/tanács kellene: úgy néz ki, hogy lett némi –súrlódó- hangja a generátornak.

 Ha megyek vele egy kicsit, elhallgat. Mondjuk az sem kizárt hogy a feszítőnek van hangja, azt szerintem 2013-ban nem cserélték csak a szíjat (Conti), vagy akár a szíjnak (bár csak 24000km van benne). Meg tudnátok osztani a generátort szétszedéssel kapcsolatos tapasztalatokat? Ha igen, milyen szerszámok szükségesek és miként kell kiszerelni a helyéről (mármint van valami ”buktató” rész)?

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 02. 13. at 21:18, Janó32 írta:

Hm, akkor visszakérdeznék: Te láttál már ilyet közelről? A szár tömör műanyagból van ami hengeres kialakítású, vágható a megfelelő eszközzel és így finomhangolható a megfelelő kapcsolási magasság... Nem vagyok híve a pirossal jelölt tákolásnak és ezért cseréltük a kapcsolót ha már a raktárban akadt néhány százezer darab (Valeo-nak ültetjük bizonyos termékekbe), inkább a minőségi megoldásokat támogatom. Az aláhúzott részt meg nem is értem, nekem gyárilag van benne piros visszajelző fény... 

csak a riasztosba van piros led

 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Az első szélvédő alján lévő gumicsík (ennek mi a pontos neve, hogy tudjak rendelni?) kb 5-8 mm-re már eltávolodott az üvegtől. A jobb első űlés előtt sajnos nedves a szőnyeg :( Gondolom itt vezeti be a vizet. Tudom ezt magam orvosolni vagy szerviz? Nem a költséget sajnálom, hanem a szervizek "szakértelmét". Sajnos több negatív tapasztalatom van, szöveg az nagyon megy, hozzáértés, lelkiismeretesség már sokkal kevésbé. Vagy Debrecenben hova lenne érdemes elvinni? Gondolom megbontani sem ártana, hogy lehessen látni az esetleges okozott kárt.

Link to comment
Megosztás:

Just now, Vilmoskörte írta:

Sziasztok!

Az első szélvédő alján lévő gumicsík (ennek mi a pontos neve, hogy tudjak rendelni?) kb 5-8 mm-re már eltávolodott az üvegtől. A jobb első űlés előtt sajnos nedves a szőnyeg :( Gondolom itt vezeti be a vizet. Tudom ezt magam orvosolni vagy szerviz? Nem a költséget sajnálom, hanem a szervizek "szakértelmét". Sajnos több negatív tapasztalatom van, szöveg az nagyon megy, hozzáértés, lelkiismeretesség már sokkal kevésbé. Vagy Debrecenben hova lenne érdemes elvinni? Gondolom megbontani sem ártana, hogy lehessen látni az esetleges okozott kárt.

Szia!

Otthon cserélhető, de egyáltalán nem biztos hogy ez miatt megy be a víz az utastérbe. A G-sek 90% tuti találkozott már a felemelkedő díszléc hibával, s nem ázik be mindenkinek a kocsija...

https://cromax.hu/szelvedooldaluveg/elso_szelvedo_es_alkatreszei/elso_szelvedo_uveg_alkatreszei/elso_szelvedo_also_diszlec_opel_astra_g_36973

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

10 perce, kobraCode írta:

Szia!

Otthon cserélhető, de egyáltalán nem biztos hogy ez miatt megy be a víz az utastérbe. A G-sek 90% tuti találkozott már a felemelkedő díszléc hibával, s nem ázik be mindenkinek a kocsija...

https://cromax.hu/szelvedooldaluveg/elso_szelvedo_es_alkatreszei/elso_szelvedo_uveg_alkatreszei/elso_szelvedo_also_diszlec_opel_astra_g_36973

Akkor mitől lehet és mitől párásodik eszementen az ablak? Pollenszűrő cserélve, beűlünk négyen és 5 perc múlva csorog a víz az ablakok belsején. Baromi módon zavar. Null kilométerrel vettem az autót, most kilencedik éves, soha nem volt vele ilyen bajom (meg más sem). Ezen a télen meg katasztrófa. 2-3 venti állásban annyi helyen tiszta az első szélvédő, hogy alul van 15 centi, amin lehajolva kilátok. Akkora holt terek vannak, hogy nem győzök hajolgatni kanyarodáskor, hogy ne csapjak el senkit:(

Módosítva : Vilmoskörte
Link to comment
Megosztás:

42 perce, Vilmoskörte írta:

Akkor mitől lehet és mitől párásodik eszementen az ablak? Pollenszűrő cserélve, beűlünk négyen és 5 perc múlva csorog a víz az ablakok belsején. Baromi módon zavar. Null kilométerrel vettem az autót, most kilencedik éves, soha nem volt vele ilyen bajom (meg más sem). Ezen a télen meg katasztrófa. 2-3 venti állásban annyi helyen tiszta az első szélvédő, hogy alul van 15 centi, amin lehajolva kilátok. Akkora holt terek vannak, hogy nem győzök hajolgatni kanyarodáskor, hogy ne csapjak el senkit:(

Nagyon nem értek ehhez, de lehet nem nyitott ki a belső keringtetős dolog. De szerintem majd vannak itt hozzá értők, azok szakszerűbben meg tuják mondani. 

De én nagyon arra gondolok, mert nekem is volt már hogy lezárva maradt és nagyon párásodott bent! De hogyha kinyit akkor okés. Van mikor az a kicsi motor elromlik,ami nyitja zárja. Na jó, nem okoskodok, tovább.

Link to comment
Megosztás:

27 perce, alibi írta:

Nagyon nem értek ehhez, de lehet nem nyitott ki a belső keringtetős dolog. De szerintem majd vannak itt hozzá értők, azok szakszerűbben meg tuják mondani. 

De én nagyon arra gondolok, mert nekem is volt már hogy lezárva maradt és nagyon párásodott bent! De hogyha kinyit akkor okés. Van mikor az a kicsi motor elromlik,ami nyitja zárja. Na jó, nem okoskodok, tovább.

Ugyanúgy a párásodással szenvedtem én is, de sikerült megoldani. Egyik, hogy augusztus végén volt pollenszűrő cserélve, de nagyon durván elhasználódott, érdemes ránézni, milyen állapotban van, még ha új" is.

Másik meg valóban a belső keringetés volt, szokásos motor illetve zsalu hiba.. Illetve megbontottam a motor felőli burkolatot és ahol szívja be a levegőt tele volt szösszel, levéllel stb azt is érdemes kitisztítani.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

3 órája, Vilmoskörte írta:

Akkor mitől lehet és mitől párásodik eszementen az ablak? Pollenszűrő cserélve, beűlünk négyen és 5 perc múlva csorog a víz az ablakok belsején. Baromi módon zavar. Null kilométerrel vettem az autót, most kilencedik éves, soha nem volt vele ilyen bajom (meg más sem). Ezen a télen meg katasztrófa. 2-3 venti állásban annyi helyen tiszta az első szélvédő, hogy alul van 15 centi, amin lehajolva kilátok. Akkora holt terek vannak, hogy nem győzök hajolgatni kanyarodáskor, hogy ne csapjak el senkit:(

Ilyenkor jobban párásodik alapból, pláne, ha többen utaztok, de a leírásod alapján ez szerintem már extrém eset. 

Hűtőfolyadékra nézz rá, ha fogy és érzel édeskés illatot az utastérben, akkor sanszos, hogy a fűtőradiátornál lesz gond.

Módosítva : Cs. Zoltán
Link to comment
Megosztás:

9 órája, Vilmoskörte írta:

Akkor mitől lehet és mitől párásodik eszementen az ablak? Pollenszűrő cserélve, beűlünk négyen és 5 perc múlva csorog a víz az ablakok belsején. Baromi módon zavar. Null kilométerrel vettem az autót, most kilencedik éves, soha nem volt vele ilyen bajom (meg más sem). Ezen a télen meg katasztrófa. 2-3 venti állásban annyi helyen tiszta az első szélvédő, hogy alul van 15 centi, amin lehajolva kilátok. Akkora holt terek vannak, hogy nem győzök hajolgatni kanyarodáskor, hogy ne csapjak el senkit:(

Gyujtást tedd rà és hallgatózz a kesztyűtartó felé hallasz-e folyamatos búgást

Ha igen a zsalumozgató motor tengelye eltörött,zárt állásban maradt a zsalu

 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

16 órája, david.peter írta:

Ugyanúgy a párásodással szenvedtem én is, de sikerült megoldani. Egyik, hogy augusztus végén volt pollenszűrő cserélve, de nagyon durván elhasználódott, érdemes ránézni, milyen állapotban van, még ha új" is.

Másik meg valóban a belső keringetés volt, szokásos motor illetve zsalu hiba.. Illetve megbontottam a motor felőli burkolatot és ahol szívja be a levegőt tele volt szösszel, levéllel stb azt is érdemes kitisztítani.

Meg fogom nézni a belső keringtetést, magam is erre gondolok.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Kb. fél éve vagyok tulajdonosa egy '99-es évjáratú G astrának, X16XEL. Már túl vagyunk egy gyűrűzéses, szelepszár-szimeringes történeten. Volt még fűtőradiátor tömítés csere (még itatom a fagyállót rongyokkal a vezetőülés alól, míg kitavaszodik és ki tudom kárpit-tisztítózni), meg sok más dolog is. A problémám a hátsó kotyogás egyenetlen úton. Sima felületen teljesen zajtalan a kocsi, de városban foltozott utakon kotyog hátul, jobb oldalt erősebben. Szerelő szerint teleszkóp, de az előző szerelő pár hónapja cserélte vadi újra. Ezt meg is nézte a jelenlegi, tényleg újak. Hátsó szilent is volt cserélve műszakira. Már kiszedtem minden kárpitot, pótkereket, és haverral felváltva befeküdtünk a csomagtartóba hallgatózni. Menet közbe egyenetlen úton kotyog a tanksapka vonalában. Álló helyzetben, ha nyomkodod a hátulját, semmi hang. A hátsó rugó felső tányérgumija is cserélve lett. 

Van esetleg valakinek tapasztalata, ötlete, hogy mi lehet? Új teleszkóp is kopoghat a kocsiban?

Módosítva : Veritas
Link to comment
Megosztás:

On 2017. 02. 17. at 13:56, Vilmoskörte írta:

Meg fogom nézni a belső keringtetést, magam is erre gondolok.

Tehát azt mondjátok ha a zsalumozgató motor jó akkor csak a pollenszűrő csere meg a szűrőháznak a motoroldal felöli szellőzőjét kell kitakarítani és nem fog párásodni?

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 02. 17. at 13:56, Vilmoskörte írta:

Meg fogom nézni a belső keringtetést, magam is erre gondolok.

A belső keringetés zsalu-mozgatása motorral - az bizony elég nagy hülyeség. Az Opeleknél (F; G; H) mindig ott szokott tönkremenni, de tönkre is megy - ahol csak tud.

Hogy miért nem lehetett sima bowdenes kézi megoldással kivitelezni? Azok az annyira mindenben mindig precíz németek! A szintén német (volt kelet), de már nem is gyártott Wartburgoknál bezzeg - sosem "motoroztak" volna.  Oda egy sima bowdenhuzal - "oszt jónapot!" ...

A gyakorlatban ez előre telepített és valójában rejtett hibaforrás. Nekem is törött már el egyszer a zsalu tengelyének befogadó négyszögprofilos hornya, aztán utána meg csak klattyogott a motor, mivel reteszelni nem tudott. Persze külön sehol sem lehet kapni csak ezt a zárólapot, így tehát meg kellene venni a komplett zsalu-egységet. (ami majdnem 20 ezer forint!) Az viszont túl sokba kerül, tehát az egész keringetés ügylet (a kiszerelés-csere-beszerelés - akár sajátkezűleg, akár valami szervizes megoldásban) egyszerűen nem ér annyit!

Módosítva : L.Fazakas
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

On 2017. 02. 17. at 13:57, Vilmoskörte írta:

Csak néhány másodpercig zúg, próbáltam már hallgatózni. De kiveszem a kesztyűtartót és meglesem.

Az ott a baj, hogy többnyire nem zárt állásban marad meg a zsalu, hanem inkább középállásban. Tehát akkortól a levegővétel - fele-fele külsős-belsős!

A kesztyűtartót nem elég hozzá kivenni!  Mögötte az egész zsalut kellene, ámde az eléggé macerás meló. Én már 3x szedtem ki, majd raktam vissza - így már csak tudom.

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 02. 17. at 5:27, csicsó írta:

"a zsalumozgató motor tengelye eltörött, zárt állásban maradt a zsalu"

 

Az a tengely maga bizony elég ritkán törik el. Inkább a zsalu-lapban a tengelyt befogadó négyzetprofilú horony nyílik meg. És akkor - forog benne körbe a cucc. És hangokat ad, pl. kattog! Meg kissé belengeti a zsalut (ami persze klattyog), de sohasem zárt állásban. Inkább valahol a közepén ... félig nyitott, félig zárt állásban.

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 01. 30. at 6:45 PM, gezoli said:

Rossz hírem van. Kormánymű felújítás lesz belőle.

Keress rá a neten vannak cégek akik vállalják.

Sajnálatos, de teljesen igazad lett (volna alapból), úgy kezdődött ahogyan mondtad, viszont az autó szerelő választás elé állított:

1. Felújítás 35 000 Forintért kormánymű felújítás (de hozzá tette a szerelő, hogy olyan állapotban van, hogy hosszú távú csodát ne várjunk ettől).

2. Bontóból 20 000 Forintért másik kormánymű (nagyobb az esélye, hogy hasonló rosszat kapunk, mintha felújítanánk, de nagyobb annak is az esélye, hogy sokkal jobbat, arról nem beszélve, hogy majdnem felébe kerül csak).

Úgyhogy kivételesen az esélyek és költségek latolgatása után arra jutottam, hogy az olcsóbb, nagyobb eséllyel jobbat választom :)

Módosítva : csumlash
  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.