Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

19 perce, L.Fazakas írta:

Azt sohasem értettem meg - miért kell oda "eredeti"? Mintha a másik nem lenne jó?

Nekem az Opelben már a légkondi-hűtő se eredeti! Amikor a régi kilyukadt, a szervízben a felajánlott  "eredeti" csere francia lett volna - 120 ezerért. Így aztán én betetettem helyette - inkább valami "utángyártott" németet - csupán 80 ezerért! És valójában - ott ugyanaz lenne a dolga ... HŰTENI!  Egy pedálguminak meg nem mindegy? Csak ne essen le, és ha jó oda - akár még Trabanté is ..

Nekem például a régi S100-as Skodámban a szélvédő-mosó víztartálya (én szereltem be utólag) még az NDK-s (Wartburg-os) volt, a szivattyúja pedig Moszkvicsé. És csodák csodája - MŰKÖDÖTT! Az S105-ben az ablakmosó ütemvezérlőm pl. Dacia-é. A kereszttúri szervízben kukáztam, és csak egy helyen kellett benne átvágni a fóliát. Viszont a dolgát elég jól tette - 4 mp-tól 25 mp-ig intervallumban szépen tudott ablakot törölni!

Nem jó, a trabanté kerek. :happy:

Link to comment
Megosztás:

20 perce, L.Fazakas írta:

Bocsánat, nem tudtam. Akkor a Wartburgé, Skodáé, Ladáé, Suzukié - vagy bármilyen másé. És létezik talán utángyártott pedál-gumi is. Az 10-15 évente megy tönkre ...

Így születnek a tákolmányok! Megveszi a tulaj az autót, de fönntartani már sajnálja a pénzt.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

10 órája, gezoli írta:

Így születnek a tákolmányok! Megveszi a tulaj az autót, de fönntartani már sajnálja a pénzt.

Ez nem csupán a gépkocsi-fenntartás kérdése, hanem a racionális gazdaságosságé is! Mert - miért kerül pl. egy "eredeti" Opel alkatrész a többszörösébe annak, mint amennyit valójában megér? Azért mert AZ "eredeti" Opel? Amit pl. Franciaországban gyártanak? (amint az én már fentebb egyszer valahol megemlített légkondis hűtőmet?) Tudtommal az Opel egy német - és németországi cég! Na ne máár! - Miközben az Astrámat a lengyeleknél rakták össze ...

Amikor még a Suzuki 1,3 GLS-em volt, gyakran vásároltam alkatrészeket a Dózsa György úti szerviz melletti alkatrészboltban. Egyszer éppen légszűrőt vettem. Mondja nekem az eladó - van eredeti és van utángyártott. Melyiket kérem? Mondom - én inkább megnézném mindkettőt! És mi volt? Elővett egy "pizzás-dobozost", és elővett egy nylonzacskóst. Az egyik ennyi forint, a másik - még a fele se! Nézegettem - a gyakorlatban mindkettőt az Armafilt ZRt. gyártotta ("eredeti"? Hmmm.)

Azaz - valójában mind a kettő egy az egyben UGYANAZ! Ámde a drágábbik csicsás papirdobozban - s benne nylonzacskóban volt (amit persze eldob az ember) A másiknál meg csak - az a sima nylonzacsi ... ajajj!

Más kérdés tehát a tákolmányokról?

Az említett levegőszűrők kiszerelését az Armafilt cég végezte! Akkor tehát - ezek szerint - azok csak "tákolnak"?

Link to comment
Megosztás:

54 perce, L.Fazakas írta:

Ez nem csupán a gépkocsi-fenntartás kérdése, hanem a racionális gazdaságosságé is! Mert - miért kerül pl. egy "eredeti" Opel alkatrész a többszörösébe annak, mint amennyit valójában megér? Azért mert AZ "eredeti" Opel? Amit pl. Franciaországban gyártanak? (amint az én már fentebb egyszer valahol megemlített légkondis hűtőmet?) Tudtommal az Opel egy német - és németországi cég! Na ne máár! - Miközben az Astrámat a lengyeleknél rakták össze ...

Amikor még a Suzuki 1,3 GLS-em volt, gyakran vásároltam alkatrészeket a Dózsa György úti szerviz melletti alkatrészboltban. Egyszer éppen légszűrőt vettem. Mondja nekem az eladó - van eredeti és van utángyártott. Melyiket kérem? Mondom - én inkább megnézném mindkettőt! És mi volt? Elővett egy "pizzás-dobozost", és elővett egy nylonzacskóst. Az egyik ennyi forint, a másik - még a fele se! Nézegettem - a gyakorlatban mindkettőt az Armafilt ZRt. gyártotta ("eredeti"? Hmmm.)

Azaz - valójában mind a kettő egy az egyben UGYANAZ! Ámde a drágábbik csicsás papirdobozban - s benne nylonzacskóban volt (amit persze eldob az ember) A másiknál meg csak - az a sima nylonzacsi ... ajajj!

Más kérdés tehát a tákolmányokról?

Az említett levegőszűrők kiszerelését az Armafilt cég végezte! Akkor tehát - ezek szerint - azok csak "tákolnak"?

Az eredeti Opel elnevezést sokszor a bolt-webáruház adja az adott terméknek, és nem mindíg van valóság alapja. Példának okáért, gyárilag az autóba Bosch benzinpumpa került, de a Cromaxnál van még ennél is drágább ( és jobb?) ami "eredeti opel". Az vajon mi lehet? Mellékszálon megjegyzem, hogy én amikor 200ezer kilométernél tönkrement a gyári Bosch pumpa, egy 8 ezer forintosat vettem bele, és azóta ( 130ezer kilométer) köszöni jól van. Nyilván ez lehet vakszerencse is, de az ára az "eredeti opel"-éhez képest ( 8ezer-66ezer) a töredéke.  

2510088-20170407-aUHXh4.png

Én azon a véleményen vagyok ( persze lehet tévedek) hogy a "gyári alkatrész" akkor szűnik meg létezni amikor megáll az adott gyártósor. Ha rossz minőségű kerül a szériába abból visszahívás van. Ha 15 múlva beépítesz egy gyárinak mondott alkatrészt ugyan kit érdekel ha 2 év múlva feladja? 23 év és 330 ezer kilométer után a bal oldalon még a gyári szegecselt talpasom van, nem tudok többé olyat venni ami ennyit lefut, ha most cserélem. Amúgy vettem már úgy két teljesen egyforma kormányösszekötő gömbfejet, hogy más volt a márka, az ára, a minőségi kategória, miközben valójában a két termék ugyanaz volt, talán még "öntési sorjára" is. Egyedül a porvédő gumin volt más a felirat ezen például: Meyle. A másikon ami fele ennyibe került meg semmi.

2510087-20170407-BBkUpB.jpg

A pedálgumikról: ha találsz olyan ami ugyanakkora akkor nyilván át lehet tenni. De ha nem passzol, akkor nem érdemes vele kísérletezni. 

 

Link to comment
Megosztás:

Nem hozok még egy ellenpéldát, de a Gyári "felsőholtpont jeladó" Y17DT-ben elment majd 190 ezer km-et. Akkro cseréltem FACET-re, ami 3 napja szarakodik, hibakódol stb. Hétvégén cserélem, olyan 3 évet ha elment, kb. 60 ezer km-et. A kettő között azért van különbség, ennek ellenére most sem vettem gyárit ( 27 ezer kedvezménnyel), ha megúszhatom 5300 Ft-ból. ( Mobiletron mint a légtömegmérőm...)

Link to comment
Megosztás:

5 perce, Handbrake írta:

Nem hozok még egy ellenpéldát, de a Gyári "felsőholtpont jeladó" Y17DT-ben elment majd 190 ezer km-et. Akkro cseréltem FACET-re, ami 3 napja szarakodik, hibakódol stb. Hétvégén cserélem, olyan 3 évet ha elment, kb. 60 ezer km-et. A kettő között azért van különbség, ennek ellenére most sem vettem gyárit ( 27 ezer kedvezménnyel), ha megúszhatom 5300 Ft-ból. ( Mobiletron mint a légtömegmérőm...)

Van amiből a "csak gyári" jó, de arra sem adnak több garanciát, ha otthon te építed be akkor meg semmit. Érdemesebb a drágább és elvileg jobb minőséget venni, de többszörösét kifizetni egy gyárinak mondott alkatrészre....akkor már venni kell bontottat ami valóban gyári, egy fiatalabb autóból.

Link to comment
Megosztás:

10 órája, L.Fazakas írta:

Ez nem csupán a gépkocsi-fenntartás kérdése, hanem a racionális gazdaságosságé is! Mert - miért kerül pl. egy "eredeti" Opel alkatrész a többszörösébe annak, mint amennyit valójában megér? Azért mert AZ "eredeti" Opel? Amit pl. Franciaországban gyártanak? (amint az én már fentebb egyszer valahol megemlített légkondis hűtőmet?) Tudtommal az Opel egy német - és németországi cég! Na ne máár! - Miközben az Astrámat a lengyeleknél rakták össze ...

Amikor még a Suzuki 1,3 GLS-em volt, gyakran vásároltam alkatrészeket a Dózsa György úti szerviz melletti alkatrészboltban. Egyszer éppen légszűrőt vettem. Mondja nekem az eladó - van eredeti és van utángyártott. Melyiket kérem? Mondom - én inkább megnézném mindkettőt! És mi volt? Elővett egy "pizzás-dobozost", és elővett egy nylonzacskóst. Az egyik ennyi forint, a másik - még a fele se! Nézegettem - a gyakorlatban mindkettőt az Armafilt ZRt. gyártotta ("eredeti"? Hmmm.)

Azaz - valójában mind a kettő egy az egyben UGYANAZ! Ámde a drágábbik csicsás papirdobozban - s benne nylonzacskóban volt (amit persze eldob az ember) A másiknál meg csak - az a sima nylonzacsi ... ajajj!

Más kérdés tehát a tákolmányokról?

Az említett levegőszűrők kiszerelését az Armafilt cég végezte! Akkor tehát - ezek szerint - azok csak "tákolnak"?

Nem a levegőszűrőről volt szó hanem a Trabant Wartburg stb. alkatrész beépítéséről!

Link to comment
Megosztás:

23 órája, zotya975 írta:

"A pedálgumikról ....  ha nem passzol, akkor nem érdemes vele kísérletezni."

Ez így igaz! Szinte sohasem mondtam, hogy egy négyszögletes pedálgumi helyett (és helyére) bárki feltegyen egy kerek, avagy ovális gumit! Csupán annyit szóltam hozzá, hogy lehet oda más tipusú autókét is, mert egyáltalán nem kötelező a csakis eredeti Opel-t! És jó drágáért - mert az lenne az "eredeti" ...

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

14 órája, gezoli írta:

Nem a levegőszűrőről volt szó hanem a Trabant Wartburg stb. alkatrész beépítéséről!

Csak egy példának hoztam ám fel azt a levegőszűrőt!     Az "eredeti" és nem eredeti (utángyártott) alkatrészek "vitájához" ...

Amikor még a Skoda105L-em volt, vettem egyszer bele Bosch réz-kételektródás gyújtógyertyákat. Mondanom sem kell, abban az időben a 14-es Bakony gyertya 2 Ft. volt, a PAL gyertya meg olyan 16. A japán NGK meg 80! Így a Bosch-ért simán elkértek vagy 240 Ft-ot!  És én azzal jártam (és persze PB gázzal) vagy jó 100 ezer kilométert.

Amikor aztán eladtam (lecseréltem) Suzukira, kivettem belőle a Bosch-okat. És értelemszerűen (miután a menetátmérő és az égéshő-érték megegyezett) áttettem a Suzuki Swift-embe. Azzal is legyűrtem jó pár tízezrest, majd azzal is adtam el .... Néha kiszedtem, ledrótkeféztem, újrahézagoltam - és annyi! Pedig abban az időben azokat a Bosch gyertyákat a gyártók nem ám holmi Skodákhoz vagy Suzukikhoz találták ki. Mégis eléggé jól elmentek vele!

Link to comment
Megosztás:

13 órája, Janó32 írta:

Opel német? A GM sem, de pláne nem a PSA... A Ford sem német pedig a köztudat valamiért németezi... 

Én ültem például Ford Mustangban, amelyet Amsterdamban szereltek össze ... És a GM - bár neve okán amerikainak tűnik? Hmmm.... Az angolok Wauxhall-ja pedig - egy az egyben de OPEL kinézetű (a jobbos kormányától eltekintve)! Hmmm. Vagy pl. a Chevrolet kisautója - a Geo Metro - tisztára, mint az első eresztésű Suzuki Swift.

Még ilyet!

Link to comment
Megosztás:

4 órája, L.Fazakas írta:

Én ültem például Ford Mustangban, amelyet Amsterdamban szereltek össze ... És a GM - bár neve okán amerikainak tűnik? Hmmm.... Az angolok Wauxhall-ja pedig - egy az egyben de OPEL kinézetű (a jobbos kormányától eltekintve)! Hmmm. Vagy pl. a Chevrolet kisautója - a Geo Metro - tisztára, mint az első eresztésű Suzuki Swift.

Még ilyet!

Nem értem mit furcsállsz a Vauxhall kapcsán, mivel az is a GM márkája, az is az Opel-hez tartozik 1:1-ben (keress rá pl a Buick Regal-ra az egy Insignia). A General Motors meg az egyik legrégebbi autóipari cég az USA-ban, emiatt sem német az Opel. Ez kicsit olyan mint a Skoda vagy a Seat esete... Azok Német, Cseh vagy Spanyol autók? Sőt, a Toyota Yaris Japán, Renault Thalia Francia, Opel Antara? Vannak kooperációk (pl Geo Metro, Toyota Aygo, Renault Traffic és sorolhatnám), meg van amit helyén kell kezelni. 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok, 

Hátsó tengelyen szeretném cserélni a tárcsát és betétet. A féknyereg tartót rögzítő két csavart egyszerűen nem tudom megmozdítani. Az egyik fejének már kampó is van. 

Hol tudnék ilyen csavart beszerezni? Illetve milyen is ez pontosan, mert nem nagyon találom.....

Köszi

 

 

Link to comment
Megosztás:

19 perce, Maverick087 írta:

Sziasztok, 

Hátsó tengelyen szeretném cserélni a tárcsát és betétet. A féknyereg tartót rögzítő két csavart egyszerűen nem tudom megmozdítani. Az egyik fejének már kampó is van. 

Hol tudnék ilyen csavart beszerezni? Illetve milyen is ez pontosan, mert nem nagyon találom.....

Köszi

 

 

http://ecat24.com/opel/catalog/part/1/8/380/4312/26746,26745,26734/

15-ös számú csavar

Szerintem bontóban próbáld meg mert nem hétköznapi csavar.

Itt a 8-as

https://www.gmpartsonline.net/oem-parts/gm-caliper-mount-bolt-93179162

GM93179162 ez a száma

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

On ‎2017‎.‎04‎.‎04‎. at 19:08, Veritas írta:

Szia!

Bocsánat, hogy csak most írok.

Volt:

Olajcsere, gyűrűzés, siklócsapágy, hengerfej-síkolás+tömítés, kartel tömítés, szelepcsiszolás, szimering, szelepfedél tömítés, bal első lengőkar, jobb első stabi pálca, hátsó szilent, fényszóró polír, fék-kuplung pedál gumi (eredeti opel 3000-ert, hogy rohadna meg!), műszaki, vezérléscsere vízpumpával. kb. 220e.

Most a hátsó sárhányót szeretném glettelni, alvázvédőzni, festeni, mert kirozsdásodik, meg az első lökhárítóm feladta egy őznek köszönhetően. (alul kiugrott, csak a felső résznél tartja. Az két oldalsó fül kiszakadt.. Erre van valakinek ötlete? Én hőálló szilikon fonott kábelkötegelőt gondoltam felragasztani FBS-el, megy egy rozsdamentes L profillal, házi-tuning gyanánt. Úgyse látszik, és nem kell a fül hegesztése miatt festeni.

Köszi! Akkor felétek elég olcsón dolgoznak. :)

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 04. 03. at 19:37, norbee80 írta:

Sziasztok!

Találkozott már valaki olyan hibajelenséggel, hogy kb 2400-as fordulatig ha kicsit is nagyobb gázt adok, akkor rángat, egy pillanatra (vagy kettőre :) kihagy a motor. Ezt a dolgot minden fokozatban képes csinálni az autó. Amikor meg lett véve, akkor nagyon néha és csak kimondottan kis fordulaton (1300-1400) jött elő ez a probléma, de mostanra egyre erőteljesebben jelentkezik. Gyertya lett cserélve, de a hiba továbbra is fent áll. Ennek hatására vagy következményeként c0256-os hiba kód is volt, valamint a 4-es hengerre adott égéskimaradás hibát.

Remélem valaki találkozott ilyen hibával, vagy van ötlete, hogy mi lehet a gond.

Sziasztok!

Ha valakinek hasonló hibajelensége lenne: Trafó hiba okozta.

Ezzel kapcsolatban kérdezném, aki már cserélt trafót, hogy milyen márkát érdemes venni?

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

2003-as Z14XE motoros Astrámon a következő hibajelenségeket tapasztalom:

- Indítás után (akár melegen is rövid állás után) a motor üresen felpörgethető, de ha menni kéne, kb 10mp-ig hiába nyomom a gázt, csak fullad a motor.

- Intenzívebb gyorsítás alatt hörög a motor, nem húz úgy, mint régen.

- A Futó Gábor-féle BC szerint a fogyasztásom drasztikusan megnőtt (11L feletti átlagot ír), a valóságban is nőtt, de jóval kisebb mértékben (kb 8L)

- A következő hibajelenségek az üzemanyagszint csökkenésével arányosan egyre inkább jelentkeznek:

  1. Hosszú kigyorsításkor a végén kihagy, berángat a motor, mintha elfogyna a benzin (teli tanknál 80-tól kb 130-nál, negyednél már 100 körül, a jelzőlámpa kigyulladásakor már városi forgalomban is)
  2. Balra kanyarodáskor kihagy a motor (kb fél tanknál kezdődik, negyed tanknál már sávváltásnál is)
  3. 20-30km-rel az ü.a. lámpa kigyulladása után egyenes úton egyenletes 40km/h-nál a motor erőtlen, hörög, a fogyasztásmérő 25-30L-t mutat; kinyomva a kuplungot a motor szépen felpörög, visszaengedve viszont lassul.

Én üzemanyag mennyiség vagy nyomás problémára gyanakszom. Azt szeretném megkérdezni, hogy a szivattyún kívül más (pl cső, szűrő, szennyeződés) is okozhat ilyen problémát? Miért függ a dolog a benzinszinttől?  A tankba már belenéztem, van benne szemét, de inkább fémesen csillogó valamik úszkálnak az alján, Miből kophattak le azok? Azt a fehér "köcsögöt", amibe a szivattyú a házzal együtt bele van pattintva, és ami a szintadót is tartja, hogyan jön ki a tankból (a befolyó csövet szeretném kitakarítani)? A nyomásszabályzót hol találom ezen a motorkódú autón? Létezhet, hogy csak 2 ü.a. cső jön előre: egy az evaporátorhoz, egy az injektorcsőhöz, visszafolyó vezeték pedig nincs?

Előre is köszönöm a válaszokat!

Zoli

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok car társak!

Szeretném kikérni a véleményeteket a problémámmal kapcsolatban.
Szupersűrítve: 255.000 km van a 2002 1.4 X14XE Njoy-omban, amit kb fél éve nem használok jóformán sosem, mert céges autót kaptam.


A problémám annyi, hogy "ha nem használom minek van alapon" el szeretném adni szegényt, de kérdés, hogy csináltassam-e meg (haver a szerelő) és próbáljam meg normál áron értékesíteni, vagy hagyjam a fenébe és nyomott áron passzoljam? :confused:
Úgy gondolom, hogy jelenlegi mivoltában 380.000 Ft-ot kérnék érte :confused:
1 teles téli és 1 nyaras nyári gumikkal irmscher (ronal) felnivel 195/60/15 4X100

Az alábbi műszaki állapotban van:

Astra G 1.4 Njoy 2002 (Z14XE) 255.000 Km
Kissé már leharcolt, sokat futott, utcán tartott, dohányzó férfi tulajdonostól :)

 
214.000 km-nél (5éve) Komplett nagy generál + kuplung szett csere (gyertya kerámia része levált, szétverte az 1-es hengert)
 
Elvégzett javítások:
Blokk felfúrás, új túlméretes dugattyúk + gyűrűk, szelepfészek marás, új kipufogó szelepek, új szelepvezetők, új szelepszár szimeringek, új hidrotőkék, új hajtókarcsapágyak, főtengely köszörülés, új főtengely csapágyak, új főtengely szimeringek
 
221.000 km nél (3éve) komplett első-hátsó futómű felújítás/csere (új első-hátsó gátlók, új toronycsapágyak, új gömbfejek, új szilentek, új kutyacsontok új hátsó rugók)
Nincs ültetve
 
 
Gyengeségei
Vezérmű (szíjas) cseréje időszerű volna
Olajcsere időszerű volna
Hátsó (dob) fékek cseréje időszerű volna
Toronycsapágyak cserére szorulnak
Kipufogó flexicső harisnya szakad, cserére szorul
 
 
1es fokozatot olykor nehezen veszi (váltó kulissza kopott)
Klíma nem működik (gyerek miatt 3éve nem használjuk, gáz elszökött  )
Check engine ON (EGR hibás, ledugózva, ki kell programozni ECU ból)
 
Első lökhárító több helyen sérült, cserére szorul 
Ködlámpák tartófülei sérültek, (nem mozognak)
Kormány bőrözése megsemmisült
Jobb hátsó ajtón enyhe horpadás
Bal külső tükör nem fűt
Jobb fényszoró magasságállítása nem működik
Középkonzol kijelzője nem működik
Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, Gonczgabi írta:

Sziasztok car társak!

Szeretném kikérni a véleményeteket a problémámmal kapcsolatban.
Szupersűrítve: 255.000 km van a 2002 1.4 X14XE Njoy-omban, amit kb fél éve nem használok jóformán sosem, mert céges autót kaptam.

 

Szerintem Te már tudod a választ!

Megerősítést vársz?

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 04. 08. at 19:15, gezoli írta:

http://ecat24.com/opel/catalog/part/1/8/380/4312/26746,26745,26734/

15-ös számú csavar

Szerintem bontóban próbáld meg mert nem hétköznapi csavar.

Itt a 8-as

https://www.gmpartsonline.net/oem-parts/gm-caliper-mount-bolt-93179162

GM93179162 ez a száma

Nem akarok hülyeségeket írni, de mi ebben az annyira különleges? Olyan, mintha recés alátéttel lenne egybeöntve a csavarfej. Lehetne nézni - tényleg Opel-bontóban, ámde mi van akkor, ha símán csak egy M10-es van betéve a helyére - a fej alatt egy rugós alátéttel megspékelve. Hiszen stratégiailag csupán a féknyerget lenne hivatott megtartani. Ott meg aztán - szerintem tök mindegy! Régen sem voltak ilyen "spéci"  - meg a mindenféle hülye alakú és fejű - csavarok, és mégis elment vele a kocsi.

Sokszor csakis azért vannak az ilyen dolgok kitalálva, hogy nagyon speciális szerszám kelljen hozzá, így ne lehessen utcán, sufniban - csak a szakszervízében - javítani és javíttatni. Egy átlagos autót-szerető és autót-szerelő ember nem szerez be mindenféle hülye csavarokhoz mindenféle hülye profilú és alakú csavarhúzót vagy dugókulcsot ...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.