Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

On 10/6/2017 at 9:49, triump írta:

Sziasztok!! Nem e tudná megmondani valaki, vagy nem e járt már valaki úgy, hogy egy oldalra elkezdett a z irány jelző gyorsan kattogni, mintha kimenne az egyik izzó! Na de van mikor be be ugrik és megy.  Aztán megint gyors kattog, utána egy jó, de ez nem csak elől alszik el, ha nem totál nem megy baloldalt olyankor! De jobbra szuper! Ezt csak balra csinálja! Nő vagyok, de ha egy relé csere lenne, azt én is kicserélném, szerintem, mert azt tudom merre találom a biztosítékokat, csak hol az a vacak relé, ha egyáltalán relé problema lenne! 

Ugyanezt játszotta nekem is, ki kell cserélni a relét.

A két oldalnak külön reléje van, ezért tud "féloldalasan" elromlani.

Van GM szám alapján 4-5000 Ft-ért relé, de általánosat is lehet kapni bele kb 1500 Ft-ért, mivel szabványos a mérete és bekötése, egy segítőkész eladó ki tudja neked keresni.

Az utastérben a kis tároló rekesz mögötti biztosítéktáblán van a két relé, egymás mellett, ha jól emlékszem sárga színű a burkolatuk.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

3 órája, Krajcso írta:

Ugyanezt játszotta nekem is, ki kell cserélni a relét.

A két oldalnak külön reléje van, ezért tud "féloldalasan" elromlani.

Van GM szám alapján 4-5000 Ft-ért relé, de általánosat is lehet kapni bele kb 1500 Ft-ért, mivel szabványos a mérete és bekötése, egy segítőkész eladó ki tudja neked keresni.

Az utastérben a kis tároló rekesz mögötti biztosítéktáblán van a két relé, egymás mellett, ha jól emlékszem sárga színű a burkolatuk.

És én éppen ezt említettem itt fel - valamelyik napon. Az Opelbe az "eredeti" gyári relé 4450 Ft (a külső-Váci úti Láng autósboltban), miközben persze simán meg lehetne venni bármely elektronikai alkatrészboltban is - és az valójában UGYANOLYAN RELÉ - 445 forintért! Én például a multkor - egyből kettőt vettem.

Az egyetlen eltérés talán az rajta, hogy az olcsóbbik relének van egy csavarozható szerelő-füle. Ám mit lehetne erre mondani?
A gyakorlatban funkcionálisan megfelel, a régi relé foglalatába meg simán belefér, és ami a nagyon lényeges - valójában úgyse látszik, ámde mégis működik. Ha viszont az valakinek nem tetszene, akár vasfűrésszel le is vághatja a fület.
Attól még a RELÉ RELÉ MARAD.ld-12p-rele-12v-40a-676370-8811_img.jpg

Link to comment
Megosztás:

Nekem olyan gondom lenne, hogy az ABS bekapcsol néha megálláskor, 5-10 km/h körül. Szóval éppen mielőtt megállna a kocsi. Az mindegy, hogy egy lendületesebb fékezés végén  vagy araszoláskor a dugóban. Sajnos a probléma, hogy csak néha csinálja,van amikor napokig semmi aztán lehet hogy egymás után három fékezésnél is. Hibakód nincs. Abs ettől függetlenül jól működik. Műszerfalon nem világít a lámpa. Találkozott már valaki ilyesmivel?

Módosítva : scivok
Link to comment
Megosztás:

25 perce, scivok írta:

Nekem olyan gondom lenne, hogy az ABS bekapcsol néha megállákor, 5-10 km/h körül. Szóval éppen mielőtt megállna a kocsi. Az mindegy, hogy egy lendületesebb fékezés végén  vagy araszoláskor a dugóban. Sajnos a ptobléma, hogy csak néha csinálja,van amikor napokig semmi aztán lehet hogy egymás után három fékezésnél is. Hiba kód nincs. Abs ettől függetlenül jól működik. Műszerfalon nem világít a lámpa. Találkozott már valaki ilyesmivel?

Párszor már nálam is előfordult. Nem tudom az okát.

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 10. 06. at 21:35, gedikart írta:

Igen, mérettem, 1 bar különbség van a legerősebb és a leggyengébb henger között. Az 1-es majdnem 17 bar, az utolsó pedig közel 16 bar. A kompresszió-végnyomásnál pontosabb a veszteség mérés. Inektor.hu-n van róla cikk. Állítólag ez túl nagy érték, hozzáteszem a gyári is 17 bar, de ha síkolták a hengerfejet, akkor ugye a nyomás nő, és ha egyszer hozzányúlnak, akkor már nem lesznek 100%-osan gyáriak az értékek, és változhat az amúgy is alacsony alapjárat-szabályozás. Alapjáraton max 13%-ot nyit ki a fojtószelep, ha ennél csak kicsivel több kell a fogyasztói terhelés miatt, akkor nem tudja normálisan korrigálni az ECU.

A pillangószelep nyit 13%-ra vagy az alapjárati motor?

Nem úgy működik ez az egész, hogy nyomod a gázpedált, húzod a bowdent (nálam), nyílik a pillangószelep aminek helyzetéről a potenciométer ad infot az ECU-nak? 

Ha alapjáraton megy az autó a pillangószelep zárt pozícióban van, és az alapjárati motor engedi a levegőt. 
Az op-com is 0%-ot hoz TPS signal-ra ha nem érek a gázpedálhoz...
 

Módosítva : Maverick087
Link to comment
Megosztás:

Két év távlatából úgy rémlik, hogy a fojtószelep helyzete amit írtam. Nálam nincs külön alapjárati motor, az ECU infói között van egy ilyen is: Calculated Throttle Position, ez soha nem éri el a nulla értéket alapjáraton működtetve.

Módosítva : gedikart
Link to comment
Megosztás:

2 órája, gedikart írta:

Két év távlatából úgy rémlik, hogy a fojtószelep helyzete amit írtam. Nálam nincs külön alapjárati motor, az ECU infói között van egy ilyen is: Calculated Throttle Position, ez soha nem éri el a nulla értéket alapjáraton működtetve.

Bonyolult de nagyon! Régebben bezzeg -  megoldották egy mezei hernyócsavarral - a fojtószelep kissé kinyitásával ....

Link to comment
Megosztás:

Így van, felépítésében eltérő az X-es és a Z-s motor alapjárat-szabályozása. Az X-es motornál ugye bowdenes gázpedál van, ami mechanikusan, a gázpedál lenyomásának arányában mozgatja a fojtószelepet. Ezeknél a motoroknál az alapjárat szabályozása alapjárati motoron keresztül történik, ami egy elektromos működtetésű megkerülő szelep tulajdonképpen. Z-s motoroknál viszont "drive by wire" rendszerű a gázadagolás, azaz nincs gázbowden, hanem a gázpedál lenyomásával egy potenciométert mozgatsz, ami jelet ad egy, a fojtószelepnél elhelyezett elektromotornak, és ez mozgatja magát a szelepet. Mivel a fojtószelep már önmagában is elektromos mozgatású, ezért az alapjárat szabályozásához ennél a motornál nincs szükség egy külön elektromos mozgatású megkerülőszelepre (úgy is mint alapjárati motor), hanem az alapjárat vezérlés magát a fojtószelepet nyitogatja, ahogy gedikart is írta.

  • Like 1
  • Köszi! 2
Link to comment
Megosztás:

7 perce, L.Fazakas írta:

Bonyolult de nagyon! Régebben bezzeg -  megoldották egy mezei hernyócsavarral - a fojtószelep kissé kinyitásával ....

Régen minden jobb volt? :-)

Az a helyzet hogy változtak a követelmények... a hernyócsavar mindenképpen egyszerűbb megoldás, de az autógyáraknak nem érdekeük hogy egyszerű autókat gyártsanak, hiszen akkor senki nem vinné szervizbe ha otthon is meg lehet javítani, ellenben érdekük hogy környezetbarát, keveset fogyasztó autókat készítsenek, ezt pedig hernyócsavarral nem lehet megoldani, mitöbb elektromos gázszabályozással is egyre kevésbé, egyre inkább az elektromosságé a jövő.

Link to comment
Megosztás:

1 perc, tgabika76 írta:

Régen minden jobb volt? :-)

Az a helyzet hogy változtak a követelmények... a hernyócsavar mindenképpen egyszerűbb megoldás, de az autógyáraknak nem érdekeük hogy egyszerű autókat gyártsanak, hiszen akkor senki nem vinné szervizbe ha otthon is meg lehet javítani, ellenben érdekük hogy környezetbarát, keveset fogyasztó autókat készítsenek, ezt pedig hernyócsavarral nem lehet megoldani, mitöbb elektromos gázszabályozással is egyre kevésbé, egyre inkább az elektromosságé a jövő.

Magyarázhatod neki! Szegénykém leragadt az 50-es évek technológiájánál.

Link to comment
Megosztás:

16 perce, L.Fazakas írta:

Bonyolult de nagyon! Régebben bezzeg -  megoldották egy mezei hernyócsavarral - a fojtószelep kissé kinyitásával ....

Most is ott a hernyócsavar több motornál, lehet is tekergetni, a motorvezérlő a léptető motorral ( ahol van) majd szépen elveszi a levegőt amit pluszban adtál neki. Vagy átírod az alapjárati fordulatszámot az ECU-ban, és semmit nem kell tekergetni. De minek?

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 10. 09. at 17:37, L.Fazakas írta:

És én éppen ezt említettem itt fel - valamelyik napon. Az Opelbe az "eredeti" gyári relé 4450 Ft (a külső-Váci úti Láng autósboltban), miközben persze simán meg lehetne venni bármely elektronikai alkatrészboltban is - és az valójában UGYANOLYAN RELÉ - 445 forintért! Én például a multkor - egyből kettőt vettem.

Az egyetlen eltérés talán az rajta, hogy az olcsóbbik relének van egy csavarozható szerelő-füle. Ám mit lehetne erre mondani?
A gyakorlatban funkcionálisan megfelel, a régi relé foglalatába meg simán belefér, és ami a nagyon lényeges - valójában úgyse látszik, ámde mégis működik. Ha viszont az valakinek nem tetszene, akár vasfűrésszel le is vághatja a fület.
Attól még a RELÉ RELÉ MARAD.ld-12p-rele-12v-40a-676370-8811_img.jpg

A különbség az, hogy a "bóti" relé nem megy át az autóipari minőségügyi rendszeren, a kvázi "autóalkatrész relé" meg igen...

Link to comment
Megosztás:

14 órája, gezoli írta:

Magyarázhatod neki! Szegénykém leragadt az 50-es évek technológiájánál.

Nagy tévedés! De felemlegetni persze lehet. Aki pedig fafejű - az a régi dolgokat már úgysem érti meg.

Nálam az viszont tényleg - és még mindig - a '70-es évek technológiája (vagy talán régebbi), hogy például az Opelek hűtőventilátorának fordulatszám-szabályozása a mai napig sima mezei huzalellenállásos feszültség-osztóval történő! Mintha a tirisztort, vagy más - már sokkal modernebb félvezetőt (és véle elektronikát) még nem ismernék az Opelt gyártó svábok.
Nekem egyszer letörött az egyik ellenállás lába (gondolom - a rázkódástól) így utána nem pörgette rendesen a ventit. A légkondiból persze ezért simán kifőtt a lé! Háromszor kellett szervizben újratöltetni, mire aztán végre rájöttek (az Opel Dunában), hogy ajajj - ott biza a nagy-ventilátor lenne a beteg .... és végül azt cserélték. Holott - bőven elég lett volna az ellenállás lábát - a helyére visszaforrasztani ...

Módosítva : L.Fazakas
Link to comment
Megosztás:

On 2017. 10. 10. at 21:19, outsider írta:

A különbség az, hogy a "bóti" relé nem megy át az autóipari minőségügyi rendszeren, a kvázi "autóalkatrész relé" meg igen...

Ez CSAK egy sima relé! Ha szerencsénk van, még tán a gyártója is ugyanaz a cég!
Az hogy nekem jelenleg egy Dacia (vagy talán Lada?) fémházas és "füles" relé van a biztosíték-dobozban az eredeti, de végleg tönkrement helyett az ablaktörlő ütemvezérlőjében - és nem igazán változtat ám semmit se a működésen!  - Csak működik - "oszt jónapot!"

Nehogy má bemeséld nekem, hogy egy vizsgázatlan relé sokkal gagyibb, mint a "minősített"!  Nálam a Relé - relé. Egykutya mind. Elektronikai alkatrész ....
Én nem szenvedek rangkórságban, hogy az autómba CSAKIS eredetit, no meg - csak a hiteleset, a mindenféle hatósági minőség-vizsgáztatottat.
Az első szélvédőmet - mikor kicserélték - 80 ezerért eredeti Opel üveget tettek bele. Az azóta sajnos ugyanúgy kagylós lett, miután kapott itt-ott néhány kavicsot, mint mondjuk a nála sokkal olcsóbban megvehető - kb. 10 ezerért - (a Szállás utcai Szélvédő Centrumban) lett volna!

Módosítva : L.Fazakas
Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, L.Fazakas írta:

Ez CSAK egy sima relé! Ha szerencsénk van, még tán a gyártója is ugyanaz a cég!
Az hogy nekem jelenleg egy Dacia (vagy Lada) fémházas és "füles" relé van a biztosíték-dobozomban az eredeti, de végleg tönkrement helyett az ablaktörlő ütemvezérlőben - nem igazán változtat ám semmit se a működésen!  - Működik - "oszt jónapot!"

Nehogy má bemeséld nekem, hogy egy vizsgázatlan relé sokkal gagyibb, mint a "minősített"!  Nálam a Relé - relé. Egykutya mind. Elektronikai alkatrész ....
Én nem szenvedek rangkórságban, hogy az autómba CSAKIS eredetit, no meg - csak a hiteleset, a mindenféle hatósági minőség-vizsgáztatottat.
Az első szélvédőmet - mikor kicserélték - 80 ezerért eredeti Opel üveget tettek bele. Az azóta sajnos ugyanúgy kagylós lett, miután kapott itt-ott néhány kavicsot, mint mondjuk a nála sokkal olcsóbban megvehető - kb. 10 ezerért - (a Szállás utcai Szélvédő Centrumban) lett volna!

Azért a mokolást meg kóklerkedést az autóipari szabványoknak való megfeleléssel ne mossuk össze. A kér relé lehet ránézésre mindenben ugyan az aztán ennyi. Sőt, még a működésük is lehet hasonló. De egy ISO TS szabványrendszer szerint jóváhagyott és gyártott alkatrész és egy rá nagyon hasonlító valami relé, nagyon más világ. csak a nagyobb volumenű részek: szerinted egy valahol kisiparilag összerakott relére készül tartóssági teszt? Éghetőségi teszt? Hő-sokk teszt? Vizsgálja bárki, hogy a használt alapanyagok összetétele és pl egy relénél a felületi bevonatok vagy a kontaktok alapanyaga és gyártási technológiája mennyire tudatosan irányított és felügyelt/kontrollált? Autóiparban minden lépés szigorúan koordinált és előre leszabályozott előírás szerűen történik. Ettől még lehet jobba a nem autóipari relé? Lehetséges. De nagyobb az esélye annak hogy nem jobb. Abba meg ugye ne menjünk bele, hogy egy beégő kontakt vagy egy winkelről leváló felületbevonat  miatti korrózió mennyire nem jó az elektromos rendszernek. 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

22 perce, Janó32 írta:

Azért a mokolást meg kóklerkedést az autóipari szabványoknak való megfeleléssel ne mossuk össze. A kér relé lehet ránézésre mindenben ugyan az aztán ennyi. Sőt, még a működésük is lehet hasonló. De egy ISO TS szabványrendszer szerint jóváhagyott és gyártott alkatrész és egy rá nagyon hasonlító valami relé, nagyon más világ. csak a nagyobb volumenű részek: szerinted egy valahol kisiparilag összerakott relére készül tartóssági teszt? Éghetőségi teszt? Hő-sokk teszt? Vizsgálja bárki, hogy a használt alapanyagok összetétele és pl egy relénél a felületi bevonatok vagy a kontaktok alapanyaga és gyártási technológiája mennyire tudatosan irányított és felügyelt/kontrollált? Autóiparban minden lépés szigorúan koordinált és előre leszabályozott előírás szerűen történik. Ettől még lehet jobba a nem autóipari relé? Lehetséges. De nagyobb az esélye annak hogy nem jobb. Abba meg ugye ne menjünk bele, hogy egy beégő kontakt vagy egy winkelről leváló felületbevonat  miatti korrózió mennyire nem jó az elektromos rendszernek. 

Részben egyet értek az előttem szóloval, részben pedig nem. Hosszasan lehetne vitatkozni erről. Nem csak a relék kapcsán, de sok minden egyéb más kapcsán. ( vezérmű szíjj, csapágyak, feszítők stb. árkülönbségek). Nem igazán gondolom, hogy különbségnek kellene lennie relé és relé között, ha a feladatát ellátja. Az már persze megint egy másik kérdés, hogy helyettesítő alkatrészről van-e szó, vagy gyárilag oda valóról. Tény és való, hogy akármilyen alkatrészt, legfőképpen elektromosat nem feltétlen jó beletenni egy olyan rendszerbe mindenféle előzetes mérés, teszt, vagy nyúzópróba nélkül, ami nem oda való. Nem bírja a terhelést, nem bírja a hősokkot stb. Mindezek által az alkatrészgyártók adott típushoz mérten, annak megfelelő szabványok szerint gyártják azt a gyári, vagy a gyárival megeggyező minőségű csere vagy pótalkatrészt. Ezt pedig bőven kihasználják, és szépen megkérik az árát. Még akkor is ha a másik "mezei" relé esetlegesen ugyan abban a gyárban, ne adj isten ugyan abba a műszakban készül, csak az egyikre rányomják, hogy GM a másikra meg nem nyomnak semmit. De emlegethetnénk az OP-COM klónokat stb. Ezeket mindenki tudja, hogy rizikó használni, hallani sajnos ilyen olyan problémákról.

Viszont azzal sem értek egyet, amit Janó32 márkatárs említett, hogy "Autóiparban minden lépés szigorúan koordinált és előre leszabályozott előírás szerűen történik." Ha ez valóban így lenne, akkor a rengeteg visszahívásnak nem kellene megtörténnie, illetve a Dízel botránynak sem kellene megvalósulni.

Azért az tény és való, hogy az autó egy FEGYVER is lehet, főleg ha egy relé miatt elszáll valami 130-nál a pályán......

Valahogy úgy van ez, mint a versikében: 

Egy szög miatt a patkó elveszett.
A patkó miatt a ló elveszett.
A ló miatt a lovas elveszett.
A lovas miatt a csata elveszett.
A csata miatt az ország elveszett.
Máskor verd be jól a patkószeget!

 

Módosítva : Handbrake
Link to comment
Megosztás:

2 órája, L.Fazakas írta:

Ez CSAK egy sima relé! Ha szerencsénk van, még tán a gyártója is ugyanaz a cég!
Az hogy nekem jelenleg egy Dacia (vagy Lada) fémházas és "füles" relé van a biztosíték-dobozomban az eredeti, de végleg tönkrement helyett az ablaktörlő ütemvezérlőben - nem igazán változtat ám semmit se a működésen!  - Működik - "oszt jónapot!"

Nehogy má bemeséld nekem, hogy egy vizsgázatlan relé sokkal gagyibb, mint a "minősített"!  Nálam a Relé - relé. Egykutya mind. Elektronikai alkatrész ....
Én nem szenvedek rangkórságban, hogy az autómba CSAKIS eredetit, no meg - csak a hiteleset, a mindenféle hatósági minőség-vizsgáztatottat.
Az első szélvédőmet - mikor kicserélték - 80 ezerért eredeti Opel üveget tettek bele. Az azóta sajnos ugyanúgy kagylós lett, miután kapott itt-ott néhány kavicsot, mint mondjuk a nála sokkal olcsóbban megvehető - kb. 10 ezerért - (a Szállás utcai Szélvédő Centrumban) lett volna!

Sőt, egy Dacia vagy Lada relé adott esetben lehet hogy bele se kerülhetne egy Opelbe gyárilag...

Azt hogy te mit teszel bele, az meg a te dolgod.

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, Handbrake írta:

Részben egyet értek az előttem szóloval, részben pedig nem. Hosszasan lehetne vitatkozni erről. Nem csak a relék kapcsán, de sok minden egyéb más kapcsán. ( vezérmű szíjj, csapágyak, feszítők stb. árkülönbségek). Nem igazán gondolom, hogy különbségnek kellene lennie relé és relé között, ha a feladatát ellátja. Az már persze megint egy másik kérdés, hogy helyettesítő alkatrészről van-e szó, vagy gyárilag oda valóról. Tény és való, hogy akármilyen alkatrészt, legfőképpen elektromosat nem feltétlen jó beletenni egy olyan rendszerbe mindenféle előzetes mérés, teszt, vagy nyúzópróba nélkül, ami nem oda való. Nem bírja a terhelést, nem bírja a hősokkot stb. Mindezek által az alkatrészgyártók adott típushoz mérten, annak megfelelő szabványok szerint gyártják azt a gyári, vagy a gyárival megeggyező minőségű csere vagy pótalkatrészt. Ezt pedig bőven kihasználják, és szépen megkérik az árát. Még akkor is ha a másik "mezei" relé esetlegesen ugyan abban a gyárban, ne adj isten ugyan abba a műszakban készül, csak az egyikre rányomják, hogy GM a másikra meg nem nyomnak semmit. De emlegethetnénk az OP-COM klónokat stb. Ezeket mindenki tudja, hogy rizikó használni, hallani sajnos ilyen olyan problémákról.

Viszont azzal sem értek egyet, amit Janó32 márkatárs említett, hogy "Autóiparban minden lépés szigorúan koordinált és előre leszabályozott előírás szerűen történik." Ha ez valóban így lenne, akkor a rengeteg visszahívásnak nem kellene megtörténnie, illetve a Dízel botránynak sem kellene megvalósulni.

Azért az tény és való, hogy az autó egy FEGYVER is lehet, főleg ha egy relé miatt elszáll valami 130-nál a pályán......

Valahogy úgy van ez, mint a versikében: 

Egy szög miatt a patkó elveszett.
A patkó miatt a ló elveszett.
A ló miatt a lovas elveszett.
A lovas miatt a csata elveszett.
A csata miatt az ország elveszett.
Máskor verd be jól a patkószeget!

 

A legtöbb olvadó-késes bizti a kínai ipar remeke, lehet hogy nem mi tettük be az autóba hanem az előző tulaj és alig hiszem hogy mindenki kicseréli az összeset főleg hogy nem is látni rajta ki a gyártó. Mivel ez elég fontos biztonsági elem, innentől kezdve lehet ugyan aggódni hogy mi kitől származik milyen szabvány szerint, de szerintem felesleges. A másik amit mondasz, elég sokan dolgoznak beszállító cégnél ahol különböző részeket, alkatrészeket stb raknak össze elméletileg szigorú szabvány alapján. De azért tudnának mesélni. Ha nincs meg a darabszám simán vissza szedik a már kidobott selejtet nézzük már át még egyszer. 

Link to comment
Megosztás:

1 óra, Handbrake írta:

Részben egyet értek az előttem szóloval, részben pedig nem. Hosszasan lehetne vitatkozni erről. Nem csak a relék kapcsán, de sok minden egyéb más kapcsán. ( vezérmű szíjj, csapágyak, feszítők stb. árkülönbségek). Nem igazán gondolom, hogy különbségnek kellene lennie relé és relé között, ha a feladatát ellátja. Az már persze megint egy másik kérdés, hogy helyettesítő alkatrészről van-e szó, vagy gyárilag oda valóról. Tény és való, hogy akármilyen alkatrészt, legfőképpen elektromosat nem feltétlen jó beletenni egy olyan rendszerbe mindenféle előzetes mérés, teszt, vagy nyúzópróba nélkül, ami nem oda való. Nem bírja a terhelést, nem bírja a hősokkot stb. Mindezek által az alkatrészgyártók adott típushoz mérten, annak megfelelő szabványok szerint gyártják azt a gyári, vagy a gyárival megeggyező minőségű csere vagy pótalkatrészt. Ezt pedig bőven kihasználják, és szépen megkérik az árát. Még akkor is ha a másik "mezei" relé esetlegesen ugyan abban a gyárban, ne adj isten ugyan abba a műszakban készül, csak az egyikre rányomják, hogy GM a másikra meg nem nyomnak semmit. De emlegethetnénk az OP-COM klónokat stb. Ezeket mindenki tudja, hogy rizikó használni, hallani sajnos ilyen olyan problémákról.

Viszont azzal sem értek egyet, amit Janó32 márkatárs említett, hogy "Autóiparban minden lépés szigorúan koordinált és előre leszabályozott előírás szerűen történik." Ha ez valóban így lenne, akkor a rengeteg visszahívásnak nem kellene megtörténnie, illetve a Dízel botránynak sem kellene megvalósulni.

Azért az tény és való, hogy az autó egy FEGYVER is lehet, főleg ha egy relé miatt elszáll valami 130-nál a pályán......

Valahogy úgy van ez, mint a versikében: 

Egy szög miatt a patkó elveszett.
A patkó miatt a ló elveszett.
A ló miatt a lovas elveszett.
A lovas miatt a csata elveszett.
A csata miatt az ország elveszett.
Máskor verd be jól a patkószeget!

 

 

6 perce, zotya975 írta:

A legtöbb olvadó-késes bizti a kínai ipar remeke, lehet hogy nem mi tettük be az autóba hanem az előző tulaj és alig hiszem hogy mindenki kicseréli az összeset főleg hogy nem is látni rajta ki a gyártó. Mivel ez elég fontos biztonsági elem, innentől kezdve lehet ugyan aggódni hogy mi kitől származik milyen szabvány szerint, de szerintem felesleges. A másik amit mondasz, elég sokan dolgoznak beszállító cégnél ahol különböző részeket, alkatrészeket stb raknak össze elméletileg szigorú szabvány alapján. De azért tudnának mesélni. Ha nincs meg a darabszám simán vissza szedik a már kidobott selejtet nézzük már át még egyszer. 

Egyik vezető autóipari beszállító minőségügyi mérnöke vagyok.
Vannak azért elméletek. Egyik termékről lehagyom a logót a másikról meg nem?! Tehát ezt hogy? 
Ha Te bemész egy boltba és veszel két ugyanolyan alkatrészt, tényleg ugyanolyat, sztem nem arra kéne következtetned, hogy 
két fajta termelési struktúra és minőségpolitikai alapján gyártódik az alkatrész ugyanabban a műszakban, hanem pl. a kedves eladó talált egy nagyon olcsó, hamisított terméket áruló forrást. 

Selejtet kiküldeni a vevőnek? Minek? Fölösleges kockáztatni! Hogy megöljön téged a reklamációs költségekkel ( utazás, válogatási költség, utómunkálási költség - ha lehet, selejtezési költség) majdnem annyi erő és anyagi forrást vesztesz mintha megcsináltad volna normálisan.
 

Diesel botrány - egy szó - politika 
Amíg politikai vagy egyéb hozzá nem értő szinten fogalmazzák meg pl. az emissziós kibocsátási határértékeket, addig az autók tovább fognak bonyolódni, drágulni. A fejlesztőmérnök csapat pedig durván vakarja a fejét, hogy milyen "legális" megoldásokat kéne alkalmazni a megoldásra és mikor prezentálják, hogy nem lehet, a főnök csak azt mondja "legyen meg".
 

Link to comment
Megosztás:

4 perce, Maverick087 írta:

 

Egyik vezető autóipari beszállító minőségügyi mérnöke vagyok.
Vannak azért elméletek. Egyik termékről lehagyom a logót a másikról meg nem?! Tehát ezt hogy? 
Ha Te bemész egy boltba és veszel két ugyanolyan alkatrészt, tényleg ugyanolyat, sztem nem arra kéne következtetned, hogy 
két fajta termelési struktúra és minőségpolitikai alapján gyártódik az alkatrész ugyanabban a műszakban, hanem pl. a kedves eladó talált egy nagyon olcsó, hamisított terméket áruló forrást. 

Selejtet kiküldeni a vevőnek? Minek? Fölösleges kockáztatni! Hogy megöljön téged a reklamációs költségekkel ( utazás, válogatási költség, utómunkálási költség - ha lehet, selejtezési költség) majdnem annyi erő és anyagi forrást vesztesz mintha megcsináltad volna normálisan.
 

Diesel botrány - egy szó - politika 
Amíg politikai vagy egyéb hozzá nem értő szinten fogalmazzák meg pl. az emissziós kibocsátási határértékeket, addig az autók tovább fognak bonyolódni, drágulni. A fejlesztőmérnök csapat pedig durván vakarja a fejét, hogy milyen "legális" megoldásokat kéne alkalmazni a megoldásra és mikor prezentálják, hogy nem lehet, a főnök csak azt mondja "legyen meg".
 

Hát annyira nem vagyok bent a dolgokban de az öcsém nemrég volt kint céges autóval 3 emberrel Németországban, pár rolóvisszahúzó motort cseréltek nemtom milyen autókban reklamáció miatt. Maga a tényleges munka a gyárban fél óra volt, ezért kiküldtek 4 embert fizették a bérüket, a szállást, útiköltséget, kaját ésatöbbit.  Azt mondja már akkor biztos volt benne hogy nem lesz jó amikor beszerelésre került. De általában aki feljebb van a ranglétrán az mindíg okosabb. 

Nincs meg a kép, mert behalt egy vinyóm elég sok szerelgetős képpel, de kezembe került kormányösszekötő gömbfej, ugyanazzal a színnel, mérettel, öntési sorjával, de eltérő márkanévvel, árral és minőségi besorolással. A márkanév általában a gumi porvédőn van és nem a fém részegységen.

2666247-20171011-PZZCOt.jpg

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Ingadozó töltés miatt imént lett felújítva a generátorom (csapágycsere, kommutátor felszabályozás, feszültségszabályozó csere) a Z14XEP motoros G Astrámban. Azóta álló helyzetben a kormányt eltekerve az alapjárat leesik kb. 200-at és a motor berezonál, de a kormányt megállítva visszaáll. Kipróbáltam 1250-en tartva a gázpedált, onnan kb. alapjáratig esik vissza a fordulat a kormány mozgatásakor. Az autóvillamos szerelő nem nagyon lát összefüggést a generátor javítással, viszont a jelenség egyértelműen azóta áll fenn. Van valami ötletetek, hogy mi okozhatja ezt?

Köszi,

euvi

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.