Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

2 órája, bubulaci21 írta:

Sziasztok! 

Valaki tapasztalt-e már olyan hibát, hogy a kormány tekerése közben sűrű kottogás hallatszik, de csak melegben, 10 fok körüli hőmérsékletnél semmi, 25 fok melegben már kattog. Toronycsapágy cserélve, de a hiba megmaradt.

Ugyancsak melegebb időben a futőmű felől is fura hangok jönnek elő. Ott szilenteket kell cserélni gondolom... 

Válaszokat előre is köszönöm!!!

Állóhelyzetben történő kormánytekerés közben van a kattogás vagy közben gurul is az autó? Ha gurulás közben, akkor pl. a féltengelycsukló szokott kattogó hangot adni.

Link to comment
Megosztás:

45 perce, Bombero írta:

Állóhelyzetben történő kormánytekerés közben van a kattogás vagy közben gurul is az autó? Ha gurulás közben, akkor pl. a féltengelycsukló szokott kattogó hangot adni.

Álló helyzetben és menet közben is hallani, eső után vagy hidegben nem csinálja....

Link to comment
Megosztás:

7 órája, trassher írta:

Meglazítottam majd levettem a kart rögzítő anyát. Utána levettem a lapátot a karról mert máshogy nem lehet felhajtani ha nyitva a motorháztető. Felhajtott állapotban volt a kar mikor le akartam venni a tengelyről és lecsapódott.

Így már én is jártam,csak az volt a szerencsém hogy betekertem ronggyal a kar végét.Szinte számítottam rá hogy le fogom verni a kart:)

Link to comment
Megosztás:

3 órája, Geopake írta:

Így már én is jártam,csak az volt a szerencsém hogy betekertem ronggyal a kar végét.Szinte számítottam rá hogy le fogom verni a kart:)

Én meg úgy voltam vele hogy ha az előző 4 alkalommal nem csapódott le akkor most sem fog. Valamiből a szélvédősöknek is meg kell élnie ugye. :D

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Szedett már szét valaki Z14XEP szívósort? Baromi kormos belülről és szeretném kitisztítani. Ilyenkor mindenképp kell szívósor tömítést cserélni? 

Továbbá kezd megjelenni a twinport szelepek kopogása, csattogása is, azt hogyan lehet orvosolni?

 

Köszönöm 

Link to comment
Megosztás:

az ékszíj feszítő görgőből milyen márkát szoktatok venni?
ékszíj ContiTech lesz5PK1212 lesz...kinéztem mellette a szettet is 5PK1212K1, de az kicsit drágállom 23e-ért (szíj + feszítő kar görgővel)
szerelőm azt mondta fölösleges a görgő karja, csak a görgő kell, karnak nem lesz soha semmi baja....
így lesz külön a ContiTech szíj és vmi görgőőőő
csak az a kérdés milyen görgő???
cromax-ba van 4 féle (Eu import, Automega, Optimal, Eredeti Opel....2-3-4-7e)..

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, bonat írta:

az ékszíj feszítő görgőből milyen márkát szoktatok venni?
ékszíj ContiTech lesz5PK1212 lesz...kinéztem mellette a szettet is 5PK1212K1, de az kicsit drágállom 23e-ért (szíj + feszítő kar görgővel)
szerelőm azt mondta fölösleges a görgő karja, csak a görgő kell, karnak nem lesz soha semmi baja....
így lesz külön a ContiTech szíj és vmi görgőőőő
csak az a kérdés milyen görgő???
cromax-ba van 4 féle (Eu import, Automega, Optimal, Eredeti Opel....2-3-4-7e)..

Én Automegát vettem.

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 04. 10. at 12:16, Jaszo írta:

Egy kérdés: élesebb kanyarban (körúton)felgyűrődött aszfalton hajlamos a kocsi hátulja kicsit pattogni mintha megmozdulna a hátulja kb 40 km-es tempónál. Ez mennyire normális g Astráról van szó. Elöl állitható futómű van ami teljesen új hátul meg normál igy vettem a gépet ez okozhatja a pattogást? Guminyomás elöl hátul egyforma, 2.3 bar, ha hátul leeresztem 2,1-re-2-re akkor javulna a dolog? (gumicsere óta még nem állitottam be) ez az első autóm szóval még tanuló fázisban vagyok sok mindenben.

Inkább lengéscsillapítóra gondolnék, 2,3 még nem olyan nagy nyomás, hogy ilyet okozzon normál esetben. Érdemes foglalkozni vele, forszírozott helyzetben akár baleset is lehet ilyesmiből, sajnos van tapasztalatom elhanyagolt céges autó jóvoltából. (Esetleg még a gyárinál keményebb hátsó rugó, az első tuningolásból kiindulva.)

Link to comment
Megosztás:

2 órája, koopal írta:

Inkább lengéscsillapítóra gondolnék, 2,3 még nem olyan nagy nyomás, hogy ilyet okozzon normál esetben. Érdemes foglalkozni vele, forszírozott helyzetben akár baleset is lehet ilyesmiből, sajnos van tapasztalatom elhanyagolt céges autó jóvoltából. (Esetleg még a gyárinál keményebb hátsó rugó, az első tuningolásból kiindulva.)

Keményebbet keresek? Mégis milyet, hol keressek ilyet? Nem lenne túl rázos rossz úton?Elől már megemeltem hogy lehessen közledeni de kemény a rugozás csak még új így nem cserélem le ha hátul is kicserélném nem lenne még rosszabb Ilyen szempontból? Lehet csak én reagálom túl mert tényleg rossz az út.

Módosítva : Jaszo
Link to comment
Megosztás:

 

12 órája, bonat írta:

az ékszíj feszítő görgőből milyen márkát szoktatok venni?
ékszíj ContiTech lesz5PK1212 lesz...kinéztem mellette a szettet is 5PK1212K1, de az kicsit drágállom 23e-ért (szíj + feszítő kar görgővel)
szerelőm azt mondta fölösleges a görgő karja, csak a görgő kell, karnak nem lesz soha semmi baja....
így lesz külön a ContiTech szíj és vmi görgőőőő
csak az a kérdés milyen görgő???
cromax-ba van 4 féle (Eu import, Automega, Optimal, Eredeti Opel....2-3-4-7e)..

Mindenképpen szettet vegyél mert csak úgy lesz rá garancia! Legalábbis Unixnál így van. ContiTech tökéletes. Ja és a víz szivattyút se felejtsd el! :icon13:

Link to comment
Megosztás:

19 perce, FRobi75 írta:

Sziasztok! Ha termosztátot akarok cserélni, (z14xe) milyet érdemes venni?  

https://cromax.hu/hutorendszer/termosztat_es_alkatreszei/termosztat/termosztat_opel_26238

 

Én Febi-t vettem (sn: 27869) legutoljára
 

 

1 órával ezelőtt, flali írta:

Szett OK. Vízpumpát cserélni csak "panasz" esetén kell... egyébként fölösleges (~300 e-ig)

 

Hát azért kiváncsi lennék melyik vízpumpa bírja ki 300e-ig....
Kb. 60e-ként cserélem....ugyanakkor amikor a vezérlés és görgőket...
Conti szíj lesz + gyári görgő most csak és 10e-ből megvan.... (a conti szett 26e lenne)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

1 óra, flali írta:

Szett OK. Vízpumpát cserélni csak "panasz" esetén kell... egyébként fölösleges (~300 e-ig)

 

Ahol a vezérlés része a vízpumpa, ott bizony a vezérléssel együtt cserélendő (szívás lenne ha emiatt kellene egy év múlva az új vezérlést megbontani, sőt ha emiatt ugrana át a vezérlés). Pl esetemben (2002-es Z16XE) 4év/60k km. (Az már más kérdés, hogy lehet hogy én nem cseréltetem a vízpumpát jövőre, de ennek az az oka, hogy én 4 év alatt kb 30k km-t megyek, és nem hinném hogy abban lenne olyan egység ami öregszik, szétesnie meg nem kellene ennyi futás mellett. Ellenben mikor megvettem -lassan- 3 éve, akkor mindent cseréltettem szettben... Szakszerviz SKF vízpumpát szerelt be.)

17 perce, bonat írta:

Én Febi-t vettem (sn: 27869) legutoljára
 

Hát azért kiváncsi lennék melyik vízpumpa bírja ki 300e-ig....
Kb. 60e-ként cserélem....ugyanakkor amikor a vezérlés és görgőket...
Conti szíj lesz + gyári görgő most csak és 10e-ből megvan.... (a conti szett 26e lenne)

2013-ban a szakszerviz Conti hosszbordást használt (vezérlésből SKF-et / elvileg: elmondás alapján), ellenben semmi mást nem cserélt amikor a vezérléssel együtt kértem a szükségesek cseréjét/vizsgálatát (120k km volt akkor az autóban)... A gyújtógyertyát mondjuk kicserélték, de az más tészta... 

Apropó: a hosszbordást (ezek szerint görgővel együtt) milyen intervallum szerint szükséges cserélni? 

Link to comment
Megosztás:

6 órája, Janó32 írta:

Ahol a vezérlés része a vízpumpa, ott bizony a vezérléssel együtt cserélendő (szívás lenne ha emiatt kellene egy év múlva az új vezérlést megbontani, sőt ha emiatt ugrana át a vezérlés). Pl esetemben (2002-es Z16XE) 4év/60k km. (Az már más kérdés, hogy lehet hogy én nem cseréltetem a vízpumpát jövőre, de ennek az az oka, hogy én 4 év alatt kb 30k km-t megyek, és nem hinném hogy abban lenne olyan egység ami öregszik, szétesnie meg nem kellene ennyi futás mellett. Ellenben mikor megvettem -lassan- 3 éve, akkor mindent cseréltettem szettben... Szakszerviz SKF vízpumpát szerelt be.)

2013-ban a szakszerviz Conti hosszbordást használt (vezérlésből SKF-et / elvileg: elmondás alapján), ellenben semmi mást nem cserélt amikor a vezérléssel együtt kértem a szükségesek cseréjét/vizsgálatát (120k km volt akkor az autóban)... A gyújtógyertyát mondjuk kicserélték, de az más tészta... 

Apropó: a hosszbordást (ezek szerint görgővel együtt) milyen intervallum szerint szükséges cserélni? 

én 60e-et írtam be magamnak csereintervallumnak, mint a vezérlésnél......
de a mostani Dayco még csak 30e-et ment és már nem valami szép...kicsit repedezett...szóval szerintem ellenőrizni kell félévente mi van vele....

Link to comment
Megosztás:

6 órája, Janó32 írta:

Ahol a vezérlés része a vízpumpa, ott bizony a vezérléssel együtt cserélendő (szívás lenne ha emiatt kellene egy év múlva az új vezérlést megbontani, sőt ha emiatt ugrana át a vezérlés). Pl esetemben (2002-es Z16XE) 4év/60k km. (Az már más kérdés, hogy lehet hogy én nem cseréltetem a vízpumpát jövőre, de ennek az az oka, hogy én 4 év alatt kb 30k km-t megyek, és nem hinném hogy abban lenne olyan egység ami öregszik, szétesnie meg nem kellene ennyi futás mellett. Ellenben mikor megvettem -lassan- 3 éve, akkor mindent cseréltettem szettben... Szakszerviz SKF vízpumpát szerelt be.)

2013-ban a szakszerviz Conti hosszbordást használt (vezérlésből SKF-et / elvileg: elmondás alapján), ellenben semmi mást nem cserélt amikor a vezérléssel együtt kértem a szükségesek cseréjét/vizsgálatát (120k km volt akkor az autóban)... A gyújtógyertyát mondjuk kicserélték, de az más tészta... 

Apropó: a hosszbordást (ezek szerint görgővel együtt) milyen intervallum szerint szükséges cserélni? 

 

7 perce, bonat írta:

én 60e-et írtam be magamnak csereintervallumnak, mint a vezérlésnél......
de a mostani Dayco még csak 30e-et ment és már nem valami szép...kicsit repedezett...szóval szerintem ellenőrizni kell félévente mi van vele....

Nem 90e km és 6 év a csere periódus? Eddig én úgy tudtam hogy a Z..XE motorkódnál ez így van.

Link to comment
Megosztás:

40 perce, bonat írta:

én 60e-et írtam be magamnak csereintervallumnak, mint a vezérlésnél......
de a mostani Dayco még csak 30e-et ment és már nem valami szép...kicsit repedezett...szóval szerintem ellenőrizni kell félévente mi van vele....

A Conti így kb 25k km után jól néz ki (már amennyire látom lámpával)... 

32 perce, kobraCode írta:

 

Nem 90e km és 6 év a csere periódus? Eddig én úgy tudtam hogy a Z..XE motorkódnál ez így van.

Tudomásom szerint évjárattól függ. Ha jól emlékszem 2003-tól (mondjuk ez modellévben értendő? Az én autóm 2002/07-es) van az amit Te írsz. Azt el nem tudom képzelni, hogy akkor mi változott ezen ügyben (ami ezt műszakilag indokolná), a szettből ua kell mindegyik Z16XE-hez függetlenül az évjárattól... (Tehát az egyik autóban ami mondjuk 2002-es csak 4évet/60k km-t tud megtenni az a szett ami egy 2004-es Z16XE-ben 6év/90k km-t??? Hm...)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

1 perc, Janó32 írta:

A Conti így kb 25k km után jól néz ki (már amennyire látom lámpával)... 

Tudomásom szerint évjárattól függ. Ha jól emlékszem 2003-tól (mondjuk ez modellévben értendő? Az én autóm 2002/07-es) van az amit Te írsz. Azt el nem tudom képzelni, hogy akkor mi változott ezen ügyben (ami ezt műszakilag indokolná), a szettből ua kell mindegyik Z16XE-hez függetlenül az évjárattól... (Tehát az egyik autóban ami mondjuk 2002-es csak 4évet/60k km-t tud megtenni az a szett ami egy 2004-es Z16XE-ben 6év/90k km-t??? Hm...)

tökmindegy mennyit írnak, rá kell nézni...meg kell tapizni.... :D

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

20 órája, Jaszo írta:

Keményebbet keresek? Mégis milyet, hol keressek ilyet? Nem lenne túl rázos rossz úton?Elől már megemeltem hogy lehessen közledeni de kemény a rugozás csak még új így nem cserélem le ha hátul is kicserélném nem lenne még rosszabb Ilyen szempontból? Lehet csak én reagálom túl mert tényleg rossz az út.

Csak tippeltem a lengéscsillapítóra saját tapasztalatom alapján, meg abból, hogy csak az elsőre írtad, hogy új, gondoltam, hátha a hátsó már nem az igazi. Mindenképpen érdemes megnézetni szakemberrel, az én esetem úgy történt, hogy mindenki tudta a cégnél, hogy az adott Golf eleje elpattog az úttól, de a felelős nem foglalkozott vele. Aztán egy kanyargós részen tempósan haladva ráfutottam egy régi betonkiömlésre, megúszott az eleje, a felni megakadt a járdaszegély elemei közt, és szépen becsomagolódott a kerék a kocsi eleje alá. Csak anyagi kár volt, mindhárman megúsztuk, de ez szerencse kérdése. Ha úgy általánosságban kemény a futómű, attól még feküdhet szépen az úton, csak kényelmetlenebb érzés, de ha elpattog, ott valami biztosan nem stimmel - ennél többet nem értek hozzá.

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek!

egy ideje azt tapasztaltam, hogy egyenetlen úton apró kopogó hang hallatszik az autó elejéből!

Illetve balos kanyarnál ( nagyobbnál) főleg körforgalom stb a jobb eleje nyekereg halkan!

Ma ezt fényképeztem:

ez elvileg a hossz stabilizátor rúd ( stabilizátor gömbfej)

ez a jobb első! Ki van szakadva a gumi az tuti! Ez okozhat ilyen gondokat?

köszi

621467394image_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.