Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Üdv mindenkinek! Én még új vagyok itt, és elég béna a számítógéphez, úgyhogy sokat fogok pancserkodni. Bocsi. 2006-os z14xep astrám van. Küldte a szervízjelzést, de nem töröltem ki, úgy jártam vele kb egy hétig. Aztán kivillant az abs lámpám. Világított egy napig, kitöröltem a szervizjelet, és a következő indításnál az abs is eltűnt. Szóval: van köze a kettőnek egymáshoz, vagy csak véletlen és haldoklik az abs?

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek! Én még új vagyok itt, és elég béna a számítógéphez, úgyhogy sokat fogok pancserkodni. Bocsi. 2006-os z14xep astrám van. Küldte a szervízjelzést, de nem töröltem ki, úgy jártam vele kb egy hétig. Aztán kivillant az abs lámpám. Világított egy napig, kitöröltem a szervizjelet, és a következő indításnál az abs is eltűnt. Szóval: van köze a kettőnek egymáshoz, vagy csak véletlen és haldoklik az abs?

Nincs összefüggés.

Link to comment
Megosztás:

No megnéztem,levettem a szélvédő előtti műanyag rácsot,és lőn zárva a nyílás,tehát nem látszik a ventilátor.Valsz.elektromos baj,mert meg sem nyekken a vllanymoci.Most kitámasztottam egy darab műanyaggal,hogy nyitva legyen.De nálam nem ilyen ajtós megoldású,mint a képeken,hanem egy kupolaszerű valami nyitódik,és csúszik be a szélvédő alá!!Lehet elég kuszán írtam.Mind ha egy 90 fokos 110-s PVC könyök nyílna felfele,csúszna hátra ki(kissé túlzó),de ha felnyitom,akkor látszik a ventilátor.Ez az egy retesz van csak a belső keringéshez?Gondolok arra,hogy belül nincs még egy ajtó,pillempáty,.....vagy valami??

huhh...

Link to comment
Megosztás:

No megnéztem,levettem a szélvédő előtti műanyag rácsot,és lőn zárva a nyílás,tehát nem látszik a ventilátor.Valsz.elektromos baj,mert meg sem nyekken a vllanymoci.Most kitámasztottam egy darab műanyaggal,hogy nyitva legyen.De nálam nem ilyen ajtós megoldású,mint a képeken,hanem egy kupolaszerű valami nyitódik,és csúszik be a szélvédő alá!!Lehet elég kuszán írtam.Mind ha egy 90 fokos 110-s PVC könyök nyílna felfele,csúszna hátra ki(kissé túlzó),de ha felnyitom,akkor látszik a ventilátor.Ez az egy retesz van csak a belső keringéshez?Gondolok arra,hogy belül nincs még egy ajtó,pillempáty,.....vagy valami??

huhh...

nincs, ez van

mikori a vas? jó lenne tudni, hogy behr vagy delphi van benne, mert amiket fent olvastál, az a delphire igaz.

vedd ki a kesztyűtartót, onnan kiderül

Link to comment
Megosztás:

jó lenne tudni, hogy behr vagy delphi van benne, mert amiket fent olvastál, az a delphire igaz.

vedd ki a kesztyűtartót, onnan kiderül

Nem kell kivennie, megmondom én: az a kupolaszerű valami ami a levegő útját zárja ha belső keringetésre állítod, a Behr rendszerű fűtés sajátja, tehát ahogy előttem is írták, erre nem jellemző a csappantyú törése. Cserébe sokkal nagyobb szívás pollenszűrőt cserélni, mert a szűrő fedele nem csavaros hanem patentos, és előbb törik le a körmöd minthogy azokat visszajátszd a helyére.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A kipufogós kérdésemre még nem kaptam választ. :lol:

Más. -20 -ra van beállítva a fagyállóm. Ne idegeskedjek, vagy holnap vegyek fagyálló folyadékot (épp kifogytam) és állítsam egy kicsit alacsonyabbra a fagyáspontját?

Link to comment
Megosztás:

Nem kell kivennie, megmondom én: az a kupolaszerű valami ami a levegő útját zárja ha belső keringetésre állítod, a Behr rendszerű fűtés sajátja, tehát ahogy előttem is írták, erre nem jellemző a csappantyú törése. Cserébe sokkal nagyobb szívás pollenszűrőt cserélni, mert a szűrő fedele nem csavaros hanem patentos, és előbb törik le a körmöd minthogy azokat visszajátszd a helyére.

Hát szerintem az nem bonyolult művelet. Nekem eddig mindig sima volt. A legtöbb idő azzal ment el, hogy kerestem azokat a fényes bizbaszokat, mert 1-2 mindig elbújt.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A kipufogós kérdésemre még nem kaptam választ. :lol:

Más. -20 -ra van beállítva a fagyállóm. Ne idegeskedjek, vagy holnap vegyek fagyálló folyadékot (épp kifogytam) és állítsam egy kicsit alacsonyabbra a fagyáspontját?

nekem most cserélték ki a fagyállot vezérléssel együtt, nekem - 35 fokosra csinálta a szerelő

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A kipufogós kérdésemre még nem kaptam választ. :lol:

Más. -20 -ra van beállítva a fagyállóm. Ne idegeskedjek, vagy holnap vegyek fagyálló folyadékot (épp kifogytam) és állítsam egy kicsit alacsonyabbra a fagyáspontját?

Bár alapvetően a -20 az kevésnek számít Mo-ra (általában -25 -30-ra szokták belőni), ha este még használtad az autót, akkor most még nem hiszem, hogy gond lehet. A -20 fokos fagyálló azt jelenti, hogy ha a folyadék hőmérséklete -20 alá süllyed, akkor van gáz. Ha este rendesen át volt melegítve a gép, akkor ahhoz, hogy a zárt motor hűtőkörben -20 alá menjen a hő, jóval -20 alatti külső hőmérséklet kell. Azért alkalomadtán nem árt felhúznod -30 körülire, csakhogy tuti nyugodtan aludj...

Link to comment
Megosztás:

Bár alapvetően a -20 az kevésnek számít Mo-ra (általában -25 -30-ra szokták belőni), ha este még használtad az autót, akkor most még nem hiszem, hogy gond lehet. A -20 fokos fagyálló azt jelenti, hogy ha a folyadék hőmérséklete -20 alá süllyed, akkor van gáz. Ha este rendesen át volt melegítve a gép, akkor ahhoz, hogy a zárt motor hűtőkörben -20 alá menjen a hő, jóval -20 alatti külső hőmérséklet kell. Azért alkalomadtán nem árt felhúznod -30 körülire, csakhogy tuti nyugodtan aludj...

Közben csak idegesített a dolog és elkezdtem keresgélni. Találtam fél liter GM-es fagyállót. :lol: Még jó, hogy ránéztem, mert 4 deci hiányzott a kiegyenlítő tartályból (még mindig csöpög a termosztátház csatlakozásánál). Felöntöttem 4 deci fagyállóval, szépen átjárattam és -30-as lett a végeredmény a házi mérőm szerint...bár valószínűleg csak -25-27 fokos lehet az igazából... :lol:

A Kerepesi úton található wallis-ról van valakinek szerviz tapasztalata?

Link to comment
Megosztás:

Nem kell kivennie, megmondom én: az a kupolaszerű valami ami a levegő útját zárja ha belső keringetésre állítod, a Behr rendszerű fűtés sajátja, tehát ahogy előttem is írták, erre nem jellemző a csappantyú törése. Cserébe sokkal nagyobb szívás pollenszűrőt cserélni, mert a szűrő fedele nem csavaros hanem patentos, és előbb törik le a körmöd minthogy azokat visszajátszd a helyére.

Így van Behr rendszer!Akkor ebbe elektromos hiba lehet.Most kitámasztottam,és nem párásodik.De lehet megvárom vele a tavaszt,semmi kedvem hidegbe kínlódni vele!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A kipufogós kérdésemre még nem kaptam választ. :lol:

Más. -20 -ra van beállítva a fagyállóm. Ne idegeskedjek, vagy holnap vegyek fagyálló folyadékot (épp kifogytam) és állítsam egy kicsit alacsonyabbra a fagyáspontját?

Szerelőm -29-re állította, azt mondta ez biztos elég lesz. Eddig nem is volt probléma. Na majd akkor, ha Szibériába indulok átgondolom.... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Egy kérdésem lenne még pedig az, hogy a generátor ékszíly feszítő tud e produkálni olyan 1500as-2000es fordulaton elég erős csörgést? Kedden lett vezérlés cseréve az autóba gögkők, szíly, vízpumpa és ez a bizonyos feszítőn is a görgő mert ez is nyoszörgött és azt hittük az zakatol benne de valószínűleg feszítője lessz a baj forrása! A feszítő tud ilyen zörgést produkálni szerintetek? Most van az autóba valós 122000km (mi voltunk elsőperctől a gazdája)

Link to comment
Megosztás:

Bár alapvetően a -20 az kevésnek számít Mo-ra (általában -25 -30-ra szokták belőni), ha este még használtad az autót, akkor most még nem hiszem, hogy gond lehet. A -20 fokos fagyálló azt jelenti, hogy ha a folyadék hőmérséklete -20 alá süllyed, akkor van gáz. Ha este rendesen át volt melegítve a gép, akkor ahhoz, hogy a zárt motor hűtőkörben -20 alá menjen a hő, jóval -20 alatti külső hőmérséklet kell. Azért alkalomadtán nem árt felhúznod -30 körülire, csakhogy tuti nyugodtan aludj...

Bla-bla-bla ...

Minél jobban fel van higítva, annál rosszabb a fagy- és korrózióvédelme. Tehát ne csak a fagykártól féltsük az motort van annál alattomosabb ellenfél is.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Történet a következő: Tegnap megjártam a kocsival Bp-Miskolc távot oda-vissza. Járkáltam még a városban utána.

A lényeg most következik. Ma nehezen indult a kocsi. Elmentem vásárolni vele megint nehezen indult. 4000-es fordulatnál letilt a motor. Hiba: 0335

Nagy a baj? Mennyibe kerül? :lol:

Segítsetek... Köszi

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Történet a következő: Tegnap megjártam a kocsival Bp-Miskolc távot oda-vissza. Járkáltam még a városban utána.

A lényeg most következik. Ma nehezen indult a kocsi. Elmentem vásárolni vele megint nehezen indult. 4000-es fordulatnál letilt a motor. Hiba: 0335

Nagy a baj? Mennyibe kerül? :lol:

Segítsetek... Köszi

P0335=Főtengelyhelyzet-jeladó funkció-rendellenesség

Csereérett lett a jeladó. uhuhu régebben olyan 20 ezer körüli árat mondott rá gyáriban. Ne nagyon járj vele így, mert valahol otthagyhat.

Link to comment
Megosztás:

P0335=Főtengelyhelyzet-jeladó funkció-rendellenesség

Csereérett lett a jeladó. uhuhu régebben olyan 20 ezer körüli árat mondott rá gyáriban. Ne nagyon járj vele így, mert valahol otthagyhat.

Értem... És ebből is gondolom gyárit érdemes venni mindenképpen. Ki tudom ezt cserélni házilag? Vagy nagyon be van építve valahova ahova célszerszámok kellenek? Hol tudok gyárit venni?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.