Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

2 órája, Janó32 írta:

Hát igen, a sokak által megkérdőjelezett fékfolyadék cseréjének a szükségessége... Valahol a gyártónak is igaza van (amiért nincs rá visszahívás, mivel ez karbantartatási hiányosságra vezethető vissza), két év a periódus idő, akiknél a 2005-ös Suzukiban még a gyári van, ott ez mintha elmaradt volna... 

Abba bele sem gondolnak, hogy ha nem tartják be a 2 év csereperiódust és netán mennek egy erősebb hegyi szakaszt, simán felforrhat a fékfolyadék és elmegy a fékhatás.

Egyebként, többek között ezért is célszerű olvasgatni internetes márkafórumokat, mert a legtöbb helyen szóbakerülnek az efféle, igen fontos, de nem kellően kommunikált karbantartási feladatok is.

Link to comment
Megosztás:

Hétvégén hallhatóan elkezdett "szelelni" az autó gázadásnál, így ma reggel elvittem szervizbe... Középső dob, hátsó dob, flexi cső csere. Eléggé el voltak korhadva, ezen javítani nem lehetett (nem is akartam volna). Mindig áldom az eszem, amiért anno ezt az autótipust választottam (noha szimplán esztétikai szempontból esett erre a választásom, kisgyerek korom óta nagyon tetszik a G astra külleme), mert ezt így 80-ból megúsztam. Haverom meg szívhat a 19 éves TT-jével, harmadannyi fizetéssel mint az enyém :) de hát ő győri, ott ciki opellel mászkálni (nem mintha egy pénztemető 19 éves TT-vel nem lenne, de mindegy)... Na csak ennyit akartam megosztani.

Link to comment
Megosztás:

8 órája, bepi81 írta:

Abba bele sem gondolnak, hogy ha nem tartják be a 2 év csereperiódust és netán mennek egy erősebb hegyi szakaszt, simán felforrhat a fékfolyadék és elmegy a fékhatás.

Egyebként, többek között ezért is célszerű olvasgatni internetes márkafórumokat, mert a legtöbb helyen szóbakerülnek az efféle, igen fontos, de nem kellően kommunikált karbantartási feladatok is.

Ezen a híren az SX4 fórumozok meglepődtek, ők ezek szerint még nem tapasztaltál...

20 perce, astra írta:

én is igy csináltam ködzárófényt az ASCONÁMON és az ASTRÁMON is.

 

6 órája, NW1 írta:

Tudom, az előző is így megoldással készült, csak összetörték.

Ki van építve/kábelezve (ill. foglalat is van kiépítve) a G Astra-n? Csak ki kell fúrni és ennyi? 

Link to comment
Megosztás:

Just now, Janó32 írta:

Ki van építve/kábelezve (ill. foglalat is van kiépítve) a G Astra-n? Csak ki kell fúrni és ennyi? 

Igen, megvan a foglalat, benne a vezeték, csak csavarsz bele egy izzót, meg megcsinálod a helyét a foncsorban és kész is. Gondolom azért csinálták így gyárilag, mert így ugyanaz a kábelköteg jó a jobbkormányos autókhoz is (azoknak ugye az ellenkező oldalon van a ködzárófény). De azt javasolnám inkább hogy ne fúrd, mert nehéz kiszedni a forgácsot a lámpatest belsejéből utána, hanem ehelyett forrasztópisztollyal olvaszd meg a foncsort míg át nem lyukad.

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

20 perce, tgabika76 írta:

Igen, megvan a foglalat, benne a vezeték, csak csavarsz bele egy izzót, meg megcsinálod a helyét a foncsorban és kész is. Gondolom azért csinálták így gyárilag, mert így ugyanaz a kábelköteg jó a jobbkormányos autókhoz is (azoknak ugye az ellenkező oldalon van a ködzárófény). De azt javasolnám inkább hogy ne fúrd, mert nehéz kiszedni a forgácsot a lámpatest belsejéből utána, hanem ehelyett forrasztópisztollyal olvaszd meg a foncsort míg át nem lyukad.

Nekem a kompresszor kifújta rendesen. :-)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

1 óra, tgabika76 írta:

Igen, megvan a foglalat, benne a vezeték, csak csavarsz bele egy izzót, meg megcsinálod a helyét a foncsorban és kész is. Gondolom azért csinálták így gyárilag, mert így ugyanaz a kábelköteg jó a jobbkormányos autókhoz is (azoknak ugye az ellenkező oldalon van a ködzárófény). De azt javasolnám inkább hogy ne fúrd, mert nehéz kiszedni a forgácsot a lámpatest belsejéből utána, hanem ehelyett forrasztópisztollyal olvaszd meg a foncsort míg át nem lyukad.

Köszönöm a tippet!!! Holnap ha lesz egy kis időm, akkor ránézek, ennyi mókát megérne hogy világítson... 

Link to comment
Megosztás:

8 órája, tgabika76 írta:

Igen, megvan a foglalat, benne a vezeték, csak csavarsz bele egy izzót, meg megcsinálod a helyét a foncsorban és kész is. Gondolom azért csinálták így gyárilag, mert így ugyanaz a kábelköteg jó a jobbkormányos autókhoz is (azoknak ugye az ellenkező oldalon van a ködzárófény). De azt javasolnám inkább hogy ne fúrd, mert nehéz kiszedni a forgácsot a lámpatest belsejéből utána, hanem ehelyett forrasztópisztollyal olvaszd meg a foncsort míg át nem lyukad.

Nekem be kellett húzni a jobb oldalra a vezetéket, mert már kispórolták. Én kifúrtam és utána vízzel mosta ki a forgácsot.

Link to comment
Megosztás:

OFF

http://totalcar.hu/magazin/hirek/2016/05/14/egymillio_merfoldig_hajtotta_a_toyotat_kapott_egy_ujat/

"kilenc év kellett az egymillió mérföldhöz. Kilométerben az évi közel 200 ezres futást jelent"

"A kilenc év alatt 117 alakommal vitte ugyanabba a márkaszervizbe, ami azt jelenti, hogy a gondos gazda átlag 14 ezer kilométerenként elvitte egy-egy rutin karbantartásra a pickupot. Az egymillió mérföld sportértékéből ez valamit tán levon..."

Vagy inkább pont ennek köszönhető...

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

On 2016. 05. 14. at 21:03, KMilán írta:

Szegény autómba két nap alatt megint belekerült 350 KM. :( És szüleimnek nem sikerült autót venni. Viszont belefutottunk egy ilyenbe:

Ez valóban csak 56 ezer KM-es? (szüleim nem opelt keresnek)

http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/astra_g/opel_astra_g_1.4_16v_classic_ii_family_1_ev_garancia-10026539

a kormányt befedték zsigulisan, alá kellene nézni miért. első lökös szigszalagos

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Világítással kapcsolatban kérnék tanácsot :)

Első világítást szeretnék cserélni, viszont akkor már olyat választanék, ami DRL-el szerelt.

Elsőre ezt a típust néztem ki, nekem tetszik, viszont nem tudom hogy működik. Csak DRL optikás, vagy rendes DRL-ként van kötve (értem ezalatt, hogy ha a helyzetjelzőt váltja ki, akkor ugye elvileg szabálytalan vele közlekedni). Vagy ez lámpatesttől független dolog, csak a bekötés mikéntje a lényeges? Hogy vannak ezek?

Köszönök minden tanácsot és tippet.

Link to comment
Megosztás:

6 órája, helgi írta:

a kormányt befedték zsigulisan, alá kellene nézni miért. első lökös szigszalagos

Az első lökösön más színű a vonószem fedele, viszont van is rajta egy érdekes púp, a jobb oldalán. Mintha valami bentről ki akarta bökni. Az enyémbe van most 121.000 Km, de jobban néz ki...... A kormányt lehet a kopás miatt fedte be, mármint az épsége megóvásáért (vagy a kopás eltakarásáért) Ezt mondjuk én is tervezem, csak kulturáltabb megoldással.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

48 perce, KMilán írta:

Elég messze vagy sajnos. :( Remélem elkel annyiért, amennyiért szeretnéd, illetve ha marad, még sokáig szolgál majd melletted.

Igen, ki is szeretném tartani az árát, főleg most, mert vezérlés csere, olaj, olajszűrő,pollen, 4 fék, első tárcsák, betét, hátsó, csak szabályozás meg betét. 

4 téli gumi, 1 pár légterelő az első ajtókra, ;)  Így ezekkel, nem nagyon akarok nagyon le ereszkedni az árával. 

Link to comment
Megosztás:

10 órája, outsider írta:

OFF

http://totalcar.hu/magazin/hirek/2016/05/14/egymillio_merfoldig_hajtotta_a_toyotat_kapott_egy_ujat/

"kilenc év kellett az egymillió mérföldhöz. Kilométerben az évi közel 200 ezres futást jelent"

"A kilenc év alatt 117 alakommal vitte ugyanabba a márkaszervizbe, ami azt jelenti, hogy a gondos gazda átlag 14 ezer kilométerenként elvitte egy-egy rutin karbantartásra a pickupot. Az egymillió mérföld sportértékéből ez valamit tán levon..."

Vagy inkább pont ennek köszönhető...

Miután bevették az autót,visszatekerték az óráját 250.000-re és mehet a hirdetés :-)

Na jó csak vicc volt,de amúgy nem semmi.

Ez kilenc évig ki sem szállt az autójából.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

On 2016. 05. 13. at 10:14, outsider írta:

Nagyon jó ez a szín! Hivatalosan mi a neve?

 

On 2016. 05. 17. at 20:09, PorcioNorbi írta:

Szia köszi, Z20H ha jól emlékszem. Amikor anno elmentem megvenni, a képeken feketének tűnt, de nem bánom hogy nem az lett :D

AMikor én vettem óceánkék volt a hírdetésben. Forgalmiban zöld. Nálam attol függ a szín h hogyan süti a nap. :D Sokáig ment a vita h kék vagy zöld.

De jól nézni, jól eltalálták sztem ezt a színt.

Link to comment
Megosztás:

18 órája, Tüsi írta:

Sziasztok!

Világítással kapcsolatban kérnék tanácsot :)

Első világítást szeretnék cserélni, viszont akkor már olyat választanék, ami DRL-el szerelt.

Elsőre ezt a típust néztem ki, nekem tetszik, viszont nem tudom hogy működik. Csak DRL optikás, vagy rendes DRL-ként van kötve (értem ezalatt, hogy ha a helyzetjelzőt váltja ki, akkor ugye elvileg szabálytalan vele közlekedni). Vagy ez lámpatesttől független dolog, csak a bekötés mikéntje a lényeges? Hogy vannak ezek?

Köszönök minden tanácsot és tippet.

Ezek az angel-ek helyzetjelző helyett működnek, de mondhatnám dekor fénynek is....szóval nem DRL....erre nem való és nem is ismerik el annak...sokan azt hiszik, hogy a helyzet jelző elég fényt ad és alkalmas nappali menetfénynek..hát nem...ezek napfényben egyáltalán nem látszanak...a DRL igen!

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, Qpack írta:

Ezek az angel-ek helyzetjelző helyett működnek, de mondhatnám dekor fénynek is....szóval nem DRL....erre nem való és nem is ismerik el annak...sokan azt hiszik, hogy a helyzet jelző elég fényt ad és alkalmas nappali menetfénynek..hát nem...ezek napfényben egyáltalán nem látszanak...a DRL igen!

Ezzel csak annyiban kötekednék, hogy ismerem a CCFL technológia fényét, hidd el, ez nappal is remekül látszik távolról is (az ára sem véletlenül ennyi a többi angel eye-hoz képest). Azért választottam ilyet, és nem sima angel eyes-t, aminek tényleg semmi fénye nappal. Na de a lényeg a bekötés módja, azzal nem vagyok tisztában, hogy hogyan lesz szabályos (értsd, KRESZ-nek megfelelő).

u.i.: majd rakok fel róla napsütésben képet, ha elkészül :)

Módosítva : Tüsi
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.