Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

On 2/26/2018 at 10:35 AM, Kmisi said:

Világít a sárga hibajelző lámpám a műszerfalon. Pár hónapja kezdődött, eleinte hol fölvillant hol elaludt, majd egyszer csak folyamatosan égett. Ekkor a kocsi teljesítménye rohamosan visszaesett, néha lefulladt alapjáraton.

Kicsit pörgetősebb stílusban kezdtem el vezetni, visszajött a teljesítmény és jó alapjárat, de a sárga lámpa továbbra is ég. Szerelő kitisztította az EGR szelepet és javasolta 100-as benzin haszálatát. Lámpa továbbra is ég. Azt mondta ha nem javul meg először EGR csere, majd lambda szonda csere.

Azóta megnéztük diagnosztikával a hibakódot ismerősnél, és második lambdaszonda hibát jelez.  A diagram az első szondánál szépen és gyorsan ugrált, a második szondánál állandó 1000mV környékén mozgott minimális lassú ingadozással.  (meleg motornál).

Ez jó érték, ilyennek kell lennie? A második lambda szonda a katalizátor utáni monitorszondát jelenti? Ha kicseréljük a második szondát és nem szünik meg a hiba mi okozhatja még?

Nem tudom rossz fórumban tettem fel a lambda szondával kapcsolatos kérdést vagy csak senki nem tud érdemben hozzászólni?

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

8 órája, L.Fazakas írta:

Azt azért el tudnám képzelni, hogy csinál magának az ember (ha valóban "ipar-szerűen" azzal is foglalkozik, hogy kiüti a zsanérból a tüskét) egy igazi célszerszámot. Adott egy hosszabb fémrúd, ahol a csapszeghez eső rész kissé "fel is van tokozna" (hogy ne csússzon le folyton a tüskéről) - s akkor egyből nyerő az ügylet.

Tudom, itt már elég sokat kaptam bele a képembe - ez Opel .... DE -
"amikor még a Skodáim voltak", akkor bizony csináltattam a motorhoz vízpumpa-tengely kiütő szerszámot. Igaz, a gyakorlatban és általában nálam szépen kijött magától ... pedig az a célszerszám ezüstacélból volt, szépen edzve a "hatékonyabbik" vége, és esztergapadon randalírozva a szára.
Máig megvan. Sosem csúszik le, ha én nem akarom ....

Olyan sokat azért nem cserélek, hogy célszerszám kelljen. Egy tompa hidegvágóval szoktam megindítani, amikor már annyira kijön ( pontosabban fent meg szintbe süllyed) akkor a pereme alá pont befér egy fogó és innentől kezdve már azt ütöm lefelé. 

2 órája, Kmisi írta:

Nem tudom rossz fórumban tettem fel a lambda szondával kapcsolatos kérdést vagy csak senki nem tud érdemben hozzászólni?

Jó fórumban tetted fel, valószinűleg az információk birtokában senki nem tud okosabbat mondani. Ha van rá lehetőséges szerezzél kölcsön második szondát, így nem dobsz ki pénzt, ha mégsem az a rossz. 

Link to comment
Megosztás:

No, engem is utol ért a tükör mizéria, ma hazaúton vetem észre hogy a mögöttem jövök a tükörből nézve mintha rezegnének. A tükörlap kezdett leválni, némi piszkálásra 1:1-ben le is vált róla. A fekete vékony fólia(?) szerű izé romokban. Kérdés hogy ezt leszedjem és úgy ragasszam vissza a tükörlapot vagy ragasszam erre vissza így ahogy van? 

17220180303_171549.jpg

92920180303_171605.jpg

 

 

Link to comment
Megosztás:

3 órája, Janó32 írta:

No, engem is utol ért a tükör mizéria, ma hazaúton vetem észre hogy a mögöttem jövök a tükörből nézve mintha rezegnének. A tükörlap kezdett leválni, némi piszkálásra 1:1-ben le is vált róla. A fekete vékony fólia(?) szerű izé romokban. Kérdés hogy ezt leszedjem és úgy ragasszam vissza a tükörlapot vagy ragasszam erre vissza így ahogy van? 

17220180303_171549.jpg

92920180303_171605.jpg

 

 

Az enyém is ennél a résznél vált le, de nem volt ilyen "rongyos", sima maradt. A helyedben a laza részeket eltávolítanám óvatosan és utána ragasztanék. Ha tudod, meleg helyen csináld. Mik azok a fényes pontok? Ha az fűt, akkor vigyázz, nehogy zárlatos legyen. Sok sikert.

  • Köszi! 1
Link to comment
Megosztás:

10 órája, BoMa írta:

Sziasztok!

-40 fokos BárdiHelp téli szélvédőmosót próbálta már valaki? Nem marja szét a műanyag tartályt vagy a szivattyút? Lehet hülye kérdés bocsi. :D

Mitől marná szét?

Az ablakmosó folyadékok 90%-ukban izopropil alkoholból készülnek. Nem valami komoly vegyszer, csupán egy sima alkohol.
Persze 100%-os töménységben -89 fokig nem fagy meg, ám a boltokban már szépen beszinezve (kékre, zöldre), és eléggé meghígítva adják.
Az a -40 fokos ablakmosó - kb. fele víz és fele IPA elegy. Nem bánt senkit - csak a jeget ...

Link to comment
Megosztás:

21 perce, L.Fazakas írta:

Mitől marná szét?

Az ablakmosó folyadékok 90%-ukban izopropil alkoholból készülnek. Nem valami komoly vegyszer, csupán egy sima alkohol.
Persze 100%-os töménységben -89 fokig nem fagy meg, ám a boltokban már szépen beszinezve (kékre, zöldre), és eléggé meghígítva adják.
Az a -40 fokos ablakmosó - kb. fele víz és fele IPA elegy. Nem bánt senkit - csak a jeget ...

Egyszer jártam úgy, hogy vettem ablakmosót és megmarta a szivattyút. Semmi mást nem bántott. Cserélni kellett. Márkára már nem emlékszem. Azóta a teknősbékásat veszem.

Link to comment
Megosztás:

1 óra, Gyorshajtó írta:

Sziasztok!

Nekem a hátsó ablaktörlőm szarakszik. Ha bekapcsolom nem töröl folyamatosan hanem csak egy felet aztan megáll, ki-be kell kapcsolni hogy egy teljeset töröljön. Viszont ha mosót kapcsolok akkor minden gond nélkül végig törli 3x. Mi lehet a hiba? 

Köszönöm! 

Mivel ugyanazt a motort kapcsolod mindkét esetben, de más állásba tolva a kapcsolót, én erősen a bajuszkapcsolóra gyanakodnék... beégtek az érintkezői, csere megoldja.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Olyan problémám van hogy a tid kijelzőm elsötétedett az eredeti fényének töredékét mutatja és alig látni. Gondolom izzó csere szükséges. A kérdésem az lenne hogy szerintetek is csak izzó cserére van szükség? valamint hogy hány és milyen izzóra van szükség a kijelző ujboli fényességéhez? Továbbá ha már a tid kijelzőt izzó-cserézem szeretném a dízel km órámat is. Érdeklődnék hogy a km órába hány és milyen izzóra van szükség  hogy az összeset kicserélhessem ledre?

 

köszi előre is a válaszotokat!

 

üdv Tamás

Link to comment
Megosztás:

24 perce, tomcsika1 írta:

Sziasztok!

Olyan problémám van hogy a tid kijelzőm elsötétedett az eredeti fényének töredékét mutatja és alig látni. Gondolom izzó csere szükséges. A kérdésem az lenne hogy szerintetek is csak izzó cserére van szükség? valamint hogy hány és milyen izzóra van szükség a kijelző ujboli fényességéhez? Továbbá ha már a tid kijelzőt izzó-cserézem szeretném a dízel km órámat is. Érdeklődnék hogy a km órába hány és milyen izzóra van szükség  hogy az összeset kicserélhessem ledre?

 

köszi előre is a válaszotokat!

 

üdv Tamás

Üdv.. a világítás kapcsoló alján a fényerő szabályzót nem tekerted le véletlenül? De amúgy a kijlzőhöz 2, az órához 3 vagy 4 , és ilyen: https://cromax.hu/muszerfal_vilagitas_izzo_opel_34212

Link to comment
Megosztás:

On 2018. 03. 03. at 17:43, Janó32 írta:

No, engem is utol ért a tükör mizéria, ma hazaúton vetem észre hogy a mögöttem jövök a tükörből nézve mintha rezegnének. A tükörlap kezdett leválni, némi piszkálásra 1:1-ben le is vált róla. A fekete vékony fólia(?) szerű izé romokban. Kérdés hogy ezt leszedjem és úgy ragasszam vissza a tükörlapot vagy ragasszam erre vissza így ahogy van? 

Egy ideje nekem is remeg. 

Ma megpiszkáltam, a külső fele volt fellazulva, a belső részét eléggé tartotta még.

Így nem szedtem le, a fellazult részhez kentem Palmatex (bocsánat, Palmafix, ez volt fateromnak otthon) ragasztót. Meglátjuk mennyire lesz tartós.

Módosítva : Cs. Zoltán
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Adott egy z16xe típusú motor, mely az adott tünetet produkálja: hidegen pöcc röff, szépen indul alapjárat tökéletes. Hosszabb táv után miután állt 10-20-30 percet a meleg motor, indítok , a motor beindul, de 1-2 mp mulva a motor leáll, a hibajelző lámpa pedig villog. gyujtás le, ujra indítok és a szokásostól 1mp-el  több inditózás után a motor beindul. Hibakód kiolvasás utána a 0400 -as kódot dobta ki ( kipufogó gáz visszavezetés szelep? ) Kérdésem az, hogy okozhatja -e ezt a jelenséget az EGR szelep, úgy hogy vadonat új van benne, melyet még az előző tulaj cserélt kb fél évvel ezelőtt. Illetve megoldás lehet e az EGR szelep kipucolása és lefalazása, mert az autót javarészt városban használom.

Illetve még egy kérdés: a P0650-es hibakód mit jelenthet, és lehet e köze az fent említett EGR szelep koszolódáshoz?

Segítségeteket előre is köszönöm :)

Módosítva : Tomi81
Link to comment
Megosztás:

38 perce, Cs. Zoltán írta:

Egy ideje nekem is remeg. 

Ma megpiszkáltam, a külső fele volt fellazulva, a belső részét eléggé tartotta még.

Így nem szedtem le, a fellazult részhez kentem Palmatex (bocsánat, Palmafix, ez volt fateromnak otthon) ragasztót. Meglátjuk mennyire lesz tartós.

Nekem is úgy tűnt hogy csak a széle vált el, de amit megnéztem jobban szépen le is vált gyakorlatilag nulla erővel. Ezért is gondoltam, hogy jobb telibe ragasztani mert ha majd másol lifeg akkor nehezebb lesz normálisan ragasztani.

A bajom az, hogy a ragasztás ugyan megvan, de sehogy nem jövök rá hogy miként pattintsam vissza. A középső központi gömbbel nincs baj, de a két motorral vezérelt gömböcnél amint próbálom rányomni máris rettenetes hangot kiadva berottyan olyan mély pozícióba hogy nem lehet úgy rápattintani mivel nem ér el addig.  Ekkor tükörlap ismét lepattint, gyújtás ráad, addig nyomom ameddig ki nem emelkednek és kezdődik elölről. Eddig 3x megismételtem, nem sikerült, feladtam mert baromi csúnya a hangja amikor a kis bizbaszok berotyognak más pozícióba... Azért megkérdezném azt aki ezt így kitalálta, hogy mi is volt a koncepció... (Már kicsit megfaragtam a nyílás, megkentem kenőanyaggal meg előtte tágítottam egy csavarhúzóval de semmi... Hihetetlen... 

Link to comment
Megosztás:

3 perce, Janó32 írta:

Nekem is úgy tűnt hogy csak a széle vált el, de amit megnéztem jobban szépen le is vált gyakorlatilag nulla erővel. Ezért is gondoltam, hogy jobb telibe ragasztani mert ha majd másol lifeg akkor nehezebb lesz normálisan ragasztani.

A bajom az, hogy a ragasztás ugyan megvan, de sehogy nem jövök rá hogy miként pattintsam vissza. A középső központi gömbbel nincs baj, de a két motorral vezérelt gömböcnél amint próbálom rányomni máris rettenetes hangot kiadva berottyan olyan mély pozícióba hogy nem lehet úgy rápattintani mivel nem ér el addig.  Ekkor tükörlap ismét lepattint, gyújtás ráad, addig nyomom ameddig ki nem emelkednek és kezdődik elölről. Eddig 3x megismételtem, nem sikerült, feladtam mert baromi csúnya a hangja amikor a kis bizbaszok berotyognak más pozícióba... Azért megkérdezném azt aki ezt így kitalálta, hogy mi is volt a koncepció... (Már kicsit megfaragtam a nyílás, megkentem kenőanyaggal meg előtte tágítottam egy csavarhúzóval de semmi... Hihetetlen... 

Hát, sajnos ebben nem tudok okosat tanácsolni. Valahogy csak rá kell menjen!

De, ha ilyen szívás visszatenni, nem is bánom, hogy nem erőltettem le az egészet!

Link to comment
Megosztás:

2 órája, Tomi81 írta:

Sziasztok!

Adott egy z16xe típusú motor, mely az adott tünetet produkálja: hidegen pöcc röff, szépen indul alapjárat tökéletes. Hosszabb táv után miután állt 10-20-30 percet a meleg motor, indítok , a motor beindul, de 1-2 mp mulva a motor leáll, a hibajelző lámpa pedig villog. gyujtás le, ujra indítok és a szokásostól 1mp-el  több inditózás után a motor beindul. Hibakód kiolvasás utána a 0400 -as kódot dobta ki ( kipufogó gáz visszavezetés szelep? ) Kérdésem az, hogy okozhatja -e ezt a jelenséget az EGR szelep, úgy hogy vadonat új van benne, melyet még az előző tulaj cserélt kb fél évvel ezelőtt. Illetve megoldás lehet e az EGR szelep kipucolása és lefalazása, mert az autót javarészt városban használom.

Illetve még egy kérdés: a P0650-es hibakód mit jelenthet, és lehet e köze az fent említett EGR szelep koszolódáshoz?

Segítségeteket előre is köszönöm :)

Az EGR-re menő vezetékek állapotát is ellenőrizni kéne. Ellenőrizheted az EGR csatlakozási részét a szívósorra, nem-e esetleg egy koksz darab valahol meg van szorulva a járatban. Ha leveszed az EGR szelepet és beindítod a kocsit, akkor ha minden rendben van, nagyon magas alapjáraton fog járni a motor ekkor állítsd is le azonnal. Ha valami a járatban van akkor viszonylagosan szépen, egyenletesen fog járni. 

De sztem a legegyszerűbb ha lefalazod, és kiütteted a hibakódot. Nem tudom a te motorod esetében dob-e kódot a falazás után nekem szokott, ezt:
P1405 - Lineáris kipufogógáz visszavezetés (EGR) helyzet - (00) - Nincs jelen
 

A P0650-es kód a MIL ( malfunction indication lamp - hibajelző lámpa) lámpád valamilyen meghibásodását jelzi. Áramköri szakadás, testzárlat, visszajelző lámpa hibája....

Link to comment
Megosztás:

12 órája, zotya975 írta:

Üdv.. a világítás kapcsoló alján a fényerő szabályzót nem tekerted le véletlenül? De amúgy a kijlzőhöz 2, az órához 3 vagy 4 , és ilyen: https://cromax.hu/muszerfal_vilagitas_izzo_opel_34212

Köszi a tippet de megnéztem sajnos nem tekertem el így kéntelen vagyok kiszedni a középkonzolt a kocsiból.  És köszönöm szépen az izzóról is az infódat.

köszi

üdv: Tamás

Link to comment
Megosztás:

21 órája, gezoli írta:

"Egyszer jártam úgy, hogy vettem ablakmosót és megmarta a szivattyút. Semmi mást nem bántott."

Háát - azért az kissé érdekes lehet.
Az a szivattyú már anyagában eleve valami polipropilénből, vagy mi a szöszből készül, amit tán még a tömény aceton vagy az etil-acetát sem bánt.
Egyszer a pálinkafőzetem nem igazán lett jó, így persze nem öntöttem egyből csapba, hanem a kocsimban ablakmosó folyadéknak használtam el. (az is alkohol)
Jó buli volt, mert ahányszor csak ablakot mostam, rettentő nagy cefreszag kezdett terjengeni a kocsi körül.

Tehát - a szivattyú háza nem igazán szokott "megmaródni", benne a kis lapátkerék szintén nem (mivel gyakran ugyanolyan anyagból van), a tengelye pedig króm- vagy krómozott acél. Még csak rozsdás se igazán lesz. Esetleg még található a szivattyúban egy gumiból készült "O" gyűrű - mondjuk tengelytömítésnek - de azt szintén nem bántja az alkohol.
Legfeljebb csak - hosszabb távon egy kissé kiszárítja ....

Szerintem (a saját vegyész-véleményem szerint) - nem az ablakmosó folyadéktól ment tönkre a szivattyúd.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

10 órája, Cs. Zoltán írta:

 a fellazult részhez kentem Palmatex (bocsánat, Palmafix, ez volt fateromnak otthon) ragasztót. Meglátjuk mennyire lesz tartós.

Ha a bőrcipő talpát hóban-sárban jól megfogja, akkor azt a fizikailag szinte alig terhelt tükröt MINDEN BIZONNYAL.

Link to comment
Megosztás:

7 órája, Maverick087 írta:

. Nem tudom a te motorod esetében dob-e kódot a falazás után nekem szokott, ezt:

P1405 - Lineáris kipufogógáz visszavezetés (EGR) helyzet - (00) - Nincs jelen
 

A P0650-es kód a MIL ( malfunction indication lamp - hibajelző lámpa) lámpád valamilyen meghibásodását jelzi. Áramköri szakadás, testzárlat, visszajelző lámpa hibája....

Nem fog hibakódot dobni a Z-s motor.

Link to comment
Megosztás:

8 órája, Maverick087 írta:

Az EGR-re menő vezetékek állapotát is ellenőrizni kéne. Ellenőrizheted az EGR csatlakozási részét a szívósorra, nem-e esetleg egy koksz darab valahol meg van szorulva a járatban. Ha leveszed az EGR szelepet és beindítod a kocsit, akkor ha minden rendben van, nagyon magas alapjáraton fog járni a motor ekkor állítsd is le azonnal. Ha valami a járatban van akkor viszonylagosan szépen, egyenletesen fog járni. 

De sztem a legegyszerűbb ha lefalazod, és kiütteted a hibakódot. Nem tudom a te motorod esetében dob-e kódot a falazás után nekem szokott, ezt:
P1405 - Lineáris kipufogógáz visszavezetés (EGR) helyzet - (00) - Nincs jelen
 

A P0650-es kód a MIL ( malfunction indication lamp - hibajelző lámpa) lámpád valamilyen meghibásodását jelzi. Áramköri szakadás, testzárlat, visszajelző lámpa hibája....

Szia!

Köszönöm a válaszod, időközben megnéztem és  kb 20 ezer km-el ezelőtt tetette be a régi tulaj az új szelepet. Hibajelzést eddig nem adott, csak akkor mikor az ominózus leállás történt. Ezen kívűl jön - megy a gép, de ez a melegen leállás kicsit bosszantó. A falazáson gondolkodom, de előbb egy tisztítást még megpróbálok illetve egy jó kis Fagyizást :) 

Link to comment
Megosztás:

11 órája, gezoli írta:

Akkor lehet, hogy tankoláskor rossz helyre tettem a pisztolyt.

Csak tudom, hogy mi marta meg!!!!!

Hááát - igen.

Miután az ablakmosó szivattyú(k) az Opelekben általában polipropilénből készül(nek), azt az alkoholok EGYÁLTALÁN NEM bántják! A tartálya pedig (a fehér) polietilénből van.
Még csak a benzin se igazán bántja! Miután manapság már maga a benzintartály se horganyzott lemezből van ám.

Nekem elhiheted, azért vegyész voltam egy jó darabig (majdnem 45 évig). Talán azt csak tudom, hogy mi mit old be, duzzaszt meg, vagy egyből csontra roncsol.

Amikor mi még folyamatosan toluollal, benzollal és izopropil alkohollal (majd később a metil-tercier-butiléterrel feljavított "mosóbenzinnel") jártunk, akkor folyton a benzincsöveket és az AC pumpa membránját kellett figyelni, mivel azok többnyire csak benzinhez készültek, míg az általunk használt anyagok nem igazán a benzinek fajtái (BTX). Viszont sokkal olcsóbb volt néha AC membránt, no meg benzincsöveket cserélgetni, mint a benzinkútnál drága pénzen igazi benzint venni.
Hiszen ugyanúgy jól égnek (a belsőégésű motorban) - és nagyon szépen elhajtották a kocsit.

Csak példának okáért egyébként - a toluolnak 112-114 - a mért oktánszáma ...

Módosítva : L.Fazakas
Link to comment
Megosztás:

32 perce, L.Fazakas írta:

Hááát - igen.

Miután az ablakmosó szivattyú(k) az Opelekben általában polipropilénből készül(nek), azt az alkoholok EGYÁLTALÁN NEM bántják! A tartálya pedig (a fehér) polietilénből van.
Még csak a benzin se igazán bántja! Miután manapság már maga a benzintartály se horganyzott lemezből van ám.

Nekem elhiheted, azért vegyész voltam egy jó darabig (majdnem 45 évig). Talán azt csak tudom, hogy mi mit old be, duzzaszt meg, vagy egyből csontra roncsol.

Amikor mi még folyamatosan toluollal, benzollal és izopropil alkohollal (majd később a metil-tercier-butiléterrel feljavított "mosóbenzinnel") jártunk, akkor folyton a benzincsöveket és az AC pumpa membránját kellett figyelni, mivel azok többnyire csak benzinhez készültek, míg az általunk használt anyagok nem igazán a benzinek fajtái (BTX).
Viszont ugyanúgy jól égnek és szépen elhajtják a motort. A toluolnak - pl. 112-114 az oktánszáma ...

Nekem is elhiheted, hogy az ablakmosó folyadékos flakonban lévő folyadék tette tönkre. El is tettem a szivattyút, valahol a lomok között meg van.

Link to comment
Megosztás:

10 órája, gezoli írta:

Nekem is elhiheted, hogy az ablakmosó folyadékos flakonban lévő folyadék tette tönkre. El is tettem a szivattyút, valahol a lomok között meg van.

Szerintem az lehet a dolog nyitja, hogy az ablakmosó folyadékok bár alkohol alapúak, de korántsem csak az van bennük, hanem valamiféle adalékanyag is, ami simán megmarhatja. Anno a B Omegának volt is egy ilyen típushibája, bár nem az ablakmosó folyadék szivattyújával, hanem a vízpumpával: annak is műanyagból vannak a lapátjai (mármint B Omegánál, legalábbis a 25DT motorkódnál), és a hipermarketes fagyálló folyadék gyakorlatilag feloldotta ezeket a lapátokat (pedig abban szerintem még annyi alkohol sincs mint az ablakmosóban), amitől megszűnt a keringés és hengerfejes lett az autó. Megoldás a kizárólag gyári hűtőfolyadék használata, az nem mar.:cool:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.