Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

1 órával ezelőtt, Janó32 írta:

Én a konyha ablakból látom h villan az irányjelző a garázsban (külön épület a telek hátsó részén, kb 15m) ha megnyomom a gombot... Szóval nem...

Öö... de. :) Rossz hírem van, akkor a tied "rossz". Íme a vonatkozó rész a kézikönyvből:

 

centrál.jpg

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

38 perce, tgabika76 írta:

Öö... de. :) Rossz hírem van, akkor a tied "rossz". Íme a vonatkozó rész a kézikönyvből:

 

centrál.jpg

T.kön szúrnám magam ha csak 3 méterről működne... :)  Mint írtam, 10 méterről megvan simán, még elemet nem cseréltem benne amióta nálam van (2013), ki tudja mikori az elem. Az igaz, hogy egy szaki gatyába rázta a kulcsot amikor megvettem, mindkét kulcson cseréltük a borítást, az elemtartókat rendbe tette, a kapcsolókat cserélte és beállította a nyomás érzetet (értsd, elég alig megnyomni és reagál, a mikrókapcsoló szárának magasságával állította be), átnézte az elektronikai részt is... De ennyi mindösszesen, mi így vettük.. . 

Módosítva : Janó32
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

2 órája, kisMikola írta:

Sziasztok, 

A központi zárat távirányítóval csak kb 2-3 méterről tudom kinyitni. Ez minden G Astránál így van gyárilag vagy csak nálam? 

Köszönöm

Nem mértem sose le, de nekem is megvan min. 10 lépés távolság.

Ez elemcserés lesz... Bármely márkaszervizben megcsinálják néhány perc az egész. 5-8 évente szerintem ennyit megér.

De ha elég bátor és gyors vagy, akkor a számtalan leírás és youtube videó alapján is meg tudod csinálni. Ha lassan csinálod, akkor ha jól emlékszem elfelejti az immo kódot. 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

5 perce, bluemirage írta:

Nem mértem sose le, de nekem is megvan min. 10 lépés távolság.

Ez elemcserés lesz... Bármely márkaszervizben megcsinálják néhány perc az egész. 5-8 évente szerintem ennyit megér.

De ha elég bátor és gyors vagy, akkor a számtalan leírás és youtube videó alapján is meg tudod csinálni. Ha lassan csinálod, akkor ha jól emlékszem elfelejti az immo kódot

Dehogy... Az azért komolyabb rendszer... Csak újra kell tanítani a kulcsot. Szétkapod a kulcsot, elemcsere óvatosan hogy a műanyag tartó el ne törjön sehol (tipikus hiba, és elmozog így az elem emiatt pedig mindig letanul és nem nyit), beülsz a kocsiba, gyújtást ráadod, gomb megnyomkod, gyújtás levez és próba. Ezzel elvileg készen is van. Nem kell ehhez semmilyen márkaszerviz, szerviz vagy szerelő. Még egy kulcsos is megcsinálja Neked ha nincs hozzá kedved, de tényleg egyszerű dolog. 

Link to comment
Megosztás:

45 perce, Janó32 írta:

Dehogy... Az azért komolyabb rendszer... Csak újra kell tanítani a kulcsot. Szétkapod a kulcsot, elemcsere óvatosan hogy a műanyag tartó el ne törjön sehol (tipikus hiba, és elmozog így az elem emiatt pedig mindig letanul és nem nyit), beülsz a kocsiba, gyújtást ráadod, gomb megnyomkod, gyújtás levez és próba. Ezzel elvileg készen is van. Nem kell ehhez semmilyen márkaszerviz, szerviz vagy szerelő. Még egy kulcsos is megcsinálja Neked ha nincs hozzá kedved, de tényleg egyszerű dolog. 

Így van,én már cseréltem benne elemet,csak újra kel tanítani ész kész.

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Van egy 99-es 1.6 16V csapott hátuljú G-s Astrám. Olyan probléma jött elő ma reggel, hogy 70 km/h körül a hátsó utastér körül egy elég erős egyenletes bugó hang jelentkezett. Alacsonyabb sebességnél elmúlt. Egyszer már előjött ez a hang még régebben kb. egy 3 másodpercre, azóta semmi, de most több percen keresztül folyamatosan búgott. (Kicsit olyan mintha  valami elcseszett szélzaj lenne) Lehetséges, hogy hátsó kerékcsapágy gondok vannak?

Módosítva : Fulmen
Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, Fulmen írta:

Üdv!

Van egy 99-es 1.6 16V csapott hátuljú G-s Astrám. Olyan probléma jött elő ma reggel, hogy 70 km/h körül a hátsó utastér körül egy elég erős egyenletes bugó hang jelentkezett. Alacsonyabb sebességnél elmúlt. Egyszer már előjött ez a hang még régebben kb. egy 3 másodpercre, azóta semmi, de most több percen keresztül folyamatosan búgott. (Kicsit olyan mintha  valami elcseszett szélzaj lenne) Lehetséges, hogy hátsó kerékcsapágy gondok vannak?

Lehet. Fel kell emelni az autót a kereket kézzel megpörgetni, feszegetni oldalra-fel-le érezni-e kottyanást. 

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, Fulmen írta:

Üdv!

Van egy 99-es 1.6 16V csapott hátuljú G-s Astrám. Olyan probléma jött elő ma reggel, hogy 70 km/h körül a hátsó utastér körül egy elég erős egyenletes bugó hang jelentkezett. Alacsonyabb sebességnél elmúlt. Egyszer már előjött ez a hang még régebben kb. egy 3 másodpercre, azóta semmi, de most több percen keresztül folyamatosan búgott. (Kicsit olyan mintha  valami elcseszett szélzaj lenne) Lehetséges, hogy hátsó kerékcsapágy gondok vannak?

Több mint valószínű (nekem is sanszos)  

Tisztelt fórumtársak, milyet ajánlotok? A furatos, ABS- szel szerelthez 21 különböző árat hoz a Cromax. 15 - 98 ezer Ft-ig. 

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, Maverick087 írta:

Több mint valószínű (nekem is sanszos)  

Tisztelt fórumtársak, milyet ajánlotok? A furatos, ABS- szel szerelthez 21 különböző árat hoz a Cromax. 15 - 98 ezer Ft-ig. 

Ha a márkának hiszel akkor a 30 ezres SKF jó választás, ha a webshopnak akkor már a 15 ezresnél is írják hogy eredetivel megegyező prémium alkatrész, amúgy meg "eredeti opel" van 32 és 80-ért is  ( ki tudja mi a különbség?). Amúgy nem kell túl gyakran cserélni ( leginkább soha) nem hiszem hogy sok tapasztalat lenne ezen a téren. Bármelyik "I" betűre ráhúzod az egeret korrekt leírást adnak a gyártóról, ez alapján egyikről sem lehetne feltételezni hogy cart gyárt. 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

11 órája, Fulmen írta:

 "Lehetséges, hogy hátsó kerékcsapágy gondok vannak?"

Ilyen esetem nekem is volt, aztán folyton füleltem, füleltem - majd egyből "csapágydarálásra" gondoltam. El is vittem hát a szervízbe, ahol aztán kiderült - a csapágyaknak semmi bajuk. Maga a gumi volt már kissé öreg (eredeti 11 éves 4 évszakos), az adta kikeményedett állapotában azt a búgós hangot. Gumicsere után - csodák csodája .... a zaj egyből ELTÜNT!

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

10 órája, Maverick087 írta:

"milyet ajánlotok?" - "a 15 - 98 ezer Ft-ig."

Hááát - én nem a legdrágábbat, de NEM is a legolcsóbbat ajánlanám! Olyan huszon-harminc ezer forint között már elmegy pl. egy német (pl. FAG)

Én a bal első kerekemhez vettem (ABS forgás-érzékelőset), de nem a Cromax szervízben, mert az Üllői úti SKF szakboltban sokkal olcsóbb volt.

Aztán - úgy durván tizenezerért beszerelték - az Opel Szállás utcai szervizében. Így csupán 12 ezerrel jöttem ki olcsóbban, mint a Cromax árajánlatával ...

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

On 2017. 02. 12. at 20:06, Janó32 írta:

" a kapcsolókat cserélte és beállította a nyomás érzetet (értsd, elég alig megnyomni és reagál, a mikrókapcsoló szárának magasságával állította be)"

Hmmm. Láttál Te már egyáltalán ilyen távkapcsolót belülről? Benne a mikrokapcsolók csupán egyfélék, de nem lehet rajtuk semmiféle szármagasságot állítani!

Ha már kissé nehezebben megy a nyomkodás, az ember alátesz az elektronikának egy méretre szabott kartonlapkát. A külső gumigombos burkolatot (többnyire 3-4 év alatt tönkremegy!) meg valami 7 vagy 800 forintért lehet megvenni! A nyomkodástól többnyire inkább az elemtartó fémpólusa szokott elválni a nyáktól.

De egy hegyesvégű forrasztópákával - és persze némi cínnel - szépen vissza lehet forrasztani. Én például a kulcsba egy kisméretű piros smd LED-et is tettem be (mivel a helye már gyárilag ott van), így aztán én azóta mindig látom, ha nyomkodás után egyáltalán jelet ad ki.

Módosítva : L.Fazakas
Link to comment
Megosztás:

12 órája, Fulmen írta:

Üdv!

Van egy 99-es 1.6 16V csapott hátuljú G-s Astrám. Olyan probléma jött elő ma reggel, hogy 70 km/h körül a hátsó utastér körül egy elég erős egyenletes bugó hang jelentkezett. Alacsonyabb sebességnél elmúlt. Egyszer már előjött ez a hang még régebben kb. egy 3 másodpercre, azóta semmi, de most több percen keresztül folyamatosan búgott. (Kicsit olyan mintha  valami elcseszett szélzaj lenne) Lehetséges, hogy hátsó kerékcsapágy gondok vannak?

És abbamaradt?A kerékcsapágybúgás magától nem szűnik meg nem?Nálam így volt,amikor megszólalt(jó mély hangon) onnantól szólt míg ki nem lett cserélve

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, L.Fazakas írta:

Hmmm. Láttál Te már egyáltalán ilyen távkapcsolót belülről? Benne a mikrokapcsolók csupán egyfélék, de nem lehet rajtuk semmiféle szármagasságot állítani!

Ha már kissé nehezebben megy a nyomkodás, az ember alátesz az elektronikának egy méretre szabott kartonlapkát. A külső gumigombos burkolatot (többnyire 3-4 év alatt tönkremegy!) meg valami 7 vagy 800 forintért lehet megvenni! A nyomkodástól többynire inkább az elemtartó fémpólusa szokott elválni a nyáktól.

De egy hegyesvégű forrasztópákával - és persze némi cínnel - szépen vissza lehet forrasztani. Én például a kulcsba egy kisméretű piros smd LED-et is tettem be (mivel a helye már gyárilag ott van), így aztán én azóta mindig látom, ha nyomkodás után egyáltalán jelet ad ki.

Hm, akkor visszakérdeznék: Te láttál már ilyet közelről? A szár tömör műanyagból van ami hengeres kialakítású, vágható a megfelelő eszközzel és így finomhangolható a megfelelő kapcsolási magasság... Nem vagyok híve a pirossal jelölt tákolásnak és ezért cseréltük a kapcsolót ha már a raktárban akadt néhány százezer darab (Valeo-nak ültetjük bizonyos termékekbe), inkább a minőségi megoldásokat támogatom. Az aláhúzott részt meg nem is értem, nekem gyárilag van benne piros visszajelző fény... 

Link to comment
Megosztás:

1 óra, L.Fazakas írta:

Ilyen esetem nekem is volt, aztán folyton füleltem, füleltem - majd egyből "csapágydarálásra" gondoltam. El is vittem hát a szervízbe, ahol aztán kiderült - a csapágyaknak semmi bajuk. Maga a gumi volt már kissé öreg (eredeti 11 éves 4 évszakos), az adta kikeményedett állapotában azt a búgós hangot. Gumicsere után - csodák csodája .... a zaj egyből ELTÜNT!

Én is így jártam a Good Year NCT-vel.Mikor kopott úgy búgott mintha csapágyas lett volna.Mondta is a gumis hogy a Good Year az ilyen :)

Link to comment
Megosztás:

8 órája, Janó32 írta:

 Az aláhúzott részt meg nem is értem, nekem gyárilag van benne piros visszajelző fény... 

Akkor szerencséd van, vagy kifogtál egy olyat.

Nekem alapból nem volt benne, aztán kiszúrtam, hogy a nyákon bizony ott a helye.

Tehát akkor - ügyesen "modernizáltam" a távvezérlős slusszkulcsomat?

Link to comment
Megosztás:

7 perce, L.Fazakas írta:

Akkor szerencséd van, vagy kifogtál egy olyat.

Nekem alapból nem volt benne, aztán kiszúrtam, hogy a nyákon bizony ott a helye.

Tehát akkor - ügyesen "modernizáltam" a távvezérlős slusszkulcsomat?

A ClassicII.-ből ezt is "kifelejtették" már! Súlycsökkentés=Fogyasztás csökkenés! :)

Link to comment
Megosztás:

3 órája, L.Fazakas írta:

Akkor szerencséd van, vagy kifogtál egy olyat.

Nekem alapból nem volt benne, aztán kiszúrtam, hogy a nyákon bizony ott a helye.

Tehát akkor - ügyesen "modernizáltam" a távvezérlős slusszkulcsomat?

Ez nem szerencse kérdése, függ attól hogy mikori az autó ill. a felszereltségtől. Nekem kettő a videóban látható kulcs van hozzá gyárilag, továbbá 2 kisméretű kulcs a gyári riasztó inaktiválásához... 

 

Link to comment
Megosztás:

16 órája, L.Fazakas írta:

Szerintem csak nálad van ez így! Gombelemcsere volt már? Lehetséges, hogy gyengecske ....

Nekem bő 10-12 méterről is simán nyit .... (kb. 5-6 kocsihossz)

A ferde hátú 410cm, a kombi 428 cm hosszú, ha jól tudom. Akkor az 5 kocsihossz(5x410) min. 20,5 méter. Amúgy nekem is megy a nyitás 10 méterről. :)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

On 2017. 02. 10. at 20:23, enduronyul írta:

Maverick087

Közbe dolgoznom kellett menni és holnap is megyek de szerintem holnap délutá lesz időm átnézni.. ha kell lefotózom neked majd de nem nehéz megtalálni őket..

1.) van a kiegyenlitő tartálytól pár centire az utastér felé..

2.) zárhídról megy rá a hengerfejre (legalábbis a Z16XE-nél)

3.) ha jól emlékszem van egy test a nyúlványon is alul a duda környékén, 

Lehet van több is de még nekem is átkell néznem még1szer mert nem tudok rájönni miért is nem megy szervó ha egyszer laptoppal tudom müködtetni..

Neked mi a baj az autóval hogy kábeleket nézed át?

üdv

A kiegyenlítő tartálynál lévőt megtaláltam ( kiszúrja az ember szemét :) ) 

A többiről tudnál egy képet kattintani ha lesz időd? 

Köszönettel

Link to comment
Megosztás:

9 órája, Janó32 írta:

Ez nem szerencse kérdése, függ attól hogy mikori az autó ill. a felszereltségtől. Nekem kettő a videóban látható kulcs van hozzá gyárilag, továbbá 2 kisméretű kulcs a gyári riasztó inaktiválásához... 

 

Sziasztok!

A videón látható ablak emelést zárásra hogy lehet beprogramozni vagy mit kell tenni hogy így műküdjön?

 

köszi a választ.

 

üdv Tamás

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, tomcsika1 írta:

Sziasztok!

A videón látható ablak emelést zárásra hogy lehet beprogramozni vagy mit kell tenni hogy így műküdjön?

 

köszi a választ.

 

üdv Tamás

Szia!

még annak idején mentettem le DarthVödör munkáját, így tudod megcsinálni: https://drive.google.com/open?id=1W9y9JKfpIgg5eQSaIeTpfy8nYKu3ZD18HyGpteH2F7Y

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.