Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Sziasztok!

 

Kb. 7 éve és 100 ezer kilométerrel ezelőtt jelentkeztem utoljára. Az autóm azóta egyre több kisebb nagyobb hibát gyűjt össze. Már tudok vezérműszíjat és tartozékait cserélni, kipufogót, lengéscsillapítót, stb. Párszor már meg is állt az út szélén, de egyelőre marad, mert másra kell a pénz, meg mert szeretem. 

 

De most is csináltam egy kis javítást ami nem a szokásos "márkaszerviz-modulcsere-100 ezer lesz" stílus. 

 

Azt hallottam, hogy a belső levegő keringetés csappantyújának az elromlása G Astra tipushiba. Egy ideig tűrtem, hogy nincs belső keringetésem, majd elhatároztam, hogy a végére járok. A csappantyút egy szervo, vagyis DC motor+fogaskerék áttétel egység mozgatja. Ebbe két vezeték megy bele, amire a vezérlő ráadja a 12V-ot hogy a motor eltekerjen az egyik végállásog, vagy ellentétes polaritással a másik végállásig. Viszont a végállásban nem veszi le a feszültséget, amég a gyújtás rajta van addig a motor le van fogva, de feszültség alatt van. Valami soros ellenállás lehet benne, mert a feszültség 9V-ra esik végállásban. 

 

Az enyémnek az volt a hibája, hogy a motor hol ment, hol nem. Szétszedtem és tápegységről kipróbáltam. A kis DC motor beindult, de ha egyszer lefogtam akkor többször nem lehetett elindítani. Ha ment akkor 10mA-t, ha elakadt akkor 340mA-t vett fel. 

 

Nyilván nem fogok venni egy ilyen szervot, amikor az ebayen kapható csak motor is. 

http://www.ebay.com/itm/131521360779?_trksid=p2057872.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

Ez a motor méreteit tekintve tökéletesen azonos azzal a Bosch motorral ami be volt építve és az üresjárati és a lefogott árama is azonos. A fordulatszáma meg nem 20-30 ezer mint ezeknek a kis DC motoroknak általában,hanem kb. 3000.

 

b_201509232250219607.jpg

Egy különbség van, hogy a lenti képen lévő kis műanyag pöcköt le kell vágni, mert a motoron nincs meg az ellendarabja.

b_201509232250236403.jpg

b_20150923225026899.jpg

 

A régi motorról a csigát le lehetett húzni fogóval ha gázrezsón megmelegítettem. Az új motor tengelye nincs meglapítva mint a régié, ezért epoxival ráragasztottam a csigát. 

 

A vezetékek bekötésénél ügyelni kell, hogy azonos polaritás mellett azonos irányba forogjon a motor. Ezt valahogy elvétettem, utólag meg kellett cserélni. 

 

Nekem gyanús, hogy a régi motor nem örült annak, hogy állandóan táp alatt van. Talán a folyamatos melegedés miatt adhatta meg magát. Ezért én még két sorbakötött 5.6ohm/0.6W-os ellenállást is sorba kötöttem a motorral. Kicsit gyengébb lesz, de kevésbé melegszik. 

 

Szétszereléskor letört a műanyag gömböcske amire a tolórúd van rápattintva, de egy M2.5-ös csavarral megoldottam. 

 

Remélem lesz aki kedvet kap. :-)

 

Üdv,

Csaba

 

  • Like 5
Link to comment
Megosztás:

Ilyen problémával találkoztatok már? A légszűrőcső végződésénél olajos a bilincs és környéke...

https://www.dropbox.com/s/t2laiwpsm629ylb/IMG_20150925_141228.jpg?dl=0

https://www.dropbox.com/s/6j2bx9mv4fgjace/IMG_20150925_141142.jpg?dl=0

 

Az alatta lévő fojtószelepet kell kitisztítani, megoldható otthon kb 15 perc alatt, enyém is ilyen volt mikor megvettem a kocsit, kipucoltam, azóta tiszta.

 

Itt egy remek leírás róla Stofl kolléga jóvoltából: https://sites.google.com/site/gastraokossagok/motor-reszegysegek#TOC-Fojt-szelep:

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenki!

A Redkoalás utángyártott légzsákfedelet próbálta már valaki? http://www.opeleseknek.hu/opelshop/opel-astra-g-classic-1998-2009-alkatreszek/opel-legzsak-fedel-kormanyburkolat-dudagomb-astra-g-agila-a-corsa-b-combo-b-0199180-legzsakfedel-aftermarket

Vagy van valami bevált forrás, ahonnan jól illeszkedő fedelet lehet venni? 

Kollegám 7e körül vette racing bazárról, de úgy áll a helyén, mint tehénen a gatya...

 

Hali, eBayen - szerintem ugyanezt - be lehet szerezni fele ennyiért! Én ott vettem és gond nélkül fel tudtam rakni. Illeszkedik is, leszámítva néhány körömnél nem stimmelt pontosan a kikönnyítés, de az anyag rugalmassága miatt ez könnyen korrigálható volt. Felszerelve illeszkedik és nincs vele probléma. Kicsit keményebben kell nyomni a kürt gombot, de lehet csak az előző volt már nagyon gatya... :)

Link to comment
Megosztás:

Hali, eBayen - szerintem ugyanezt - be lehet szerezni fele ennyiért! Én ott vettem és gond nélkül fel tudtam rakni. Illeszkedik is, leszámítva néhány körömnél nem stimmelt pontosan a kikönnyítés, de az anyag rugalmassága miatt ez könnyen korrigálható volt. Felszerelve illeszkedik és nincs vele probléma. Kicsit keményebben kell nyomni a kürt gombot, de lehet csak az előző volt már nagyon gatya... :)

Szia! Nekem ilyen van én miskolcon vettem 5000 vagy  5500-ért a jófogásról én magam cseréltem le tökéletesen passzol. Annyi van vele hogy kicsit szürkésebb mint a gyári nincs olyan fekete de csak ha nagyon nézed akkor látni az árnyalatni különbséget  ha szilikonnal lekezeled két háromszor akkor már egyáltalán nincs különbség. Viszont arra készülj fel, hogyha lecseréled utánna valahol ki kellesz üttetned a légzsák hibakódot. Valamint hogy az akku sarut vedd le várj egy órát és utánna kezd el szétszedni ezt nekem is egy MAK os szerelő mondta hogy legalább anyi időt érdemes hagyni mert volt már hogy kinyilt a zsák

 

sok sikert minden jót

 

üdv Tamás

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Találkozott már valaki olyannal,hogy gyujtas raadaskor és levetelkor,kivillan a belső keringetes kapcsoló??

 

Ha jól rémlik akkor csinálja csak, ha olyan módba van kapcsolva a légterelő ahol nem tudod aktiválni a belső keringetés kapcsolót. Pl az utasokra vagy a szélvédőre van irányítva (már nem emlékszem) akkor csak 1-et villan, mivel nem tudod bekapcsolni.

 

Módosítva : gedikart
Link to comment
Megosztás:

Igen, azt hiszem az enyém is ilyen, már láttam párszor villogni, de minden indításkor nem figyelem.

 

Így van, villog nekem is. Először azt hittem meghibásodott. Aztán megtaláltam az információt, hogy van olyan állás a kapcsolón, aminél nem működik. Majd megnézem, de szerintem csak ebben az esetben villan fel.

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Tavaly télen vásárolt G Astrám valamiért rohadtul párásodik belülről legalábbis amikor kint hideg van és fűtök... Hiába nyomom neki fullra a levegőt nem igazán akarja levinni a párát. Már cseréltem benne pollenszűrőt is sőt eltávolított pollenszűrővel is ugyanez volt a jelenség. Nyáron nem volt vele probléma de ismét jönnek a hidegek és már előre bosszankodom miatta. Valakinek valami ötlete? Valahol van az utastéren szellőző ami el lehet dugulva? Egyébként benzin-gáz üzemű az autó már így vettem és mondjuk a fűtés sem valami tuti benne az igazi hidegekben de gondolom ez azért van mert a gázreduktor vízcsövét a fűtőradiátor elé iktatták be így már valamilyen szinten elhült víz kerül be a radiátorba. Ennek az átalakítása tervbe van, át fogom kötni a radiátor utáni ágra.

Link to comment
Megosztás:

Üdv.

 

TYC tipusú ködfényszórónál hol tud befolyni a víz? Vagy hol nem folyik mi? Ma levettem a kupakot és megint állt benne a víz. De csak a jobb oldali. Vezetékek a kupakon keresztül megy be ami le van szilózva és a "gyári" csati része is le van. Egy darabig tök jó volt most megint ált benne a víz. Bal oldalival semmi gond...

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Tavaly télen vásárolt G Astrám valamiért rohadtul párásodik belülről legalábbis amikor kint hideg van és fűtök... Hiába nyomom neki fullra a levegőt nem igazán akarja levinni a párát. Már cseréltem benne pollenszűrőt is sőt eltávolított pollenszűrővel is ugyanez volt a jelenség. Nyáron nem volt vele probléma de ismét jönnek a hidegek és már előre bosszankodom miatta. Valakinek valami ötlete? Valahol van az utastéren szellőző ami el lehet dugulva? Egyébként benzin-gáz üzemű az autó már így vettem és mondjuk a fűtés sem valami tuti benne az igazi hidegekben de gondolom ez azért van mert a gázreduktor vízcsövét a fűtőradiátor elé iktatták be így már valamilyen szinten elhült víz kerül be a radiátorba. Ennek az átalakítása tervbe van, át fogom kötni a radiátor utáni ágra.

A belső levegő keringetés kapcsolható? Nem marad állandóan rajta?

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Üdv.

 

TYC tipusú ködfényszórónál hol tud befolyni a víz? Vagy hol nem folyik mi? Ma levettem a kupakot és megint állt benne a víz. De csak a jobb oldali. Vezetékek a kupakon keresztül megy be ami le van szilózva és a "gyári" csati része is le van. Egy darabig tök jó volt most megint ált benne a víz. Bal oldalival semmi gond...

 

Nekem eddig csak akkor ázott be úgy hogy álljon benne a víz mikor 30-40cm-es állóvízen kellett átmennem.

Párásodni szokott csak, de amúgy ezen is van szellőző mint a rendes lámpán.

Ha sikerült gyárit szereznem jó áron akkor ezeket dobom a kukába.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Nekem eddig csak akkor ázott be úgy hogy álljon benne a víz mikor 30-40cm-es állóvízen kellett átmennem.

Párásodni szokott csak, de amúgy ezen is van szellőző mint a rendes lámpán.

Ha sikerült gyárit szereznem jó áron akkor ezeket dobom a kukába.

 

Azt tudom, h van rajta, csak azt nem h hol tud befolyni. Lehet a szellőzőn keresztül?. Másik nem párásodik, ez is csak azért mert ált benne a víz...

Link to comment
Megosztás:

Azt tudom, h van rajta, csak azt nem h hol tud befolyni. Lehet a szellőzőn keresztül?. Másik nem párásodik, ez is csak azért mert ált benne a víz...

 

Azt nem tudom hol mehet be, szerintem a szellőzőn nem, ha csak akkora vízbe mész bele. Én biztonság kedvéért a gyári tömítést még körbe kentem FBS-el. Azóta mintha nem is párásodna  <_<

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Hali!
 

Volna egy olyan problémám, hogy a váltó veszi a sebességeket, csak nehezen, főleg az 1, 2 és rükvernc fokozatokat. Nem dobja ki egyik fokozatot sem. A rükverc néha "recseg", főleg hosszabb autópályázás után. Valakinek erre van valami ötlete, hogy miért van ez ? Nekem a váltórudazat jutott eszembe, hogy az sz@rakszik.

Link to comment
Megosztás:

Hali!

 

Volna egy olyan problémám, hogy a váltó veszi a sebességeket, csak nehezen, főleg az 1, 2 és rükvernc fokozatokat. Nem dobja ki egyik fokozatot sem. A rükverc néha "recseg", főleg hosszabb autópályázás után. Valakinek erre van valami ötlete, hogy miért van ez ? Nekem a váltórudazat jutott eszembe, hogy az sz@rakszik.

 

Nálam ugyanez volt. WD40-el alaposan befújtam a váltókulissza csatlakozó részeit és láss csodát azóta simán megy a váltás, nincs reccsenő rükverc.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

 

Előre is bocsánat, hogy teljesen újként már kérdésekkel jövök, de most örököltem meg a kocsit, s olyan hibákat produkál, amiket korábban nem. Igazság szerint a hibáról a 9xx valamelyik oldalán találtam leírást, hogy mi minden lehet a probléma, de gondoltam, hogy inkább összefoglalom, s ha valamit kihagytam, mert máshol volt róla szó, akkor kérlek, javítsatok ki, s írjátok le. :) 

A kocsiról: astra g, 2000-es, 1.4 16V benzines. Apu élete alatt mindössze 82k km-t tett bele.

A hiba: Reggel pöccre indul a kocsi. Indítás után ha megállok, először a kocsi elkezd "remegni", utána ha megyek, s beteszem üresbe vagy megállok, s benyomom a kuplungot, az alapjárat leesik nullára, kigyulladnak a lámpák. Újra lehet indítani, de egyre nehezebben. Viszont azt vettem észre, hogyha a vízhőfok eléri a 80-at, utána megszűnnek a jelenségek.

 

Amiket a fórumon eddig olvastam:

- alapos tisztítás

- EGR szelep

- gyertya

- trafó

- alapjárati motor

- lambda szonda

 

Az első három megvolt, tavasszal cseréltettem az egr szelepet, nyáron volt gyertyacsere, tegnap alaposan kipucolta a szerelő a kocsit -elvileg-. Sajnos ma reggel ismét két motorleállással értem be munkába. Beszéltem a szerelővel, annyit mondott, hogy trafócsere. Viszont azt is olvastam, hogy sok hozzászólónál ez sem segített. Érdemes végigmenni ezen a soron, vagy hol érdemes kezdeni?

 

Előre is köszönöm a segítséget!

 

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.