Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

Wayteq xTAB-50 bruttó 28-30 ezer körül árulják.

Wayteq-kel nekem jó tapasztalataim vannak, bár mint csak pna-val. GPS-es noname tablet-et viszont nem érdemes kínából rendelni szerintem, mert ott se nagyon olcsóbb, mint a fenti Wayteq, ami itthon kapható és garanciás.

Néztem ezt én is.

Pontosítanék!

Nincs 5"-os tablet amiben van GPS, WIFI és BT is.

Ebben a Wayteq-ben sincs BT, így nem jó OBD-hez.

7"-osban is 60e-nél kezdődik a használható.

Szóval ezért néztem az atab-ot 40e-ért.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Szerintetek ha egy telefont építenék be 5", aminek a tetején van a ki-be kapcsoló gombja, ami ugye fektetett beépítésnél oldalra kerülne, hogyan oldhatnám meg a ki-be kapcsolást?

Valaki tud forrasztani smd mikrokapcsolót?

Ami még foglalkoztat, hogy a gyári rádióm kijelzője és a hőmérő az elveszne. Vagy a tárolórekeszbe átraknám a kétsorost, vagy a hamutartó helyére.

Nézegettem képeket, de még nem tudom mi a jó megoldás.

Ha ilyen akcióra adnám a fejem, én kicserélném a gyári rádiót és a TID problémája már meg is van oldva. Így már csak a hőmérőt kellene pótolni valahogy, ami igaz, hogy elektronikailag egy kicsit bonyolultabb, mint kompletten áthelyezni a TID-et, viszont egy néhány digites LCD vagy LED kijelzőnek könnyebb helyet találni (talán még a PDA mellé is be lehetne faragni valahova), és nem is foglal annyi helyet.

Link to comment
Megosztás:

Néztem ezt én is.

Pontosítanék!

Nincs 5"-os tablet amiben van GPS, WIFI és BT is.

Ebben a Wayteq-ben sincs BT, így nem jó OBD-hez.

7"-osban is 60e-nél kezdődik a használható.

Szóval ezért néztem az atab-ot 40e-ért.

Bár én be nem építeném, de pont ez a következő projektem. Jelenleg SE Xperia X8 telón használom az OBD-t, megy rajta az IGO is, viszont ahhoz már nagyon gyenge, hogy a navigáció is menjen, és még a háttérben fusson az OBD, valamint a kijelzője is elég kicsi.

Tabletben valóban olyan 60e körül vannak, amik a céljainkra megfelelnének, illetve nemrég találtam egy egész jó Lenovo-t is, ami még árban is nagyon jó: http://www.aqua.hu/lenovo-ideatab-a2107a-tablet-pc-7-16gb-android-eng-3g-fekete-59-362032-212641.html

Most ezen vacilálok, hogy telefont tabletre cserélem (telefonálni tökéletes a régi SE K750-esem), vagy telefonban néztem még ZTE Blade III típust, ami mindenre jó lenne egyben, de azért annak mégiscsak kisebb a kijelzője. Nem egyszerű...

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Én ezt néztem ki:

http://digistreet.hu/telefonok/mobil/atab5-phone-5-mtk6577-dual-1ghz-cpu4gbdual-sim3ga-gpswifiandroid-4-0hu-m-tech-kartyafuggetlen-mobiltelefon

5"-osban tablet nem nagyon van. Ezt a telefont találtam. Jónak tűnik. Egyik ismerősömnek is van, meg van vele elégedve.

A kameráját találja csak gyengének, de az ugye úgy sem lenne használva.

Ez nem drága. Ha tényleg megbízható, lehet beruházok egybe, bár nekem másra kell. Így elsőre hamisított samsung-nak tűnik, de ennyiért megéri.

Link to comment
Megosztás:

Úgy emlékszem a jobb oldali első doblemez mögött van. De ne vedd biztosra!

Egyébként nekem is így kezdte. Fals értékek utána pedig --.-oC. Mindenképp gyárit vegyél.

Módosítanám a hibajelenséget.

Csak vizes időben csinálta, amióta felszáradt, reális értéket mutat! (Azt nem tudom, hogy pontos-e, de abszolút reális, tegnap este +2.0°C)

Lehet, hogy csak kontakthiba?

Link to comment
Megosztás:

Módosítanám a hibajelenséget.

Csak vizes időben csinálta, amióta felszáradt, reális értéket mutat! (Azt nem tudom, hogy pontos-e, de abszolút reális, tegnap este +2.0°C)

Lehet, hogy csak kontakthiba?

Könnyen lehet, először mindenképpen a szenzor csatlakozóját ellenőrizd le, tisztítsd meg mielőtt cserélnéd.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A navigáció ha beépítésre kerülne, akkor össze is lehetne kötni az autó gyári hangrendszerével gondolom, nem?
Úgyis van rajta az AUX csatlakozó és azzal már lehetne ügyködni. Így minőségibb lenne a hangzás, nem csak navigáció,
hanem film, zene esetében is. Egy usb hosszabbítót akár a kesztyűtartóba is lehetne kötni, így hozzáférhető lenne a memória,

de lehet hülyeséget beszélek :D

Link to comment
Megosztás:

Helló. Tegnap este vettem észre, hogy az Astra G Caravan II-esem egyik izzója kiégett. Holnap szeretném kicserélni, csak nem tudom, hogy milyen kell és mennyibe kerül. Ki tudnátok segíteni ? A középső égőről van szó, az index és a helyzetjelző között. Itt a kép róla. A gyors válaszokat nagyon szépen köszönöm, mert akkor holnap délelőtt el is tudom intézni a cserét :)

http://kepfeltoltes.hu/view/130402/CIMG2086_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Link to comment
Megosztás:

Helló. Tegnap este vettem észre, hogy az Astra G Caravan II-esem egyik izzója kiégett. Holnap szeretném kicserélni, csak nem tudom, hogy milyen kell és mennyibe kerül. Ki tudnátok segíteni ? A középső égőről van szó, az index és a helyzetjelző között. Itt a kép róla. A gyors válaszokat nagyon szépen köszönöm, mert akkor holnap délelőtt el is tudom intézni a cserét :)

http://kepfeltoltes.hu/view/130402/CIMG2086_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Tompított. H7

Amúgy vegyél tartalékot, nálam sztem 10e km-enként elfogy egy...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A pótféklámpámban nem ég két led. Javítható ez valahogy vagy csere? Vagy helyettesíthető valahogyan elfogadható árban? Mert a cromaxnál csak gyári van és az nagyon drága.

Biztos lehet javítani, valószínű elég olcsón, amúgy meg tökéletes gyári bontott olyan 4e ft körül már van.

Link to comment
Megosztás:

Ha ilyen akcióra adnám a fejem, én kicserélném a gyári rádiót és a TID problémája már meg is van oldva. Így már csak a hőmérőt kellene pótolni valahogy, ami igaz, hogy elektronikailag egy kicsit bonyolultabb, mint kompletten áthelyezni a TID-et, viszont egy néhány digites LCD vagy LED kijelzőnek könnyebb helyet találni (talán még a PDA mellé is be lehetne faragni valahova), és nem is foglal annyi helyet.

Valóban jó lenne, de a CDR500 nagyon szépen szól, és kormányról vezérlehető, ezért egy új minőségi rádió kormányvezérlős adapterrel minimum 40e Ft lenne, és minden új funkciója fölösleges lenne a beépítés miatt.

CDR500-on megoldható a vonalbemenet...

A hőmérőmet meg nagyon hiányolnám.

Link to comment
Megosztás:

Bár én be nem építeném, de pont ez a következő projektem. Jelenleg SE Xperia X8 telón használom az OBD-t, megy rajta az IGO is, viszont ahhoz már nagyon gyenge, hogy a navigáció is menjen, és még a háttérben fusson az OBD, valamint a kijelzője is elég kicsi.

Tabletben valóban olyan 60e körül vannak, amik a céljainkra megfelelnének, illetve nemrég találtam egy egész jó Lenovo-t is, ami még árban is nagyon jó: http://www.aqua.hu/lenovo-ideatab-a2107a-tablet-pc-7-16gb-android-eng-3g-fekete-59-362032-212641.html

Most ezen vacilálok, hogy telefont tabletre cserélem (telefonálni tökéletes a régi SE K750-esem), vagy telefonban néztem még ZTE Blade III típust, ami mindenre jó lenne egyben, de azért annak mégiscsak kisebb a kijelzője. Nem egyszerű...

Szia! A lenovo csak egymagos procival van szerelve és csak A-GPS-t ír leírása. Tehát kell hozzá simkártya....!?
Link to comment
Megosztás:

Én 2 éve használok tab ot az autóba de nem fixen beépítetett. Az valahogy nem tetszik, meg mi van ha elromlik a tab, esetleg mókolni kell rajta valami stb. Tehát tartós megoldás ami nagyon bevált astrába is az van meg cégesbe is. 40 k környékén lehet venni samu 7 colos tab ot a 2.0 t ami teljesen jó. Én huawei ideos s7 slimmel használom, autóba is meg mindenre szinte. Úgyhogy lehet venni jó tabot aki játszani akar annak kell a sok magos kütyü de navira netezésre filmezésre stb elég egy 1 magos is sztem. Ami fontos autóba, hogy a betekintési szög illetve a háttér világítás jó legyen és az "olcsó" taboknál ez nem valami kielégítő.

Más. a képen látható csatlakozót szeretném cseréltetni van erre valami megoldás? Ez a csati megy a trafóba

https://www.dropbox.com/s/cquzq3xgfpn57c8/2013-04-03-1652.jpg

https://www.dropbox.com/s/tbyzfn9oa3c6ak2/2013-04-03-1653.jpg

el van törve a műanyag része ezért mozog. Esetleg egy hozzá értő kartárs is jó lenne :D

Link to comment
Megosztás:

Üdv, olvasgattam a topikot, és kedvet kaptam egy kis barkácsoláshoz. Viszonylag fapados g astrámba tennék bele 1-2 extrát.

Igazából nemtudom mi az mi kezdőnek is könnyen szerelhető, és mondjuk nem drága.

Klíma, két első elektromos ablak van, ezen kívül szerintem több extra nincs. Elektromos gázpedálos az autó. (z17dtl), és 2005 decemberi.

Mit ajánlanátok, mi az ami egyszerűen beszerelhető, és pénztárcára nézve sem marhadrága. Mondhattok többet is, szép lassanként megvalósítom :)

Amit láttam eddig, az egyik a tempomat mondjuk, a másik pedig az időkapcsolós(?) ablaktörlő. (bár ez annyira nem nagy kényelmi funkció)

Amit méég szívesen megcsinálnék, az a középkonzolon nem világít a 3 kapcsoló, ami a fűtés szabályozza. Ezt nem is módosítanám, inkább csak megcsinálnám. A 3db-hoz 1 égő van, vagy nemtudom hogy éghetett ki egyszerre mindhárom. Esetleg biztosítékra tudok gondolni, van egy rakás, melyiket kellene megnéznem?

Link to comment
Megosztás:

Üdv, olvasgattam a topikot, és kedvet kaptam egy kis barkácsoláshoz. Viszonylag fapados g astrámba tennék bele 1-2 extrát.

Igazából nemtudom mi az mi kezdőnek is könnyen szerelhető, és mondjuk nem drága.

Klíma, két első elektromos ablak van, ezen kívül szerintem több extra nincs. Elektromos gázpedálos az autó. (z17dtl), és 2005 decemberi.

Mit ajánlanátok, mi az ami egyszerűen beszerelhető, és pénztárcára nézve sem marhadrága. Mondhattok többet is, szép lassanként megvalósítom :)

Amit láttam eddig, az egyik a tempomat mondjuk, a másik pedig az időkapcsolós(?) ablaktörlő. (bár ez annyira nem nagy kényelmi funkció)

Amit méég szívesen megcsinálnék, az a középkonzolon nem világít a 3 kapcsoló, ami a fűtés szabályozza. Ezt nem is módosítanám, inkább csak megcsinálnám. A 3db-hoz 1 égő van, vagy nemtudom hogy éghetett ki egyszerre mindhárom. Esetleg biztosítékra tudok gondolni, van egy rakás, melyiket kellene megnéznem?

A középkonzol világításra két lehetőség van. Ezen megoldásra tudni kellene, hogy a fűtés rendszered behr vagy delphi . Itt választ kapsz a kérdésedre . Ha behr a rendszer akkor könnyű a dolgod mert egy izzó van középpen a ventilátor kapcsoló alatt amit egy lapos csőrű fogóval könnyedén ki tudsz cserélni. Hagyományos rizsszem izzó van benne. Ha delphi a rendszer akkor ki kell szerelni sajna a középkonzolt.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.