Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Sziasztok,

Már másik topicba írtam a diesel nehezen melegedésével kapcsolatban, ma járattam addig míg a kiegyenlítőtartály már erősen kéz meleg volt és közben fogdostam a hűtőre menő vastag csövet (ha szemben állok az autóval jobb oldalt felül rámenő vastag cső) és az nem melegedett, ez akkor azt jelenti, hogy jó lehet a termosztátom igaz?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Már másik topicba írtam a diesel nehezen melegedésével kapcsolatban, ma járattam addig míg a kiegyenlítőtartály már erősen kéz meleg volt és közben fogdostam a hűtőre menő vastag csövet (ha szemben állok az autóval jobb oldalt felül rámenő vastag cső) és az nem melegedett, ez akkor azt jelenti, hogy jó lehet a termosztátom igaz?

Szerintem igen.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nemrég vettem egy 2000-es gyártású Opel Astra G 1.4 16V ferdehátú kocsit. (Z14XE)

A kocsi jó állapotú, szerelővel megnézetve vásárlás előtt, magánszemélytől, valós ca. 140E km-el.

A kocsi belső tér, motortér, váltó stb is erről tanúskodik. A kocsi az elmúlt években többnyire városi használatban volt.

Vezetett szervízkönyvvel rendelkezik, számlákkal követhetők a javítások.

Olyan probléma jött elő, hogy országúton 70-80 km/h fölött, ha kinyomom a kuplungot, hajlamos elengedni az alapjáratot, és leáll a motor. :(

Városi használat mellett semmi ilyen probléma nincs, nagyjából pöccre indul, tarjta az alapjáratot stb.

Kicsit talán mintha lomhább lenne a kelleténél.

Mivel a kipufogó már elég sz*r volt, ezért azt cseréltük először (hátsó dob+ első flexi cső).

A lambda szondák megnézve azok jók.

Nem hozott eredményt. Mivel korábban már kétszer volt EGR szelep cserélve (számlák szerint), ezért az következett.

Ki lett takarítva a fojtószelep, és az EGR is. Előbbi volt a koszosabb. Az EGR elvileg meg is lett járatva, nem szorul vagy ilyesmi.

De EGR-nek egyébként több hibakódja is van...

Látszólag megoldódott a probléma, javítás után kipróbálva többször rápróbálva erre a jelenséggre nem jelentkezett a hiba.

Következő nap már újból előjött. :(

Mentem vele huzamosabb ideig országúton, kb 100-120km-t, többször előjött ez a probléma, függetlenül attól, hogy hideg-meleg-e a motor.

Állandósult 90-es tempónál, mintha finom rángatás is jelentkezett volna időnként.

Gyertyákban elvileg 15E km van, olajcsere következik, a km még nincs benne az olajban (GM-es 10W40), de lassan 1 éves lesz. (nem hiszem hogy ez számítana)

Hibakódot nem ad, műszerfalon semmi ellenörző lámpa nem villant fel a hibára.

Mint mondtam, városban meg tök jól elmegy, probléma nélkül.

A jelenség csak 70-80 km/h fölött jön elő.

Nem gondolnám hogy fordulatszámfüggő, 100 km/h körül kb 3000-et forog.

Városban is 2000-3000 körül motoszkál.

Valakinek van valami ötlete? Esetleg találkozott már valaki hasonlóval?

További ötlettelen tervek:

Olajcsere (szűrők stb.),

Benzinszűrő csere,

Tápszivattyú ellenőrzés

Gondoltam még injektor tisztító adalék használatára is :P

Ha esetleg nincs jobb javaslat... :)

Szia! Légtömegmérő hibája is okozhatja ezt!

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Köszi mindenkinek a válaszokat.

Időközben kiderült, hogy a fojtószelep tisztítás után nem lett a szelepen "alapbeállítás" csinálva, ami elvileg szükséges. Ez lehet az oka?

Légtömegmérő elvileg meg lett nézve, kitakarítva (?).

Alapjárati motorra gondoltunk még, de a fojtószelep esetében az is meg lett talán nézve.

De a légtömegmérő meg az alapjárati motor szerintem dobna valami hibakódot...

Honnan is ered ez a "fagyizás" kifejezés? :)

Link to comment
Megosztás:

Köszi mindenkinek a válaszokat.

Időközben kiderült, hogy a fojtószelep tisztítás után nem lett a szelepen "alapbeállítás" csinálva, ami elvileg szükséges. Ez lehet az oka?

Légtömegmérő elvileg meg lett nézve, kitakarítva (?).

Alapjárati motorra gondoltunk még, de a fojtószelep esetében az is meg lett talán nézve.

De a légtömegmérő meg az alapjárati motor szerintem dobna valami hibakódot...

Honnan is ered ez a "fagyizás" kifejezés? :)

Magamhoz ragadom a szót, bár visszakeresve sok helyen le van írva. Ha jól rémlik valami olyasmi a történet, hogy az egyik fővárosi márkaszervizbe bevittek egy rosszalkodó Opel-t, nem nagyon jöttek rá a hibájára de beleunva a szöszölésbe inkább leugrottak a kocsival az M7-en Székesfehérvárra fagyizni (mert errefelé köztudottan jó a fagyi :D ). Mivel feltételezhetően "kímélő" üzemmódban hajtották (<= forgatták+tartósan pörgették) a pályán oda-vissza (mert ugyebár vigyáznak a leadott autókra, pláne a próbautak alkalmával), így valószínűleg kikormolódott a gép. Visszaérve a kocsival a fővárosba már semmi baja nem volt... Ez lenne a fagyizás... (De ha nem így van, akkor majd helyre teszi valaki az általam leírtakat.)

Módosítva : Janó32
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nemrég vettem egy 2000-es gyártású Opel Astra G 1.4 16V ferdehátú kocsit. (Z14XE)

A kocsi jó állapotú, szerelővel megnézetve vásárlás előtt, magánszemélytől, valós ca. 140E km-el.

A kocsi belső tér, motortér, váltó stb is erről tanúskodik. A kocsi az elmúlt években többnyire városi használatban volt.

Vezetett szervízkönyvvel rendelkezik, számlákkal követhetők a javítások.

Olyan probléma jött elő, hogy országúton 70-80 km/h fölött, ha kinyomom a kuplungot, hajlamos elengedni az alapjáratot, és leáll a motor. :(

Városi használat mellett semmi ilyen probléma nincs, nagyjából pöccre indul, tarjta az alapjáratot stb.

Kicsit talán mintha lomhább lenne a kelleténél.

Mivel a kipufogó már elég sz*r volt, ezért azt cseréltük először (hátsó dob+ első flexi cső).

A lambda szondák megnézve azok jók.

Nem hozott eredményt. Mivel korábban már kétszer volt EGR szelep cserélve (számlák szerint), ezért az következett.

Ki lett takarítva a fojtószelep, és az EGR is. Előbbi volt a koszosabb. Az EGR elvileg meg is lett járatva, nem szorul vagy ilyesmi.

De EGR-nek egyébként több hibakódja is van...

Látszólag megoldódott a probléma, javítás után kipróbálva többször rápróbálva erre a jelenséggre nem jelentkezett a hiba.

Következő nap már újból előjött. :(

Mentem vele huzamosabb ideig országúton, kb 100-120km-t, többször előjött ez a probléma, függetlenül attól, hogy hideg-meleg-e a motor.

Állandósult 90-es tempónál, mintha finom rángatás is jelentkezett volna időnként.

Gyertyákban elvileg 15E km van, olajcsere következik, a km még nincs benne az olajban (GM-es 10W40), de lassan 1 éves lesz. (nem hiszem hogy ez számítana)

Hibakódot nem ad, műszerfalon semmi ellenörző lámpa nem villant fel a hibára.

Mint mondtam, városban meg tök jól elmegy, probléma nélkül.

A jelenség csak 70-80 km/h fölött jön elő.

Nem gondolnám hogy fordulatszámfüggő, 100 km/h körül kb 3000-et forog.

Városban is 2000-3000 körül motoszkál.

Valakinek van valami ötlete? Esetleg találkozott már valaki hasonlóval?

További ötlettelen tervek:

Olajcsere (szűrők stb.),

Benzinszűrő csere,

Tápszivattyú ellenőrzés

Gondoltam még injektor tisztító adalék használatára is :P

Ha esetleg nincs jobb javaslat... :)

Nekem is ugyanez a gondom volt ugyanezzel a motoral.....cseréltem szinte mindent rajta ,de semmi!:s

Mire egyszer csak előjött alapjàraton a dadogàs!!!

Erre utolsó ötletként Shel en racin 100 at tankoltam és fagyizàs!! És tàdàm... kb 2 hónapig azzal mentem ! Mire visszaàlltam a 95 re de azóta csak agip !!! Ugyvettem észre ,hogy nagyon érzékeny a benzin minőségre !! Jah és az én motoromban is csak 160 e km van...

Üdv

Módosítva : ycsy
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Magamhoz ragadom a szót, bár visszakeresve sok helyen le van írva. Ha jól rémlik valami olyasmi a történet, hogy az egyik fővárosi márkaszervizbe bevittek egy rosszalkodó Opel-t, nem nagyon jöttek rá a hibájára de beleunva a szöszölésbe inkább leugrottak a kocsival az M7-en Székesfehérvárra fagyizni (mert errefelé köztudottan jó a fagyi :D ). Mivel feltételezhetően "kímélő" üzemmódban hajtották (<= forgatták+tartósan pörgették) a pályán oda-vissza (mert ugyebár vigyáznak a leadott autókra, pláne a próbautak alkalmával), így valószínűleg kikormolódott a gép. Visszaérve a kocsival a fővárosba már semmi baja nem volt... Ez lenne a fagyizás... (De ha nem így van, akkor majd helyre teszi valaki az általam leírtakat.)

Nagyjából helytálló, de nem a márkaszervizesek vitték az autót ilyesféle próbaútra, hanem Uhuhu (aki akkor még márkaszervizben dolgozott) ajánlotta a kedves kuncsaftnak az ilyesfajta bejáratást (4-5000-es fordulat tartósan, legalább 40-50km-en keresztül) azzal a szavakkal hogy mondjuk ugorjon le Fehérvárra fagyizni. :D

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Nagyjából helytálló, de nem a márkaszervizesek vitték az autót ilyesféle próbaútra, hanem Uhuhu (aki akkor még márkaszervizben dolgozott) ajánlotta a kedves kuncsaftnak az ilyesfajta bejáratást (4-5000-es fordulat tartósan, legalább 40-50km-en keresztül) azzal a szavakkal hogy mondjuk ugorjon le Fehérvárra fagyizni. :D

Megerősítem! :)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek !

Érdeklődnék, hogy mennyire macerás egy jobboldali elektromos állítású, fűthető visszapillantó cseréje ? Vagy jó esetben a szétszedése, összerakása. A nejem most telefonált, hogy egy komolyabb faág most törte le. Szerencsére nem esett rá a kocsira, csak a tükröt kapta el.

Link to comment
Megosztás:

Urak, segítség kéne.

A probléma a következő:

1. Ha elveszem a lábam a gázról, vagy ha megint elkezdem nyomni neki, akkor ránt egyet az autó. Úgy, mintha vmi balfék lennék, aki váltás előtt hirtelen leugrik a gázról, aztán pedig megint padlóig nyomja. Szóval ránt egyet, pedig finoman nyomom, érzéssel. (A félreértések elkerülése végett: élvezetesen, rángatás nélkül vezetek, tehát nem ezzel van a probléma.

2. 1-esben, 2-esben és talán 3-asban is ha 2500-as fordulat környékén megyek (pl. dugóban araszolás), akkor kicsit rángat az autó.

Mi lehet a hiba, vagy a megoldás a szerintem legalábbis gázos viselkedésre???

Előre is köszi!

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek !

Érdeklődnék, hogy mennyire macerás egy jobboldali elektromos állítású, fűthető visszapillantó cseréje ? Vagy jó esetben a szétszedése, összerakása. A nejem most telefonált, hogy egy komolyabb faág most törte le. Szerencsére nem esett rá a kocsira, csak a tükröt kapta el.

Szevasz!

A belső 3szögű fekete takaró műanyagot kell leszedni (amiben a csipogó is van), alatta vannak csavarok, azokat kell kicsavarni, a kábeleket széthúzni, és már lent is van a tükör. Új tükör fel, csavarok kábelek vissza, tükör beállít és nosza. :)

Sok sikert!

Uff

Link to comment
Megosztás:

Szevasz!

A belső 3szögű fekete takaró műanyagot kell leszedni (amiben a csipogó is van), alatta vannak csavarok, azokat kell kicsavarni, a kábeleket széthúzni, és már lent is van a tükör. Új tükör fel, csavarok kábelek vissza, tükör beállít és nosza. :)

Sok sikert!

Uff

Köszi ! Ez jó hír. Már csak tükröt kell szereznem hozzá.

Ezt az utángyártottat találtam a neten 6160 Ft-ért : http://www.autozube.hu/pages/shop/arlista.php?sid=od5c19ml2rejpa68foj87buh42

Kérdezném, hogy a külső burkolat alapozott fényezés nélküli részét ki tudom-e cserélni, az eredetivel, vagy jó esély van rá, hogy eltöröm az eredetit leszedés közben?

Módosítva : demura
Link to comment
Megosztás:

Köszi mindenkinek a válaszokat.

Időközben kiderült, hogy a fojtószelep tisztítás után nem lett a szelepen "alapbeállítás" csinálva, ami elvileg szükséges. Ez lehet az oka?

Légtömegmérő elvileg meg lett nézve, kitakarítva (?).

Alapjárati motorra gondoltunk még, de a fojtószelep esetében az is meg lett talán nézve.

De a légtömegmérő meg az alapjárati motor szerintem dobna valami hibakódot...

Honnan is ered ez a "fagyizás" kifejezés? :)

Programmal vissza lehet állítani többek közt a fojtószelep tanult értékeit is az alapadatok visszaállítása opcióval. Elvben akku levétel kb 30 percre is ugyanilyen hatással bír, de tapasztalatom nincs az előbbiről, így nem tudom, hogy van-e különbség a 2 között.

Módosítva : gedikart
  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

Köszi a javaslatokat.

Ma kiderül.

Megcsináljuk az alapbeállítást.

Lehet akkor most már figyelek, mit és hol tankolok, és tolok bele kicsit drágább cuccot.

Van egy flakon injektortisztítóm is.

Ilyen: http://www.xado.ee/shop/images/maxiflush2.jpg

Ezt lehet beleöntöm (persze sima 95-öshöz)...

"Fagyizni" inkább oljacsere után érdemes?

Jövő hónapban lesz egy éves az olaj benne :P

Olajcserén Castrol mehet bele, szereti?

Olajfogyasztásról még nincs tapasztalatom, kb 250 km-en vagyok eddig túl :P

Link to comment
Megosztás:

Köszi a javaslatokat.

Ma kiderül.

Megcsináljuk az alapbeállítást.

Lehet akkor most már figyelek, mit és hol tankolok, és tolok bele kicsit drágább cuccot.

Van egy flakon injektortisztítóm is.

Ilyen: http://www.xado.ee/shop/images/maxiflush2.jpg

Ezt lehet beleöntöm (persze sima 95-öshöz)...

"Fagyizni" inkább oljacsere után érdemes?

Jövő hónapban lesz egy éves az olaj benne :P

Olajcserén Castrol mehet bele, szereti?

Olajfogyasztásról még nincs tapasztalatom, kb 250 km-en vagyok eddig túl :P

Fagyizni (jobban meghajtani) bármikor érdemes, főként ha sokat megy városban. A Castrol-ról annyit, hogy én is 10 évig azt használtam előző kocsimban, a mostaniba is épp most az került (5w40 Magnatec C3), de legközelebb (lehet meg sem várom az egy évet, tél előtt cserélem hiába "csak" kb 5-6000km lesz benne) inkább kipróbálom a Fuchs, Mobil1, Eneos valamelyik termékét.

Az injektortisztítóhoz nem tudok hozzáfűzni semmit, én még nem használtam semmilyen adalékot (előző Astra-ba se tettem bele semmit pluszba 12 év alatt, mégis hibátlan volt)... Olajfogyasztást figyeld majd, beszédes adat...

Link to comment
Megosztás:

Köszi a javaslatokat.

Ma kiderül.

Megcsináljuk az alapbeállítást.

Lehet akkor most már figyelek, mit és hol tankolok, és tolok bele kicsit drágább cuccot.

Van egy flakon injektortisztítóm is.

Ilyen: http://www.xado.ee/shop/images/maxiflush2.jpg

Ezt lehet beleöntöm (persze sima 95-öshöz)...

"Fagyizni" inkább oljacsere után érdemes?

Jövő hónapban lesz egy éves az olaj benne :P

Olajcserén Castrol mehet bele, szereti?

Olajfogyasztásról még nincs tapasztalatom, kb 250 km-en vagyok eddig túl :P

Régen, tizen X évvel ezelőtt használtam párszor injektor tisztítót. Nem rángatás miatt, inkább megelőzésként. Már akkor is ezer forint körül volt egy adag, ami max. kétszeri használatra volt elég. Most inkább kétezer környékén vannak. Viszont ha adalékos benzint tankolok, az kb 10ft/liter plusz a simához képest, azaz tankolásonként 450-460 ft. És ezt érzem is a motor járásán, az adaléknál meg nem vettem észre semmit. Ezért nem használom, de persze ha már van, öntsd bele, ne menjen kárba.

Mehet bele a Castrol, Magnatec C3 5W40 vagy Edge Titanium Fst 0W-40.

Évek óta veszem a Magnatec-et, a GM olajaknál nekem jobban bevált. Viszont köv. cserekor én is szeretnék beújítani valami más olajat, csak kíváncsiságból.

Link to comment
Megosztás:

Tisztelt kollégák,nagyon nagy bajban vagyok aki tudd kérem segítsen!Na akkor mondom is olyan bajom van hogy mintha a kézifék befagyott volna nem engedi el a kocsimat mi a teendő ebben az esetben?Hiába engedem ki akkor is fogja még egy vagy kettő nem tudok kitolatni se a garázsból!Esetleg valakinek valami hasznos tippje?Csak 20 centitt tutam hátra menni de inkább feladtam?Kérem aki tudd segítsen minél előbb! :hiya:

Link to comment
Megosztás:

Tisztelt kollégák,nagyon nagy bajban vagyok aki tudd kérem segítsen!Na akkor mondom is olyan bajom van hogy mintha a kézifék befagyott volna nem engedi el a kocsimat mi a teendő ebben az esetben?Hiába engedem ki akkor is fogja még egy vagy kettő nem tudok kitolatni se a garázsból!Esetleg valakinek valami hasznos tippje?Csak 20 centitt tutam hátra menni de inkább feladtam?Kérem aki tudd segítsen minél előbb! :hiya:

Emeld meg az autót (de hagyd sebességben, a kéziféket engedd ki), vegyél fel egy kesztyűt, szedd össze minden dühödet (ebből nyerj erőt) és kezd el rángatni minden irányban. Ha mákod van, akkor elereszti így hogy nincs rajta terhelés (nekem már bejött más kocsinál). Gondolom a kézifékköteleddel lesz a gond... (Viszont így ne menj, ne húzd a kereket, mert a gumi kocka lesz és rázni fog.)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Csináltattam egy motordiagnosztikát, trafosor, és befecskendező egység csere valószínűsíthető.

Kezdésnek a trafosort ajánlották, mint fő gyanúsított!

A kérdés az volna, hogy van értelme megpróbálni ezt előbb megpróbálni kontakttisztítóval megtisztogatni, vagy ennek már fakereszt biztosan!?

Kormosak a gyertyák, sokat fogyaszt, és melegebben rángat gyorsításnál.

Indulásnál benzines a kipufogógáz szaga.

Gyertyákat cseréltem tavaly augusztusban, akkor mint ha megjavult volna, de hama előjött megint a hiba, és ezek is kormosak lettek!

És milyet vegyek bele? Automegás elmegy?

x14xe

Módosítva : wasquez
Link to comment
Megosztás:

Régen, tizen X évvel ezelőtt használtam párszor injektor tisztítót. Nem rángatás miatt, inkább megelőzésként. Már akkor is ezer forint körül volt egy adag, ami max. kétszeri használatra volt elég. Most inkább kétezer környékén vannak. Viszont ha adalékos benzint tankolok, az kb 10ft/liter plusz a simához képest, azaz tankolásonként 450-460 ft. És ezt érzem is a motor járásán, az adaléknál meg nem vettem észre semmit. Ezért nem használom, de persze ha már van, öntsd bele, ne menjen kárba.

Mehet bele a Castrol, Magnatec C3 5W40 vagy Edge Titanium Fst 0W-40.

Évek óta veszem a Magnatec-et, a GM olajaknál nekem jobban bevált. Viszont köv. cserekor én is szeretnék beújítani valami más olajat, csak kíváncsiságból.

Nekem az injektortisztító a karbis motorba bevált. Amikor megvettem, hidegen alig indult, puffogott szívatón. Azóta 3 tanknyi injektortisztítós benzin belement, és már teljesen jó. Úgyhogy valami hatása biztos van.

Link to comment
Megosztás:

Ha már diagnosztika, hűtővíz hőmérsékletet jól látja a vezérlő? Attól is lehet benzinszagú és sokat fogyasztó, ha hidegebbnek hiszi a motort, mint amilyen hőmérsékletű

Nem én csináltam, hanem a szakszerviz, ezért ezt nem tudom, de gondolom, mondták volna, ha a hűmérséklettel van a gond!?

A kérdés az, hogy a gyújtóhíd tönkremegy, tehát átütögetnek a tekercsei, és ezért nem ad szikrát, vagy az érintkezői esetleg kontakthibássá válhatnak 14 év után, és van értelme babrálni vele?

Milyen márkát érdemes venni bele?

Automega a legolcsóbb, van értelme ilyet venni, a gyári 15-el drágább.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Az normális, hogy egy kisebb állás után, pl egy éjszaka, másnap mindkét dobféknek, karistoló hangja van, az első pár nagyobb fékezésig? Beázik, vagy berozsdál?

Köszi

Igen, teljesen normális. Elkezd rozsdásodni a párától. 2-3 fékezés után lekopik.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nemrég vettem egy 2002-es G Astrát Z14XE motorral. Szokásos dolgok lecserélve. Vásárlás után az első esős napon elkezdte csinálni az alapjárati ingadozás, lefulladás, rángatás kombinációt. EGR levakolva, fojtószelepház kitakarítva. Volt már, hogy beadta a 0300-as hibát.

Hibajelenség: van, hogy több 100 km-en keresztül hibamentes. Néha elkezd egyenletes tempónál finoman rángatni. 1-1 pillanatra eltűnik az ereje. Node ahogy megjön az esős párás idő, beüt a krach. Alapjárat eltűnik, vagy durván ingadozik. Berángat menet közben is, van hogy nagyon. Menet közben kinyomva a kuplungot, leáll a motor.

Gyertyák, trafóhíd cserélve. Teszem hozzá, a gyertyák sose voltak kormosak, mindig szépek voltak. Szívótorokba szeleptisztító spray befújva. Utána 65 km autópályás fagyitúra 4500-as fordulaton. A hiba továbbra is fennáll. Lehúzott légtömegmérő mellett is.

Visszaolvasva a fórumot, rengeteg hasonló eset, történet van. Általában csak a probléma van meg, a megoldás nemnagyon. Jó lenne, ha az emberek nem csak addig írnának a fórumra, míg bajuk van, hanem a többi kartárs okulására leírnák azt is, mi oldotta meg a bajt. Sajnos kevés az autószerelő, de sok az alkatrészcserélő ebben az országban.

Aki tud, legyen szíves segítsen kicsit.

Köszönöm szépen,

ákos

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.