Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

5 órája, kobraCode írta:

Akku hiba! indításkor 10V köré vagy alá esik a feszültség azért világít az ABS lámpád. 

Hazaértem az előbb, azonnal feltettem töltőre. 100% és max közé jelzi már a töltési fázis indításakor (előtte tesztel)... Azért egy órát rajta hagyom 6A-el... 

Link to comment
Megosztás:

16 perce, Janó32 írta:

Hazaértem az előbb, azonnal feltettem töltőre. 100% és max közé jelzi már a töltési fázis indításakor (előtte tesztel)... Azért egy órát rajta hagyom 6A-el... 

Ha túl hideg van és az akku nincs teljesen feltöltve, esetleg már nem 100%-os az állapota úgymond "befagyhat" akkor is nehezebben tud indítani. Hétvégén enyém is töltőre kerül. Sajnos nálam most csillaggarázs van így pénteken délután kiveszem, megy a tárolóba ahol 13-15°C van és szombaton megy majd csak a töltőre.

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, astra írta:

vagy hideg van és jobban igénybe veszi az inditás az akksit

 

Nekem anno volt egy ilyen hozzászólásom, cobraCode mond valamit!....

"Teljesen, annyi különbséggel, hogy nekem mindig ingadozik, tehát fogyasztók nélkül is érzékelhető picit.  Multiméterrel amit meg tudtam mérni.

Akku feszültség: 12,6V
Inditáskor leesik: 9,5V körül
Töltésnél ha jól emlékszem: 14,4 - 14,5 V

 

Ha elkezdem ráadni a fogyasztókat világítás, rádió, fűtés még rendben van viszonylag, de a hátsó ablak fűtés bekapcsolásakor az alapjárat elkezd ingadozni és a töltés is 13,5 - 14,2 V között váltakozik.

Egyrészt az alapjárat ingadozás ami hiba, meg a nehezen indulás, hidegen és melegen is, melegen 10-15 perc állás után már nehezen indul.

Autóvillamosági szerelőhöz majd elviszem, először a generátor, önindítót akarom megnézetni vele, aztán esetleg egy új akksi"

 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

5 perce, kobraCode írta:

Ha túl hideg van és az akku nincs teljesen feltöltve, esetleg már nem 100%-os az állapota úgymond "befagyhat" akkor is nehezebben tud indítani. Hétvégén enyém is töltőre kerül. Sajnos nálam most csillaggarázs van így pénteken délután kiveszem, megy a tárolóba ahol 13-15°C van és szombaton megy majd csak a töltőre.

Ez egy alig 2 éves Varta Black Dynamic 56Ah 480, garázsból indul reggel ahol nincs mínusz sem (idén még nem volt), töltő tesztere szerint 100%-os... Hibátlanul indít. 

Módosítva : Janó32
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

3 órája, Janó32 írta:

Ez egy alig 2 éves Varta Black Dynamic 56Ah 480, garázsból indul reggel ahol nincs mínusz sem (idén még nem volt), töltő tesztere szerint 100%-os... Hibátlanul indít. 

Az ABS lámpa, indítás után nálam is visszaugrik pár másodpercig. Indításnál a mutatók is beremegnek. Mióta megvettem, egy éve, produkálja ezt.

Ilyen hidegben pedig, az első hidegindításnál kissé nehézkesebben is teker már. 5 éves, 45Ah-ás Bosch van bennt.

Módosítva : Cs. Zoltán
Link to comment
Megosztás:

9 órája, Maverick087 írta:

Nekem anno volt egy ilyen hozzászólásom, cobraCode mond valamit!....

"Teljesen, annyi különbséggel, hogy nekem mindig ingadozik, tehát fogyasztók nélkül is érzékelhető picit.  Multiméterrel amit meg tudtam mérni.

Akku feszültség: 12,6V
Inditáskor leesik: 9,5V körül
Töltésnél ha jól emlékszem: 14,4 - 14,5 V

 

Ha elkezdem ráadni a fogyasztókat világítás, rádió, fűtés még rendben van viszonylag, de a hátsó ablak fűtés bekapcsolásakor az alapjárat elkezd ingadozni és a töltés is 13,5 - 14,2 V között váltakozik.

Egyrészt az alapjárat ingadozás ami hiba, meg a nehezen indulás, hidegen és melegen is, melegen 10-15 perc állás után már nehezen indul.

Autóvillamosági szerelőhöz majd elviszem, először a generátor, önindítót akarom megnézetni vele, aztán esetleg egy új akksi"

 

A fogyasztók bekapcsolásakor a generátort és magát a motort is terheled, minél gyengébb a motor és minél nagyobb a fogyasztó annál jobban észrevenni a fordulatszám esést, aztán persze a motorvezérlö korrigál és emel rajta. Tompított fényszóró, fűtőmotor, hátsó ablak fűtés mind nagy fogyasztó. 

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, zotya975 írta:

A fogyasztók bekapcsolásakor a generátort és magát a motort is terheled, minél gyengébb a motor és minél nagyobb a fogyasztó annál jobban észrevenni a fordulatszám esést, aztán persze a motorvezérlö korrigál és emel rajta. Tompított fényszóró, fűtőmotor, hátsó ablak fűtés mind nagy fogyasztó. 

Abszolút! De hideg és meleg motornál is durván 900 - 600 között ingadozik az alapjárat, ugyan nem fullad le, de beremeg az autó mikor korrigál...

Link to comment
Megosztás:

13 órája, KMilán írta:

Egy technikai kérdésem lenne. Hátha valaki tud rá ötletet adni. (nem az én opelem, hanem szüleim Seat Cordoba-jával van gond) (1.4 86 kW)

Tünet: 4. henger égéskimaradás, gyújtáshiba. Viszont nem állandó. Tegnap előtt kezdte, 10 km-es távon rendszertelenül rángatni kezdett, nagyobb gázadásra reagált, de továbbra is rángatott. Aztán elkezdett villogni a "motor led" (mil?) a műszerfalon és 2-3 folytonos villogást követően világított. Ekkor már egyre jobban háromhengerezett. Leállítást követően elaludt a lámpa, az autó picit furcsán, de beindult.(szerintem 3 hengerrel indult) , de azóta viszonylag tisztán jár és nem rángat. Bár a motorhang néha furcsa, mintha nem lenne tökéletes égés.

Cserélve lesz első körben a gyújtógyertya, aztán remélhetőleg megoldódik a probléma.

Na de a kérdés, be lehet ilyen esetekben a pontos hiba forrást azonosítani, vagy tényleg csak a "cserélgetés" marad ilyenkor? Felmerült, mint problémás alkatrész a gyújtótrafó, gyújtógyertya, hőgomba. (bár szerintem EGR szelep is lehet akár, de bármelyik érzékelő)

Ez az ominózus 1.4 16v (2000-2008-ig ha jól rémlik)? Műszakvezetőnk 2004-es Polo 1.4 16v-je hengerfejes lett anno 150k km környékén (újan vette, csak normál távokra használta, nem dédelgette de figyelt a kocsira és amit kellett abból normálisat és időben kapott)... 

13 órája, kobraCode írta:

Igen, ez is lehet, ha nincs elég töltöttség az akkuban. Az pedig lehet az akku kora miatt, vagy a használat (sok rövid táv) miatt is. Sajnos nálam is sok a rövid táv, így télen ha pl 2-3 hétig csak 1-1 km-eket megyek akkor 1-1,5 havonta felteszem az akkut töltőre.

Én napi 2x5km-t megyek vele munkába járásra (ha más elintézni való nincs). Megnéztem, 2015.05.04-én tettem bele ezt az akkumulátort. Az autó ha nem az irodaház falánál áll, akkor túlnyomórészt (95%) a garázsban. Nem tudom h a tegnapi egy órás rátöltésnek köszönhetően (ugye töltés kezdésekor is max-ot írt) vagy annak h a garázsban most is min 0-1 fok van legrosszabb esetben, de ma reggel az indításkor minden rendben volt, nem jelzett vissza az ABS ikon....

8 órája, Cs. Zoltán írta:

Az ABS lámpa, indítás után nálam is visszaugrik pár másodpercig. Indításnál a mutatók is beremegnek. Mióta megvettem, egy éve, produkálja ezt.

Ilyen hidegben pedig, az első hidegindításnál kissé nehézkesebben is teker már. 5 éves, 45Ah-ás Bosch van bennt.

Ezt nekem mindig is csinálta, új akkumulátorral is. A mutatok indításkor újra nullpont majd beállnak a szükséges értékre. Az előző akksi csinálta, hogy hibátlanul indított, de a szervó sírt pár másodpercig és az ABS lámpa is nehezebben aludt ki. 

1 óra, Maverick087 írta:

Abszolút! De hideg és meleg motornál is durván 900 - 600 között ingadozik az alapjárat, ugyan nem fullad le, de beremeg az autó mikor korrigál...

Fojtószelepház tiszta? Nekem akkor remegett néha hidegindításkor (és ingadozott 700-800 közt finoman) de a tisztítás óta (még) nem jött elő...

Link to comment
Megosztás:

35 perce, Janó32 írta:

 

Én napi 2x5km-t megyek vele munkába járásra (ha más elintézni való nincs). Megnéztem, 2015.05.04-én tettem bele ezt az akkumulátort. Az autó ha nem az irodaház falánál áll, akkor túlnyomórészt (95%) a garázsban. Nem tudom h a tegnapi egy órás rátöltésnek köszönhetően (ugye töltés kezdésekor is max-ot írt) vagy annak h a garázsban most is min 0-1 fok van legrosszabb esetben, de ma reggel az indításkor minden rendben volt, nem jelzett vissza az ABS ikon....

Pontosan nem tudom megmondani de szerintem már 3-4 éves lehet benne az akku. Hétfőn majd megmondom hogyan indított nekem, akkor reggel teszem majd vissza a töltött akkut.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Én most cseréltem akksit (16.12.30), már másodszor a 11 év alatt. Szokásaim szinte megegyeznek Janó32-vel (2x6km naponta, heti egy hosszabb út (100 km), mindig garázs.

A gyári akksi 7,5 évet bírt, 13.11 hó lett cserélve (Baren 56 Ah/450 A) - ez mostanáig bírta. Már 2015 őszétől ha hétvégén nem mentem sehová tölteni kellett. A reggeli kapocsfeszültség hétről-hétre, napról-napra csökkent tizedenként az eredeti 12,6 V-ról 11,8 V-ig - ezért töltöttem éjszakánként (proc.vezérelt, automata töltő). Az ünnepekkor már hosszabb utak esetén is reggelre jó esetben érte el a 12 V-ot. Tavasztól őszig általában nincs problémám - kevesebb az elektromos fogyasztás. 

Az új akksinál (Exide Prémium 61 Ah/600 A) amíg nem volt ilyen hideg 12,8-12,9 V reggelre, pont ma reggel 12,7 V volt -8,5 külső hőmérsékletnél (Veramon szerint).

Szóval, ha már hetente, vagy sűrűbben kell  tölteni, akkor már kezd döglődni az akksi. Sajnos a rövid utak, téli (világítás és más "eco" fogyasztók) használat 3-5 szezon alatt

kinyírja az akkumulátort.

Link to comment
Megosztás:

17 órája, gezoli írta:

Két fakötésű alátét nagyobb átmérővel mint a szilent külső átmérője, valamint egy hatlapfejű csavar olyan méretű átmérővel mint a szilent belső átmérője.

Kiszedéshez pedig egy crowa fej.

Ez nem tűnik olyan vészesnek, azért lehet majd csinálok hozzá normális eszközöket. A képen láthatókon kívül szükséges lehet még más szilentek cseréje? (a 3 -as a motortartóé, a 21 -es a váltótartóé ami Z14XEP -nél talán nincs is, a többi egyértelmű).

astraG.jpg

Link to comment
Megosztás:

4 órája, Bmájki írta:

Ma reggel -9C indításkor nekem is világított az ABS, de rendben idult. Én is inkább a hideg számlájára írnám.

Nálam szerencsére nem világított semmi rendben indult, -18. Viszont első motortartót kell cserélnem. Van valami amire oda kell figyelnem? Valaki cserélte már ezt???  A torx kulcs méretére lennék kíváncsi.

Módosítva : palicska
Link to comment
Megosztás:

7 órája, nzozz írta:

Ez nem tűnik olyan vészesnek, azért lehet majd csinálok hozzá normális eszközöket. A képen láthatókon kívül szükséges lehet még más szilentek cseréje? (a 3 -as a motortartóé, a 21 -es a váltótartóé ami Z14XEP -nél talán nincs is, a többi egyértelmű).

 

Nemek is motortartót kell cserélnem. Meg volt beszélve mára. Reggel kapok egy sms-t, hogy ne menjek mert nincs alkatrész. Majd legközelebb, Ekkor gondoltam, hogy megcsinálom magamnak.

Módosítva : palicska
Link to comment
Megosztás:

7 perce, palicska írta:

Nemek is motortartót kell cserélnem. 

Nekem is esélyes, mert már szakad szét. De csak az alu karral együtt lehet beszerezni és gondolom az is hozzájárul, hogy 10 000Ft környékén kapható az a vacak... Nem is nagyon tudom megkerülni ezt a problémát, a PU a zaj és hasonlók miatt kizárva. Szóba jöhet még az önthető PU, mert azokból van lágyabb fajta is, kb a gumi keménységével megegyező, de nem tudom milyen lenne a végeredmény. Illetve ahogy láttam, van 1-2 cég amelyik gyárt gumi szilenteket, majd megérdeklődöm azoknál, hogy mit ajánlanak. 

Link to comment
Megosztás:

MI okozhatja az utastérben is hallható kattogást? Csak gázadásra jön elő, ha elveszem, bármilyen sebességtartományban fokozatban megszűnik. Fűtőventilátor fokozattól, a terelőapátok állásától független. Ütemes, kb. 2-3 kattanás másodpercenként. 

Nem vagyok benne biztos de talán a középkonzol irányából jön, nem a motortérből...

Köszönöm, bárkinek a választ

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, Maverick087 írta:

MI okozhatja az utastérben is hallható kattogást? Csak gázadásra jön elő, ha elveszem, bármilyen sebességtartományban fokozatban megszűnik. Fűtőventilátor fokozattól, a terelőapátok állásától független. Ütemes, kb. 2-3 kattanás másodpercenként. 

Nem vagyok benne biztos de talán a középkonzol irányából jön, nem a motortérből...

Köszönöm, bárkinek a választ

Ha gázadásra hallod, akkor szerintem a motortérből jöhet. Eddig nem volt jelen a kattogás?

Szerintem kérj meg valakit, hogy üresben emelje a fordulatot, te meg fülelj körbe a motor körül is. Lehet hidrotőke, injektor, vagy csak a tankszellőztető szelep. Meg még sok más is...

Bentről a belsőkeringető szokott elromlani, de a gázadáshoz nem tudom, hogy kapcsolódna.

Link to comment
Megosztás:

1 óra, Maverick087 írta:

MI okozhatja az utastérben is hallható kattogást? Csak gázadásra jön elő, ha elveszem, bármilyen sebességtartományban fokozatban megszűnik. Fűtőventilátor fokozattól, a terelőapátok állásától független. Ütemes, kb. 2-3 kattanás másodpercenként. 

Nem vagyok benne biztos de talán a középkonzol irányából jön, nem a motortérből...

Köszönöm, bárkinek a választ

Nem a tank szellőztető szelepet hallod?

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 01. 05. at 11:13, Janó32 írta:

Én is bedobok egy kérdést: tegnap előtt vettem észre először azt a jelenséget, hogy gyújtásra teszem és minden aminek kell világít majd indításkor aminek kell ki is alszik, ide indítást követően azonnal pár másodpercre világít az ABS felirat majd kialszik. Nem minden alkalommal csinálja, menet közben nem jelzett (még?), hibát nem tapasztalok semmit, valamelyik este működött is az ABS amikor sikerül megcsúszni egy kicsit fékezéskor.  Hibát tárolhatott? A jeladó/kerékagy-csapágy hiba? Vagy akkumulátor nincs a helyzet magaslatán (ez a Varta második tele, éjjel garázsban van ahol mínuszok nincsenek de cserébe sok városi rövid távot kap)... 

Szia nekem nincs ABS és kint pihen a kocsi a csillagok alatt, ma reggel, -23 at mutatott a szerencsétlen, tegnap -18, de nekem is azt csinálja hogy gyújtást ráadom, aztán lassan élednek a világító dolgok, pl:kilométer számláló, óra stb. Hajtani hajt rendesen, igaz indulni, kicsit később robban, de gondolom a nagy negatív is befolyásol nagyon sokat. Szerintem a nagy hideg sokat változtat mindenen, nekem a generátor is kicsit zizeg, és lehet az én aksim sincs a toppon! 

 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

On 2017. 01. 06. at 21:59, Cs. Zoltán írta:

Ha gázadásra hallod, akkor szerintem a motortérből jöhet. Eddig nem volt jelen a kattogás?

Szerintem kérj meg valakit, hogy üresben emelje a fordulatot, te meg fülelj körbe a motor körül is. Lehet hidrotőke, injektor, vagy csak a tankszellőztető szelep. Meg még sok más is...

Bentről a belsőkeringető szokott elromlani, de a gázadáshoz nem tudom, hogy kapcsolódna.

 

On 2017. 01. 06. at 22:17, outsider írta:

Nem a tank szellőztető szelepet hallod?

Az lehet... :)

https://goo.gl/photos/JQNEe5UroHmoiVxEA

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.