Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

3 perce, Jaszo írta:

Kicsit elbizonytalanodtam hogy a fütőradiátor ereszte mert ismerős megnezte és szerinte érezni kellenne a szagot meg parasodni kellenne az ablaknak. Én ilyet nem tapasztaltam. Viszont az hogy fogy picit a fagyálló meg nedves a futescso a futoradiatorra tereli a gyanút szerintetek?? A fütéscsö lehet mástól nedves?

Mint előttem is írták, meg kell nyalni, ha édes akkor hűtőfolyadék.

Link to comment
Megosztás:

10 órája, Jaszo írta:

Megvolt a kostoló édes volt úgyhogy 100% hogy az lesz a baj ismerös srácnak is kilyukadt egyszer és az mondta irgalmatlanul párásodott az ablak meg olyan büdös volt hogy beleszédült :)

Akkor párásodik ha a radiátorról be tudja fújni az utastérbe a fagyállót és ekkor érezni is. Ha bilincsnél ,csőnél, csatlakozásnál...stb ereszt akkor nem biztos hogy érezni.

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

13 órája, Jaszo írta:

Megvolt a kostoló édes volt úgyhogy 100% hogy az lesz a baj ismerös srácnak is kilyukadt egyszer és az mondta irgalmatlanul párásodott az ablak meg olyan büdös volt hogy beleszédült :)

Milyen évjáratú a vas?
Nem lehet, hogy még fűtéscsappal szerelt kiadás és ott ereszt? Az is valahol ott lesz a fűtésbox környékén, hogy öröm legyen kicserélni (kiiktatni).

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!
Opel astra G caravan 1.6 16v Z16XE motorral a következőt produkálja:
Hideg indításkor kis gázadással indul csak a motor, valamint tegnap óta, ha bemelegszik a motor (eddig még csak kizárólag akkor) akkor kigyullad a motor vezérlő elektronika hiba lámpa. Hibakód olvasásnál a "p0340 vezérmű tengely jeladó hiba" jön ki. Namármost ha nem muszáj, nem kezdeném el cserélgetni a jeladókat, vagy szervizelni az ECU-t fölöslegesen. Van valami bevált trükk arra, hogy kiderítsem pontosan hol a hiba, vagy van valakinek tapasztalata, hogy mi adhatta be a kulcsot? A kocsin egyébként teljesítmény esést nem tapasztaltam eddig, igaz nem is nagyon szoktam hajtani, ritkán megy 3000rpm fölé a motor. Előre is köszönöm a válaszokat!

Link to comment
Megosztás:

1 óra, Rocher írta:

Sziasztok!
Opel astra G caravan 1.6 16v Z16XE motorral a következőt produkálja:
Hideg indításkor kis gázadással indul csak a motor, valamint tegnap óta, ha bemelegszik a motor (eddig még csak kizárólag akkor) akkor kigyullad a motor vezérlő elektronika hiba lámpa. Hibakód olvasásnál a "p0340 vezérmű tengely jeladó hiba" jön ki. Namármost ha nem muszáj, nem kezdeném el cserélgetni a jeladókat, vagy szervizelni az ECU-t fölöslegesen. Van valami bevált trükk arra, hogy kiderítsem pontosan hol a hiba, vagy van valakinek tapasztalata, hogy mi adhatta be a kulcsot? A kocsin egyébként teljesítmény esést nem tapasztaltam eddig, igaz nem is nagyon szoktam hajtani, ritkán megy 3000rpm fölé a motor. Előre is köszönöm a válaszokat!

Nálam sincs forgatva nagyon, pedig a benzines motornak nem lenne gond ha 3000-es fordulat felett használják (melegen), sőt inkább szükséges is. Az ECU-t még kár lenne emiatt piszkálni, első körben a jeladót érdemes megnézni/átnézni, széthúzni/átmozgatni (tisztára törölni ill. a csatlakozó belsejét megnézni). Könnyen lehet hogy szükséges a cseréje. Ha szerelőhöz viszed akkor majd ő kitalálja a hibát, és kicseréli az alkatrészt. Ha nem az a hiba forrása, akkor max szépen visszacseréli...

https://cromax.hu/elektromos_rendszer/motor_erzekelokjeladok/vezermutengely_ford_szamjelado/vezermutengely_ford_szamjelado_opel_36164

 

14 perce, Jaszo írta:

99-es a gép.

Annál az évjáratnál -emlékeim szerint- még van fűtéscsap, és elég gyakran meg is adja magát. Ez viszonylag jó hír, mert megvan a hiba forrása és javítani sem költséges ellenben szívás. 

Link to comment
Megosztás:

3 órája, Janó32 írta:

Nálam sincs forgatva nagyon, pedig a benzines motornak nem lenne gond ha 3000-es fordulat felett használják (melegen), sőt inkább szükséges is. Az ECU-t még kár lenne emiatt piszkálni, első körben a jeladót érdemes megnézni/átnézni, széthúzni/átmozgatni (tisztára törölni ill. a csatlakozó belsejét megnézni). Könnyen lehet hogy szükséges a cseréje. Ha szerelőhöz viszed akkor majd ő kitalálja a hibát, és kicseréli az alkatrészt. Ha nem az a hiba forrása, akkor max szépen visszacseréli...

https://cromax.hu/elektromos_rendszer/motor_erzekelokjeladok/vezermutengely_ford_szamjelado/vezermutengely_ford_szamjelado_opel_36164

 

Nah, ez egy jó ötlet, meg is nézem, csak nem tudom hol találom a jeladót a motortérben! Sajnos még nincs túl sok tapasztalatom autószerelés terén... :/

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 02. 06. at 18:11, Déneske írta:

Nekem az egyik pont így áll (szintén Coupe), leszedtem és a belső sínt amibe a műanyag patent pattan megette a rozsda. Ahogy rozsdásodott egyre kijjebb nyomta.  Még nem tudom hogy fogom megjavítani..

Na ma megnéztem, kicsit hozzáértem és el is pattant annál a sínnél, teljesen rozsda alatta az egész, az nyomta ki a sínből. Holnap elmegyek opeles szerviz ismerősömhöz, hogy mit lehet vele tenni. Mert levenni sem tudom egyelőre.

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 02. 07. at 15:03, peacetrang írta:

Sziasztok!

Az olajleeresztő csavar annyira el van már nyalva, hogy kb elforog benne a 45-os torx...valami ötlet, hogy itthon hogy tudom épen kiszedni? Ha nincs, inkább elfutok vele a szakimhoz, hogy faragja ki ő valahogy, aztán csere. 10évet/olajcserét bírt.

T45-ös torx a gyári ha jól emlékszem. Egy mérettel nagyobb bitet kocogtasd bele és úgy már le fog jönni. Minden cserénél megéri azt 250-300 forintot egy új leeresztő csavar. :)

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

On 2016. 02. 07. at 18:41, Szemilan írta:

Akkor már csak az a kérdés, hogy ez mekkora probléma.

P0340=Vezérműtengely helyzet-jeladó funkció-rendellenesség

Illetve mit tudok vele kezdeni? Lehet ez szimplán elektromos hiba is? Tekintve, hogy egy érzékelőről van szó.

 

Kiolvastattam és töröltettem a hibakódot. P0340=Vezérműtengely helyzet-jeladó funkció-rendellenesség.

Hazajöttem, megnéztem a fék+gáz kombinációval, üres a hibatároló. OK, nem lesz gond. Garázsba bejár, mutatom édesapámnak, hogyan kell kiolvasni a kódot.

Hát erre nem kidobta a hibakódot!!!

Az autón amúgy az égvilágon semmit nem veszek észre. Ugyan úgy megy, nem jelenik meg semmi a műszerfalon. Csak lett a hibakód, panasz nélkül.

Valaki találkozott hasonlóval?

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

On 2016. 01. 19. at 10:05 AM, Janó32 said:

Értem... Lehet hogy sajnos a katalizátor hullt szét, annak hamarosan lesz akkor jele, mert majd "fuldokolni" fog az autó a csökkent áteresztőképesség miatt. Rezonancia viszont 1000 dolog lehet, hiszen meg lett bontva a motor (nem is kicsit), és ilyenkor egy rosszul összerakott egység, rosszul meghúzott csavar vagy valami ami beleér/hozzáér valamihez simán tud zörejeket okozni. Anno amikor nekem összerakták az F-et, rá kb egy hétre bizonyos fordulaton olyan csörgés volt, hogy azt hittem vége a motornak. Visszavittem a szerelőhöz, mondta h nyissam fel a géptetőt, forgassam és megnézi. Kézzel végigtapogatta a motorteret és kiderült, hogy egy mezei hővédő lemez egyik csavarja nem rögzít jól és emiatt nagyobb fordulaton hagyja berezonálni a lemezt ami a vergődése miatt ad csörömpölő hangot. A csavar megpróbálták jól a helyére tenni összerakáskor, meg is húzták csak megszakadt a menete. Csavarcsere és boldogság, 0Ft költséggel...

Tehát nyisd fel a motorteret és hallgatózz meg tapogass (BALESETVESZÉLYES, csak ha biztosan tudod merre és hogyan szabad nyúlkálni járó motornál!!!). 

Sikerült megtalálni a hibaforrást: a hosszbordás szíj feszítőjének az egyik csavarja nem volt meghúzva.

Ha már levettem a feszítőt kicseréltem a görgőt is mert volt egy kis hangja. Most már teljesen megszűnt a zaj hidegen/melegen is.

Módosítva : kopisti
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

On 2016. 02. 07. at 19:54, tgabika76 írta:

És gyárit vegyetek (igen, ebből is), mert én megvettem a 600Ft-os utángyártottat, és meghúzásnál letört a csavar feje... végül vissza kellett mennem az 1800Ft-os gyáriért... néha nem hiszem el hogy az utángyártó ipart már egy ilyen egyszerű dolog mint egy csavar is kihívás elé állítja...

Szintén az 1800.ft ért vettem, mondták, lehet 6 lap fejűt is kapni de az réz tömitéses, és az nem biztos hogy tömít, így szerintem jobb az Ó gyűrűs. 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Remélem jó helyen kérdezek. 2 hete vagyok G Astra tulajdonos, 1.6 16v X16XEL 101LE és lenne egy kérdésem: icipicit ingadozik az alapjárat, ha gázpedállal tartom a fordulatot 1000-1200 körül akkor nagyobb az ingás de felettr nemcsinálja, és szerintem kicsit gyenge, legalábbis nem nyomatékos semennyire... tapasztalt-e már valaki ilyet?? Mit kéne megnézni első körben? Vab autószerelő haver és családtag is, de elsőre hátha valaki közülletek tapasztalatból megmondja mi a hiba :)

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, mr.orosz™ írta:

Sziasztok. Remélem jó helyen kérdezek. 2 hete vagyok G Astra tulajdonos, 1.6 16v X16XEL 101LE és lenne egy kérdésem: icipicit ingadozik az alapjárat, ha gázpedállal tartom a fordulatot 1000-1200 körül akkor nagyobb az ingás de felettr nemcsinálja, és szerintem kicsit gyenge, legalábbis nem nyomatékos semennyire... tapasztalt-e már valaki ilyet?? Mit kéne megnézni első körben? Vab autószerelő haver és családtag is, de elsőre hátha valaki közülletek tapasztalatból megmondja mi a hiba :)

Elektromos a gázpedál? Az enyém akkor csinálja ezt, ha bekapcsolok valamilyen fogyasztót. (lámpa felkapcs és esik vissza a fordulat, bár nem is tér vissza) Gondolom ez az elektromos gázpedál miatt lehet. Tényleg, elektromos probléma miatt lehet a P0430 hibakód?

 

Link to comment
Megosztás:

1 óra, mr.orosz™ írta:

Sziasztok. Remélem jó helyen kérdezek. 2 hete vagyok G Astra tulajdonos, 1.6 16v X16XEL 101LE és lenne egy kérdésem: icipicit ingadozik az alapjárat, ha gázpedállal tartom a fordulatot 1000-1200 körül akkor nagyobb az ingás de felettr nemcsinálja, és szerintem kicsit gyenge, legalábbis nem nyomatékos semennyire... tapasztalt-e már valaki ilyet?? Mit kéne megnézni első körben? Vab autószerelő haver és családtag is, de elsőre hátha valaki közülletek tapasztalatból megmondja mi a hiba :)

Szia! Volt nekem is ilyen problémám,nálam bevált a folytószelepház,alapjárati motor,illetve az egr szelep kitakarítása,nálad is segíthet de nem 100% hogy ez a probléma,én első körben ezt tenném.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

On 2016. 02. 07. at 19:54, tgabika76 írta:

És gyárit vegyetek (igen, ebből is), mert én megvettem a 600Ft-os utángyártottat, és meghúzásnál letört a csavar feje... végül vissza kellett mennem az 1800Ft-os gyáriért... néha nem hiszem el hogy az utángyártó ipart már egy ilyen egyszerű dolog mint egy csavar is kihívás elé állítja...

Nálam a 300 forintos utángyártottnak eddig még sosem volt baja. Igaz ideje sincs nagyon elhasználódni mivel évente 2 alkalommal cserélek olajat legalább.

Link to comment
Megosztás:

On ‎2016‎.‎02‎.‎08‎. at 17:17, PorcioNorbi írta:

Na ma megnéztem, kicsit hozzáértem és el is pattant annál a sínnél, teljesen rozsda alatta az egész, az nyomta ki a sínből. Holnap elmegyek opeles szerviz ismerősömhöz, hogy mit lehet vele tenni. Mert levenni sem tudom egyelőre.

És az enyém is pont ilyen színű :)  Bontottat Miskolcon tud adni egy srác, 5E/db, de én is inkább kitalálok valamit, meg lehet azt javítani, más patentot is lehet használni, mondjuk olyat amit el kell fordítani a rögzítéshez, azaz kiszedni a rozsdás belsőt, beleragasztani egy új lapot 3 lyukkal és kész.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

3 órája, tgabika76 írta:

Ideje ennek se lett volna, mert akkor raktam be... a régit kicsavartam, ezt be, és ahogy húztam meg, már pattant is le a feje. 5 perccel azelőtt bontottam ki a csomagolásból, úgyhogy tutira a silány minőség volt a probléma oka.

Persze hogy a silány minőség de nem csak egy gyártó van. Mondjuk az is lehet hogy nekem volt eddig szerencsém, legközelebb majd lefotózom ha olajcsere lesz.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.