Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

12 perce, Utyy írta:

És ha ez sem oldja meg a fennálló problémát? 
amióta nálam van akárhányszor megnyomtam a két gombo az órán mindig a két kis -- vonalka volt és ezért nem értem az összefüggést hogy ez miért csak most kezdené el leállítani az autót ha eddig nem. 
Bocsánat érte lehet én vagyok értelmetlen :/ 

Hát ugye nem látni bele a lelkébe, de a hibakód , a leállás leírása alapján ez jön. Szokott úgy is leállni hogy nyomod a gázt? Amikor nekem elszakadt a spirálom szintén dobta ezt a hibakódot, de nem állt le, van akinek meg igen. Nincs ismerősi körben F astra áttenni az órát egy próbára? 

8 perce, Handbrake írta:

Most néztem Bárdinál van jeladója is ( hasonló a G astra felső holtpont jeladójához) az nem lehet ludas?

 

Holtpont jeladó

FAE (FAE79308)

Csatlakozó pólusok száma (db): 3
Érzékelő típus: Hall-elvű
Leírás: OPEL Sebesség/fordulatszám jeladó

 

 

Lehet, de ennek saját hibakódja van, és ekkor ugye se benzin se szikra, ezt ellenőrzéssel ki lehet szűrni. 

Link to comment
Megosztás:

Just now, zotya975 írta:

Hát ugye nem látni bele a lelkébe, de a hibakód , a leállás leírása alapján ez jön. Szokott úgy is leállni hogy nyomod a gázt? Amikor nekem elszakadt a spirálom szintén dobta ezt a hibakódot, de nem állt le, van akinek meg igen. Nincs ismerősi körben F astra áttenni az órát egy próbára? 

Lehet, de ennek saját hibakódja van, és ekkor ugye se benzin se szikra, ezt ellenőrzéssel ki lehet szűrni. 

Spirált kb 2 hónapja cseréltem mikor menet közben egyszer csak leesett a kilóméterórának a mutatója és nem mért onnanstól 1 hétre rá kicseréltem és mért a km-óra.

menet közben leállásnál nyomom ugyan úgy a gázt s leáll felvillan a [CHECK] lámpa aztán ha szerencsém van akkor újra beindúl gurulva fokozatban ha nincs akkor megállok az út szélén és várok 1-2 percet levett gyujtással és egpróbálom újra ha beindul utána megy és megint várom hogy mikor fog leállni. volt jópárszor hogy lámpánál áltam és egyszer csak leált de jópárszor menet közben is.

 

Link to comment
Megosztás:

42 perce, Utyy írta:

Spirált kb 2 hónapja cseréltem mikor menet közben egyszer csak leesett a kilóméterórának a mutatója és nem mért onnanstól 1 hétre rá kicseréltem és mért a km-óra.

menet közben leállásnál nyomom ugyan úgy a gázt s leáll felvillan a [CHECK] lámpa aztán ha szerencsém van akkor újra beindúl gurulva fokozatban ha nincs akkor megállok az út szélén és várok 1-2 percet levett gyujtással és egpróbálom újra ha beindul utána megy és megint várom hogy mikor fog leállni. volt jópárszor hogy lámpánál áltam és egyszer csak leált de jópárszor menet közben is.

 

Akkor próbáld ki amit írtam a benzin-szikra ellenőrzést, utána már van merre elindulni. Az útjeladó csak üresben guruláskor szokott hibát okozni ha nyomod a gázt akkor nem. A vákumcsöveket is átnézheted, főleg a tűzfalon található "ufó" szelep csöveit, nincs-e bennük szénpor az aktívszén tartályból. A tűzfalon van egy lelógó műanyag burkolat az alatt találod, kerek szelep 3 cső megy rá. Ellenőrizd a motor felé menő kettőt, hogy tiszta-e végig. 

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 01. 01. at 12:00, tgabika76 írta:

Várjál, a motorhűtés visszajelző lámpájára gondolsz, ami a fordulatszámmérőben van?

hutovezerlo.jpg

Amennyire tudom, a tied hűtőmodulos, szóval ennek millió oka lehet a klíma hibától a nem kapcsoló hűtőventilátorig, de a folyadékszint pont nem, mert szintjeladó csak a MID-es autókban van. Ki lehet olvasni a hibát, ha gondolod tudok segíteni, van Op-Com-om.

Csak ötletszintű amúgy, de ezért én ránéznék az akku állapotára is, mert azt írtad csak rövid időre villan ki indítás után, és a hűtőrendszer hibái nem szoktak maguktól megjavulni, ellenben ha egy idő után elalszik, az lehat akár attól is hogy nem jut elég feszültség a hűtőmodulhoz.

Lehet benne vmi mert nekem is felvillant indításkor a lámpa már közel egy éve viszont ma meghalt az akksim, vettem újat és nem villant fel legalábbis ket indítás alatt :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ismét hozzátok fordulok kérdésemmel. 

A belső levegőkerintetés kapcsolóját még soha nem használtam(fél éve vettem a G Astrám), kb. egy hétig hiába nyomkodtam nem történt semmi, nem világított és nem is zárt, tehát nem működött a kapcsoló. Na most gondolom a nyomkodástól életre kelt. Bekapcsolt állapotban világít és zár is, tehát működik a belsőkeringetés. Viszont előjött egy dolog. Mégpedig kikapcsolva halk búgás hallatszik, bekapcsolva hangosabb.. Ez normális? Meg valami apró fekete szivacsdarabkák szálltak ki a szellőzőből.. Erre szeretnék tőletek racionális választ kapni. :-)

Köszönöm előre is a válaszokat!

Link to comment
Megosztás:

5 órája, Hard-ex írta:

Sziasztok!

Ismét hozzátok fordulok kérdésemmel. 

A belső levegőkerintetés kapcsolóját még soha nem használtam(fél éve vettem a G Astrám), kb. egy hétig hiába nyomkodtam nem történt semmi, nem világított és nem is zárt, tehát nem működött a kapcsoló. Na most gondolom a nyomkodástól életre kelt. Bekapcsolt állapotban világít és zár is, tehát működik a belsőkeringetés. Viszont előjött egy dolog. Mégpedig kikapcsolva halk búgás hallatszik, bekapcsolva hangosabb.. Ez normális? Meg valami apró fekete szivacsdarabkák szálltak ki a szellőzőből.. Erre szeretnék tőletek racionális választ kapni. :-)

Köszönöm előre is a válaszokat!

A belső levegő keringtetés ablak állásban nem működik a párásodás megelőzése véget. Ha egy kattanásnyit tovább állítod a.kkor már tudod kapcsolni.

A szivacs darabkák a keringetés lapátjáról jöhettek.

A búgás a lapát állító motor hangja. Ha folyamatos a zúgás akkor a csappantyú tengelye eltört és a motor folyamatosan forog. Ezért hallod a zúgást.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

On 2016. 11. 28. at 20:36, Drazsé írta:

Szia,

Az enyém is klímás, de nem tudom, hogy milyen.
Nekem olyan problémám volt, hogy 1-2-3 fokozatokban a ventillátor meg sem mozdult, 4-esben előadta a házi hurrikánt.

A szerelő az elmondása alapján a fűtőmotor ellenállását javította meg, azóta jól működik. Ez a mutatvány kb. 10000 Ft-ba került.

Üdvözlettel,
Gábor

Közben megoldódott. 

Kiderült, hogy megszorult a ventillátor. 

Levettem, megütögettük a tengelyét, kapott kis olajat, majd megjárattam a helyére visszakötve, majd még kis olaj finoman bele csepegtetve és azóta is vígan teszi a dolgát. 
Érdekes volt, mert a por benne volt, vizet, párát, ennek nyomát nem találtam, rozsda sem volt a tengelyen.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok, 

Új év, újabb probléma, van valakinek ötlete mit érdemes megnézni?

A jelenség, hideg motornál nincs. Amikor már üzem meleg 10-20km megtétele után képes a kocsi gyorsításkor berángatni. Jellemzően 1000-2300 ford/p között. Minden sebességfokozatban csinálja 1-estől az 5.-ig. 
Bosszantó, mert előzni is úgy kell, hogy ne ebben a tartományban, mert ha berángat nem húz, majd ha gáz el, gáz vissza, akkor mintha kizökkenne és ebben a gyorsítási fázisban nem csinálja tovább. Majd ha újra ebbe a tartományba kerül és újra gyorsítok csinálja ismét. 

EGR tavaly volt cserélve, ahogy gyári GM gyertyák / Olaj, benzin szűrő is. 
Hibakód nincs, más problémával sem találkoztam, csak ez a bosszantó jelenség van kb 3e km óta.

Köszi

 

Link to comment
Megosztás:

On 2008. 09. 08. at 12:15, fbotko írta:

Sziasztok, nekem a külső hőmérséklet szenzorral lenne egy problémám, éspedig az, hogy a kijelzőn az autóban nem jelez ki hőmérsékletet csak 4 vonal van ott...

Leszereltem és csinaltam róla egy pár képet róla, sajna még egy jót nem láttam, hogy hogyan is néz ki ezért ha vki tud segíteni és így ránézésre meg tudja mondani, h ennek így kell-e kinéznie vagy ahogy én látom el lenne törve?

Hol lehetne olcsóbban beszerezni 1-et, aki tud segíteni ötlettel írjon légyszi, előre is köszi.

A képek a szenzorról: Főleg a második képen látszik, hogy mintha le lenne a feje törve a szenzornak

 

1. photo0037ac1.th.jpg

2. photo0038qo6.th.jpg

3. photo0034ax7.th.jpg

 

 

Minden hozzászólást nagyon köszönök.

 

Az autóm adatai:

 

Opel Astra 1,6 8V

év:2004

nJoy

Szia!Nálam is előfordult ez a hiba de nem tudom hol van az érzékelő beépítve!Tudsz segíteni?Előre is köszi

Link to comment
Megosztás:

Én is bedobok egy kérdést: tegnap előtt vettem észre először azt a jelenséget, hogy gyújtásra teszem és minden aminek kell világít majd indításkor aminek kell ki is alszik, ide indítást követően azonnal pár másodpercre világít az ABS felirat majd kialszik. Nem minden alkalommal csinálja, menet közben nem jelzett (még?), hibát nem tapasztalok semmit, valamelyik este működött is az ABS amikor sikerül megcsúszni egy kicsit fékezéskor.  Hibát tárolhatott? A jeladó/kerékagy-csapágy hiba? Vagy akkumulátor nincs a helyzet magaslatán (ez a Varta második tele, éjjel garázsban van ahol mínuszok nincsenek de cserébe sok városi rövid távot kap)... 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ma eljutottam szervizbe az autóval (a problémám korábban olvasható). Egy márkafüggetlen autószervizt találtam, ahol bosch diagnosztika van és teljes körű javítás. Egy dolog aggaszt csupán, ami a mai szerviztapasztalatok tükrében kissé nyugtalanító. Több G Astra is várakozott javításra és a munkafelvevős bedobott egy olyan beszólást (poént?!), hogy "...na van donor autó bőven, legalább lehet cserélgetni az alkatrészeket". Nem tudom , hogy komolyan gondolta-e, vagy csak humoránál volt?!

Kicsit beletette a bogarat a fülembe - még ha esetleg viccnek is szánta - hogy nehogy az én jó alkatrészeimet szerelgessék ki szépen, aztán majd mehetek vissza, mert újabb hibák jönnek elő nálam.

Mit gondoltok, van alapja a félelmemnek?

Link to comment
Megosztás:

15 perce, vectorka írta:

Sziasztok!

Ma eljutottam szervizbe az autóval (a problémám korábban olvasható). Egy márkafüggetlen autószervizt találtam, ahol bosch diagnosztika van és teljes körű javítás. Egy dolog aggaszt csupán, ami a mai szerviztapasztalatok tükrében kissé nyugtalanító. Több G Astra is várakozott javításra és a munkafelvevős bedobott egy olyan beszólást (poént?!), hogy "...na van donor autó bőven, legalább lehet cserélgetni az alkatrészeket". Nem tudom , hogy komolyan gondolta-e, vagy csak humoránál volt?!

Kicsit beletette a bogarat a fülembe - még ha esetleg viccnek is szánta - hogy nehogy az én jó alkatrészeimet szerelgessék ki szépen, aztán majd mehetek vissza, mert újabb hibák jönnek elő nálam.

Mit gondoltok, van alapja a félelmemnek?

Nem alaptalan a feltevésed, de reménykedni kell hogy inkább arra utalt, hogy ha találnak egy hibát az autódon, akkor azt a másikból ideiglenesen kiszedik, azzal kipróbálják és ha tényleg az volt a gond, akkor Te veszel olyat az autódba a kivett/próba egységet visszateszik az eredeti autóba. Ez előny is lehet ha tényleg így tesznek, nem cserélik ki a Te pénzeden a fél autót feleslegesen mire meglesz a valóban hibás alkatrész. 

 

Maverick087:

Köszi!  Egy alig 2 éves 56Ah-s Varta Black már küzdene? Hétvégén felteszem töltőre, az előtte kiírja/jelzi hogy hány százalékon tart. Bár mondjuk amilyen cudar időt mondanak, töltés közben a garázsban is lesz 0 foknál kevesebb, a hideg meg nagyon nem az akkumulátor kedvence (gondolom töltés közben pláne nem, meg ilyen cudar hidegben szellőztetni sem tudok ott rendesen). 

Módosítva : Janó32
Link to comment
Megosztás:

19 perce, vectorka írta:

Sziasztok!

Ma eljutottam szervizbe az autóval (a problémám korábban olvasható). Egy márkafüggetlen autószervizt találtam, ahol bosch diagnosztika van és teljes körű javítás. Egy dolog aggaszt csupán, ami a mai szerviztapasztalatok tükrében kissé nyugtalanító. Több G Astra is várakozott javításra és a munkafelvevős bedobott egy olyan beszólást (poént?!), hogy "...na van donor autó bőven, legalább lehet cserélgetni az alkatrészeket". Nem tudom , hogy komolyan gondolta-e, vagy csak humoránál volt?!

Kicsit beletette a bogarat a fülembe - még ha esetleg viccnek is szánta - hogy nehogy az én jó alkatrészeimet szerelgessék ki szépen, aztán majd mehetek vissza, mert újabb hibák jönnek elő nálam.

Mit gondoltok, van alapja a félelmemnek?

Ez nem új dolog, mindíg is így volt. Annak ellenére hogy a G astra elég gyakori autó nem törvényszerű hogy egy szerelőnél főleg ha márkafüggetlen van polcon olyan alkatrészt amit hibásnak vélnek. Azt meg kevesen engedhetik meg maguknak hogy ha mégsem az adott alkarész volt a hibás álljon benne a pénzük. Ha van az udvaron ugyanilyen motorral szerelt autó átteszik az alkatrészt egy próbára, az már csak a szerelőn múlik hogy aztán melyik kerül vissza, vagy marad a másik kocsiban. 

Link to comment
Megosztás:

"Ma egy viszonylag hosszabb utazás során, főúton, kicsit meghajtottam az autót, mivel sok a rövid út, alapvetően városi használat (G Astra, 2005-ös, 1.4 twinport). Éppen 3. fokozatban mentem kb. 5000 fordulaton néhány kilométeren át, amikor kigyulladt és világítani kezdett a check engine lámpa. Az autó teljesítménye érezhetően visszaesett (érzésre kb. 10-20 lóerőt), alapjárat rángat, menet közben a motor hangja "dízeles", morgó, rezonál, nehezen gyorsul. Újraindulás után egy darabig minden ok, de ismételt terhelésre (pl. intenzív terhelés előzéskor) újra előjön a probléma."

Sziasztok!

Azóta csak romlott az autó állapota (tovább gyengült, zörgött mint egy traktor, a check engine folyamatosan villogott-világított), így hát eljutott a szervizbe.

A szerviz az első átnézés után azt mondja, hogy kicsit nagyobb a baj, mint elsőre gondolták, mert új gyertyákkal és trafóval, stb. továbbra is produkálja a hibát az autó. Elmondásuk szerint több mint valószínű, hogy hengerfejes. Bemérték és a 3-as hengerben nincs kompresszió. Most bontják meg a motort, hogy tisztábban lássák a helyzetet.

Hengerfej felújítás esetén mégis mekkora végösszegre számítsak és mennyi időt vesz igénybe a munka? A szerviz min. 80-10 ezer közé saccolta előzetesen az árat.

Ilyenkor vezérlés csere is szóba jöhet, vagy még mivel kell számolnom?

Bizony jobban jártam volna, ha "csak" egy trafócsere, de azért remélem, hogy jó úton haladunk a megoldáshoz!

Üdv.

Link to comment
Megosztás:

4 órája, Janó32 írta:

Én is bedobok egy kérdést: tegnap előtt vettem észre először azt a jelenséget, hogy gyújtásra teszem és minden aminek kell világít majd indításkor aminek kell ki is alszik, ide indítást követően azonnal pár másodpercre világít az ABS felirat majd kialszik. Nem minden alkalommal csinálja, menet közben nem jelzett (még?), hibát nem tapasztalok semmit, valamelyik este működött is az ABS amikor sikerül megcsúszni egy kicsit fékezéskor.  Hibát tárolhatott? A jeladó/kerékagy-csapágy hiba? Vagy akkumulátor nincs a helyzet magaslatán (ez a Varta második tele, éjjel garázsban van ahol mínuszok nincsenek de cserébe sok városi rövid távot kap)... 

Akku hiba! indításkor 10V köré vagy alá esik a feszültség azért világít az ABS lámpád. 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Időszerűvé vált a szilentek cseréje az autón (lehet egybe az összes ki lesz cserélve) és az lenne a kérdésem, hogy milyen gyártmányt javasoltok? Pl. TRW, Febi, Monroe, stb... Maradok a hagyományos verziónál, nem terveztem PU szilenteket beszerezni.

Felmerült bennem, hogy megcsinálnám magam ezt a műveletsort, így érdekelne hogy milyen speciális szerszámokat igényel mindez. Egy "ki/benyomó" szerszám nyilván kell, ennek a méreteit tudja esetleg valaki? Ezen kívül szükséges még valami "extra"?

 

Köszönöm

Link to comment
Megosztás:

2 órája, nzozz írta:

Sziasztok!

Időszerűvé vált a szilentek cseréje az autón (lehet egybe az összes ki lesz cserélve) és az lenne a kérdésem, hogy milyen gyártmányt javasoltok? Pl. TRW, Febi, Monroe, stb... Maradok a hagyományos verziónál, nem terveztem PU szilenteket beszerezni.

Felmerült bennem, hogy megcsinálnám magam ezt a műveletsort, így érdekelne hogy milyen speciális szerszámokat igényel mindez. Egy "ki/benyomó" szerszám nyilván kell, ennek a méreteit tudja esetleg valaki? Ezen kívül szükséges még valami "extra"?

 

Köszönöm

Két fakötésű alátét nagyobb átmérővel mint a szilent külső átmérője, valamint egy hatlapfejű csavar olyan méretű átmérővel mint a szilent belső átmérője.

Kiszedéshez pedig egy crowa fej.

Link to comment
Megosztás:

Egy technikai kérdésem lenne. Hátha valaki tud rá ötletet adni. (nem az én opelem, hanem szüleim Seat Cordoba-jával van gond) (1.4 86 kW)

Tünet: 4. henger égéskimaradás, gyújtáshiba. Viszont nem állandó. Tegnap előtt kezdte, 10 km-es távon rendszertelenül rángatni kezdett, nagyobb gázadásra reagált, de továbbra is rángatott. Aztán elkezdett villogni a "motor led" (mil?) a műszerfalon és 2-3 folytonos villogást követően világított. Ekkor már egyre jobban háromhengerezett. Leállítást követően elaludt a lámpa, az autó picit furcsán, de beindult.(szerintem 3 hengerrel indult) , de azóta viszonylag tisztán jár és nem rángat. Bár a motorhang néha furcsa, mintha nem lenne tökéletes égés.

Cserélve lesz első körben a gyújtógyertya, aztán remélhetőleg megoldódik a probléma.

Na de a kérdés, be lehet ilyen esetekben a pontos hiba forrást azonosítani, vagy tényleg csak a "cserélgetés" marad ilyenkor? Felmerült, mint problémás alkatrész a gyújtótrafó, gyújtógyertya, hőgomba. (bár szerintem EGR szelep is lehet akár, de bármelyik érzékelő)

Link to comment
Megosztás:

Just now, astra írta:

vagy hideg van és jobban igénybe veszi az inditás az akksit

 

Igen, ez is lehet, ha nincs elég töltöttség az akkuban. Az pedig lehet az akku kora miatt, vagy a használat (sok rövid táv) miatt is. Sajnos nálam is sok a rövid táv, így télen ha pl 2-3 hétig csak 1-1 km-eket megyek akkor 1-1,5 havonta felteszem az akkut töltőre.

Link to comment
Megosztás:

9 perce, KMilán írta:

Egy technikai kérdésem lenne. Hátha valaki tud rá ötletet adni. (nem az én opelem, hanem szüleim Seat Cordoba-jával van gond) (1.4 86 kW)

Tünet: 4. henger égéskimaradás, gyújtáshiba. Viszont nem állandó. Tegnap előtt kezdte, 10 km-es távon rendszertelenül rángatni kezdett, nagyobb gázadásra reagált, de továbbra is rángatott. Aztán elkezdett villogni a "motor led" (mil?) a műszerfalon és 2-3 folytonos villogást követően világított. Ekkor már egyre jobban háromhengerezett. Leállítást követően elaludt a lámpa, az autó picit furcsán, de beindult.(szerintem 3 hengerrel indult) , de azóta viszonylag tisztán jár és nem rángat. Bár a motorhang néha furcsa, mintha nem lenne tökéletes égés.

Cserélve lesz első körben a gyújtógyertya, aztán remélhetőleg megoldódik a probléma.

Na de a kérdés, be lehet ilyen esetekben a pontos hiba forrást azonosítani, vagy tényleg csak a "cserélgetés" marad ilyenkor? Felmerült, mint problémás alkatrész a gyújtótrafó, gyújtógyertya, hőgomba. (bár szerintem EGR szelep is lehet akár, de bármelyik érzékelő)

a 2 nem ugyanaz,az égéskimaradás nemcsak a gyujtás hibája miatt lehet

A szikra lehet megvolt,de valamilyen mechanikai hiba miatt(pl.szelepszorulás)nem volt megfelelö a szöggyorsulásés ezért jelez a sárgalámpa

Sűritési végnyomás mérés,hengerveszteség mérés és ki lehet zárni a mechanikai hibát

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.