Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Ma cserben hagyott az autóm Pesten a Rákóczi úton araszolás közben, a délutáni csúcsban  lefulladt, kihúztam üresbe indítok és nem tudok váltani, a kuplung elhalálozott, szerencsére pont egy utcánál voltunk letoltuk.Körbetelefonáltam szerelő haverokat, mindenki az alsó munkahengert mondta. Hazahúztuk haverom azt mondta nem hajlandó csak szettben cserélni, én egyet is értek vele, a kuplung nem volt már az igazi, csak a pénztárcám tiltakozik. Ő a Luk szettet javasolja, vélemény? Van jobb olcsóbb, ami ugyan olyan, vagy jobb? Holnap szétkapjuk, majd meglátjuk mi a helyzet.

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 08. 08. at 12:00, Krajcso írta:

A leírás alapján az önindítód mágnese behúz, de a motor benne nem kezd el tekerni. Ha szerencséd van, csak csatlakozási hiba, bár csavarral rögzített a saru, mint a generátornál, így lecsúszni nem tud. Ha multiméterrel mérve megvan indítózás közben a megfelelő helyeken a feszültség, és mégsem megy, akkor sajnos le kéne venni az önindítót és belenézni" ...

 

Véleményem - bár az önindító bendixe még behúz, ámde magukkal az érintkező-pogácsákkal már NEM IGAZÁN KAPCSOLJA be a motort. Feltehető, hogy egy kissé be van égve s azért ott nem érintkezik rendesen. (bizony néha sok amper szokott arrafelé nagyhirtelen átszaladni , és azt nem bírja ki mindig /és persze sokáig/ az a kapcsoló)

Mindenképpen ki-, majd szét kell szedni az önindítót, a hiba abban lesz! Általában de többnyire a  behúzómágnes alján szoktak lenni ezek a szegmensek. (az egyikre maga az akkumulátor van kötve, a másik simán belemegy a motorba)

De ha már egyszer ki van szedve az önindító, nem árt benne mindent jó alaposan átnézni - vagy átnézetni!

Link to comment
Megosztás:

9 perce, L.Fazakas írta:

 

Véleményem - bár az önindító bendixe még behúz, ámde magukkal az érintkező-pogácsákkal már NEM IGAZÁN KAPCSOLJA be a motort. Feltehető, hogy egy kissé be van égve s azért ott nem érintkezik rendesen. (bizony néha sok amper szokott arrafelé nagyhirtelen átszaladni , és azt nem bírja ki mindig /és persze sokáig/ az a kapcsoló)

Mindenképpen ki-, majd szét kell szedni az önindítót, a hiba abban lesz! Általában de többnyire a  behúzómágnes alján szoktak lenni ezek a szegmensek. (az egyikre maga az akkumulátor van kötve, a másik simán belemegy a motorba)

De ha már egyszer ki van szedve az önindító, nem árt benne mindent jó alaposan átnézni - vagy átnézetni!

Ezt gyorsan ki lehet szűrni....hogy ez a hiba...a behúzótekercs két "nagy" csavaros csatlakozóját össze kell zárni, figyelve, hogy ad1. nagy áram folyik rajta szóval ne 0,5mmˇ2 vezetékkel, ad2. a generátort vagy a helyén kell tesztelni, vagy jól le kell szorítani, rögzíteni kell, mert el akar ugrani, ha megindul....

ugyanis ilyenkor a behúzó nem húz be, így a bendix nem csatlakozik, nem jön ki, de a motor rész elindul, tehát nem forgatja meg a motort és semmi mást sem, de így kiszűrhető a behúzó pólus hibája...

HA így rendben forog, akkor általában egy behúzótekercs csere és kész...ritkábban a "villa" meghibásodása miatt nem tud annyira behúzni a tekercs, hogy érintkezzen, de ez 1000-ből 1db...

Módosítva : Qpack
Link to comment
Megosztás:

On 2017. 08. 11. at 12:49, morattila írta:

Sziasztok! Egy olyan kérdésem lenne hogy kb minden 3-4 bekapcsolásra működik  a belső levegő keringtető, hol keresem a hibát? A tengely ment szét  vagy a motor adta meg magát? Elore is köszönöm a választ. 

Sajnos maga működtető motor is meg tud halni és nem forgatja a csappantyút.....a mozgatómotort lehet külön cserélni...kesztyűtartó ki, kézzel a motort megfog, ha nem akarja fordítani, akkor meg sem rezzen...különben érezni a mozgást, hallani a kis motor nyöszörgését és a csappantyú is mozdul látható módon....ha a tengely adja meg magát az nem abban jelentkezik, hogy nem kapcsol, hanem a motor megy folyamatosan és az elején klappogó (csappantyú hangja) ad, majd később pulzáló, de folyamatos kis nyöszörgő motor hangot hallani, mert folyamatosan megy...nincs végállása..csak az áram felvételéről tudja a technika, hogy oda ért, de, ha nem "akad" el, akkor forog tovább, amíg bír...

  • Köszi! 1
Link to comment
Megosztás:

On 2017. 08. 07. at 21:04, Maverick087 írta:

X16XEL

Egyébként mennyi egy minőségi EGR szelep várható élettartama? Tudom, ez nagyon sok tényezős dolog, de egy -tól - ig km. Én jelenleg 2000 km-t megyek egy hónapban, 
ennek 80%-át lakotton kívül. 126000 km van most a kocsiban, olajat nem eszi, fogyasztás ok. Szűrők folyadékok cseréjét betartom mindig. 

Erősen használat függő...nekem elég sokáig jó volt a gyári...aztán egy Gyöngyös - Debrecen 160-as etap 160-170km/h-val...(épp a középső lányom született! :)) és megadta magát a rugója...nem tudta zárva tartani..pulzált (erő el erő vissza, nyitogatott, semmi sárga lámpa), emiatt kellett kicserélnem....azt le sem írnám, most mennyi lehet a kocsiban :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Melyik a megfelelő gyertya az autómnak? 

Gyertya.jpg

 

A kód alapján ez a bárdiban kapható gyertya megfelelő? A "+" jelölés mit takarna? 

gyertya2.jpg

 

Vagy ez? Mind a két gyertyát hozza a rendszer, de pl. eltérő a elektróda távolság, szikrafekvés, elektróda szám?! 

gyertya31f5bd.jpg

Köszönöm

Módosítva : Maverick087
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tegnap du egy 300km-es út után észrevettem, hogy sok kis apró fekete pöttyel van tele a csomagtérajtó és a lökhárító. Nem nedves (száraz, por állagú). Letöröltem. Ma elmentem munkába majd haza, megint olyan. Kértem asszonykát hogy lépjen már rá egy picit a gázpedálra amíg oda tartom a kezem... Egy merő ilyen fekete (korom?) pöttyel/folttal lett tele a tenyerem... Ez mitől van? Mi ment tönkre a kocsin? (Már megint mi rendetlenkedik?) Nagy a baj? Kuka? Rékeresek google-n is... 

Link to comment
Megosztás:

1 óra, Janó32 írta:

Sziasztok!

Tegnap du egy 300km-es út után észrevettem, hogy sok kis apró fekete pöttyel van tele a csomagtérajtó és a lökhárító. Nem nedves (száraz, por állagú). Letöröltem. Ma elmentem munkába majd haza, megint olyan. Kértem asszonykát hogy lépjen már rá egy picit a gázpedálra amíg oda tartom a kezem... Egy merő ilyen fekete (korom?) pöttyel/folttal lett tele a tenyerem... Ez mitől van? Mi ment tönkre a kocsin? (Már megint mi rendetlenkedik?) Nagy a baj? Kuka? Rékeresek google-n is... 

Nem valószinű hogy a motorból jönne száraz por, mert mi jönne? Inkább hátrafelé valami esik szét, katalizátor, vagy dobban megégett szigetelő anyag, bár azok szerintem alapból hőállóak. Én megbontanám pár helyen a rendszert és megnézném hogy ott már vagy még megvan-e a jelenség.  Először hátsó dob le, aztán ha ott még jön akkor középen szétszedni, ha ott is akkor a leömlő alatt. 

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 06. 06. at 8:37, csicsó írta:

Igen ez az egr hibakódja

Lemezzel tedd vissza a szelepet,ha nem lesz hideginditási gond akkor ez volt a baj

Viszont sárgalámpa lesz:(

 

Sziasztok! Nekem is hasonló a helyzet, vettem új EGR szelepet. Auto-Mega gyártmányú, Nem fullad, de p1405 hibakódot dob...    van valami ötletetek? 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Valahol elfolyik több liter víz a hűtőből, utántöltöm, másnapra nincs a tágulásiban víz, használat nélkül sem.

Első alkalommal 4 litert benyelt, amikor észrevettem.  Menet közben nem fogy jelentősen, de nem én használom, majd figyelem, hogy mi történik.

Amit találtam, az a tágulási tartály visszatérő csövének a blokkon lévő kis műanyag pipája, ereszt egy kicsit, de nem tudom kitekerni, mert mozog ugyan, de mindkét irányban megszorul. Ilyet lehet külön venni, esetleg, ha eltörik?

Mivel van az gyárilag tömítve?

Hogyan kéne megkeresni ezt a hibát?

 

A csőbilincseket, hogyan lehet leszedni, elég combosak, egyszerű szerszámokkal nem tudom, hogy lehet szétnyitni őket!?

Van valami spéci fogó ezekhez?

Link to comment
Megosztás:

4 órája, wasquez írta:

Sziasztok!

Valahol elfolyik több liter víz a hűtőből, utántöltöm, másnapra nincs a tágulásiban víz, használat nélkül sem.

Első alkalommal 4 litert benyelt, amikor észrevettem.  Menet közben nem fogy jelentősen, de nem én használom, majd figyelem, hogy mi történik.

Amit találtam, az a tágulási tartály visszatérő csövének a blokkon lévő kis műanyag pipája, ereszt egy kicsit, de nem tudom kitekerni, mert mozog ugyan, de mindkét irányban megszorul. Ilyet lehet külön venni, esetleg, ha eltörik?

Mivel van az gyárilag tömítve?

Hogyan kéne megkeresni ezt a hibát?

 

A csőbilincseket, hogyan lehet leszedni, elég combosak, egyszerű szerszámokkal nem tudom, hogy lehet szétnyitni őket!?

Van valami spéci fogó ezekhez?

Ennyi hűtőfolyadék ilyen rövid idő alatt nem a motorba megy (mert annak már rég' vége lenne), hanem menet közben folyik el (különben könnyű lenne megtalálni ha álló helyzetben a tócsa felől keresnéd hogy honnan jön). Nincsenek az autó motorterében és/vagy az alján fagyálló folyadék foltok? Elég édeskés a szaga amikor párolog, lehetne érezni. Kirepedt csöre gondolnék, nyomkodd végig amikor nem forró, hátha. A legjobb lenne ha egy szerviz a kiegyenlítőt "felfújva" nyomás alá tenné a rendszert, megmutatná hol szivárog. A vízpumpa környékét is érdemes lenne megnézni... Elvileg sima fogóval levehetőek azok a bilincsek. 

Link to comment
Megosztás:

4 órája, wasquez írta:

Sziasztok!

Valahol elfolyik több liter víz a hűtőből, utántöltöm, másnapra nincs a tágulásiban víz, használat nélkül sem.

Első alkalommal 4 litert benyelt, amikor észrevettem.  Menet közben nem fogy jelentősen, de nem én használom, majd figyelem, hogy mi történik.

Amit találtam, az a tágulási tartály visszatérő csövének a blokkon lévő kis műanyag pipája, ereszt egy kicsit, de nem tudom kitekerni, mert mozog ugyan, de mindkét irányban megszorul. Ilyet lehet külön venni, esetleg, ha eltörik?

Mivel van az gyárilag tömítve?

Hogyan kéne megkeresni ezt a hibát?

 

A csőbilincseket, hogyan lehet leszedni, elég combosak, egyszerű szerszámokkal nem tudom, hogy lehet szétnyitni őket!?

Van valami spéci fogó ezekhez?

4 litert? :O  Az igen nagy mennyiség, azt biztosan látnád, ha csöpög/spriccel. Meg érezni is lehet a szagát elvileg. Álló helyzetben is fogy? Nem jelenik meg alatt foltokban? Az autó nem füstöl? Nem jön ki vastagon fehér kipufogógáz?

Link to comment
Megosztás:

49 perce, Janó32 írta:

Ennyi hűtőfolyadék ilyen rövid idő alatt nem a motorba megy (mert annak már rég' vége lenne), hanem menet közben folyik el (különben könnyű lenne megtalálni ha álló helyzetben a tócsa felől keresnéd hogy honnan jön). Nincsenek az autó motorterében és/vagy az alján fagyálló folyadék foltok? Elég édeskés a szaga amikor párolog, lehetne érezni. Kirepedt csöre gondolnék, nyomkodd végig amikor nem forró, hátha. A legjobb lenne ha egy szerviz a kiegyenlítőt "felfújva" nyomás alá tenné a rendszert, megmutatná hol szivárog. A vízpumpa környékét is érdemes lenne megnézni... Elvileg sima fogóval levehetőek azok a bilincsek. 

Jelenleg ioncserélt víz van benne, nem tudom, hogy ez nem probléma, a kenés miatt?

Az olajban nincs emulzió képződés, a kipufogó nem tűnik jobban párásnak, mint általában.

Az olajteknő bal első sarkánál felülről benézve látok egy fekete foltot, arról nem tudtam eldönteni, hogy olaj, vagy esetleg a vízpumpától folyik e oda!? A vezérmű szett négy éves, elvileg jövőre kéne cserélni, de talán 10000km van benne.

A bilincset meg nem tudom, hogy, hogyan lehet leszedni bármilyen általános fogóval, mert be sem fér kinyitva egy kombinált fogó, de a lapos sem!?

A tágulási tartály nyomás alá helyezése már nekem is eszembe jutott, lehet ez lesz a leg gyorsabb!

A vezérmű szíjak fedelét hogyan kell leszedni, hány csavar tartja?

 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Azt kérdezném, hogy nekem a kocsiban van egy spal riasztó külön távirányítóval. De én szeretném a saját központi vetélőjét használni, mert ez folyton csipog össze vissza. Hol keressem a gyári vezérlőt? Illetve hogy lehetne kiiktatnia riasztót? A gyári kulcshoz lehet kapni elektronikát? Mert ebben le van szakadva az elem tartója.

Köszönöm szépen a tanácsokat előre is! 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Szeretnék kérni egy gyors segítséget. Mai nap szétszedtem a hátsó tárcsaféket, mert tárcsát és betétet kell cserélnem. Sajnos a szétszedés is nehezen ment, de ez nem is lényeg, viszont az összerakás nem sikerült. Egyszerűen nem tudom visszanyomni a munkahengert a helyére. Próbáltam pillanatszorítóval, csavarhúzóval, sehogy nem adta meg magát, pedig korábban első fékeknél sosem volt gondom. Mi lehet ennek az oka? Mit próbáljak még meg? Másik, hogy a porvédőt is ki szeretném cserélni, de nem tudom kivenni a kerékagyat, mert rá van kötve a fékcső ( a fém rész is). Pont a cső mögött van egy külső torx csavar, ami fogja a cső tartóját, de nem fér be semmilyen kulcs. A fém csövet nem akarnám bolygatni, mert félek, hogy lemegy a menet. Légyszi, ha tudtok, segítsetek. Köszi szépen. G.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A legutóbbi gumi centírozásnál szóltak hogy "lötyög" a kerék, toronycsapágyat kellene cserélni... Z14XE motorkódú Astra G-hez rendelnék alkatrészt, de nem tudom melyiket lenne érdemes. Tudnátok valamilyen megbízható márkát ajánlani? 

 

Köszi előre is! :)

 

Link to comment
Megosztás:

3 órája, Atis1213 írta:

Sziasztok! Azt kérdezném, hogy nekem a kocsiban van egy spal riasztó külön távirányítóval. De én szeretném a saját központi vetélőjét használni, mert ez folyton csipog össze vissza. Hol keressem a gyári vezérlőt? Illetve hogy lehetne kiiktatnia riasztót? A gyári kulcshoz lehet kapni elektronikát? Mert ebben le van szakadva az elem tartója.

Köszönöm szépen a tanácsokat előre is! 

Lehet kapni kulcsba elektronikát,  de majd kiesik a szemed, ha meghallod az árát!

Meg kell forrasztani, nem egy nagy dolog!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.