Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Sziasztok.

Én is kiolvastattam az előttem írók irományán felbuzdulva. :-)

4 hibakódot kaptam.

0136 Lambdaszonda (Bank 1, Szonda 2) funkció rendellenesség

0170 Tüzelőanyag korrekció (Bank 1) funkció rendellenesség

0141 Lambdaszonda-fűtőáramkőr (Bank 1, Szonda 2) funkció rendellenesség

0302 2. henger felismert gyújtás kimaradás

Itt a videót is megtudjátok nézni:

Gyanítom egy azon dolog okozza a négy kódot. Van véleményetek, hogy mi lehet a pontos hiba oka és mi a teendő? 

Köszi előre is a válaszokat!

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, Hard-ex írta:

Sziasztok.

Én is kiolvastattam az előttem írók irományán felbuzdulva. :-)

4 hibakódot kaptam.

0136 Lambdaszonda (Bank 1, Szonda 2) funkció rendellenesség

0170 Tüzelőanyag korrekció (Bank 1) funkció rendellenesség

0141 Lambdaszonda-fűtőáramkőr (Bank 1, Szonda 2) funkció rendellenesség

0302 2. henger felismert gyújtás kimaradás

Itt a videót is megtudjátok nézni:

Gyanítom egy azon dolog okozza a négy kódot. Van véleményetek, hogy mi lehet a pontos hiba oka és mi a teendő? 

Köszi előre is a válaszokat!

2-es szonda csere?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Adott egy Kombi G Astra 99-es

Nem nyitja a központi a bal hátsó ajtót! Hiába húzom fel az ajtó záró/nyitó pöcköt, az ajtó nem nyílik. Valami széteshetett benne.

odáig eljutottam, hogy kicsavartam az elvileg összesen 3 db csavart és az ablak tekerőt is leszedtem, de nem nagyon adja meg magát a kárpit és feszegetni jobban nagyon nem merem.

nehezíti a dolgom, hogy csukott ajtónál kellene leimátkozni a kárpitot!

valaki szedte már le? Vagy találkozott ezzel a dologgal? Mi adhatta memeg magát?

minden hasznos infót várok 

köszi

 

 

Link to comment
Megosztás:

5 órája, Hard-ex írta:

Gyanítom egy azon dolog okozza a négy kódot. Van véleményetek, hogy mi lehet a pontos hiba oka és mi a teendő? 

Van, és azt javaslom ne siesd el azt a lambda-cserét!

Ne vedd készpénznek, de nagyjából ugyanezekkel a tünetekkel szenvedtem én is, a hibakódok is ugyanezek voltak, egyedül a P0141 nem volt köztük. Nálam a hiba végül egyszerű falslevegő volt szívóoldalon a légtömegmérő és a fojtószelepház között, és ha belegondolsz, logikus is:

A lambdaszonda méri a kipufogógáz oxigéntartalmát, azaz ha több levegő jut a motorba mint amennyit a légtömegmérő mér (mondjuk épp amiatt mert falsot szív), akkor rögtön szegény keverékre fog gyanakodni szegény lambda, és azonnal hibát jelez. Ezzel a P0136 meg is oldódott. A P0170 szintén ezzel függ össze, nem stimmel a benzin-levegő arány. A P0302 pedig az égéskimaradás a 2-es hengerben, ami ugye megintcsak érthető, lévén a plusz levegő miatt nem ideális az üzemanyag-levegő-arány, ergo nem tökéletes az égés valamelyik hengerben, nálad éppen a kettesben. Én azt javasolnám hogy keresd meg hol szív falsot, ha megvan, orvosold a hibát, töröld ki a hibakódokat, és nézd meg mi jön vissza belőle. Jó esetben semmi sem fog.

  • Like 4
Link to comment
Megosztás:

On 2017. 03. 21. at 10:28, outsider írta:

 

Ha ráadod a gyújtást, pár másodperc múlva ki kell aludnia a villáskulcsos autó ikonnak.

Ha nem alszik ki, akkor tárolt hibakód van.

Nekem egyszer égett a villáskulcsos ikon. Aztán a következő indításra már nem.

Lehet az, hogy közben eltárolt valamit? Persze voltam azóta olajcserén, stb. Lehet, hogy az volt a nagy hiba, hogy eljött volna az ideje?

Link to comment
Megosztás:

Üdvözlök mindenkit!

Rég jártam erre. Mindeddig kedvelt vasam tette a dolgát rendesen. Z14XEP. 

Ma ahogy megtankoltam, valami furcs azajt hallottam előlről de semmi furcsát nem láttam, ahogy felnyitottam a motorház tetőt. Csak egy szakaszosan előbukkanó hang, általában gázadáskor, de nem folyamatosan. 5 percre lakom a benzínkúttól. Amint hazaértem, felnyitottam a motorháztetőt, annyi tűnt csak fel, hogy nem forgatja az szíly a generátort. Leállítottam az autót, amikor újra indítottam, egy szisszenés, szétfröccsent a hűttővíz. Leállítottam a motort. Elfolyt minden vizem. Holnap világosban üntök vizet a kiegyenlítőbe, és megpróbálom kideríteni, hogy hol folyt el. Szerintetek, hogy rögtön leállítottam a motort, okozhatott valami problámát a motorban? Üzemmeleg volt a motor előtte.

Link to comment
Megosztás:

23 perce, demura írta:

Üdvözlök mindenkit!

Rég jártam erre. Mindeddig kedvelt vasam tette a dolgát rendesen. Z14XEP. 

Ma ahogy megtankoltam, valami furcs azajt hallottam előlről de semmi furcsát nem láttam, ahogy felnyitottam a motorház tetőt. Csak egy szakaszosan előbukkanó hang, általában gázadáskor, de nem folyamatosan. 5 percre lakom a benzínkúttól. Amint hazaértem, felnyitottam a motorháztetőt, annyi tűnt csak fel, hogy nem forgatja az szíly a generátort. Leállítottam az autót, amikor újra indítottam, egy szisszenés, szétfröccsent a hűttővíz. Leállítottam a motort. Elfolyt minden vizem. Holnap világosban üntök vizet a kiegyenlítőbe, és megpróbálom kideríteni, hogy hol folyt el. Szerintetek, hogy rögtön leállítottam a motort, okozhatott valami problámát a motorban? Üzemmeleg volt a motor előtte.

Feltételezem, hogy a vízpumpáddal lett valami... Vagy esetleg egy vízcső adta meg magát és a szisszenés is a túlnyomás miatt lehetett... Ezt látni kellene... 

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 03. 16. at 20:32, kobraCode írta:

Megkérdezhetem mennyire engedte már az olajat? Illetve mennyiért csinálták meg? 

Bocsánat, hogy cask most válaszolok, de nem jártam errefelé mostanában. 

Teljesen elfolyt a kormányszervó kb 3 nap alatt. Először enyhén gyengébbnek éreztem a rásegítő hatást, aztán szép lassan teljesen megszűnt. Ez állítólag Opel Astra típushiba. Azon csodálkozott a szerelő, hogy ezt a 350k km-ert kibírta eddig. Kormánymű felújítás után viszont teljesen megszűnik a jelenség. Szóval elvileg elég egyszer hozzányúlni. Én egy bontott kormányművet tetettem be.

17 k - kormánymű csere
7k - futómű állítás
3k - szervoolaj

Egyébként  van egy jóember Velencén, aki konkrltan kormánymű felújítással foglalkozik. 50k úgy, hogy a tiédet otthagyod, és kapsz helyette egy jót.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

15 órája, Janó32 írta:

Feltételezem, hogy a vízpumpáddal lett valami... Vagy esetleg egy vízcső adta meg magát és a szisszenés is a túlnyomás miatt lehetett... Ezt látni kellene... 

Ma reggel hidegen után töltöttem egy kevés vizet a kiegyenlítő tartályba. Csak a vízpumpa csonknál látok egy kis szivárgást. Ráindítottam, de sehol nem kezdett el folyni a víz, a kiegyenlítő tartályban sem csökkent a vízszint. Lehet csak melegen folyik el? 

Amit még találtam, az az, hogy az olajbeöntő nyílásnál valami fehéres krém szzerü kicsapódás van.

Módosítva : demura
Link to comment
Megosztás:

4 órája, demura írta:

Ma reggel hidegen után töltöttem egy kevés vizet a kiegyenlítő tartályba. Csak a vízpumpa csonknál látok egy kis szivárgást. Ráindítottam, de sehol nem kezdett el folyni a víz, a kiegyenlítő tartályban sem csökkent a vízszint. Lehet csak melegen folyik el? 

Amit még találtam, az az, hogy az olajbeöntő nyílásnál valami fehéres krém szzerü kicsapódás van.

Vidd el szerelőhöz! A vízpumpán levő műanyag csatlakozó idom előbb-utóbb törik.

Módosítva : Cs. Zoltán
Link to comment
Megosztás:

On ‎2017‎. ‎03‎. ‎16‎. at 20:08, szopcsi13 írta:

Akkor legalább állj fel valami rámpaszerűségre.

Szia! Sikerült kicserélnem az önindítót. Egy emelő volt csak a segítségemre, de nem volt olyan vészes. Cromax-ból rendeltem, Magneti Marelli-t. Ami érdekes hogy Magneti marelli dobozban jött, de a motor házra Valeo volt írva. :) A lényeg h működik.

Link to comment
Megosztás:

On ‎2017‎. ‎03‎. ‎17‎. at 21:52, Atala írta:

Akkor azt várjuk. Én Kivettem annó mind2. Baloldalit vmi bekötés miatt, jobb oldalit meg a ködzáró miatt, de nem vettem észre, hogy beázna azóta. Pedig kicsit csálén került vissza. :D.

http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=46420170317_174809.jpg

http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=9920170317_174805.jpg

Nem tudom mennyire látszik, a lámpa sarkánál van egy lyuk a lemezen. Egyébként ha a lámpa szigetelő gumija megadja magát, attól még nem tud befolyni a víz a csomagtartóba.

De ezt minél előbb javítanom kell mert már elkezdett rozsdásodni belül is a csomagtartó. :doze:

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

9 perce, toma2105 írta:

http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=46420170317_174809.jpg

http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=9920170317_174805.jpg

Nem tudom mennyire látszik, a lámpa sarkánál van egy lyuk a lemezen. Egyébként ha a lámpa szigetelő gumija megadja magát, attól még nem tud befolyni a víz a csomagtartóba.

De ezt minél előbb javítanom kell mert már elkezdett rozsdásodni belül is a csomagtartó. :doze:

Nem volt törve az autód? A lámpa feletti részen olyan mintha kopna le a festéked, illetve a glettelés nem lett rendesen kicsiszolva.

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, toma2105 írta:

Ezt sajnos nem tudom biztosra megmondani, mivel kb 4-éve van nálam. És nem nagyon néztem utána az előéletének.

Csak azért kérdeztem mert így még nem láttam kilyukadni azon a helyen G-t. De lehet csak én találkoztam kevés ilyen autóval.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok olyan gondom van, hogy a bal hatso kerék felol éles cincogó hangot hallok menet közben, minél gyorsabban megyek annál sürübb. Az az érdekes hogy ha egy picit rálépek a fékre elhallgat. Nemrég lettek cserélve a betétek és le lettek szabályozva a féktárcsák lehet az csinálja? Vagy ez kerékcsapágy lesz? Annak nem mozgó hangja kellene hogy legyen? 

Link to comment
Megosztás:

5 perce, matrix19 írta:

Sziasztok olyan gondom van, hogy a bal hatso kerék felol éles cincogó hangot hallok menet közben, minél gyorsabban megyek annál sürübb. Az az érdekes hogy ha egy picit rálépek a fékre elhallgat. Nemrég lettek cserélve a betétek és le lettek szabályozva a féktárcsák lehet az csinálja? Vagy ez kerékcsapágy lesz? Annak nem mozgó hangja kellene hogy legyen? 

Össze kell kopni, elvileg akkor majd meg fog szűnni. A betétek mögé lett téve rézpaszta?

Link to comment
Megosztás:

21 órája, kelly írta:

Sziasztok

 

Adott egy z14xe. Kaptam egy P1405 hibát Kipufogógáz visszavezetés érzékelő áramkör alacsony- jelen van.

Ez gondolom egr szelep lesz. Ahogy néztem a szelep nem szétszedhető, tehát gondolom csere.

Első körben próbáld meg kitakarítani, szerintem akkor már szívósorral együtt. Aztán nem adok tippeket, ha működik, hogyan lehet kiiktatni.....

Link to comment
Megosztás:

16 perce, matrix19 írta:

Igen lett bőven, akkor nem kérek csapágy lesz? 

Köszönöm a segítséged 

Kerékcsapágy inkább morog. Legegyszerűbben úgy tudod megnézni, hogy felemeled a kocsit a kérdéses keréknél és megforgatod. Ha morog akkor csapágy, ha cincog, az szerintem csak a betét és tárcsa összekopásának hiánya. Óvatosan lehet "vasalni" is ezzel picit gyorsíthatod a folyamatot. ( menet közben pár másodpercre picit ráhúzod a kéziféket, nem FOGÁSIG!!! )

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Tudja valaki esetleg, hogy az 1.8 cabrio digit klímásnak ugyan az a klímahűtő ventilátora és kerete mint a többi sima astrának kisebb/nagyobb motorral? Az enyémen hiányzik az egész és most láttam egy másik képen, hogy kellene legyen rajta. Amennyiben tud valaki bontva eladót komplett arra vevő lennék! Köszi!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.