Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

17 órája, tgabika76 írta:

Izé... véletlenül nem épp a bal első kerékcsapágyat cserélted? Mert abban mindenképpen van jeladó, akkor is ha nem ABS-es az autó, mivel onnan veszi a kilométeróra a sebességjelet. Ha a többi keréknél nincs jeladó, akkor bizony nincsen ABS-ed.

De azt cseréltem, mondjuk ettől függetlenül biztos hogy van benne ABS egyszer kétszer már jó szolgálatot tett. Meg ha jól tudom a Classic II-ben gyárilag volt már. 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A központi zárat nem nyitja a távkapcsoló. Mivel használtan vettem a kocsit, nem tudom, hogy a távkapcsoló vagy a kp-i zár vevője-e a rossz. Ha egy másik Astrás kolléga távkapcsolóját szinkronizáljuk az én autómmal az működhet?

Módosítva : cac
Link to comment
Megosztás:

44 perce, cac írta:

Sziasztok!

A központi zárat nem nyitja a távkapcsoló. Mivel használtan vettem a kocsit, nem tudom, hogy a távkapcsoló vagy a kp-i zár vevője-e a rossz. Ha egy másik Astrás kolléga távkapcsolóját szinkronizáljuk az én autómmal az működhet?

Ellenőtizni kellene, hogy az elem jó-e? Ha jó, jöhet az elemtartó ellenőrzése. Ha az is, akkor a mikrókapcsoló ellenőrzése ill egy általános átnézés (minden a helyén van-e a nyákon/elektronikában) és tisztítás. Aztán megpróbálni feltanítani az autóddal. Ha így sem, akkor vagy halott a kulcsod vagy az autóban van a gikszer (ritka eset). 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

1 óra, Janó32 írta:

Ellenőtizni kellene, hogy az elem jó-e? Ha jó, jöhet az elemtartó ellenőrzése. Ha az is, akkor a mikrókapcsoló ellenőrzése ill egy általános átnézés (minden a helyén van-e a nyákon/elektronikában) és tisztítás. Aztán megpróbálni feltanítani az autóddal. Ha így sem, akkor vagy halott a kulcsod vagy az autóban van a gikszer (ritka eset). 

Köszi a választ!
Természetesen az elem jó. Működnek a mikrokapcsolók és elvileg a távirányító is, mert a ledek felvillanak gombnyomáskor. Megcsináltam a szinkronizálást is...pontosabban próbáltam, de szerintem nem sikerült. Legalábbis a manual szerint reteszelnie kéne a szinkronizálást követően a zárnak, ami nem történik meg.
Szóval vagy mégsem jó a távirányító, vagy a kp-i zár vevője. Az előbbire gyanakszom, mert gányolt módon már forrasztva volt az elemtartó (le van tőrve a nyákról). Ettől függelenül látszólag működik.

Link to comment
Megosztás:

34 perce, cac írta:

Köszi a választ!
Természetesen az elem jó. Működnek a mikrokapcsolók és elvileg a távirányító is, mert a ledek felvillanak gombnyomáskor. Megcsináltam a szinkronizálást is...pontosabban próbáltam, de szerintem nem sikerült. Legalábbis a manual szerint reteszelnie kéne a szinkronizálást követően a zárnak, ami nem történik meg.
Szóval vagy mégsem jó a távirányító, vagy a kp-i zár vevője. Az előbbire gyanakszom, mert gányolt módon már forrasztva volt az elemtartó (le van tőrve a nyákról). Ettől függelenül látszólag működik.

Székesfehérváron tudok rá megbízható szakit aki elektronikailag totál rendbe tudja tenni. A hiba azonosításához látni kell a kulcs elektronikáját, mert látatlanban csak tippelgetni lehet. 

Link to comment
Megosztás:

9 perce, Janó32 írta:

Székesfehérváron tudok rá megbízható szakit aki elektronikailag totál rendbe tudja tenni. A hiba azonosításához látni kell a kulcs elektronikáját, mert látatlanban csak tippelgetni lehet. 

Tükéletes! Megköszönöm a kontatktot, akár itt, akár privátban.

Link to comment
Megosztás:

5 órája, szopcsi13 írta:

Nekem már kétszer ment el a hengerfejtömítés, de egyszer sem egyik percről a másikra. Eleinte csak kínlódott a fűtés, néha felhabzott a víz, meg ingadozott a hőfoka. Több ezer km-t mentem vele így, mirejött a vízforralás, meg a három hengerezés. Igaz az z14xep volt.

Furcsa, hogy éppen a termosztát csere utáni héten történt..., de miután átvettem, nálam nem melegedett, nem forrt meg a víz. A csere után elvileg magától légtelenedik a rendszer, akkor se hiszem, hogy valami gubanc lett volna. A hf-tömítés baja nem önálló hiba szerintem, valami másnak a tünete. De minek? Nem szerette az új termosztátot? (Febi ment bele.) Vagy a vízpumpa esetleg meg-megáll néha, és nincs keringetés? De az meg a vezérlést is elszúrta volna (szíjas motor). Nem értem, mert a melegedést éreznem kellett volna, a műszernek mutatni kellett volna, vagy gőzfelhő, vagy valami... De minden előjel nélkül halt be....

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 02. 25. at 18:40, zotya975 írta:

A fékerő szabályzó lehet fix ami egy patron a fékcsövön  és a terhelés függő amit írtál.  Általában karosszéria kiviteltől függ, és a caravan-van ( kisárú szállító) szokott terhelés függő lenni a karosszéria-hátsó híd elmozdulásából " számol" csak idézőjelben ugye mert sima mechanikus működésű. Fékerőt növelni nem tud, tehát nem tud nagyobb fékfolyadék nyomást adni mint amakkorát te a fékpedál-főfékkel adsz. A fékerőt csökkenti a terheléstől függően. Alapból túl nagy fékerő jut hátra mert fékezéskor az autó bólint a hátsó kerekeken csökken a leszorító erő, hajlamosak a megcsúszásra. Piros kör.

 

A Sedan is ilyen.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

X16SZR, 99', 55 kW, F08

Régebb óta létező problémám az 1-es és 4-es gyertyák olajosodása, gyors leégése. A középső kettővel abszolút semmi gond nincs, de ez a két szélső nagyjából 1500-2000 kilométerenként cserére szorul. Ugyebár ez abnormális. Mikor kiveszem a szélsőket, ronggyal itatni lehet róla az olajat. Nem tudom, hogy van-e összefüggés, de a motoron is folydogál lassan az olaj. Ez valószínűleg egy szelepfedél-tömítéssel orvosolható lesz. Van ötletetek, mitől olajosodnak a gyertyák? 

 

Köszönöm

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 02. 23. at 14:33, Janó32 írta:

Mert azt Ausztriába szánták, ahol sok a hegy és völgy (nem dimbek meg dombok vannak),

Erre én csak azt tudom mondani - De akkor mi van, ha pl. Ausztriába megyek a "Magyarországra gyártott autóval"?

Beeshetek simán rögtön az első szakadékba? Azé ..  mee ... magyar vagyok?

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 02. 23. at 17:59, Matisz írta:

Van erre valami megoldás??   

VAN!

Én beletettem annak a kismotornak a házába - a fóliacsík átvágás után - egy 330 ohmos ellenállást.

16807246_10212245137584131_7520474177784

Akkor simán /a zsalu bármely végállásában/ megáll a motor, mivel az áram-terhelést maga az ellenállás veszi át.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

16 órája, PGA írta:

Furcsa, hogy éppen a termosztát csere utáni héten történt..., de miután átvettem, nálam nem melegedett, nem forrt meg a víz. A csere után elvileg magától légtelenedik a rendszer, akkor se hiszem, hogy valami gubanc lett volna. A hf-tömítés baja nem önálló hiba szerintem, valami másnak a tünete. De minek? Nem szerette az új termosztátot? (Febi ment bele.) Vagy a vízpumpa esetleg meg-megáll néha, és nincs keringetés? De az meg a vezérlést is elszúrta volna (szíjas motor). Nem értem, mert a melegedést éreznem kellett volna, a műszernek mutatni kellett volna, vagy gőzfelhő, vagy valami... De minden előjel nélkül halt be....

Esetleg lehetett tömítettségi probléma? A z14xep ha be tudott levegősödni, a vízpumpa üresen forgott, a keringés meg összeomlott.

Túlmelegedést nekem sem mutatott a műszer, mikor 150e-nél lerohadt a vízpumpa lapátja. A gomba közvetlen a termosztát mellett van. Szerintem beindult egyfajta gravitációs keringés a hűtő felé. A blokk másik vége meg megfőtt. 

Link to comment
Megosztás:

11 órája, L.Fazakas írta:

Erre én csak azt tudom mondani - De akkor mi van, ha pl. Ausztriába megyek a "Magyarországra gyártott autóval"?

Beeshetek simán rögtön az első szakadékba? Azé ..  mee ... magyar vagyok?

Totális képzavarban vagy... Óriási a különbség abban, hogy valamit tartósan adott igénybevételre méreteznek, vagy olyanra ami kibírja károsodás nélkül de adott/tartós igénybevételnél már gondok lehetnek pl a hatásfokával. Lefordítva: nem fogsz leesni az útról, gond nélkül tudni fogja amit kell. A differencia abban van, ha Te azt az autót egész élettartama alatt ilyen terheléssel használod, akkor gyorsabb elhasználódás és egyéb hibalehetőségek előfordulásának halmozottan nagyobb az esélye. Talán így érthető h miért méreteznek/terveznek így dolgokat a gyártók. Pl hideg itt is van télen néha-néha, mégsem forgalmaznak nekünk beépített állófűtéses/motorfűtéses gépkocsikat mint mondjuk északon és sorolhatnám. 

Link to comment
Megosztás:

11 órája, L.Fazakas írta:

Erre én csak azt tudom mondani - De akkor mi van, ha pl. Ausztriába megyek a "Magyarországra gyártott autóval"?

Beeshetek simán rögtön az első szakadékba? Azé ..  mee ... magyar vagyok?

 

Még az is lehet... több 10 ezer kilométert megtettem itthon gond nélkül jórészt sík terepen aztán az első komolyabb ausztriai hegymászás, ereszkedés során úgy elmelegedett a kisfék tömör tárcsával, hogy szinte megszűnt a fékhatás. Annak ellenére hogy a fék műszakin megfelelt, tehát közlekedésre alkalmas volt, ez még nem jeleneti azt hogy minden körülmények között huzamosabb ideig is megfelel. Ezért lehet hogy más piacra gyártott ugyanaz az autó más felszereltségű, most ugye például a fékről beszélünk. 

Link to comment
Megosztás:

11 órája, L.Fazakas írta:

VAN!

Én beletettem annak a kismotornak a házába - a fóliacsík átvágás után - egy 330 ohmos ellenállást.

16807246_10212245137584131_7520474177784

Akkor simán /a zsalu bármely végállásában/ megáll a motor, mivel az áram-terhelést maga az ellenállás veszi át.

ha jól értem az ellenállás alatt van átvágva a lemez? 

Link to comment
Megosztás:

Nem tetszik nekem ez az olajfolyás :( A szerelőm meg azt kérte figyeljem az olajszintet, mert akkor kiderül, hogy főtengely szimering, vagy valahonnan máshonnan jön az olaj. Én azt látom, hogy alul is csöpög, meg a szűrőház belső részén is csupa olaj. Most akkor szimering, vagy csak a szűrőház tömítés?

Én nem nagyon merem így használni, mert nem szeretném tönkretenni az autót. Vagy csak azért várat a szerelő, mert egész egyszerűen félreöntötte véletlen az olajat a cserénél?

Az olajszint nem csökken. Itt egy lassított videó a szűrőházról és alulról. (akinek van türelme megnézni....nekem már elfogyott)

https://youtu.be/fdDUxBfzBF8

Link to comment
Megosztás:

13 órája, Matisz írta:

ha jól értem az ellenállás alatt van átvágva a lemez? 

Sziasztok, nekem is ilyen gondom, van, megragasztottam épp hétvégén, és mára eltörte a motor.
(szóval most kereshetek ilyen műanyag lapátot, meg házat...tud valaki vhol????)
Akkor az ellenállás a megoldás?
Meddig melegszik ez így? Nem akarom h felgyulladjon....
És gondolom nem sima ellenállás kell, hanem nagy teljesítményű, hogy ne olvadjon el.
Én inkább kirakom a kábelre a motor elé szerintem....
vélemény????

Módosítva : bonat
Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, bonat írta:

Sziasztok, nekem is ilyen gondom, van, megragasztottam épp hétvégén, és mára eltörte a motor.
(szóval most kereshetek ilyen műanyag lapátot, meg házat...tud valaki vhol????)
Akkor az ellenállás a megoldás?
Meddig melegszik ez így? Nem akarom h felgyulladjon....
És gondolom nem sima ellenállás kell, hanem nagy teljesítményű, hogy ne olvadjon el.
Én inkább kirakom a kábelre a motor elé szerintem....
vélemény????

Úgy látom a cromax már nem forgalmazza külön: https://cromax.hu/futorendszer/futesrendszer_alkatreszei/futomotor_haz_alkatreszei/javito_klt_belso_keringtetohoz_opel_astra_g_astra_h_delphi_134542

Csak házzal együtt: https://cromax.hu/futorendszer/futesrendszer_alkatreszei/futomotor_haz_alkatreszei/belso_keringtetohaz_opel_astra_g_astra_h_37043

Link to comment
Megosztás:

2 órája, kobraCode írta:

Hagy segítsek még pár embernek akinek ezzel van baja.
Külföldi gyártóval egyeztettem és kaptam egy magyar céget akinél lehet külön kapni a lapátot!!!!!
Itt a bolt:
Delman Trade Kft. - Soroksár

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

On 2017. 02. 22. at 19:53, L.Fazakas írta:

Érdekes, mert nekem bizony Astra G-m van, ám nincsenek hátul tárcsafékek. Csakis a dobfékek! Lehet az, hogy egyedül nekem lenne ilyen? Eléggé igalmas lehet ... Jaaa - és 2004-es évjáratú!

2003-as Z14XE -van nekem is dobfékem van. Kombi .

Link to comment
Megosztás:

21 órája, Geopake írta:

0.6 liter/1000 km.

Nekem majdnem ennyi 10e kmen. :D.

 

11 órája, bonat írta:

Sziasztok, nekem is ilyen gondom, van, megragasztottam épp hétvégén, és mára eltörte a motor.
(szóval most kereshetek ilyen műanyag lapátot, meg házat...tud valaki vhol????)
Akkor az ellenállás a megoldás?
Meddig melegszik ez így? Nem akarom h felgyulladjon....
És gondolom nem sima ellenállás kell, hanem nagy teljesítményű, hogy ne olvadjon el.
Én inkább kirakom a kábelre a motor elé szerintem....
vélemény????

Vagy végállás kapcsolót berakni. Én így oldottam meg mert nekem is eltört, így nincs folyamatos terhelés. Sajnos a leírást időközben törölték de hátha vkinek megvan.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.